Da li je muslimanima dozvoljeno da budu na Antarktiku za vrijeme ramazanskog posta?
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Da li je muslimanima dozvoljeno da budu na Antarktiku za vrijeme ramazanskog posta?

Domaćin LeoneMontana (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Da li je muslimanima dozvoljeno da budu na Antarktiku za vrijeme ramazanskog posta?

Isto pitanje i za Arktik.

Ramazanski post podrazumijeva apstinenciju od hrane i pića, uključujući i vodu, a poznato je da na polovima sunce ne zalazi i po mjesec dana.

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3873

Podrazumevano Re: Da li je muslimanima dozvoljeno da budu na Antarktiku za vrijeme ramazanskog post

ili zadje, pa ne prestaju da jedu

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Podrazumevano Re: Da li je muslimanima dozvoljeno da budu na Antarktiku za vrijeme ramazanskog post

Сад ми је јасно зашто нема муслимана на половима, сви који су тамо отишли су помрло од глади и жеђи јер су морали да посте, тј. ништа да не једу и не пију све док сунце не зађе, дакле 6 месеци.

Neproveren član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LeoneMontana Pogledaj poruku
    Isto pitanje i za Arktik.

Ramazanski post podrazumijeva apstinenciju od hrane i pića, uključujući i vodu, a poznato je da na polovima sunce ne zalazi i po mjesec dana.
    Na polovima Sunce ne zalazi nekoliko meseci.

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Сад ми је јасно зашто нема муслимана на половима, сви који су тамо отишли су помрло од глади и жеђи јер су морали да посте, тј. ништа да не једу и не пију све док сунце не зађе, дакле 6 месеци.

Aktivan član
    Učlanjen
    31.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Sandanski Pogledaj poruku
    Naime, s obzirom da se svi u namazu okrećemo prema Kabi u Mekki, svetogeografskoj osovini svih muslimana, za polarne krajeve u kojima nije moguće na uobičajen način odrediti namaska vremena, moglo bi važiti i pravilo mekkanskog takvima, tj. da vrijeme svakog od pet dnevnih namaza počinje tačno u isto vrijeme kad i u Mekki, bez obzira na vremensku zonu u kojoj se nalazimo.

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Citat Original postavio tali bali Pogledaj poruku
    Naime, s obzirom da se svi u namazu okrećemo prema Kabi u Mekki, svetogeografskoj osovini svih muslimana, za polarne krajeve u kojima nije moguće na uobičajen način odrediti namaska vremena, moglo bi važiti i pravilo mekkanskog takvima, tj. da vrijeme svakog od pet dnevnih namaza počinje tačno u isto vrijeme kad i u Mekki, bez obzira na vremensku zonu u kojoj se nalazimo.
    Јбг, лако је бити верник у Мекки и везивати време за Мекку, ајд стисни петљу и буди тврд на половима..

Elita RickRoss (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

daj hadis u kojem je Muhamed to rekao
    Sergej Milinković-Savić: Rekao sam Terziću ni za 5 miliona evra u Zvezdu. Mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za Zvezdu i Partizan.

Aktivan član Israphel (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Sura El-En'am
    151. Reci: ”Dođite da vam kažem šta vam Gospodar vaš propisuje: da
    Njemu nikoga ravnim ne smatrate, da roditeljima dobro činite, da
    djecu svoju, zbog neimaštine, ne ubijate – Mi i vas i njih hranimo –
    ne približujte se nevaljalštinama, bile javne ili tajne; ne ubijajte onog
    koga je Allah zabranio ubiti, osim kada to pravda zahtijeva – eto, to
    vam On preporučuje da biste razmislili –
    152. i da se imetku siročeta ne približavate, osim na najljepši način, sve
    dok punoljetno ne postane, i da krivo na litru i na kantaru ne mjerite
    Mi nikoga preko njegove mogućnosti ne zadužujemo – i kad
    govorite, da krivo ne govorite, pa makar se ticalo i srodnika, i da
    obaveze prema Allahu ne kršite – eto, to vam On naređuje da biste
    to na umu imali.

Sura El-Bekare
    286. Allah nikoga ne opterećuje preko mogućnosti njegovih: u njegovu
    korist je dobro koje učini, a na njegovu štetu zlo koje urad
    i. Gospodaru
    naš, ne kazni nas ako zaboravimo ili što nehotice učinimo!
    Gospodaru naš, ne tovari na nas breme kao što si ga tovario na one
    prije nas! Gospodaru naš, ne stavljaj nam u dužnost ono što ne možemo
    podnijeti, pobriši grijehe naše i oprosti nam, i smiluj se na nas.
    Ti si Gospodar naš pa nam pomozi protiv naroda koji ne vjeruje!
    Islam je protiv terorizma ! :)
    https://www.youtube.com/watch?v=g6O2anxz7CM

Aktivan član
    Učlanjen
    31.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio RickRoss Pogledaj poruku
    daj hadis u kojem je Muhamed to rekao
    odkad ti to vjerujes hadisima

- - - - - - - - - -

odkad ti to vjerujes hadisima
    evo Israphel sve objasnio

Elita RickRoss (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

ja ne verujem hadisima, ali ti verujes

zato bi zeleo neki dokaz da je Bog rekao Muhamedu za polove, koliko dugo dan traje tamo i kako muslimani tamo da zive

Islam ce jednog dana vladati svetom, zar ne, pa morala bi postojati uputa za muslimane koji zive i koji ce ziveti tamo

Israphel nije nista konkretno rekao ovim ajetima... to moze da se odnosi na bilo sta
    Sergej Milinković-Savić: Rekao sam Terziću ni za 5 miliona evra u Zvezdu. Mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za Zvezdu i Partizan.

