Glasanje i poredjenje

Izaberite

  • vlast -> vlast

  • vlast -> opozicija

  • vlast -> neodlucan

  • vlast -> neizlazan

  • opozicija -> vlast

  • opozicija -> opozicija

  • opozicija -> neodlucan

  • opozicija -> neizlazan

  • nisam glasao -> vlast

  • nisam glasao -> opozicija

  • nisam glasao -> neodlucan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.691
U temi sa anonimnom anketom vas pitamo o glasanju 2014. godine i trenutnom raspolozenju.

Anketa je uradjena u smislu trenutne pozicije i opozicije (i skupstinske i vanskupstinske). Malo, malo pa vidimo anketu da vlast ima 50% voljnih da glasaju, a prosle godine je na izbore izaslo tek nesto vise od 50% biraca.

Opcijama je pokriveno sve, glasanje za poziciju, opoziciju i neizlazak na izbore.

Rado bismo culi i objasnjenje, zasto biste uradili isto kao pre ili zasto biste nesto promenili.
 
Svi koji nisu pozicija... Sreca pa je vrlo jednostavno: pozicija su SNS i SPS, a opozicija su sve ostale stranke (da ne nabrajam).

То ти није баш најтачније, чак шта више изоставио си бар још 5 странака :think: Ево навешћу само две а нек други наставе, СПО, ЈС, ...
 
To oko anketa su Vuciceve lazi.... Njega trenutno u najboljem slucaju podrzava 25% gradjana Srbije...

Jer 50% gradjana Srbije izadje na izbore i on od tih 50%posto osvoji pola to jest 50 %

Medjutim ova anketa na ovom forumu ne moze biti adekvatna... I da prikaze verno rezultat... Jer jedno smo mi forumasi koji nam je doostupan internet, znaci vise informacija, vise znamo sta se desava, znamo lagarije i prevare vlasti u odnosu na one recimo polupismene ljude koji zive po zabitima Srbije i gutaju sve sto im servira Vucko i RTS a oni i najvise glasaju za SNS jer ih je najlakese obraditi i prevariti...

Srbi su plitak, lakomislen narod.... Sporo uvidja prevaru.... Recimo nekim nacija je bilo potrebno samo 4 godine da promene vlast a nama Srbima treba minimum 10 godina da shvatimo da nas lazu i tek onda menjamo vlast...

Znate kada bi Vucic i Toma Diploma bili na vlasti recimo u Nemackoj, Svajcarskoj ili u Japanu znaci nikad, nebi uspeli da doguraju ni do odbornickog mesta u nekom Bavarsko selu...
 
Poslednja izmena:
Beše ono istraživanje koje je pokazalo da 80% glasača SNS-a ne koristi internet.Forumske ankete i istraživanja se ne mogu porediti sa stvarnim životom.Na forumima se ipak okuplja neka informisanija ekipa,koja je dovoljno znatiželjna ali i dovoljno obrazovana pa da može da upali računar,učlani se na forum,te sastavi bar jednu prostoproširenu rečenicu.
 
То ти није баш најтачније, чак шта више изоставио си бар још 5 странака :think: Ево навешћу само две а нек други наставе, СПО, ЈС, ...

Priveske ne racunam. Oni ne bi postojali bez stranke na koju su se nakacili.
Mana naseg partijskog sistema je zasto sto podrzava male stranke, gde je jedino sto postoji sefov ego... ostalo nije ni u tragovima.
 
Priveske ne racunam. Oni ne bi postojali bez stranke na koju su se nakacili.
Mana naseg partijskog sistema je zasto sto podrzava male stranke, gde je jedino sto postoji sefov ego... ostalo nije ni u tragovima.

Па чек онда да те питам, на коју ти онда опозицију мислиш, јел она у опште постоји !? Јединствена Србија ти узме гласова колико и неки ДСС !
 
To oko anketa su Vuciceve lazi.... Njega trenutno u najboljem slucaju podrzava 25% gradjana Srbije...

Jer 50% gradjana Srbije izadje na izbore i on od tih 50%posto osvoji pola to jest 50 %


Medjutim ova anketa na ovom forumu ne moze biti adekvatna... I da prikaze verno rezultat... Jer jedno smo mi forumasi koji nam je doostupan internet, znaci vise informacija, vise znamo sta se desava, znamo lagarije i prevare vlasti u odnosu na one recimo polupismene ljude koji zive po zabitima Srbije i gutaju sve sto im servira Vucko i RTS a oni i najvise glasaju za SNS jer ih je najlakese obraditi i prevariti...

