Pitanje za vernike: Kako se čovečanstvo moglo normalno razvijati na osnovu incesta?
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 102

Tema: Pitanje za vernike: Kako se čovečanstvo moglo normalno razvijati na osnovu incesta?

Obećava Đavo iz raja (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Podrazumevano Pitanje za vernike: Kako se čovečanstvo moglo normalno razvijati na osnovu incesta?

Jednostavno pitanje za vernike...

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pitanje za vernike: Kako se čovečanstvo moglo normalno razvijati na osnovu incest

Nije se normalno razvijalo ...
    Gde god je toga bilo, svi sumanuti.
    Najizražanije je kod Engleza.
    Kod njih polovina današnje populacije ima hroničnu "prehladu" !

Drevna Kornjača sanja* (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    170
    Reputaciona moć
    179

Podrazumevano Re: Pitanje za vernike: Kako se čovečanstvo moglo normalno razvijati na osnovu incest

Citat Original postavio Đavo iz raja Pogledaj poruku

sve je lako, kad imaš zmajeve.
    Čim neko pokuša da mi se uvuče u dupe, ja pomislim da ima neke zadnje namere...

Poznat
    Učlanjen
    03.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

tako što Adam i Eva nisu prvi stvoreni ljudi na zemlji,ta priča opisuje nešto sasvim drugo..
    a ko je prvi,šta i kako..e to nikad nećeš saznati..

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    294

Prica o Adamu i Evi ne pije vodu
    Religija je nastala kad je prvi prevarant sreo prvu budalu - Mark Twain

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    19

Zar samo za vernike? Jer, koliko je to ljudi, u početku, "Majka priroda" (naravno, u kohabitaciji sa Gos'n Slučajem) uspela da stvori, te otkud joj ideja da stvori baš par, koji tek odgovarajućim spojem savršenog reproduktivnog materijala može da produži vrstu - to jest - da stekne potomstvo? Verovatno je, u svemu tome (naročito u istovremenom stvaranju dvaju ljudskih - te i svih drugih - bića suprotnih polova), bila presudna uloga Gos'n Slučaja...
    Živa i inteligentna bića Može da Stvori samo Živ i Inteligentan Stvoritelj (jer, prirodno, niko ne može da nam pruži ono što sam nema).

Veoma poznat villaret (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    256

kakav crni incest..mrzi me sad da tipkam zasto nije incest..zapovest je data radjajte se i tacka..

Učlanjen
    12.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Citat Original postavio Milan Mijailović Pogledaj poruku
    Zar samo za vernike? Jer, koliko je to ljudi, u početku, "Majka priroda" (naravno, u kohabitaciji sa Gos'n Slučajem) uspela da stvori, te otkud joj ideja da stvori baš par, koji tek odgovarajućim spojem savršenog reproduktivnog materijala može da produži vrstu - to jest - da stekne potomstvo? Verovatno je, u svemu tome (naročito u istovremenom stvaranju dvaju ljudskih - te i svih drugih - bića suprotnih polova), bila presudna uloga Gos'n Slučaja...
    Milane, ti si propustio časove iz biologije u osnovnoj školi, da ih nisi propustio verovatno bi znao kako se sve izdogađalo.

Učlanjen
    12.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Citat Original postavio villaret Pogledaj poruku
    kakav crni incest..mrzi me sad da tipkam zasto nije incest..zapovest je data radjajte se i tacka..
    Incest je to u svakom slučaju, ali ajde da uzmemo u obzir da je to "odobrenje od Boga (pišem ga velikim slovom iz poštovanja prema vernicima)", kako se onda čovečanstvo moglo normalno razvijati? Kako su onda izgledala prva deca Adama i Eve, možeš li to da zamisliš? Čak priča ona budala od Miroljuba Petrovića da tada nisu postojale mutacije, već da su se one pojavile nakon potopa. I da su se pojavile nakon potopa to ne menja stvari.

Učlanjen
    12.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Citat Original postavio cleaner Pogledaj poruku
    Prica o Adamu i Evi ne pije vodu
    Upravo tako.

Poznat
    Učlanjen
    22.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio villaret Pogledaj poruku
    incest dolazi tek posle jabuke odnosno želje za znanjem. izbora ljudskog da se oboži.

dete, vaspitanjem,epigenetkski i genetski, nasledjuje od roditelja i deo njihovog svekolikog iskustva.
    pa je u dečijem interesu da su mu roditelji bogati vrlinama i raznolikošću.

dete nasledjuje informatičko bogastvo oba roditelja.
    tako će dete od roditelja sa istim stečenim iskustvom biti sa siromašnom roditeljskom ponudom u duhovnom uzdizanju.
    a potomci braće i sestara osim toga biće dodatno osiromašeni sličnošću genetske baze.

otuda su muškarac i žena komplemntarni. polarni svetovi.
    jer su nosioci različitih iskustava, znanja i moći.
    brava i ključ radjanja i života,
    Poslednji put ažurirao/la snouden : 13.06.2015. u 12:25

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    294

zapovest je data radjajte se i tacka..
    Hteo je da preporuci sto vise sex-a ali se to onako kulturno izrazio

Učlanjen
    12.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Citat Original postavio cleaner Pogledaj poruku
    Hteo je da preporuci sto vise sex-a ali se to onako kulturno izrazio
    I da je odobrio to, (ne)možemo da zamislimo na šta su ličila deca Adama i Eve... Kako ono kaže Miroljub: "Mutacije su se pojavile tek nakon potopa"...

