"Моја је жеља да се у моја упозорења НЕ УВЕРЕ КАСНО!!!"

Poruka
20.103
Тачно је да је овде више пута рсправљано о овим СУДБИНСКИ изговореним речима, али пошто је у Србији скоро свим "већ одзвонило" ПЕТ ДО 12, а пошто мислим да НИКАДА НИЈЕ КАСНО да се било шта уради, предузме, спаси....ево да се подсетимо:


Сматрао сам као своју дужност да упозорим грађане наше земље на последице активности које финансирају и подржавају владе земаља НАТО алијансе. Грађани могу да ми верују и не морају да ми верују. Моја је жеља да се у моја упозорења не увере касно, да се не увере тек онда када буде тешко да се исправе грешке које су грађани у својој наивности, површности или заблуди сами учинили. Па ће се те грешке тешко отклањати, а неке можда неће моћи никада да се отклоне.

Мој мотив да изразим своје мишљење на овај начин није уопште личне природе. Два пута сам биран за председника Србије и једном за председника Југославије. Ваљда би свакоме после ових десет година требало да буде јасно да они не нападају Србију због Милошевића, него нападају Милошевића због Србије. Моја савест је у том погледу савршено мирна. Моја савест, међутим, не би била ни најмање мирна ако свом народу не бих, после свих ових година на његовом челу, рекао шта мислим о његовој судбини ако би му ту судбину наметнуо неко други, макар и тако што би народу објашњавао како је такву судбину изабрао сам.

Та заблуда да бира сам оно што за њега бира неко други најопаснија је заблуда и главни је разлог моје одлуке да се јавно обратим грађанима ...






[/SIZE][/B]


"Наша је земља суверена држава, има свој закон, свој Устав, своје институције. Србија је дужна, а и заслужила је да се одбрани од инвазије, која јој је припремљена кроз разне облике субверзије. А грађани су дужни да знају да учешћем у субверзији, којој је циљ спољна доминација над њиховом земљом, односно окупација њихове земље, сносе историјску одговорност за укидање права својој земљи да постоји, али сносе одговорност и за губљење контроле над сопственим животом и животом своје деце. И многих других људи."


*******​


Према томе, као што видимо СВЕ нам се већ УВЕЛИКО дешава овако као што нас је упозорио, убијени у Хагу, бивши српски председник Слободан Милошевић,....сматрате ли се имало одговорним за ову и овакву ситуацију у којој се Србија данас налази???
 
Тачно је да је овде више пута рсправљано о овим СУДБИНСКИ изговореним речима, али пошто је у Србији скоро свим "већ одзвонило" ПЕТ ДО 12, а пошто мислим да НИКАДА НИЈЕ КАСНО да се било шта уради, предузме, спаси....ево да се подсетимо:







"Наша је земља суверена држава, има свој закон, свој Устав, своје институције. Србија је дужна, а и заслужила је да се одбрани од инвазије, која јој је припремљена кроз разне облике субверзије. А грађани су дужни да знају да учешћем у субверзији, којој је циљ спољна доминација над њиховом земљом, односно окупација њихове земље, сносе историјску одговорност за укидање права својој земљи да постоји, али сносе одговорност и за губљење контроле над сопственим животом и животом своје деце. И многих других људи."


*******​


Према томе, као што видимо СВЕ нам се већ УВЕЛИКО дешава овако као што нас је упозорио, убијени у Хагу, бивши српски председник Слободан Милошевић,....сматрате ли се имало одговорним за ову и овакву ситуацију у којој се Србија данас налази???

:( Lično, da. Verovala sam u promene, a ovo je ispalo sto puta gore.
Demokratija nam je ostavila osećaj poniženosti, prevarenosti i siromaštva.
 
Dok policija nije ulazila u mnoga sela na KiM - SPS je vukao po 50 poslanika odande tokom 90tih.

Ni policija nije ulazila, a drugovi Siptari su bez problema zaokruzivali druga Slobu. Idila kakve nema :roll:

Nismo skoro imali tako politicki slepog politicara. Gde nam je Krajina? Prodata... ma sta prodata, predata za nulu, za nista. Ako neko misli da je Knin manje vredan od Kraljeva, grdno se vara.
Ne pricam ja o drzavnim granicama, ja pisem o proterivanju.