Srbi su plitak, lakomislen narod.... Sporo uvidja prevaru.... Recimo nekim nacija je bilo potrebno samo 4 godine da promene vlast a nama Srbima treba minimum 10 godina da shvatimo da nas lazu i tek onda menjamo vlast...

Znate kada bi Vucic i Toma Diploma bili na vlasti recimo u Nemackoj, Svajcarskoj ili u Japanu znaci nikad, nebi uspeli da doguraju ni do odbornickog mesta u nekom Bavarsko selu...
u neku ruku i jeste tako ali i nije - priznaćeš da je to reprezentativan uzorak na 100% birača , procenti bi bili tu ako bi i porasla izlaznost birača išlo bi gore dole max 1% ne više , ako iole pratiš izbore to bi trebalo da znaš i sam , a što se tiče neizlaska birača tu ne može niko ništa izbori se na zapadu smatraju uspešnim ako izađe ukupno više od jedne četvrtine birača sa biračkim pravom tj. 25% , ko ne želi da glasa to je njegov problem znači da on prepušta donošenje odluke drugima i u njegovo ime
 
Glasao bih za Radulovica, kao i tada.

Inace, svako glasanje je trenutno besmisleno. Vlast koncentrisana u rukama jednog coveka ima dozvolu Zapada da primenjuje sva moguca i zamisliva sredstva kako bi se odrzala tu gde jeste i tu nikakva kvazi-opozicija olicena u bivsim vladajucim strankama nema sta da trazi. Ko hoce da eventualno umiri savest treba da glasa za grupe gradjana i pokrete koji se samofinansiraju a ne za one koji su i doveli do stvaranja SNS-a i pocepali se cim su izgubili vlast. Ali tesko da ce bilo ko da smeni nepismene u dogledno vreme, sem ako u Vasingtonu ne planiraju neko iznenadjenje.
 
Nisam glasao ni 2012 ni 2014 neću ni 201_ .

Bivšima sam zgađen,sadašnjima ne verujem a sa ovom "nacionalnom" opozicijom čini mi se ponekad uopšte i ne živim u istom univerzumu kamoli da im dam glas da nešto odlučuju.. Dakle pošto mi za manjine ne daju a i oni se svi redom prilagode i udome kod pobednika,sledi dug boravak u političkim apstinentima ili ako se pojavi neka nova snaga ali to je već domen SF-a ovde čini mi se.
Opcija nisam->neću.
 
Glasao sam 2014 za naprednjake jer sam mislio da ce stati na put korupciji i nepotizmu, secate se onih silnih hapsenja? Medjutim duboko sam razocaran jer ne samo da nisu zaustavili korupciju nego sam doziveo i nacionalno ponizenje tako da bih danas glasao za radikale.
 
Priveske ne racunam. Oni ne bi postojali bez stranke na koju su se nakacili.
Mana naseg partijskog sistema je zasto sto podrzava male stranke, gde je jedino sto postoji sefov ego... ostalo nije ni u tragovima.

Неко је већ био предлагао, треба дићи цензус на 10%, отпадају лсв лдп спо јс и још маса минорних политичких опција, нека остану 3 - 4 странке и да се коначно унормали бар политичка сцена, овако даље не иде, имамо масу малих крокодил странки који цензус пређу у њиховој месној заједници а можда ни тамо а улазе у коалицију са нпр снс и постају чак министри и слично типа Вулин и екипа, треба то прочистити а успут би неке политичке опције коначно завршиле на ђубришту историје где им је, објективн, место још од деведесетих година.
 
Најбоље и најпоштеније би било укинути сву ту фарсу од "избора" и "демократије"...

Али, пошто то није реално, неки ће и даље да се узалудно "разочаравају", и партијашки препуцавају.

Од странака корист има само мали број људи у врху партија, они који се домогну мањег или већег комада власти. Остали, који се још увек на све то ложе у празно, су будале.
 
Од странака корист има само мали број људи у врху партија, они који се домогну мањег или већег комада власти. Остали, који се још увек на све то ложе у празно, су будале.