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    19

Bilo kako bilo, ne dobismo odgovor na ova pitanja, ali to, očigledno, i nije neophodno, jer se oni koji zastupaju takve gluposti sami diskredituju...

Što se, pak, samog incesta tiče, najpre trebamo da shvatimo šta on zaista jeste; odnosno - zašto je (te i da li oduvek) neprihvatljiv (naročito sa moralnog aspekta, pri čemu moramo imati u vidu da je polno opštenje roditelja i dece apsolutno neprihvatljivo)?
    Živa i inteligentna bića Može da Stvori samo Živ i Inteligentan Stvoritelj (jer, prirodno, niko ne može da nam pruži ono što sam nema).

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    294

Istina je da deca rodjena u incestu nisu ok, da obicno imaju neku falinku [prosto receno] tako da prica o Adamu i Evi ne moze da prodje, nema logike

Učlanjen
    12.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Bilo kako bilo, ne dobismo odgovor na ova pitanja, ali to, očigledno, i nije neophodno, jer se oni koji zastupaju takve gluposti sami diskredituju...

Što se, pak, samog incesta tiče, najpre trebamo da shvatimo šta on zaista jeste; odnosno - zašto je (te i da li oduvek) neprihvatljiv (naročito sa moralnog aspekta, pri čemu moramo imati u vidu da je polno opštenje roditelja i dece apsolutno neprihvatljivo)?
    Čoveče, ti ne znaš šta pišeš... Ja ti opet govorim, ajde da uzmemo u obzir da je Bog to dozvolio, tu su mutacije, šta ćemo sa tim? Odakle se pojaviše onda crnci i ostale rase?

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    19

Čoveče, ti ne znaš šta pišeš... Ja ti opet govorim, ajde da uzmemo u obzir da je Bog to dozvolio, tu su mutacije, šta ćemo sa tim? Odakle se pojaviše onda crnci i ostale rase?
    Mutacije su nastale nakon pada u greh; dakle, kada je nastupilo nesavršenstvo. To je, ujedno, i odgovor Klineru.

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    294

Dobar, posten, iskren, vredan i sl NE MOZE biti kaznjen iako dodje do tog dana sudjenja iako ne veruje u boga.

To da je greh neverovati u boga je takva glupost da nema dalje. Kao kad bih ja rekao da su vernici glupi sto veruju u nesto nepostojece ali ja to nikad ne kazem

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    19

Biće, Klineru, da si promašio diskusiju, jer o tome diskutujemo na mojoj temi. Dakle, opet brzaš :-).

Učlanjen
    12.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Mutacije su nastale nakon pada u greh; dakle, kada je nastupilo nesavršenstvo. To je, ujedno, i odgovor Klineru.
    Tu sam te čekao... Ako su mutacije nastale tada to i dalje ne menja stvari. Ti ljudi su u srodstvu, onda njihovi potomci zapadaju u posledice incesta.

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    19

Tu sam te čekao... Ako su mutacije nastale tada to i dalje ne menja stvari. Ti ljudi su u srodstvu, onda njihovi potomci zapadaju u posledice incesta.
    Tada je i Sam Bog Zabranio incest...

Učlanjen
    12.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Mene samo zanima odakle se pojaviše crnci i druge rase? Da nisu Adam i Eva bili malo crni, malo žuti, malo ovo, malo ono?

- - - - - - - - - -

Opet ti glavom kroz isti zid... Dakle, od tada se stvaraju mutacije, Bog je zabranio incest, ali ljudi su se ipak morali razmnožavati i to je opet incest jer ti ljudi su potomci Adama i Eve i oni su rođaci.

- - - - - - - - - -

Uostalom, ti kao čovek koji zastupa biblijsko stvaranje sveta treba da znaš da li se u Bibliji pominju dinosaurusi? Ima li ih u Bibliji?

Nisu valjda ljudi i dinosaurusi živeli u isto vreme?
    Poslednji put ažurirao/la Ribar : 14.06.2015. u 03:24 Razlog: Uvreda.

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    19

Da bude jasnije: Nije ga Zabranio odmah po padu u greh, već kasnije, budući da ni genetski potencijal naših praroditelja nije odmah počeo da stvara nepoželjne efekte u slučaju polnog opštenja drugostepenih srodnika, pri čemu naglašavam da, lično, i nisam proverio da li je istina da deca rođena iz takvih brakova nakon pada u greh jesu degenerična (u najmanju ruku to nije slučaj sa svima, što i nije važno kada imamo u vidu da je Bog incest Zabranio pravovremeno), ali ni to nije od bitnog značaja kada imamo u vidu ono što prethodno (početkom ovog pasusa) rekoh.

