A šta ako je Bog nervozan?

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.825
Pošto je čoveka,kako kažete biblijski,stvorio po liku svojemu,tada zna biti i prgav i nervozan i zajeban,a bogami i zao
i zloban ponekad...
I sad zamislite da idete Bogu na istinu i umesto da vas dočeka sedi Bog pun ljubavi,razumevanja i širokih blagonaklonih shvatanja,stignete kod nervoznog i prgavog starca kom je pun kerec večnog zajebavanja s kojekakvim propalicama i
vi počnete da mu se pravdate...A ON...!
Da li ste nekad pomislili da je i tako nešto moguće?!:sad2:
 
Pošto je čoveka,kako kažete biblijski,stvorio po liku svojemu,tada zna biti i prgav i nervozan i zajeban,a bogami i zao
i zloban ponekad...
I sad zamislite da idete Bogu na istinu i umesto da vas dočeka sedi Bog pun ljubavi,razumevanja i širokih blagonaklonih shvatanja,stignete kod nervoznog i prgavog starca kom je pun kerec večnog zajebavanja s kojekakvim propalicama i
vi počnete da mu se pravdate...A ON...!
Da li ste nekad pomislili da je i tako nešto moguće?!:sad2:

Kada se Bog bio naljutio, on je unistio tada stvoreni svet,a sada imamo sansu da se spasemo za vecni Zivot.
 
Pošto je čoveka,kako kažete biblijski,stvorio po liku svojemu,tada zna biti i prgav i nervozan i zajeban,a bogami i zao
i zloban ponekad...
I sad zamislite da idete Bogu na istinu i umesto da vas dočeka sedi Bog pun ljubavi,razumevanja i širokih blagonaklonih shvatanja,stignete kod nervoznog i prgavog starca kom je pun kerec večnog zajebavanja s kojekakvim propalicama i
vi počnete da mu se pravdate...A ON...!
Da li ste nekad pomislili da je i tako nešto moguće?!:sad2:

Mislim da se on ne spušta na nivo istražnog sudije !
On je vladar iz senke-
Nešto kao Rotšild, Rokfeler ili Soroš....
Zašto mu služe ađutanti i stručni savetnici ?
 
a sada imamo sansu da se spasemo za vecni Zivot.



neveruj1388860889-1.jpg
 
Pošto je čoveka,kako kažete biblijski,stvorio po liku svojemu,tada zna biti i prgav i nervozan i zajeban,a bogami i zao
i zloban ponekad...
I sad zamislite da idete Bogu na istinu i umesto da vas dočeka sedi Bog pun ljubavi,razumevanja i širokih blagonaklonih shvatanja,stignete kod nervoznog i prgavog starca kom je pun kerec večnog zajebavanja s kojekakvim propalicama i
vi počnete da mu se pravdate...A ON...!
Da li ste nekad pomislili da je i tako nešto moguće?!:sad2:

Има да те убије из забаве, :hahaha:
 
Pošto je čoveka,kako kažete biblijski,stvorio po liku svojemu,tada zna biti i prgav i nervozan i zajeban,a bogami i zao
i zloban ponekad...
I sad zamislite da idete Bogu na istinu i umesto da vas dočeka sedi Bog pun ljubavi,razumevanja i širokih blagonaklonih shvatanja,stignete kod nervoznog i prgavog starca kom je pun kerec večnog zajebavanja s kojekakvim propalicama i
vi počnete da mu se pravdate...A ON...!
Da li ste nekad pomislili da je i tako nešto moguće?!:sad2:

Bog je totalitet svega, pa tako sadrži u sebi i dobro i zlo u isto vreme. To mu i daje mogućnost da baca oganj i grom na gradove, da potopi čitavu planetu i milione ljudi itd. Bog nije apsolutno dobar, već apsolutan, a to znači i dobar i zao i sve.
 
Bog je totalitet svega, pa tako sadrži u sebi i dobro i zlo u isto vreme. To mu i daje mogućnost da baca oganj i grom na gradove, da potopi čitavu planetu i milione ljudi itd. Bog nije apsolutno dobar, već apsolutan, a to znači i dobar i zao i sve.
Dobro i zlo se međusobno isključuju (jer je zaista dobro samo ono što je potpuno dobro; sve drugo je, dakle - manje ili više - loše), a to, pak, znači da Izvor dobra ni u kom slučaju ne Može Biti i uzročnik zla. O tome svedoči i činjenica da zlo i ne može da postoji ukoliko, prethodno, ne postoji dobro (a stoga štoje ono sila koja se suproti dobru).


- - - - - - - - - -

Ma znaš kolko me briga, u ovoliki cirkus me je bacio i sad kao ja nešto njega treba da volim i cenim, jes pazi molim te, veliki dobrotvor, s takvim prijateljem neprijatelji ti ne trebaju
Ko život ne voli - neka smrt izvoli, a ko ga voli - zar Ocu odoli!?
 
Dobro i zlo se međusobno isključuju (jer je zaista dobro samo ono što je potpuno dobro; sve drugo je, dakle - manje ili više - loše), a to, pak, znači da Izvor dobra ni u kom slučaju ne Može Biti i uzročnik zla. O tome svedoči i činjenica da zlo i ne može da postoji ukoliko, prethodno, ne postoji dobro (a stoga štoje ono sila koja se suproti dobru).


