Krajnje sam dobar a i krajnje sam los. O dosadi - znaci psihicki fenomen dosade.
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Krajnje sam dobar a i krajnje sam los. O dosadi - znaci psihicki fenomen dosade.

Obećava
    Učlanjen
    04.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Krajnje sam dobar a i krajnje sam los. O dosadi - znaci psihicki fenomen dosade.

Ja sam onaj gospodin sto za vas otvara teme koje vas najvise interesuju, a to su ove koje sam otvorio tri: sadomazohizam, odgovornost za licne postupke (sloboda izbora) i, naravno, zene, tj. kad ih nema onda se to zove "dosada". Dakle pricamo o tome kako pored pola koji se i sam sebi dopada do ludila neko moze biti odosadjenj od zivota.

Elem

Radi se o ovome:
    Zamislite da sam vjernik u Boga, pa citajte ovo sto drugacije bez te zamisli ne moze da bude objasnjeno (mnogi su rekli da je ideja Boga najbolja ideja ikad smisljena, bez obzira da li postoji Bog u hriscanskom smislu.): Bog je tako dobar da je stvorio zlo samo da nama ne bi bilo dosadno sto je sve lepo, sto su svuda oko vas najbolje pi.ckice, andjelice koje vas sluze "i cigaretama i pusenjem", onda zamislite da ne morate nista drugo da jedete osim francusk..njeguski sir, da ste uvjek srecni... Zar se ne bi ubili? JA BIH TAD PUCAO SEBI U GLAVU.
    Dakle, hvala ti Gospode sto stvori zlo da nam bude zabavno, da imamo prilike da dokazemo da smo hrabri muskarci i zene, da imamo mu.da a ako smo zene da imamo...e ne znam sad...ali tako cete shvatiti najlakse. Jer zar postoji veca nesreca od nedostatka prilike da se ponosis, da "na muci ispoznavaju te da si junak", zar bi u mjestu gdje nema zla postojala prilika da se hrabrost dokaze... Zar bi onda mogo da kazem "nije luda moja mala sto je mene izabrala"...

Poenta: covjek tako cesto potiskuje zelju (namjerno zaboravlja i izmislja drugu glupu neku) da se nadje u rizicnoj situaciji... Da uziva sto je hrabar i dobar, jer ako ne bi potiskivao onda bi ga vjerovatno neko ubio. Zamislite: zeli da je u riziku ali ne da ga neko ubije! Pa zar to nije pametno? Znaci nema zene bez tudje zene, nema seksa bez zajdno odjednom sa dvije dame, nema dame bez pistolja za slucaj silovanja da se brani, nema cigarete do Danhila, i nema (cenzurisano) bez igle. Eto tako. Sto vi mislite, da li ste, kada zamislite da postoji Bog ako mislite da ne postoji, odusevljeni time sto je on stvorio to tako apsolutno zabavno nesto kao zlo. Nema ljubavi prema jednima bez mrznje prema drugacijima. NEMA DARVINOVE TEORIJE EVOLUCIJE, JER OD OVOGA NA VIDEU "Da volim crno bele (navijanje na utakmici sa Realom) " NIKO NE MOZE DA SASIJE HIPOTEZU DA JE NAVIJANJE ZA PARTIZAN KORISTNO ZA ONO STO DARVIN MISLI DA JE JEDINO STO POSTOJI: BORBA JACIH PROTIV SLABIJIH I OTAVLJANJE POTOMSTVA:
    NEMA OPROSTAJA BEZ OSVETE AKO SI I VEC OPROSTIO... Ako te neko ubio pa se pokajao onda moras i ti njega. Nema hemijske olovke dobre da se nadje ispod zrtvovanja stednjom na hlebu da se da 20 E za hemijsku olovku, nema papira za stampac bez onoga 1 list 1 Euro.
    Poslednji put ažurirao/la ___BOZO 88 _ : 11.06.2015. u 08:42

Aktivan član
    Učlanjen
    19.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Re: Krajnje sam dobar a i krajnje sam los. O dosadi - znaci psihicki fenomen dosade.

Dosadu ćemo najbolje shvatiti
    ako samu reč prevedemo na strani jezik !

monotonija - jedan ton - jedna frekvencija - odsustvo promene

Suprotan pojam je strah.
    Njega ću ti objasniti kada budeš postavio tu temu !
    Papirni, i uopšte fizički novac će nestati do 2020. godine.

Obećava
    Učlanjen
    04.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Krajnje sam dobar a i krajnje sam los. O dosadi - znaci psihicki fenomen dosade.

Citat Original postavio Sekenenre Tao Pogledaj poruku
    Dosadu ćemo najbolje shvatiti
    ako samu reč prevedemo na strani jezik !

monotonija - jedan ton - jedna frekvencija - odsustvo promene

Suprotan pojam je strah.
    Njega ću ti objasniti kada budeš postavio tu temu !
    Lose si preveo "monotonia". "Katatonija" (katatoni stupor) bio bi onda, posto "katarza" znaci ociscenje, "cistotonija" u prevodu, vezano za cist ton. Ali to je naziv za stanje u kome kako god postavis covjeka da sjedi ili lezi on bez obzira na udobnost ostaje u takvom polozaju.
    Drugo terminolosko: "jedna ucestalost" je onda to sto si reko za frekvenciju, jer ona znaci ucestalost. Hz je mjera ucestalosti nekog dogadjanja koje ne mora biti isto kao proslo mada obicno jeste, ucestalost u jednoj sekundi.
    Strah je nesto sto najvise zasladjuje seks, kafu i ostalo. Mogao bih da ti citiram izjavu iz "Ime ruze" (Umberto Eco) ali cu je posto je jasna reci po smislu a ne doslovno, da ne prevrcem po knjizi jer je svaka strana pocupana pa je zbrka: kaze inkvizitor bivsi: "postoji samo jedna stvar koja je ljudima prijatnija od srece, a to je bol". Istrazivanja sa endogenim morfinima (endorfinima) potpuno potvrdjuju taj tekst iz 13 vijeka koji je napisao jedan monah, a Umberto Eco ga je samo (kao sto kaze) prepisao: to da ono sto mislimo da izaziva prevelik bol jer nam izgleda da mora da boli jace nego ista sto smo dozivjeli, ustvari izaziva jaci osjecaj srece nego heroin (polemika je koliko puta jaci: da li 4, da li 60, da li 80. Najvjerovatnije 80) i jace sputavanje bola nego obicna anestezija.

Dosada ne moze postojati ako je covjek normalan, jer je zensko tijelo previse nedosadno, zenske usne pune kao ruza prepuna listova koja je od njihove prepunosti zadebljana, zenski vrat, zenski nos... Zene su super.
    Poslednji put ažurirao/la ___BOZO 88 _ : 11.06.2015. u 13:58

Slične teme

1. Agencija MARMARAS travel krajnje neozbiljna!!!
    Autor vesnac70 u forumu Putovanja
    Odgovora: 209
    Poslednja poruka: 25.07.2007., 10:18
  2. krajnje mi je frkaticno
    Autor BEG u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 15.01.2005., 22:42
  3. krajnje sumljivo
    Autor clanxxx u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.11.2004., 08:11
  4. Krajnje granice....?