Qu qu le le ti ga majci, Milunka crna... Ama sta ti je? Pa puna Srbija direktora, ima ih 3 i kusur miliJona, samo jos da nadjemo po 10 radnika na jednog direktora, koji ce da odrade za njih posao... I da direktoru Srbinu zarade 2000 ojra. :roll:

Pricam ja sve vreme. Da mi primimo samo 15 miliona Kineza u Srbiju, gde bi nama Srbima bio kraj? Mi na kafenisanje, po bastama do popodne, posle na popodnevnu dremku, a uvece po splavovima i taj rad, a oni na poljima da kopaju, oru, sade i zanju. I da se ne bave poljitikom. A i ne mogu. Dok ne nauce srpski. Posle 30 godina cela vlada ce da bude kineska, pa ce nas oni paziti kao malo beogradske vode na dlanu. :mrgreen:

_niemand_
 
Medjutim ova anketa na ovom forumu ne moze biti adekvatna... I da prikaze verno rezultat... Jer jedno smo mi forumasi koji nam je doostupan internet, znaci vise informacija, vise znamo sta se desava, znamo lagarije i prevare vlasti u odnosu na one recimo polupismene ljude koji zive po zabitima Srbije i gutaju sve sto im servira Vucko i RTS a oni i najvise glasaju za SNS jer ih je najlakese obraditi i prevariti...


U određenoj meri se slažem sa tobom, ali anketa može biti neki orijentir.Zašto?Iako učesnici na forumu imaju više informacija od nekog priprostog čoveka, i ljudi sa informacijama su prepuni predrasuda i naginju na svoju vodenicu čak i kad ih istina šutira u lice.Nije bitno samo imati informacijama, nego na temelju njih stvoriti ispravan zaključak.

Ja ne glasam toliko dugo da se to već može meriti u dvocifrenom broju godina.A kad pogledam političku scenu dolazim u kategoriju neodlučan.Neodlučan je efuemizam za deprimiran sam.
 
Poslednja izmena:
Glasao bih za Radulovica, kao i tada.

Inace, svako glasanje je trenutno besmisleno. Vlast koncentrisana u rukama jednog coveka ima dozvolu Zapada da primenjuje sva moguca i zamisliva sredstva kako bi se odrzala tu gde jeste i tu nikakva kvazi-opozicija olicena u bivsim vladajucim strankama nema sta da trazi. Ko hoce da eventualno umiri savest treba da glasa za grupe gradjana i pokrete koji se samofinansiraju a ne za one koji su i doveli do stvaranja SNS-a i pocepali se cim su izgubili vlast. Ali tesko da ce bilo ko da smeni nepismene u dogledno vreme, sem ako u Vasingtonu ne planiraju neko iznenadjenje.

Ne znam da li si video ovo na fb stranici Borisa Malagurskog o Sasi Radulovicu i nj. stranci "Objavljene tajne prepiske Saša Radulovića na sajtu Telepromptera, u kojima se otkriva da iza gospodina Radulovića i pokreta "Dosta je bilo" stoji američka ambasada. Dosta je bilo američkih piona na političkoj sceni Srbije koji još intenzivnije pokoravanje naše zemlje diktatu MMF-a i Stejt Departmenta pokušavaju da prodaju kao "bunt protiv sistema". Polako se budi svest građana Srbije, a verujem da će se uskoro stvoriti kritična masa za suštinske promene u zemlji!"

Glasao sam 2014 za naprednjake jer sam mislio da ce stati na put korupciji i nepotizmu, secate se onih silnih hapsenja? Medjutim duboko sam razocaran jer ne samo da nisu zaustavili korupciju nego sam doziveo i nacionalno ponizenje tako da bih danas glasao za radikale.

:ok: Cenim iskrene ljude.

Ja sam razočarani SNS-ovac.Voleo sam tu partiju i nesebično sam sebe dao toj partiji i idejama iste međutim partija je izneverila moja očekivanja.

Drago mi je da procitam ovako nesto. Uvek sam pisao da su glasaci SNS (i SPS) uvereni da glasaju za srpske patriote i da ce se kad tad osvestiti i shvatiti prevaru. Na moju zalost, spadas u jos uvek mali broj ljudi koji su shvatili sustinu vladanja Vucica i Dacica.