Narodu se bilo smucilo da je drzava oterana sa KiM - a da je onaj gorepomenuti to proglasio pobedom.

Dok smo mi cekali da pravda pobedi, skoro da smo ostali bez gaca. Pobeda? Nesto sumnjam.
 
Ovo sto je objavljeno.....stvarno je OGAVNO,i mislim da nije trebalo pustiti na ovaj forum.Ko je bio Milosevic,to svi znamo.On je zakuvao gradjanski rat u Jugoslaviji,jer je hteo da nasledi "inperiju"
koju je ostavio umrli diktator,JB.Tito.Da bi to postigao,uvukao je ceo narod u katastrofu.Samo pominjanje njegovog imena danas,izaziva jezu,skod svakog normalnog coveka,sa ovih prostora.
 
Ovo sto je objavljeno.....stvarno je OGAVNO,i mislim da nije trebalo pustiti na ovaj forum.Ko je bio Milosevic,to svi znamo.On je zakuvao gradjanski rat u Jugoslaviji,jer je hteo da nasledi "inperiju"
koju je ostavio umrli diktator,JB.Tito.Da bi to postigao,uvukao je ceo narod u katastrofu.Samo pominjanje njegovog imena danas,izaziva jezu,skod svakog normalnog coveka,sa ovih prostora.

Стварно је ОГАВНО користити се усташком пропагандом на овом форуму и пребацивати одговорност распада земље на оног који је хтео да је сачува. Свако овакво пропагандно деловање изазива гађење и језу јер знамо чему служи и који јој је циљ.
 
Dok policija nije ulazila u mnoga sela na KiM - SPS je vukao po 50 poslanika odande tokom 90tih.

Ni policija nije ulazila, a drugovi Siptari su bez problema zaokruzivali druga Slobu. Idila kakve nema :roll:

Nismo skoro imali tako politicki slepog politicara. Gde nam je Krajina? Prodata... ma sta prodata, predata za nulu, za nista. Ako neko misli da je Knin manje vredan od Kraljeva, grdno se vara.
Ne pricam ja o drzavnim granicama, ja pisem o proterivanju.

Narodu se bilo smucilo da je drzava oterana sa KiM - a da je onaj gorepomenuti to proglasio pobedom.

Dok smo mi cekali da pravda pobedi, skoro da smo ostali bez gaca. Pobeda? Nesto sumnjam.
Џаба теби све ове године демократије. Ништа ниси схватио.
 
Хајд`, маните се сада тих прича из прошлости, "Слобо био овакав, онакав.. Видим неки одмах потежу причу, "ШТА БИ БИЛО КАД БИ БИЛО"...НИЈЕ ОН ПОЕНТА ОВЕ МОЈЕ ТЕМЕ, него ми, овакви КАКВИ СМО:think:

јер, на мене су ове речи:

А грађани су дужни да знају да учешћем у субверзији, којој је циљ спољна доминација над њиховом земљом, односно окупација њихове земље, сносе историјску одговорност за укидање права својој земљи да постоји, али сносе одговорност и за губљење контроле над сопственим животом и животом своје деце. И многих других људи.

оставиле велики знак питања,

па се ево и питам са правом, а ШТА МИ ТО ЧИНИМО ДА ЗАУСТАВИМО ово безнађе и пропадање? ЗАШТО мирно чекамо да нас неко, као наше претке оних давних година, ПОВЕДЕ НА МАСОВНО КЛАЊЕ И УБИЈАЊЕ У РАЗНИМ КОНЦ ЛОГОРИМА??? ЗАШТО СМО ОВАКО ПАСИВНИ?

Мене то заиста забрињава:rtfm:
 
Не тупи.

Шта сити видео 1991, ако си тад уопште и био рођен?

Kо си ти да ми се обраћаш на овакав начин? Имаш ли одговор на питање које сам поставио? Немаш? Ајд педала иди носи цвеће Титу на гроб.
 
Poslednja izmena od moderatora:
А што Слоба није одржао овај говор 1991е године, што га је одржао тек када је видео шта му се спрема?