A to što je bog u bibliji ubio ne znam koliko hiljada ljudi, to ništa?
 
Dakle, sadiste, serijske ubice i druge velike grešnike Treba da Ostavi u životu - da nesmetano rade šta hoće?

Osim toga, od reciprociteta nikad nije šteta (ko ubija, zaslužuje da bude ubijen; stoga merilo Božjeg Suda jeste: "Oko za oko, zub za zub", s' tim da niko nema pravo da svojevoljno postupa po tom pravilu već to čini sud a budući da u Novozavetnom dobu zasad nema Teokratski uređenih država, tako Će Suditi Sam Bog - nakon vaskrsenja nepokajanih grešnika, dokle će merodavni biti ljudski sudovi, izuzev NJegovih izvršnih sudova, kao što su zemljotresi, cunami, tornada, vulkanske erupcije, poplave i požari uzrokovani velikim vrućinama itd).
 
Dakle, sadiste, serijske ubice i druge velike grešnike Treba da Ostavi u životu - da nesmetano rade šta hoće?

Osim toga, od reciprociteta nikad nije šteta (ko ubija, zaslužuje da bude ubijen; stoga merilo Božjeg Suda jeste: "Oko za oko, zub za zub", s' tim da niko nema pravo da svojevoljno postupa po tom pravilu već to čini sud a budući da u Novozavetnom dobu zasad nema Teokratski uređenih država, tako Će Suditi Sam Bog - nakon vaskrsenja nepokajanih grešnika, dokle će merodavni biti ljudski sudovi, izuzev NJegovih izvršnih sudova, kao što su zemljotresi, cunami, tornada, vulkanske erupcije, poplave i požari uzrokovani velikim vrućinama itd).

Bog koji ubija nije apsolutno dobar bog, kraj priče. A u svakom slučaju, pogledaj koliko dece svakodnevno umire od gladi, žeđi, bolesti, maltretiranja, pa opet bog qurcem ne mrda, kakav je to bog? Kakav je bog koji će dozvoliti da umre nedužno dete?
 
Bog koji ubija nije apsolutno dobar bog, kraj priče.
Što se mene tiče, razgovor o tome je već zaključen zapažanjem da se uklanjanjem zločinaca čini dobro, što svako može da pojmi.

Kakav je bog koji će dozvoliti da umre nedužno dete?
On je Mogao da nas Učini apsolutno bezgrešnim ali bismo tada bili tek živi automati koji bespogovorno izvršavaju NJegovu volju (dakle - samo dobro), a kada nam je već Dao slobodnu volju (što je, bez sumnje, izraz najveće nesebičnosti, odnosno - ljubavi), prirodno je da u izvesnoj meri Mora da nam Dopusti da je ispoljimo i zločinom.

Osim toga, zlo - kada je se već javilo - treba i da pokaže svoje pravo (i puno) lice, kako bi cela Vasiona, koja prisustvuje njegovom ispoljavanju na našoj planeti, imala uvid u svu njegovu pogubnost, te će, zahvaljujući tome, svi koji jesu na Božjoj strani - na njoj izvesno i ostati a Biblija nas, kada je reč o Božjim intervencijama, izveštava da On i te kako Utiče na naše umove, te i da Vodi događaje, o čemu možda najslikovitije svedoče iskustva koja sam, potkrepljena svim neophodnim dokazima da ih je Uzrokovao Bog, opisao u narednoj temi, koja je nedavno započeta:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/729755-Iskustva-sa-Bogom-(Svedočanstva-jednoga-poslanstva)
 
pazi, to nije uklanjanje ničega, to je UBIJANJE, i to nečega što je on stvorio sam, dakle ne da je to tu bilo zlo samo od sebe, već je on stvorio čoveka i onda ga ubija jer se ne ponaša kako on hoće. To je vrhunsko licemerje.

Pitaću te ponovo, kakav je to Bog koji će dozvoliti da umre nedužno dete?
 
Pitaću te ponovo, kakav je to Bog koji će dozvoliti da umre nedužno dete?
To sam objasnio u prethodnom odgovoru (kada sam govorio o razlozima zašto u izvesnoj meri Mora da Dopusti zlo) a tome vredi dodati još samo podatak da će svi koji su stradali nevini (a to je slučaj i sa NJim), svakako biti vaskrsnuti za večni život. Time je ova tema zaokružena (jer smo ostalo evidentno razjasnili, te samo ostaje da istinu ili prihvatimo, ili odbacimo).

 
To sam objasnio u prethodnom odgovoru (kada sam govorio o razlozima zašto u izvesnoj meri Mora da Dopusti zlo) a tome vredi dodati još samo podatak da će svi koji su stradali nevini (a to je slučaj i sa NJim), svakako biti vaskrsnuti za večni život. Time je ova tema zaokružena (jer smo ostalo evidentno razjasnili, te samo ostaje da istinu ili prihvatimo, ili odbacimo).

Jasno je samo to da onaj ko veruje ne mora da misli.
Mnogo toga su ljudi naucili od posrednika koji misle, sam Bog je cesto otsutan ili na putu.
 

Back
Top