U određenoj meri se slažem sa tobom, ali anketa može biti neki orijentir.Zašto?Iako učesnici na forumu imaju više informacija od nekog priprostog čoveka, i ljudi sa informacijama su prepuni predrasuda i naginju na svoju vodenicu čak i kad ih istina šutira u lice.Nije bitno samo imati informacijama, nego na temelju njih stvoriti ispravan zaključak.

Ja ne glasam toliko dugo da se to već može meriti u dvocifrenom broju godina.A kad pogledam političku scenu dolazim u kategoriju neodlučan.Neodlučan je efuemizam za deprimiran sam.

Razume te ali se ne slazem sa takvim prilazom. Svesno ili ne, na taj nacin dajes podrsku najbezobzirnijima. Izadji, pa zaokruzi bilo koga ko nije bio na vlasti da im pokazemo da se ne slazemo sa njihovom vladavinom. Veruj, toga se najvise plase. Oni uzivaju kada izadju samo oni koje su uspeli prevesti zedne preko vode. Tako oni broje da imaju maksimalnu podrsku. Ovako, plasili bi se sta ce uraditi masa koja je izasla a nije glasala za nikoga od njih vec za neke "Zive zidove" ili "Sirize".
 
Неко је већ био предлагао, треба дићи цензус на 10%, отпадају лсв лдп спо јс и још маса минорних политичких опција, нека остану 3 - 4 странке и да се коначно унормали бар политичка сцена, овако даље не иде, имамо масу малих крокодил странки који цензус пређу у њиховој месној заједници а можда ни тамо а улазе у коалицију са нпр снс и постају чак министри и слично типа Вулин и екипа, треба то прочистити а успут би неке политичке опције коначно завршиле на ђубришту историје где им је, објективн, место још од деведесетих година.

Dovoljno je da zabranis koalicije i izlazenje na listi druge stranke.

IliI stavis uslov da nema cenzusa i koalicija, ali da samo 5 stranaka moze da udje u skupstinu.

- - - - - - - - - -

Па чек онда да те питам, на коју ти онда опозицију мислиш, јел она у опште постоји !? Јединствена Србија ти узме гласова колико и неки ДСС !

Ja cu sasvim sigurno da glasam, ali ovu temu nisam napravio sa ciljem da reklamiram bilo koga.
Zbog izlaznosti od tek 53% sam postavio opciju i za one koji nisu glasali ranije a ni sada nece.

Ja bih bio odusevljen da skupimo 1000 glasova ovde, jer bi to licilo na pravu anketu.
 
Dovoljno je da zabranis koalicije i izlazenje na listi druge stranke.

IliI stavis uslov da nema cenzusa i koalicija, ali da samo 5 stranaka moze da udje u skupstinu.

Kada bi ja bio srpski Staljin, kod mene u Skustinu bi moglo da udje posle NEpostojecih izbora 0 stranaka. Mogle bi da udju samo motiqe, ljopate i pijuqi, rala i volovi (oni pravi volovi, sto mucu i masu repom, ne stoka, banda belosveCka). Svi ostali glasaci, debelo zaostali, bi ljopatali, pijuqali, motiqali i orali, sejali i riljali od rane zore (5:00) do kasnog povecerrja (20:00) na ultra-brzim poljima Srbije. :aha2:

_niemand_
 
Гласао сам за радикале, и поново ћу. Зато што смо једина странка која нуди решења а не маркетиншке трикове и лажи. Зато што смо једина странка са јасним програмом. Зато што смо једина националистичка опција. И, једноставно, зато што знам какви су људи остали у тој странци, то су људи који су одани једној идеји и који од ње неће одустати.
 
Гласао сам за радикале, и поново ћу. Зато што смо једина странка која нуди решења а не маркетиншке трикове и лажи. Зато што смо једина странка са јасним програмом. Зато што смо једина националистичка опција. И, једноставно, зато што знам какви су људи остали у тој странци, то су људи који су одани једној идеји и који од ње неће одустати.

Ta vasa ideja je pogibeljna za Srbiju i Srbe... Bolje da vam je ideja bubuljica na nosu... A moze i na *****. (NAJ)Realnije (ovo sa *****) u svakom slucaju! :lol:

_niemand_
 

Back
Top