Zašto se mnogi mire sa smrću?

Šta mislite, dragi diskutanti, zašto se mnogi mire sa smrću (kada je, uglavnom, i sami ne žele)? Ima li logike u tome, te šta nam valja činiti?
Čitao sam skoro neki ruski naučnici našli lika sa MS oboljenjem kojem bi, uz njegovo odobrenje, fiknuli štrebersku glavu i stavili u teglu, dok ne prokljuve kako da je prišiju za drugo, neobolelo, telo. Naravno, nisu ovom naočarku najsjajnije šanse da preživi čak i fazu Utroma, a kamoli fazu tela. No videćemo.
A ti, što se i ti ne prijaviš Rusima? Siguran sam da bi mogli negde da izvade još koju teglu, moguće čak i prostraniju.
Onda bi mogao da smišljaš agnus dei rime po ceoo dan, i da se bućkaš u nekom, mozgougodnom rastvoru dok ti se ne naboraju dura i pia mater.
 
Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;
Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.
 
Pretpostavka je da nije pozitivno (čuj, pozitivno) biti mrtav.
E sad da li jeste ili nije - to ćemo tek videti.
Mire se jer ukapiraju da je to najprirodnija stvar koja čoveku može da se desi - dešava se svima, i neizbežna je.

Svi cemo jednoga dana saznati, neki pre, a neko mozda i danas, da li postoji ono svetlo na kraju tunela?

Da li IMA NECEGA ili NEMA NICEGA NA DRUGOJ STRANI, kada opadne list sa nasim imenom sa Drveta Zivota....

Zahvalimo se Bogu sto ne znamo kada ce biti Taj Dan.....:hvala:
 
Onaj Koji nas je jednom Stvorio (a u početku je sve Stvorio iz ničega) Jeste Moćan da to ponovo Učini, te je, dakle, izvesno i vaskrsenje:

"...ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg, I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda." (Jovan 5,28.29)
 
Život je samo školski čas. Smrt je zvonce posle kog dolazi odmor.
Posle više odmora dođe raspust, a na kraju dođe i matura.

Imo sam jednu babu dementnu u košmiluku koja je svakog dana izlazila na ulicu i pokušavala da ode na groblje.
Kad je pitaju zašto hoće da umre kad tamo nije lepo, ona odgovara da je sigurno lepo kad se niko ne vraća
 
ne vidim smisao vecitog zivota jer koliko god da ga zivis kvalitetno dosadi nakon nekog vremena . nema izazova , nema zanimljivosti.

ko zivi bedno zasto da zivi previse dugo kad se muci svaki dan.

ko zivi odlicno i kvalitetno nakon nekog vremena nema nista sto ga izaziva zasto da zivi beskonacno kad je ispunio zivot odavno.

ko zivi srednje mozda i najlepse zivi jer se svakodnevno susrece sa raznoraznim senzacijama ali i one dosade.

a tek ne vidim smisao raja kako ga vere pretstavljaju . beskonacno dugo da zivis i da uzivas setajuci poljima punim cveca.koji ce mi toliko cvece .
 
Kad je pitaju zašto hoće da umre kad tamo nije lepo, ona odgovara da je sigurno lepo kad se niko ne vraća

6:39 A ovo je volja Oca koji me posla da od onog što mi dade ništa ne izgubim, nego da ga vaskrsnem u poslednji dan.

4:16 Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
4:17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.

Jovan 6; 1.Solunjanima 4.
 
ne vidim smisao vecitog zivota jer koliko god da ga zivis kvalitetno dosadi nakon nekog vremena . nema izazova , nema zanimljivosti.

ko zivi bedno zasto da zivi previse dugo kad se muci svaki dan.

ko zivi odlicno i kvalitetno nakon nekog vremena nema nista sto ga izaziva zasto da zivi beskonacno kad je ispunio zivot odavno.

ko zivi srednje mozda i najlepse zivi jer se svakodnevno susrece sa raznoraznim senzacijama ali i one dosade.

a tek ne vidim smisao raja kako ga vere pretstavljaju . beskonacno dugo da zivis i da uzivas setajuci poljima punim cveca.koji ce mi toliko cvece .

U bajci Maksima Gorkog "Starica Izergil" sin orla Lara je ubio najlepsu devojku u plemenu.

Savet staraca plemena se skupio da donesu presudu za to ubistvo.

Nakon dugog vecanja su odlucili da ga osude na najtezu kaznu: NA VECNI ZIVOT !
 

Back
Top