Brza hrana u Beogradu i okolini - meso, pizza, s nogu i za poneti - bez pekara

Konrad-19

Buduća legenda
Poruka
32.859
U cilju nedostatka ovakve teme i razmene mišljenja, otvaram raspravu na temu

Brza hrana u Beogradu i okolini - meso, pizza, s nogu i za poneti - bez pekara

Dakle fast fudovi za preporuku ili izbagavanje...

Preporučujem pohovani kačkavalj kod Mikana u Maršala Birjuzova, vrh je, pojedeš i rikneš.Naravno i sve od roštilja je tu dobro, al roštilj te smori nekad pa aj ovo...imaju u čorbe za poneti.

Iznad Arhitektonske škole piletina u raznim oblicima...Carski poh, tako se zove, vrhunska klopa.
 
Poslednja izmena:
Cica za ćevape neprevaziđena,ja sam sa nbg-a pa kupujem kod novog merkatora ali znam da imaju poslovnicu u nekoj od onih uličica što seku Knez :worth:
Giros je dobar na uglu Ivana Ribara i Jurija Gagarina gde sedmica skreće na početnu,zaboravio sam naziv i na pijaci iza Skadarlije sam jeo dobar mislim da je Smilja ili tako nešto.
Goce Delčeva iza starog merkatora: Pončo,Jokić,Šiš,kineska stix,onaj turski doner pored...kad uđeš u tu ulicu ne znaš gde ćeš pre :) Jokić se nešto iskvario doduše,a šiš je više ime nego kvalitet ali 'ajde da kažem pošto ga ljudi vole.
Stepin Vajat i njegova punjena i dalje su dobri ako imate živce da čekate jer je puno k'o oko kad god odem
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: Tol
Zanimljiva tema.

Cica za ćevape neprevaziđena

Nisam iz tog kraja ali prolazim povremeno tuda, pa ću morati jednom da probam.

Giros je dobar na uglu Ivana Ribara i Jurija Gagarina gde sedmica skreće na početnu,zaboravio sam naziv i na pijaci iza Skadarlije sam jeo dobar mislim da je Smilja ili tako nešto.
Goce Delčeva iza starog merkatora: Pončo,Jokić,Šiš,kineska stix,onaj turski doner pored...

Goce Delčeva se s razlogom zove i bulevar gladi, jer stvarno ima svašta. Meni se sviđa taj doner, podseća na giros ali ima neki svoj šmek. Što se tiče Šiša, po nekom mom mišljenju on je malo precenjen. Jeo sam u mnogo ćevabdžinica u gradu, jeo sam i kod njih i to nekoliko puta, i nije mi jasno zašto je tamo non-stop red. Ne kažem da im šiš ne valja, daleko od toga, samo da je tražen kao da je za tri koplja bolji od svih ostalih, a nije. Po mom mišljenju, naravno; ne mora niko da se složi.

Hamburgerija? Pa ne znam, ima dosta dobrih. Meni se sviđa, recimo, Grill 51 u Vojislava Ilića, zatim Grill Uno koji je imao nekoliko radnji u gradu ali su se zatvarale, ne znam ima li još neka. Radnja Sarejevski ćevap & gyros, u Bulevaru kralja Aleksandra kod Pop Stojanove, ima sasvim dobre girose i ćevape.

Pile i prase na bulevaru :lol:
Bili su dobri kada su otvorili, nisam dugo kupovao tu..

Već neko vreme hoću da probam klopu kod njih, ali nikako da se nakanim.
 
Zanimljiva tema.



Nisam iz tog kraja ali prolazim povremeno tuda, pa ću morati jednom da probam.



Goce Delčeva se s razlogom zove i bulevar gladi, jer stvarno ima svašta. Meni se sviđa taj doner, podseća na giros ali ima neki svoj šmek. Što se tiče Šiša, po nekom mom mišljenju on je malo precenjen. Jeo sam u mnogo ćevabdžinica u gradu, jeo sam i kod njih i to nekoliko puta, i nije mi jasno zašto je tamo non-stop red. Ne kažem da im šiš ne valja, daleko od toga, samo da je tražen kao da je za tri koplja bolji od svih ostalih, a nije. Po mom mišljenju, naravno; ne mora niko da se složi.

Probaj nema greške sa Cicom :okok:

Potpuno se slažem za Šiš, što mi je najsmešnije dođu ljudi iz nekih drugih gradova i država i insistiraju da se ode tamo a meni ništa nije jasno. Ja sam se skoro na dnevnom nivou hranio u Goce Delčeva jer radim tu u blizini pa sam izgustirao skoro sve i dalje ne shvatam kako je tanko meso pečeno na električnoj plotni nekome bolje od full ćumura preko puta u Ponču i Jokiću? Ok lepo namoče somun sa onim bujonom ali ni prilozi (urnebes im je pavlaka sa alevom praktično) ni meso nisu ništa posebno. Ima specifični šmek ali uvek ću radije skočiti preko puta na gurmansku ili susam pljeskavicu sa pravog roštilja i (skoro)pravi urnebes . P.S. Jokić ima odlične somune ali otkako su krenuli da naplaćuju priloge eskiviram ih iz principa a i meso im je sumnjivo postalo prezačinjeno.
Doner je pravo osveženje jer ima drugačiji šmek od standardnog gyrosa i onaj ezme baš dobro ide u toj priči,ni lahmadžun im nije loš ali falafel preskoči jer nemaju tahini pastu uz njega što je besmisleno ali tako je.
Video sam i neke wurstove i novi gyros da su otvorili sa šiš strane ali nisam probao.
 
