Brza hrana u Beogradu i okolini - meso, pizza, s nogu i za poneti - bez pekara

Mozete li da preporucite neku kvalitetnu azijsku hranu?

WFF WOK, ima u centru i na Karaburmi. Stvarno je odlična klopa, jedino ne znam kako funkcionišu sa dostavom. Ja sam u Mirijevu na dva ipo kilometara i doneli su mi dva-tri puta, a onda su rekli da rade dostavu za Karaburmu. BTW pisalo im je na flajeru da donose u krugu od tri kilometra, bez pominjanja naselja.
 
Palačinkarnica Asteriks u Preševskoj. Ja kod njih zapravo ne uzimam palačinke nego roštilj, ali sam vodio jednom druga i drugaricu tamo na palačinke i oduševili su se.

Izbor klope sa roštilja im, iskreno, nije bogzna kakav - nemaju gurmansku, punjenu niti pomfrit - ali ono što imaju (pljeska, šiš ćevap, pileće belo, kobaja) je ekstra. Cene im se ne menjaju već godinama - malo pileće belo je 140 dinara, a lepo se najedeš od njega. I dok su pileća i ruska salata u većini objekata dodaci koji se naplaćuju, ovde su i oni džabe.
 
Најбоља пљескавица у граду је код чика Милета, ''Дообра пљескавица'', на крају Таковске, угао са Цвијићевом.


Ima ono Ćirino Drvce na kraju, dobro sve :)
Немају промет, често сам у том крају, a на другој страни булевара шиш убија колика је гужва.

Ima li jos neceg zanimljivog u ulici Dolina gladnih, pored sis cevapa i girosa?

У том крају препоручујем комплет лепињу ''Златиборско царство'', они су у Џона Кенедија.
Мало даље је и Љукијев роштиљ у Карађорђевој улици.
Најбоље пите има Пита бар, то је преко пута старог Меркатора.
Најбоља пекара је пекара Илић преко пута Ћириног дрвцета и Максија, имају бурек који се такмичи са Трпковићем. Најгора пекара је Ука, ужасни нехигијенски услови.

Убедљиво најбоље пите у граду су биле дијагонално од новог Меркатора, пекара ''Под сачем'', али ти објекти су порушени из неког разлога. Правили су јела испод сача и неких 7-8 врста пита.
 
Poslednja izmena:
Kroasan, ако се Миле толико цима да нађе добро месо, сигурно му није у интересу да се храна спрема у нехигијенским условима.
Кад год сам куповао код њега, он је био ту, тако да ништа није препуштено случају.

Ћирино дрвце сам коментарисао у смислу да немају никакав промет.
Исти случај је и са ''holy smoke'', мада они тек убијају са ценама, али имају и кућни доставу тако да је и то разлог што никада нисам видео да неко купује код њих.

Заборавио сам да споменем пекару Лазаревић која је такође једна од најбољих у улици гладних.

Оно што никако не препоручујем је фалафел у ''укусима Азије'', као да једеш картон са прилозима, везе нема са правим фалафелом.
 

Back
Top