Mene samo zanima odakle se pojaviše crnci i druge rase? Da nisu Adam i Eva bili malo crni, malo žuti, malo ovo, malo ono?
    Bog je, nakon pada u greh, Uticao na stvaranje osobina koje ljudima u određenim okruženjima omogućavaju da lakše opstanu, kao što je, prethodno, pošto su Adam i Eva pali u greh, njihovu besmrtnu prirodu Zamenio smrtnom, te i kao što je Promenio celokupnu prirodu:

3:14 Tada reče Gospod Bog zmiji: Kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zveri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah da jedeš do svog veka.
    3:15 I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između semena tvog i semena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati.
    3:16 A ženi reče: Tebi ću mnoge muke zadati kad zatrudniš, s mukama ćeš decu rađati, i volja će tvoja stajati pod vlašću muža tvog, i on će ti biti gospodar.
    3:17 Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe, s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka;
    3:18 Trnje i korov će ti rađati, a ti ćeš jesti zelje poljsko;

1. Mojsijeva 3.

Uostalom, ti kao čovek koji zastupa biblijsko stvaranje sveta treba da znaš da li se u Bibliji pominju dinosaurusi? Ima li ih u Bibliji?

Nisu valjda ljudi i dinosaurusi živeli u isto vreme?
    To je obmana, jer nema dokaza da su ikada postojali. Sledi koristan materijal na tu temu (pisala ga je osoba koja, evidentno, nije vernica, što, međutim, i nije bitno), a i sam, po potrebi, mogu da dodam nešto u prilog tome, ali zasad ne bih - da ne "razvodnjavamo" temu:

http://www.ivonazivkovic.net/DINOSAURUSI/DINOSAURUSI.html

Veoma poznat villaret (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    256

I da je odobrio to, (ne)možemo da zamislimo na šta su ličila deca Adama i Eve... Kako ono kaže Miroljub: "Mutacije su se pojavile tek nakon potopa"...
    kako ne mozes da zamislis.. deca ala mi ..
    da zamislis evu i adama to ne mozes..takvi primerci vise ne postoje na zemlji..

Učlanjen
    12.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Da bude jasnije: Nije ga Zabranio odmah po padu u greh, već kasnije, budući da ni genetski potencijal naših praroditelja nije odmah počeo da stvara nepoželjne efekte u slučaju polnog opštenja drugostepenih srodnika, pri čemu naglašavam da, lično, i nisam proverio da li je istina da deca rođena iz takvih brakova nakon pada u greh jesu degenerična (u najmanju ruku to nije slučaj sa svima, što i nije važno kada imamo u vidu da je Bog incest Zabranio pravovremeno), ali ni to nije od bitnog značaja kada imamo u vidu ono što prethodno (početkom ovog pasusa) rekoh.

Bog je, nakon pada u greh, Uticao na stvaranje osobina koje ljudima u određenim okruženjima omogućavaju da lakše opstanu, kao što je, prethodno, pošto su Adam i Eva pali u greh, njihovu besmrtnu prirodu Zamenio smrtnom, te i kao što je Promenio celokupnu prirodu:

3:14 Tada reče Gospod Bog zmiji: Kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zveri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah da jedeš do svog veka.
    3:15 I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između semena tvog i semena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati.
    3:16 A ženi reče: Tebi ću mnoge muke zadati kad zatrudniš, s mukama ćeš decu rađati, i volja će tvoja stajati pod vlašću muža tvog, i on će ti biti gospodar.
    3:17 Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe, s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka;
    3:18 Trnje i korov će ti rađati, a ti ćeš jesti zelje poljsko;

1. Mojsijeva 3.

To je obmana, jer nema dokaza da su ikada postojali. Sledi koristan materijal na tu temu (pisala ga je osoba koja, evidentno, nije vernica, što, međutim, i nije bitno), a i sam, po potrebi, mogu da dodam nešto u prilog tome, ali zasad ne bih - da ne "razvodnjavamo" temu:

http://www.ivonazivkovic.net/DINOSAURUSI/DINOSAURUSI.html
    "To je obmana, jer nema dokaza da su ikada postojali."
    Ja veću glupost do sad nisam čuo...

- - - - - - - - - -

Kako dinosaurusi nikad nisu postojali kad je i sam Miroljub Petrović (kreacionista) rekao da su postojali, ali da su ljudi i oni živeli zajedno.

Evo vidiš da ne znaš ni ti sam...

- - - - - - - - - -

A šta ćemo sa fosilima? Šta ćemo sa njihovim današnjim potomcima?

Slične teme

1. Pitanje za vernike?
    Autor TheBladeOfThe Light u forumu Kritički osvrt na religiju
    Odgovora: 352
    Poslednja poruka: 12.03.2017., 10:33
  2. Pitanje za vernike
    Autor Miller u forumu Religija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.06.2014., 13:26
  3. Pitanje za vernike
    Autor picololeone u forumu Religija
    Odgovora: 52