Poslednja izmena:
U cilju nedostatka ovakve teme i razmene mišljenja, otvaram raspravu na temu

Brza hrana u Beogradu i okolini - meso, pizza, s nogu i za poneti - bez pekara

Dakle fast fudovi za preporuku ili izbagavanje...

Preporučujem pohovani kačkavalj kod Mikana u Maršala Birjuzova, vrh je, pojedeš i rikneš.Naravno i sve od roštilja je tu dobro, al roštilj te smori nekad pa aj ovo...imaju u čorbe za poneti.

Iznad Arhitektonske škole piletina u raznim oblicima...Carski poh, tako se zove, vrhunska klopa.

:sad2:

Meni se ne sviđaju njegove pljeskavice
 
Doner je pravo osveženje jer ima drugačiji šmek od standardnog gyrosa i onaj ezme baš dobro ide u toj priči,ni lahmadžun im nije loš ali falafel preskoči jer nemaju tahini pastu uz njega što je besmisleno ali tako je.
Video sam i neke wurstove i novi gyros da su otvorili sa šiš strane ali nisam probao.

Da, doner je specifičan i baš zato ima svoj šmek koga girosi nemaju.

Što se tiče picerija, i tu je stvarno velik izbor, a sve zavisi kakve pice ko voli. Probao sam ih na više mesta i istakao bih recimo Orao, zatim In & Out Pizza u Knez Mihailovoj, onda City Pizza u Žičkoj... Big Pizza je okej ali kaprićozi fale pečurke. Ima ih, ali premalo.

Od palačinkarnica definitivno preporučujem Amigo u Kraljice Natalije.

Rekao mi je ortak da vredi probati pljeske u Aberdarevoj, ali nikako da svratim tamo.

E, da, i probajte sladoled Ice Point u Caribic Pizza, vredi ga probati.
 
Da, doner je specifičan i baš zato ima svoj šmek koga girosi nemaju.

Što se tiče picerija, i tu je stvarno velik izbor, a sve zavisi kakve pice ko voli. Probao sam ih na više mesta i istakao bih recimo Orao, zatim In & Out Pizza u Knez Mihailovoj, onda City Pizza u Žičkoj... Big Pizza je okej ali kaprićozi fale pečurke. Ima ih, ali premalo.

Od palačinkarnica definitivno preporučujem Amigo u Kraljice Natalije.

Rekao mi je ortak da vredi probati pljeske u Aberdarevoj, ali nikako da svratim tamo.

E, da, i probajte sladoled Ice Point u Caribic Pizza, vredi ga probati.

Caribic ima odlične pice, ali bedak je što je tanko testo i da bi se najela, trebalo bi mi barem 4 parčeta što mu dođe 320 dinara.
A onda pođem od toga da za 320 din, može da se kupi npr. pola kila pasulja, kilo suvih kostiju i paradajza i to mu dođe barem 2 ručka za po 2 dana :lol:
 
Caribic ima odlične pice, ali bedak je što je tanko testo i da bi se najela, trebalo bi mi barem 4 parčeta što mu dođe 320 dinara.
A onda pođem od toga da za 320 din, može da se kupi npr. pola kila pasulja, kilo suvih kostiju i paradajza i to mu dođe barem 2 ručka za po 2 dana :lol:

za 320 ne možeš nikako 4 parčeta u caribic-u da dobiješ :)
Dva parčeta kaprićoze su toliko ;)
 
za 320 ne možeš nikako 4 parčeta u caribic-u da dobiješ :)
Dva parčeta kaprićoze su toliko ;)

Primetila sam da mi nešto malo zvuči ali mrzelo me da prepravljam :lol: U svakom slučaju, razumeli smo se.a to mu onda dođe još 2 ručka
U svakom slučaju, super su pice ali skupo a malo. Sladoled još nisam probala. Ja jedem samo beli mačo i to je to :D
 
Uvek se setim onih koje se prodavali u pekari ispred škole,davno davno...pogača sa kečapom u principu ali navikne se čovek i posle kada probaš pravu negde...bude.. "wtf bre?kakva je ovo prevara?" :D

Mi smo u osnovnoj davno dobijali pizze, četvorougao prekriven kečapon a ko zabode šunku ili kulen na istom kao da je zabo loto :worth:

Preko puta Tašmajdan, pizzeria Vladimir, kakve su po pizze bile, broj 1 u gradu.
 
Mi smo u osnovnoj davno dobijali pizze, četvorougao prekriven kečapon a ko zabode šunku ili kulen na istom kao da je zabo loto :worth:

Preko puta Tašmajdan, pizzeria Vladimir, kakve su po pizze bile, broj 1 u gradu.

Осамдесетих је "Попрет" у 29. новембра био закон што се тиче пице и итал. пирошки. Несрећно затворен почетком деведесетих, јбг.
 
Оригинал тесто за пицу и јесте танко...

После многих, поједених на извору, у Италији, помирих се с тим да овде баш то исто нигде не могу наћи... (Стога је најрадије правим код куће, без обзира на недостатак - електрична рерна).

Али, и овде има разлика (као, уосталом, и тамо)...

Карибик је подношљива, она у Краљице Марије је добра због праве пећи, али за мој укус с превише теста...
 

Back
Top