Najbolji borilacki sport

Постоје стотине борилачких вештина.
Неке су боље, неке су осредње.
Постоје различите категорије, нема најбоље у правом смислу речи.
 
Koliko ja znam MMA je skup borilackih sportova tako da se to ne svrstava u sport. Bavio sam se ajkidom,asinhara karateom,tajkvondom, aktivan sam kik bokser i bokser, Dzavni kadetski prvak u kik boksu u full kontaktu isto tako juniorski i seniorski kao i drzavni u klasi A i klasi B u full kontaktu. Paralelno sam se bavio i boksom jer osnov dobrog kik boksa jeste rucna tehnika. Od kako je Bokserski savez Srbije (koji je naravno propao) uveo pravilo da takmicari koji se bave boksom ne mogu da se bave ni jednim kontaktnim sportom,opredelio sam se samo za boks. Trener mi je velika legenda i najveci vajter Jugosalvije i Evrope Sreten Mirkovic.Zbog iskustva koje imam u borilackim sportovima mislim da je boks. Mene interesuje vase misljenje.
 
A u sta bi ti svrstao MMA?

Dzudo,rvanje,boks,kick boks,mma.
Tu nema mnogo price.

S tim sto ce MMA borac biti u blagoj prednosti jer je utreniran za borbu na vise polja.
Od stand up-a do partera.
I kao takvi MMA borci jesu fizicki najspremniji.
 
Koliko ja znam MMA je skup borilackih sportova tako da se to ne svrstava u sport. Bavio sam se ajkidom,asinhara karateom,tajkvondom, aktivan sam kik bokser i bokser, Dzavni kadetski prvak u kik boksu u full kontaktu isto tako juniorski i seniorski kao i drzavni u klasi A i klasi B u full kontaktu. Paralelno sam se bavio i boksom jer osnov dobrog kik boksa jeste rucna tehnika. Od kako je Bokserski savez Srbije (koji je naravno propao) uveo pravilo da takmicari koji se bave boksom ne mogu da se bave ni jednim kontaktnim sportom,opredelio sam se samo za boks. Trener mi je velika legenda i najveci vajter Jugosalvije i Evrope Sreten Mirkovic.Zbog iskustva koje imam u borilackim sportovima mislim da je boks. Mene interesuje vase misljenje.

Impozantna biografija, kod koga si trenirao Aikido i kakav je utisak na tebe ostavio? Isto pitanje i za Ashihara Karate.

Ako smatraš da MMA nije sport onda možda Sanshou:

 
Sparingovao sam sa mnogima ali najteze mi je bilo sa rvacima. Bokseri imaju najbrze udarce i kretnju. U sparingu sa karatistima i kik bokserima najcesce sam dobijao na ulaze kada krenu nogama mada do duse mogao sam i da podnesem udarce zato sto su mi noge bile jake. Po meni kada si cvrst i stabilan na nogama rukama mozes zadati udarac ali se i od njega odbraniti.

- - - - - - - - - -

Impozantna biografija, kod koga si trenirao Aikido i kakav je utisak na tebe ostavio? Isto pitanje i za Ashihara Karate.

Ako smatraš da MMA nije sport onda možda Sanshou:


Trenirao sam kod Azemovica ajkido,a kod Nikolica Asinharu

- - - - - - - - - -

Grcko=rimski stil rvanja + boks + ful kontakt karate + B Jj = Perfekt

Mislio sam na disciplinu Full Kontakt u kik boksu
 
Sparingovao sam sa mnogima ali najteze mi je bilo sa rvacima. Bokseri imaju najbrze udarce i kretnju. U sparingu sa karatistima i kik bokserima najcesce sam dobijao na ulaze kada krenu nogama mada do duse mogao sam i da podnesem udarce zato sto su mi noge bile jake. Po meni kada si cvrst i stabilan na nogama rukama mozes zadati udarac ali se i od njega odbraniti.

Jesi li sparingovao sa Đudistima?

Trenirao sam kod Azemovica ajkido,a kod Nikolica Asinharu

Aleksandar Azemović iz Aikido kluba Ryonen Smederevo? Kako ti se čini Ashihara Karate stil?
 