Ти мислиш да ја знам одговор на питање које упућујеш њему :zper:


А, овако, из мог угла, па те 1991. године је било његових сличних "говора", али се народ нешто није освртао на њих. Све су мислили, то је све ДАЛЕКОоооо од њих. А онда је на сцену је ступио Вук Драшковић и његове присталице са уздигнута ТРИ прста....и оно познато "РАЗВАЉУЈ!!!".....и ево сада смо ту где смо:roll:
 
Zamislite da nije bilo Slobe, i da je Jugoslavija odmah 1980-ih krenula u demokratske i tržišne reforme.

Direktno iz idiličnih vremena "Sve bi seke ljubile mornare," "Džuli," "Sve bi me curice ljubile," i "Oko moje sanjivo."


Sada i vi uviđate da je taj čovek upropastio naš supkontinent.

Јагуаре ајд одгмижи одавде.
 
Тачно је да је овде више пута рсправљано о овим СУДБИНСКИ изговореним речима, али пошто је у Србији скоро свим "већ одзвонило" ПЕТ ДО 12, а пошто мислим да НИКАДА НИЈЕ КАСНО да се било шта уради, предузме, спаси....ево да се подсетимо:







"Наша је земља суверена држава, има свој закон, свој Устав, своје институције. Србија је дужна, а и заслужила је да се одбрани од инвазије, која јој је припремљена кроз разне облике субверзије. А грађани су дужни да знају да учешћем у субверзији, којој је циљ спољна доминација над њиховом земљом, односно окупација њихове земље, сносе историјску одговорност за укидање права својој земљи да постоји, али сносе одговорност и за губљење контроле над сопственим животом и животом своје деце. И многих других људи."


*******​


Према томе, као што видимо СВЕ нам се већ УВЕЛИКО дешава овако као што нас је упозорио, убијени у Хагу, бивши српски председник Слободан Милошевић,....сматрате ли се имало одговорним за ову и овакву ситуацију у којој се Србија данас налази???
Да, ја лично сматрам се одговорном, у смислу што сам тада гласала за оне који су се потом показали далеко горим од Милошевића.

Што нисам послушала сугестије неких људи, који су у томе часу видели "мало више но они под брдом"...

Делимично, за многе који су тад били против Милошевића, постоји оправдање, због неких његових грешака, и извесне неснађености, несхватању у чему се нашао...

Ипак, никад није касно да се човек политички опамети...

Многи су се у задњих деценију и по нарочито опаметили.

Данас, после свега, много тога је јасније...
 
Да, ја лично сматрам се одговорном, у смислу што сам тада гласала за оне који су се потом показали далеко горим од Милошевића.

Што нисам послушала сугестије неких људи, који су у томе часу видели "мало више но они под брдом"...

Делимично, за многе који су тад били против Милошевића, постоји оправдање, због неких његових грешака, и извесне неснађености, несхватању у чему се нашао...

Ипак, никад није касно да се човек политички опамети...

Многи су се у задњих деценију и по нарочито опаметили.

Данас, после свега, много тога је јасније...
Ti još uvek veruješ da je Milošević žrtva neke urote, a ne Dželat i arhitekta rata.


Da li je slučajno što ceo civilizovani svet njega Finger-iše kao krivca
 
Искрено ја сам рођен 1993 па не могу да коментаришем тај период.
Али зашто му се пробудило Српство тек касних деведесетих?
Зашто је предао Крајину без борбе?

Пошто си рођен `93....е, кад порастеш само ће ти се касти. А до тада, ЧИТАЈ, УЧИ, ПРОМАТРАЈ, можда и дођеш до одговора који си сада поставио.

Ево ти, за почетак САВЕТ:
НИКАДА НЕ ПОНАВЉАЈ НЕЧИЈЕ ИЗГОВОРЕНЕ РЕЧИ, јер се и из ави(Ј)она види да оне нису твоје:mrgreen:
 
Не тупи, ко си ти да ми се обраћаш на овакав начин? Имаш ли одговор на питање које сам поставио? Немаш? Ајд педала иди носи цвеће Титу на гроб.
Не буди неваспитан и површан.