Aktivan član Israphel (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

zato bi zeleo neki dokaz da je Bog rekao Muhamedu za polove, koliko dugo dan traje tamo i kako muslimani tamo da zive

Islam ce jednog dana vladati svetom, zar ne, pa morala bi postojati uputa za muslimane koji zive i koji ce ziveti tamo

Israphel nije nista konkretno rekao ovim ajetima... to moze da se odnosi na bilo sta
    Pa ako nije moguće postiti onda nije obavezno po toj vremenskoj zoni jer je to izvan mogućnosti ljudi i ljudi se izlažu velikom riziku po svoje zdravlje...
    Islam je protiv terorizma ! :)
    https://www.youtube.com/watch?v=g6O2anxz7CM

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Рекао је.
    Не мора да се трпи ако ниси у могућности.

Ističe se emanullah (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Objasnjenje je da ce se odredjivati namaski vaktovi, a samim tim i vrijeme pocetka i prekida posta. Naime u poznatom hadisu o Dedždžalovu dolasku na Zemlju pred Sudnji dan, Poslanik, s.a.v.s., kaže kako će on na Zemlji provesti 40 dana. Prvi dan njegova boravka trajat će koliko jedna godina, drugi dan koliko mjesec dana, treći dan kao sedmica, a ostali dani kao naši normalni dani. Na to neko upita Poslanika, s.a.v.s.: ''Za onaj dan koji će trajati koliko jedna godina, hoće li biti dovoljno obavljati namaz samo pet puta?'' Poslanik, s.a.v.s., odgovori: ''Ne, trebat će računati!''

Elita RickRoss (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Prvi dan njegova boravka trajat će koliko jedna godina

bas bi voleo da vidim taj dan kada Sunce bude obasjalo celu elipsoidnu planetu... bas me interesuje kako

Aktivan član
    Učlanjen
    31.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Prvi dan njegova boravka trajat će koliko jedna godina

bas bi voleo da vidim taj dan kada Sunce bude obasjalo celu elipsoidnu planetu... bas me interesuje kako
    Elif Lam Mim.*

Ova Knjiga, u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali;

onima koji u nevidljivi svijet budu vjerovali i molitvu obavljali i udjeljivali dio od onoga što im Mi budemo davali;

i onima koji budu vjerovali u ono što se objavljuje tebi i u ono što je objavljeno prije tebe, i onima koji u onaj svijet budu čvrsto vjerovali.

Njima ce Gospodar njihov na Pravi put ukazati i oni ce ono što žele ostvariti.

Onima koji neće da vjeruju doista je svejedno - opominjao ih ti ili ne opominjao - oni neće vjerovati.

Allah je zapečatio srca njihova i uši njihove, a pred očima njihovim je koprena; njih čeka patnja golema.

Domaćin LeoneMontana (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Malo šale nije zgoreg.

Elita RickRoss (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Elif Lam Mim.*

Ova Knjiga, u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali;

onima koji u nevidljivi svijet budu vjerovali i molitvu obavljali i udjeljivali dio od onoga što im Mi budemo davali;

i onima koji budu vjerovali u ono što se objavljuje tebi i u ono što je objavljeno prije tebe, i onima koji u onaj svijet budu čvrsto vjerovali.

Njima ce Gospodar njihov na Pravi put ukazati i oni ce ono što žele ostvariti.

Onima koji neće da vjeruju doista je svejedno - opominjao ih ti ili ne opominjao - oni neće vjerovati.

Allah je zapečatio srca njihova i uši njihove, a pred očima njihovim je koprena; njih čeka patnja golema.
    hvala sto si mi otvorio oci... sad mi sve jasno

Ističe se
    Učlanjen
    10.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Prosto nema odgovora na ovo pitanje iz jednog praktičnog razloga:
    Autori verskih knjiga koje citirate nisu ni znali da postoji nešto slično polovima (Arktik i Antarktik). I ne samo to, nisu znali mnogo toga još što mi danas znamo.
    Identičan je slučaj i sa piscima hrišćanskih jevanđelja.
    No treba im oprostiti, nisu se bavili moreplovstvom i istraživanjem Planete.

Zainteresovan član A♥♥♥ (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    17

da decu svoju, zbog neimaštine, ne ubijate
    E ovo je vrlo značajno za shvatanje.
    Da li znate na šta su spremni ljudi koji su na ivici i svoje dete da ubiju da se ne muči?
    Od standarda zavisi odnos prema deci, prema životu, prema svetu.
    Muka je veliki pokretač.
    Zato je bitan uravnotežen svetski ekonomski i socijalni standard. Naravno, uz to i obrazovanje. A kakvo se obrazovanje očekuje od onoga ko se bori za život?

Slične teme

1. Kako da obračunam buduću penziju
    Autor PERAB u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.11.2003., 16:44
  2. da li je dozvoljeno...
    Autor proba u forumu Web dizajn
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.10.2003., 16:00

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor