Vučić u petak izlazi na ulicu i apeluje,molim vas, letujte u Srbiji!

Poruka
23.163
Šef Vlade predložio svim građanima da deo svog godišnjeg odmora provedu u našoj zemlji

BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić u petak će izaći na beogradske ulice i to samo iz jednog razloga: da moli građane da letuju u Srbiji, saznaje Kurir.

Korist za sve

Rekao im je, kako tvrdi naš sagovornik iz vrha vlasti, da bi bilo lepo da deo novca ostave u našoj zemlji, ali i da će i njima samima značiti da malo bolje upoznaju Srbiju.

- Vučić je svestan da većina ministara letuje van zemlje, ali isto tako se nada da će probuditi ekonomski patriotizam kako bi ostavili deo novca ovde, posebno sad kad je zemlja u krizi - kaže naš izvor iz Vlade i dodaje da će oko milijardu evra naši građani ove godine potrošiti za letovanje van zemlje, a da bi Vučić želeo da bar sto miliona ostane u Srbiji.

Premijer je, takođe, od ministara tražio i da skrate odmor jer su ovog leta pred njima velike obaveze. Ministar turizma Rasim Ljajić kaže da je logično da letuje u Srbiji zbog resora koji vodi.


- Ako sam ministar turizma, bilo bi nelogično da idem negde van zemlje a promovišem domaći turizam. Trudiću se zato da vikende provodim na različitim destinacijama u Srbiji - kaže Ljajić.

Za ministarku za EU Jadranku Joksimović odmor u Srbiji nije ništa novo.

Poslušni

- Oduvek dobar deo odmora provodim u Srbiji. Prošle godine sam bila u banji i Crnoj Gori. Ove godine ću ići na planinu Jadovnik kod Prijepolja, gde imamo imanje i staru porodičnu kuću i gde se najradije okupljamo - kaže Joksimovićeva.

Međutim, ministar energetike Aleksandar Antić ne razmišlja o odmoru:

- Obaveze mi ne dozvoljavaju, ali ako uspem da ugrabim malo vremena, svakako ću letovati u Srbiji.

Dragomir Anđelković, politički analitičar, kaže da je uvek dobro pokrenuti kampanju ekonomskog patriotizma.

- Pozitivno je promovisati Srbiju, a ne ići u inostranstvo. To rade i Nemci. Oni se, recimo, kad kupuju automobil, uvek odluče za onaj koji je domaće proizvodnje iako je skuplji - rekao je Anđelković.


Oglušili se
VARALI BABIĆ I GOJKOVIĆEVA


Vučić je, podsetimo, i prošle godine promovisao ekonomski patriotizam, ali su se neki članovi SNS ogrešili o premijerovu preporuku. Tako je šef poslaničke grupe SNS Zoran Babić, prema pisanju medija, išao u Tursku, dok je šefica parlamenta Maja Gojković letovala u luksuznom hotelu u Hurgadi s majkom i bratom.

Reagovanja ministara

Ivica Dačić, šef diplomatije
Ne idem na odmor

- Godinama ne idem na odmor, ne verujem ni da ću ove godine stići, ali i kad bih išao, to bi bilo u Srbiji.

Kori Udovički, ministarka državne uprave
Idem na planinu

- Vreme najviše volim da provodim u prirodi, posebno da planinarim, pa je moj izbor sve iznad 1.500 metara.

Zorana Mihajlović, ministarka saobraćaja
I u Srbiju i na more

- Poštujem poziv i svi treba da vide naše manastire i planine. Moj sin voli more, kao i ja, i pošto je moj odmor uvek kratak, iskoristiću malo vremena i za more.

Zlatibor Lončar, ministar zdravlja
Ne razmišljam o odmoru

- Nisam ni počeo da razmišljam o odmoru.

http://www.kurir.rs/vesti/politika/ljudi-molim-vas-letujte-u-srbiji-clanak-1813505

- - - - - - - - - -

Mladi službenici Vlade Srbije i Ministarstva kulture i informisanja usred februara otputovali su na luksuzni godišnji odmor u Tajland koji košta najmanje 2.000 evra po osobi. Za ovo putovanje brzo se pročulo budući da su se mladi državni činovnici na sva zvona hvalili o “raju u koji idu”.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/53...-se-bahate-na-luksuznoj-ekskurziji-u-Tajlandu

- - - - - - - - - -

Они на Тајланд а ми да развијамо домаћи туризам.Логика ала СНС
 
Srbija nema more. Zato su ove ideje Radikala glupe kao noć.

Problem s putovanjima je što koštaju velike pare, a SRS je ojadio zemlju ekonomski.

letnji odmori se provode samo na moru dzegi ?
Lazljivi vuk sa usnama A.Dzoli ,trebalo bi turisticku ponudu ostrijim tonom da predlozi sirokim narodnim masama,poput V.V. Putina ciju ideju sa Krimom je ovde propagirao.
 
:manikir: Nek mu mama letuje u Srbiji, cele godine čekam godišnji i šta? Da se kupam u panonskom moru?
Nemere, Vučko, još nam nisi baš sve oduzeo :cool: ( ovo sam ja sa sunčanim naočarima na nekoj turskoj plaži ).

Bome dobro se zivi u Srbiji kad se ima i za more negde u inostranstvu....

Izleda svaka vlast je Srbima dobra, samo onako kukaju. Zato ovde svaka fukara moze da vlada minimum po deset godina...
 
Srbija nema more. Zato su ove ideje Radikala glupe kao noć.

Problem s putovanjima je što koštaju velike pare, a SRS je ojadio zemlju ekonomski.

A sto mora da se letuje na moru ? Jako je lepo letovati na planinama ne znam da li si ikada probao. Kad upekne zvezda, u Beogradu asfalt se topi na +50 a na Kopaoniku Zlatiboru i drugim planinama prijatnih 24-25.
 
A sto mora da se letuje na moru ? Jako je lepo letovati na planinama ne znam da li si ikada probao. Kad upekne zvezda, u Beogradu asfalt se topi na +50 a na Kopaoniku Zlatiboru i drugim planinama prijatnih 24-25.

Zato što ljudi vole sunce i toplo vrijeme. Lijepa je planina ali zimi. A na stranu to što 95% kapaciteta na planinama i ne radi ljeti.
 
A sto mora da se letuje na moru ? Jako je lepo letovati na planinama ne znam da li si ikada probao. Kad upekne zvezda, u Beogradu asfalt se topi na +50 a na Kopaoniku Zlatiboru i drugim planinama prijatnih 24-25.

Pa ne mora, al ako neko oće na more trebalo bi da može bez da se uslovljava da ne ide. Valjda.
Jbg. Neko preferira more u odnosu na planinu. A mora, eto, nemamo.
 
Zato što ljudi vole sunce i toplo vrijeme. Lijepa je planina ali zimi. A na stranu to što 95% kapaciteta na planinama i ne radi ljeti.

Na Kopaoniku rade svi kapaciteti. Mislim i na Zlatiboru . Znaci prakticno skoro svi hoteli, bazeni, spa centri, zicara , bob na sinama, zip line i ostali sadrzaji. Tu su sportski tereni, trim staze, staze za mount bike, kafici , restorani itd.

Npr Kopaonik je u julu avgustu prepun turista iz inostranstva ,sto paraglajdera, sto sportista koji su u trening kampovima najvise kosarkasa ima . Dolaze iz celog sveta, pa na primer i iz Norveske prosle godine je bo kosarkaski klub Tromso na pripremama.

A dolaze zato sto je boravak na planinama neuporedivo bolj i zdraviji nego na moru. Mislim da znas koliku obalu mora ima norveska pa opet njihovi sportisti dodju na Kopaonik.
 
A sto mora da se letuje na moru ? Jako je lepo letovati na planinama ne znam da li si ikada probao. Kad upekne zvezda, u Beogradu asfalt se topi na +50 a na Kopaoniku Zlatiboru i drugim planinama prijatnih 24-25.

tihomire nije ti ovo pdf turizam,za sopstvene pare covek moze da iskoristi godisnji odmor gde i kako zeli.Sustina je da jedan malumni politicar bez dana radnog staza i iskustva u privredi,deli savete koje niko od njega ne trazi,ovo je kao deo ekonomskog programa SNS-a
 
sa ponovnim uvodjenjem izlazne takse iz zemlje (100-200 eur po osobi po 1 putovanju/izlasku)
znacajan deo znatizeljnih turista koje bi da im goozica vidi inostranog sveta odustao od putovanja van zemlje
em bi novci ostali u zemlji, em ove imucnije stisnuti na napune budzet - da bi SNS podmladak mogao komotno da letuje na Tajlandu ili da gleda tenis Djokovica u Parizu od narodnih para


opsta_uplatnica.png
 
Poslednja izmena:
Zato što ljudi vole sunce i toplo vrijeme. Lijepa je planina ali zimi. A na stranu to što 95% kapaciteta na planinama i ne radi ljeti.

pa na planinama je leti isto jako toplo narocito preko dana . Ja se na primer redovno kupam na Kopaoniku leti napolju a i drugi turisti , uopste nije hladno . Kupao sam se i na bazenu u Grandu spoljnjem, i u Kraljevim Cardacima, u Milmari-ju i u Josanickoj Banji u akva parku sa termalnom toplom vodom itd.

Ja kapiram da neki vise vole more al mnogi nikada nisu probali da letuju na planini. Jako je lepo nista manje lepo od letovanja na moru.

Cak je i zdravije.
 
tihomire nije ti ovo pdf turizam,za sopstvene pare covek moze da iskoristi godisnji odmor gde i kako zeli.Sustina je da jedan malumni politicar bez dana radnog staza i iskustva u privredi,deli savete koje niko od njega ne trazi,ovo je kao deo ekonomskog programa SNS-a

znam ali poziv je politicke prirode pa je i tema politicka. Na primer kod mene ko je god bio gost leti otisao je kuci odusevljen sa zeljom da dodje opet. Sto od nasih ljudi sto iz inostranstva.

Na primer nemas pojma kakvo je uzivanje praviti rostilj na planini, kad bacis meso , nema sladjeg obroka, jer tome doprinosi svez planinski vazduh koji otvara apetit.

- - - - - - - - - -

sa ponovnim uvodjenjem izlazne takse iz zemlje (100-200 eur po osobi po 1 putovanju/izlasku)
znacajan deo znatizeljnih turista koje bi da im goozica vidi inostranog sveta odustao od putovanja van zemlje
em bi novci ostali u zemlji, em ove imucnije stisnuti na napune budzet - da bi SNS podmladak mogao komotno da letuje na Tajlandu ili da gleda tenis Djokovica u Parizu od narodnih para

to bi imalo smisla jedino za sve turisticke aranzmane koji kostaju po osobi preko 700 evra . I tima bi stavio izlaznu taksu od 500 evra . Ako ima para da letuje na Tajlandu Mauricijusu i Zanzibaru ima i za ovu taksu :D

Mislim nemoj da te Vucic cuje odma ima to da uvede :lol:
 
]sa ponovnim uvodjenjem izlazne takse iz zemlje [/B](100-200 eur po osobi po 1 putovanju/izlasku)
znacajan deo znatizeljnih turista koje bi da im goozica vidi inostranog sveta odustao od putovanja van zemlje
em bi novci ostali u zemlji, em ove imucnije stisnuti na napune budzet - da bi SNS podmladak mogao komotno da letuje na Tajlandu ili da gleda tenis Djokovica u Parizu od narodnih para

Najbolje bi bilo da nas onda sve zaključaju, a Srbiju nazovu logorom.
Ne treba im davati ideje.
 
Na Kopaoniku rade svi kapaciteti. Mislim i na Zlatiboru . Znaci prakticno skoro svi hoteli, bazeni, spa centri, zicara , bob na sinama, zip line i ostali sadrzaji. Tu su sportski tereni, trim staze, staze za mount bike, kafici , restorani itd.

Npr Kopaonik je u julu avgustu prepun turista iz inostranstva ,sto paraglajdera, sto sportista koji su u trening kampovima najvise kosarkasa ima . Dolaze iz celog sveta, pa na primer i iz Norveske prosle godine je bo kosarkaski klub Tromso na pripremama.

A dolaze zato sto je boravak na planinama neuporedivo bolj i zdraviji nego na moru. Mislim da znas koliku obalu mora ima norveska pa opet njihovi sportisti dodju na Kopaonik.

Ja nisam ljubitelj ekstremnih sportova,za treniranje bilo čega sam em mator em smotan. Ako mi je do šetnje prirodom,kafića,restorana i sličnog sve to imam u svom gradu a ne plaćam boravak :D Norveška nema toplo more. Koliko je zdrav planinski zdrav je i morski vazduh. A realno da ja živim tu gdje ti živiš i ja bi pozivao turiste da dođu na planinu :D
 

Back
Top