Raskid

dr Votson

Početnik
Poruka
48
Zdravo svima. Imam problemcic, inace se ne bih javljao da cujem vasa misljenja i iskustva. Elem, bio sam u vezi godinu dana,nije islo, nisam osecao nista posebno, i tako jednog dana raskinusmo. U pocetku mi bilo ok, malo cudno, ali opet kazem sebi i to ce proci. Medjutim, nakon pet meseci mene stize nesto. I pre sam raskidao, ali najteze je bilo neposredno nakon raskida, ali ovo sto me snadje retroaktivno me unisti. Cak imam osecaj da sam ja nju sve vreme voleo, a da tonisam znao?! Da cujem vasa iskustva. Hvala unapred.
 
a sta ti je problem, pa mozda mozes da obnovis vezu ko zna. mene je to kao jednom strefilo, gledala sam coveka posle mnogo godina na netu pa sam zakljucila da sam ga volela ali da to nisam znala. i tako sam to rasvetlila i mislila necu vise brljati ali sam brljala dalje. a nije ni bitno mozda mi se ucinilo, tad i nije moglo bolje u proslosti

- - - - - - - - - -

ako bas mnogo puknes onda te lepe kod psihica raznih, bolje ako mozes sam da se zalepis da funkcionises
 
Ja nisam imao devojku do sada, ali moji emotivni raskidi su bili dugogodišnji i bolni. Idealan način da preboliš jednu devojku je da se zaljubiš u neku drugu, ili skroz da digneš ruke od ljubavi, dok te ona sama jednoga dana ne pronadje.
 
Mislim,da ako osecas da je to sa razlogom,da si provalio mozda da je ona bas za tebe,ali bilo bi najbolje da joj se javis i otkrijes sam zasto te to stiglo.
 
Specificna je to bila veza. Bilo je tu i emocija, vise sa njene strane naravno, ja sam ipak musko, ne pokazujem mnogo emocije, ali nekako nam nije islo,ne znam. Ja sam flegma, nikad se ne svadjam, nemam tu potrebu, ali sa njom je bilo svaki dan nesto za prepirku. Valjda osecaj da je to proslo i da je mozda moglo da se ispravi to nesto mi ne da mira. Imam osecaj krivice da sam ja kriv...a sto je najgore, nemam motiv da nadjem devojku,a mogu. Osecam se kao emotivna olupina.
 
Specificna je to bila veza. Bilo je tu i emocija, vise sa njene strane naravno, ja sam ipak musko, ne pokazujem mnogo emocije, ali nekako nam nije islo,ne znam. Ja sam flegma, nikad se ne svadjam, nemam tu potrebu, ali sa njom je bilo svaki dan nesto za prepirku. Valjda osecaj da je to proslo i da je mozda moglo da se ispravi to nesto mi ne da mira. Imam osecaj krivice da sam ja kriv...a sto je najgore, nemam motiv da nadjem devojku,a mogu. Osecam se kao emotivna olupina.

Teraj to uquratz. Sta ce ti takva rospija?
 
Sto posle svih nesporazuma i konstantnog osecaja da ona nije za mene ja sad osecam neku prazninu. Eto to. I ono sto si ti pomenula malopre, i ja sad kad gledam slike deluje mi kao da je volim, a tonisam osecao pre.

- - - - - - - - - -

Teraj to uquratz. Sta ce ti takva rospija?

Sve ja to znam, ali ja mojoj amigdali ne mogu nista.
 
Ona je vrlo posesivna osoba, voli da je po njenom i tome slicno, i uvek kada bih ja rekao nesto u smislu kritike ili pozitivne sugestije na njen racun, nastao bi pakao, plac i histerija,kao ti mene ne volis...a sa druge strane smetalo joj je s kim se druzim, nije imala razumevanje za moje hobije itd...Znam, i sad svi vi cete reci pa sta se onda dvoumis, sto je nisi sutno ranije.....ko zna mozda sam psiholoski mazohista..

- - - - - - - - - -

pa mozda mozes da probas da se opet vidjate, ako oce ona, ako ti oces pa mozhda probas nesto

Prekinuli smo kontakt.
 
Cim si se ti nje setio posle 5 meseci tebi brt mora da je mnogo dosadno i da si zagoreo.
Ja ne znam zasto bi se iko normalan vratio takvoj osobi? Svaki problem koji je doveo do raskida odmah ce isplivati kad se budete pomirili i onda ces skapirati koji mi je ovo trebalo i odmah ces raskinuti. Bices jos nesrecniji kad se pomirite.
Bio sam u toj situaciji i znam sta pricam.
 
Cim si se ti nje setio posle 5 meseci tebi brt mora da je mnogo dosadno i da si zagoreo.
Ja ne znam zasto bi se iko normalan vratio takvoj osobi? Svaki problem koji je doveo do raskida odmah ce isplivati kad se budete pomirili i onda ces skapirati koji mi je ovo trebalo i odmah ces raskinuti. Bices jos nesrecniji kad se pomirite.
Bio sam u toj situaciji i znam sta pricam.

Verovatno si u pravu.
 
Nije islo dok si bio sa tom osobom ali ti bi svejedno da ne trazis drugu osobu nego bi da nastavis da gnjavis i sebe i tu osobu sa kojom nije islo? :lol: Provodis po par sati sa nekim (ako i toliko) u toku dana i ne ide, a kako bi tek islo da trebas provoditi 24/7 zato prestani da se bavis glupostima i da sam autosugestivno gradis neki svet iz maste, a ponajmanje da se bavis pitanjima sta bi bilo kada bi bilo, nego trazi osobu sa kojom ces moci da funkcionises normalno.
 
Zdravo svima. Imam problemcic, inace se ne bih javljao da cujem vasa misljenja i iskustva. Elem, bio sam u vezi godinu dana,nije islo, nisam osecao nista posebno, i tako jednog dana raskinusmo. U pocetku mi bilo ok, malo cudno, ali opet kazem sebi i to ce proci. Medjutim, nakon pet meseci mene stize nesto. I pre sam raskidao, ali najteze je bilo neposredno nakon raskida, ali ovo sto me snadje retroaktivno me unisti. Cak imam osecaj da sam ja nju sve vreme voleo, a da tonisam znao?! Da cujem vasa iskustva. Hvala unapred.
obavezno pogledaj
imas prevod ako ti treba
http://www.ted.com/talks/helen_fisher_studies_the_brain_in_love

- - - - - - - - - -

Sto posle svih nesporazuma i konstantnog osecaja da ona nije za mene ja sad osecam neku prazninu. Eto to. I ono sto si ti pomenula malopre, i ja sad kad gledam slike deluje mi kao da je volim, a tonisam osecao pre.
kad biste sad obnovili vezu, opet bi se osecao kao pre raskida i to veoma brzo

takva nam je psiha da ne podnosimo cinjenicu da nesto gubimo
 
Skoro sam siguran da ona nije za mene, jer ako za godinu dana nisam osetio hemiju necu nikad. Ali problem je sto mi nedostaje, mozda sam zrtva navike koja je se vremenom ukorenila...
kad nesto ne mozemo da dobijemo podize se nivo dopamina i to te zeza

ne mogu sad da nadjem i o tome je pisala Helen Fiser
sve je lepo objasnila:)

kad bi ti se sad javila i rekla da zeli da ponovo pocnete vezu, odmah bi te prosla zelja

- - - - - - - - - -

Ja nisam imao devojku do sada, ali moji emotivni raskidi su bili dugogodišnji i bolni. Idealan način da preboliš jednu devojku je da se zaljubiš u neku drugu, ili skroz da digneš ruke od ljubavi, dok te ona sama jednoga dana ne pronadje.
sta si raskidao kad nisi bio u vezi?
 