Grcko=rimski stil rvanja + boks + ful kontakt karate + B Jj = Perfekt

Мислим да се ствари не могу посматрати овако поједностављено, А+Б=АБ, јер борилачке вјештине нису пића или боје. Свака од ових вјештина има специфичан приступ и принципе кроз које се борац профилише и који у великој мјери одређују његов приступ борењу. Боксер који је научио пар бацања је и даље боксер, и у великој мјери размишља као боксер, а не као рвач или практикант неке бацачке вјештине. Наравно, могуће је овладати свим овим вјештинама и приступима на једном високом нивоу, али то захтијева много времена.
 
Питаћу овде пошто је тема повезана.
Који је најбоља борилачка вештина за реалну примену?
Значи за уличну борбу где нема судија и правила.
 
Рецимо неки искомплексирани грмаљ хоће да ме бије јер сам га погледао на улици.
И шта ја онда са непуних 80 кила да радим осим да бежим?

Tebi kao bokseru bi najjednostavnije bilo da držiš distancu i da ga peglaš u glavu odnosno u bradu. Ako krene da te hvata onda ti treba znanje neke druge veštine a najjednostavnije bi bilo da ga opališ po mudima i onda kombinacija u glavu.
 
Koji je najbolji borilacki sport po vasem misljenju?

Ne pitaj koji je najbolji borilacki sport koji postoji, jer ces i da izgubis od najboljeg protivnika u tom sportu.
Vec se trudi da pobedis sam sebe. To je najveci uspeh.

U nekim slucajevima... u recimo u tvom... Ako ti neko kazeda je to dzudo ne veruj mu, jer ce te pobediti i najgori protivnik u dzudou.Ne najbolji, vec najgori.
Pocni da stikavas iskustvo u ajkidu, dziu dzicuu i brus li filmovima.
Jer samo tako se napreduje, bez filozofije, um caruje dok snaga klade valja. :-)
 
Рецимо неки искомплексирани грмаљ хоће да ме бије јер сам га погледао на улици.
И шта ја онда са непуних 80 кила да радим осим да бежим?

Nema grmalja koji ne pada, samo ga treba pogoditi,a to je recimo, udarac sa obe sake u predelu srca, ili u genitalije svom snagom , kao sto napisa Igiboy, ili mu lomis kolena, u meniskusu,a ako ga dohvatis sa obe ruke mu zviznes dandaru na oba uveta , da mu zvizdi izmedju ociju.A moze i jos malo gora opcija sa oba pesnice centriras u vrat, to je meko tkivo,a tu je i grkljan, pa ces da vidis kako grmalj pada , sam od sebe, sa malom "pomoci" tvojom.
 
Nema grmalja koji ne pada, samo ga treba pogoditi,a to je recimo, udarac sa obe sake u predelu srca, ili u genitalije svom snagom , kao sto napisa Igiboy, ili mu lomis kolena, u meniskusu,a ako ga dohvatis sa obe ruke mu zviznes dandaru na oba uveta , da mu zvizdi izmedju ociju.A moze i jos malo gora opcija sa oba pesnice centriras u vrat, to je meko tkivo,a tu je i grkljan, pa ces da vidis kako grmalj pada , sam od sebe, sa malom "pomoci" tvojom.

Njemu je kao bokseru najbitnije, ako je ovaj veći od njega, da drži distancu od njega da ga ne bi nadjačao sirovom snagom. Par ovih fazona su opasni po život zato treba uvek ostati hladne glave u nekoj situaciji. Ako se radi o običnoj tuči onda šut u muda i šut ili pesnice u glavu. Ako je neka situacija gde je život u pitanju onda jbg ili ti ili on. Samo se pripazi da ga ne osakatiš bez potrebe jer će se onda pre ili kasnije vratiti sa nekim oružjem ili sa ekipom da se sveti a onda će to prerasti u tučnjavu koja se nikada neće prekinuti. Uzgred za uspešno izvršavanje nekih od ovih poteza je potrebno specifično treniranje.
 
Poslednja izmena:
Ne pitaj koji je najbolji borilacki sport koji postoji, jer ces i da izgubis od najboljeg protivnika u tom sportu.
Vec se trudi da pobedis sam sebe. To je najveci uspeh.

U nekim slucajevima... u recimo u tvom... Ako ti neko kazeda je to dzudo ne veruj mu, jer ce te pobediti i najgori protivnik u dzudou.Ne najbolji, vec najgori.
Pocni da stikavas iskustvo u ajkidu, dziu dzicuu i brus li filmovima.
Jer samo tako se napreduje, bez filozofije, um caruje dok snaga klade valja. :-)

По чему је џудо тако добар?
 

Back
Top