Mozilla Firefox-mali problem

opušteno

Zainteresovan član
Poruka
164
Juce sam otvorio mozillu kao i svaki put,i odjednom mi se pojavio naki prozorcic sa profilima,koji sam tada prvi put video.Kliknuo sam na default profile i pokusao da pokrenem program ali mi je on rekao da je taj profil vec u upotrebi i da moram da napravim novi.Napravio sam novi i usao u program,ali mi je nestalo sve iz history-ja,nemam bookmarks,kao da sam reinstalirao program!!!Jer zna neko kako da vratim stari profil???
 
opušteno:
Juce sam otvorio mozillu kao i svaki put,i odjednom mi se pojavio naki prozorcic sa profilima,koji sam tada prvi put video.Kliknuo sam na default profile i pokusao da pokrenem program ali mi je on rekao da je taj profil vec u upotrebi i da moram da napravim novi.Napravio sam novi i usao u program,ali mi je nestalo sve iz history-ja,nemam bookmarks,kao da sam reinstalirao program!!!Jer zna neko kako da vratim stari profil???
Uff to se i meni desilo ima jedno par meseci. Sludelo me bilo skroz. Ja sam problem resio tako sto sam "iscupao" bookmarks iz arhive. Snimio ga na drugo mesto, reinstalirao FF i posle "uvukao" bookmarks. Jedino kad reinstaliras mora da obrises BAS sve od starog inace te vraca na staro.
Pozdrav i nadam se da ce biti nekog da malo bolje objasni sto se to desava? i neko resenje koje je "elegantnije" od mog reinstala..
 
Mogucje je da se desilo na primer zato shto se firefox crashovao ali je za sobom ostavio aktivan process firefox.exe koji je naravno drzhao profil... Ne pada mi nishta drugo na pamet. Ako nisi izbrisao stari profil (i ako bash ne mozhesh da ga koristish) uradi sledecje:
Pronadji ga na disku (start - run - %appdata% - mozilla - firefox - profile - xxxxxxxx.default (ako si novi kreirao u default direktorijumu ovde cesh imati dva profila, uporedi ih po datumu da bi skontao koji je stari...)), i iz njega prekopiraj sledece fajlove u novi profil:
bookmarks.html
cert8.db
cookies.txt
formhistory.dat
history.dat
hostperm.1
key3.db
mimetypes.rdf
prefs.js
signons.txt
user.js

nakon ovoga sve bi trebalo da bude ok u novom profilu, samo bez extenzija...
 

Back
Top