Zdravo svima. Imam problemcic, inace se ne bih javljao da cujem vasa misljenja i iskustva. Elem, bio sam u vezi godinu dana,nije islo, nisam osecao nista posebno, i tako jednog dana raskinusmo. U pocetku mi bilo ok, malo cudno, ali opet kazem sebi i to ce proci. Medjutim, nakon pet meseci mene stize nesto. I pre sam raskidao, ali najteze je bilo neposredno nakon raskida, ali ovo sto me snadje retroaktivno me unisti. Cak imam osecaj da sam ja nju sve vreme voleo, a da tonisam znao?! Da cujem vasa iskustva. Hvala unapred.
ne samo si malo zagoreo pa ti frka
 
Navika. Navikne se covek da bude tu neko.
Sad, sto posle 5 meseci da te udari nostalgija ne znam, ali verovatno jer nisi nasao adekvatnu zamenu, a moguce da nisi ni adekvatno preboleo.
Kako kazu, ne znas sta imas dok ne izgubis to.

Mada posto i sam kazes da je posesivna, teska osoba, verovatno ti je bolje ovako.
 
Cim si se ti nje setio posle 5 meseci tebi brt mora da je mnogo dosadno i da si zagoreo.
Ja ne znam zasto bi se iko normalan vratio takvoj osobi? Svaki problem koji je doveo do raskida odmah ce isplivati kad se budete pomirili i onda ces skapirati koji mi je ovo trebalo i odmah ces raskinuti. Bices jos nesrecniji kad se pomirite.
Bio sam u toj situaciji i znam sta pricam.

Pronašla sam se kao takva rospija :mrgreen:
Ovo je malo grub odgovor, ali suština je istina-ako jednom nije funkcionisalo, neće ni drugi put, ni treći
Ne znam koji je razlog raskida. Ali često se setiš tih stvari čim probaš da obnoviš taj odnos. Verovatno ti je trenutno dosadno, ništa ti se ne dešava po pitanju emotivnog života, znam po sebi. Ali to nije razlog da idealizuješ očito nefunkcionalan odnos. Iz tvoje priče mi deluje da ni jedno, ni drugo niste bili zadovoljni. Mada, razumem tu potrebu ;)

p.s.
znam za par slučajeva da se ljudi ponovo sretnu posle dugo godina...pa funkcioniše...ali to je jedna u milion situacija. Pravilo je ne vraćati se.
 
Zdravo svima. Imam problemcic, inace se ne bih javljao da cujem vasa misljenja i iskustva. Elem, bio sam u vezi godinu dana,nije islo, nisam osecao nista posebno, i tako jednog dana raskinusmo. U pocetku mi bilo ok, malo cudno, ali opet kazem sebi i to ce proci. Medjutim, nakon pet meseci mene stize nesto. I pre sam raskidao, ali najteze je bilo neposredno nakon raskida, ali ovo sto me snadje retroaktivno me unisti. Cak imam osecaj da sam ja nju sve vreme voleo, a da tonisam znao?! Da cujem vasa iskustva. Hvala unapred.

A da nije samo ceznja? Odkud znas da je to bas ljubav?

- - - - - - - - - -

Specificna je to bila veza. Bilo je tu i emocija, vise sa njene strane naravno, ja sam ipak musko, ne pokazujem mnogo emocije, ali nekako nam nije islo,ne znam. Ja sam flegma, nikad se ne svadjam, nemam tu potrebu, ali sa njom je bilo svaki dan nesto za prepirku. Valjda osecaj da je to proslo i da je mozda moglo da se ispravi to nesto mi ne da mira. Imam osecaj krivice da sam ja kriv...a sto je najgore, nemam motiv da nadjem devojku,a mogu. Osecam se kao emotivna olupina.

Ti si isto rob socijalnih konstrukcija polova tj. Kakav muskarac vs. zena treba da bude i to te skenjalo.

- - - - - - - - - -

Ona je vrlo posesivna osoba, voli da je po njenom i tome slicno, i uvek kada bih ja rekao nesto u smislu kritike ili pozitivne sugestije na njen racun, nastao bi pakao, plac i histerija,kao ti mene ne volis...a sa druge strane smetalo joj je s kim se druzim, nije imala razumevanje za moje hobije itd...Znam, i sad svi vi cete reci pa sta se onda dvoumis, sto je nisi sutno ranije.....ko zna mozda sam psiholoski mazohista..

- - - - - - - - - -



Prekinuli smo kontakt.

Ima osoba koje se loze na drama queen.
 

Back
Top