Srpska kompanija traži da im založiš sopstveni stan za posao

Da li biste vi pristali na ovakve uslove?

  • Da, bezuslovno

  • Pokusao bih da promenim nesto, da garantujem sa 50% nekretnine

  • Pokusao bih da garantujem sa 10000 ojra

  • Pokusao bih da ih ubedim da me prime bez garancija

  • Ja bih trazio garancije od 10000 ojra

  • Samo bi prekinuo pregovore

  • Ko ovde poludeo nije, taj uopste nije normalan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

_niemand_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.614
sve lepse od lepsega:
Srpska kompanija traži da im založiš sopstveni stan da bi dobio posao!

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/56...a-im-zalozis-sopstveni-stan-da-bi-dobio-posao

Što je veća glad za poslom u Srbiji, to, čini se, poslodavci idu sve dalje u uslovima koje postavljaju kandidatima za posao. Najnoviji zahtev potencijalnim zaposlenima je da za dobre rezultate na poslu garantuju svojom nekretninom ili da imaju osobu koja im je garant! Takav zahtev je kompanija "Agro Mil" iz Pojata, proizvođač stočne hrane koji posluje u više od 30 gradova Srbije, poslala kandidatima u užem izboru za poziciju menadžera prodaje pilećeg mesa.

Čitalac B. M. (puno ime poznato redakciji) prosledio nam je mejl sa zvanične imejl adrese kompanije i sa kompanijskim logotipom, u kojem jasno piše sledeće (imejl prenosimo doslovce):

"Ušli ste u uži izbor. Kako bi smo započeli pregovore u vezi posla molimo Vas da nam dostavite odgovore na sledeća pitanja:

1. Da li posedujete sopsteno vozilo i jeste li spremni da ga koristite u službene svrhe a naravno uz nadoknadu troškova goriva i amortizacije?

2. Da li ste spremni da garantujete za dobro obavljen posao i poštovanje procedura kompanije naplativim garancijama (uknjižena nekretnina bez opterećenja na Vaše ime ili ime Vašeg garanta)?"

Dok je B. M. čitao imejl, prvobitnu radost je zamenio šok.

- Krajem maja sam konkurisao na oglas za posao menadžera prodaje u ovoj firmi. Obavestili su me da pre pregovora u vezi sa poslom moram da im odgovorim da li sam za dobro obavljen posao spreman da garantujem uknjiženom nekretninom na moje ime ili imenom mog garanta. To bi konkretno značilo da u slučaju da im kupac ne plati, ja bih umesto njega platio svojom nekretninom i ostao na ulici. Ili bi se to desilo osobi koja je moj garant - ispričao je B. M. za "24 sata".

Manager Prodaje? Da bi dobio (lukrativan) posao da zalozi stan? :mrgreen:

I prigodna tetka anketka. :aha2:

_niemand_
 
Пошто су данас сви менаЂери, ова компанија је потпуно у праву.
Сви би да располажу туђим парама и туђим пословним контактима и угледом а да нема одговорности.
Прави стручњак, поштен човек и неко ко схвата шта је одговорност може и руку на пањ да стави, а не само некретнину.
 
Пошто су данас сви менаЂери, ова компанија је потпуно у праву.
Сви би да располажу туђим парама и туђим пословним контактима и угледом а да нема одговорности.
Прави стручњак, поштен човек и неко ко схвата шта је одговорност може и руку на пањ да стави, а не само некретнину.

Zasada takvih u Srbiji, boldovano cervenim, ima (barem za mene) manje od prstiju na jednoj ruci. Radim samo sa proverenim ljudima iz Srbije, za koje znam da imaju zapadne reference. Svi ostali Srbi (a prici nikada kraja)... Su cista cirkuska plakata. :mrgreen:

_niemand_
 
Ништа чудно - ово је земља "ЗАКОНА" који само важе на папиру - значи земља безакоња, земља хохштаплера, лопова, сецикеса и превараната... а што је најгоре у целој ствари почели су да се на нас лепе и белосвеЦки дрипци........
 
То је тај либерални, дивљи капитализам, од 5. октобра надаље је почео да се шири. Интересантна ствар је да међу новопеченим менаџерима и тајкунима има маса бивших комуниста.

"... Као внаго кроз канализацију пливају комунисти кроз приватизацију... "
 
Све је наопако, нема нам спаса.

Буржоаска власт жмури на криминалне радње буржоазије.

Ја примам раднике у мојој малој фирми, и то је мој ризик.

Ризик је и мој избор муштерија, неки плаћају одмах а неке морам да чекам, а држава наплаћује ПДВ одмах, а не по мојој наплати.

Нико неће да ризикује сви хоће све одмах и насигурно, а бизниса без ризика нема.
 
Све је наопако, нема нам спаса.

Буржоаска власт жмури на криминалне радње буржоазије.

Ја примам раднике у мојој малој фирми, и то је мој ризик.

Ризик је и мој избор муштерија, неки плаћају одмах а неке морам да чекам, а држава наплаћује ПДВ одмах, а не по мојој наплати.

Нико неће да ризикује сви хоће све одмах и насигурно, а бизниса без ризика нема.

Ovo podebljano je kljucno ..Opet su oni na vlasti ,kapitalisti i burzoazija .Nisu se culi 40ak godina i sada evo ih opet
 
dobra im je ideja.

moram da zaposlim 10-ak koji ce na slican nacin garantovati za svoj dobar posao ( naravno nece ga dobro raditi )

nece biti potrebna nikakva diploma a najvaznije za konkurs ce biti polozaj i velicina nekretnine.


to je bila sala ali nije lose za drzavne firme gde direktori unistavaju silne fabrike ( uglavnom su unistene) tako da se kasni sa tim , dok privatnik treba da pazljivo vodi posao , tako da ne zavisi od jedne osobe.
 
Sunce ti žarko nemaju službeno vozilo za menadžera, a hoće da im neko garantuje uspeh nekretninom. :hahaha:

Sada cu ja tebi, WIBU, da objasnim kako to radi. :aha2:

Zaposlis managera kupovine. I managera prodaje. Obojica garantuju nekretninama, od oko 80K ojra. Onda prvom naredis da kupi BMWa 3ku starog 5 godina za 2000 ojra. Garantuje nekretninom, dakle, ako ga kupi za 5 soma, dodje ti licno tri. Kada ga kupi, naredis manageru prodaje da ga proda za 10 soma ojra. Ako ga proda za 8, dodje ti dva soma. :lol: :lol: :per:

Zipa! Da se sve desilo kako treba, prvi kupio za 5K, drugi prodao za 8K, ti si u dobitku 3K. :ok:

Ovako, Prvi ga kupio za 5K, tebi odmah doslo 3K, ovaj drugi ga prodao za 8K, tebi doslo 3K + 2K. Umesto 3K, u dobiku si 8K. :mrgreen:

Mashala! :srecan:

_niemand_
 

Back
Top