Носи му ти... Ништа немаш мање разлога него ја за то... (Да не говорим о уопште апсурдности те твоје реченице).

А, дугујеш ми и одговор на оно једноставно, добронамерно питање - колико имаш година.

Не злоупотребљавај моје стрпљење (још те увек видим као искреног српског родољуба, упркос свим манама, који има још тога доста да научи и усаврши се, немој вређати самога себе )...

- - - - - - - - - -

Ti još uvek veruješ da je Milošević žrtva neke urote, a ne Dželat i arhitekta rata.


Da li je slučajno što ceo civilizovani svet njega Finger-iše kao krivca
Наравно да није, ни џелат, ни архитекта рата.

Тако данас пишу и говоре само злонамерни, српски непријатељи и плаћеници.

Никакве уроте, само политички интереси...

"Цео цивилизовани свет"... - не буди смешан/на..

Клону...
 
Не буди неваспитан и површан.

Носи му ти... Ништа немаш мање разлога него ја за то... (Да не говорим о уопште апсурдности те твоје реченице).

А, дугујеш ми и одговор на оно једноставно, добронамерно питање - колико имаш година.

Не злоупотребљавај моје стрпљење (још те увек видим као искреног српског родољуба, упркос свим манама, који има још тога доста да научи и усаврши се, немој вређати самога себе )...
Ај не тупи умишљени друштвено политички радниче. Ко си ти да се било коме обраћаш на овакав начин? Ако немаш одговор на моје питање не смарај.
 
"Цео цивилизовани свет"... - не буди смешан/на..
Pa da, zar nisi primetila da npr. Švajcarska, Japan, Švedska, Novi Zeland svi smatraju da je Sloba zlikovac.

Oni nemaju nikakvog razloga da to izmišljaju, radi se o obrazovanom svetu.
 
Да, ја лично сматрам се одговорном, у смислу што сам тада гласала за оне који су се потом показали далеко горим од Милошевића.

Што нисам послушала сугестије неких људи, који су у томе часу видели "мало више но они под брдом"...

Делимично, за многе који су тад били против Милошевића, постоји оправдање, због неких његових грешака, и извесне неснађености, несхватању у чему се нашао...

Ипак, никад није касно да се човек политички опамети...

Многи су се у задњих деценију и по нарочито опаметили.

Данас, после свега, много тога је јасније...


Ти си једина која је одговорила на питање постављено уз тему. :hvala:

Ја нисам никада тврдила да је Милошевић био непогрешив, али је чињеница да он САМ без помоћи народа није ништа могао. И оно што је урадио, ја му скидам капу. Једног дана ће неки да схвате да је он ипак и свој живот дао за Србију и народ. Ко то још увек не види и ко никада не буде видео нема му спаса, шта му ја могу.

Али да то оставимо на страну, мање више и Милошевића, поновићу, ШТА ЈЕ СМИСАО ТЕМЕ
(ово се свакако не односи на тебе, ти си одговорила на питање из теме, него на остале):

Хајд`, маните се сада тих прича из прошлости, "Слобо био овакав, онакав.. Видим неки одмах потежу причу, "ШТА БИ БИЛО КАД БИ БИЛО"...НИЈЕ ОН ПОЕНТА ОВЕ МОЈЕ ТЕМЕ, него ми, овакви КАКВИ СМО:think:

јер, на мене су ове речи:




А грађани су дужни да знају да учешћем у субверзији, којој је циљ спољна доминација над њиховом земљом, односно окупација њихове земље, сносе историјску одговорност за укидање права својој земљи да постоји, али сносе одговорност и за губљење контроле над сопственим животом и животом своје деце. И многих других људи.

оставиле велики знак питања,

па се ево и питам са правом, а ШТА МИ ТО ЧИНИМО ДА ЗАУСТАВИМО ово безнађе и пропадање? ЗАШТО мирно чекамо да нас неко, као наше претке оних давних година, ПОВЕДЕ НА МАСОВНО КЛАЊЕ И УБИЈАЊЕ У РАЗНИМ КОНЦ ЛОГОРИМА??? ЗАШТО СМО ОВАКО ПАСИВНИ?

Мене то заиста забрињава:rtfm:
 
Poslednja izmena:

Back
Top