Gde vas probada danas, a gde vas je probadalo nedavno

gost 39034

Elita
Poruka
20.782
drage moje zene u godinama (ovo je rezervisano samo za one koje imaju ohohoho godina, ili za mladje ako spadaju u kenjkavice), recite nam gde vas probada danas? a, gde vas je pre toga probadalo? krsta? kuk? slabine? leva ruka? noga? grch stopala? mene trenutno bas probada desna slepoocnica, sinusi majkuim....
sta ste nedavno popili od analgetika ili biljnih preparata, a da vam je pomoglo, da je probadanje nestalo?
ako ej bila tema, moze lock, sto bi reko dee, al kladim se da nije :malav:
 
drage moje zene u godinama (ovo je rezervisano samo za one koje imaju ohohoho godina, ili za mladje ako spadaju u kenjkavice), recite nam gde vas probada danas? a, gde vas je pre toga probadalo? krsta? kuk? slabine? leva ruka? noga? grch stopala? mene trenutno bas probada desna slepoocnica, sinusi majkuim....
sta ste nedavno popili od analgetika ili biljnih preparata, a da vam je pomoglo, da je probadanje nestalo?
ako ej bila tema, moze lock, sto bi reko dee, al kladim se da nije :malav:

Sta ti je to ohoho godina? ne znam u koju kategoriju spadam.

Mene stalno kolena bole, imam artrozu, pijem diklofene za to kad bas ne mogu da trpim..
Za sinuse obicne kafetine, ne smem nista drugo.

A nije mi se desio nijedan dan posle tridesete da me nista ne probada.
Toliko o tome :aha:
 
pa, kako mislis od poslednjeg preloma? jel ti to stalno lomis nesto? zasto? osteoporoza?

Pa prvi put mi nisu lepo namestili nogu. Pa su je posle lomili na operaciji drugi put. E posle 2. operacije, samo sto su mi izvukli sine, okliznula sam se kad sam izlazila iz kade, i naravno, 3. put polomila svez prelom. Mislim da nemam osteroporozu (dugo sam o tome razmisljala) polomila bi jos nesto s obzirom na to kako sam tada pala, kao i na to da stalno o nesto udaram, ili nesto pada na mene (evo pre neki dan mi se srucila bicikla na nogu, sreca na desnu koju nisam lomila, nista joj nije).
 
dobar dan u kucu, tj na temu.

mene su juce, prvi put u zivotu, tako boleli zglobovi da sam sedela u fotelji i plakala. ladno me iz sna probudio bol. :( svi zglobovi odjednom, kuk, prsti na rukama, kolena..kao, 'ajde brate koji vam je moj?
posle sam progutala analgetik i proslo je. i sad nista, kao nova.
jal su godine, jal je artritis u najavi.
moracu da krenem preventivno sa uzimanjem zelatina, a i redovno plivanje mi se smesi od polovine juna, valjda ce malo zaustaviti proces, ako je uopste poceo, a ne da je bio neki brzotutnjajuci virus.
 
drage moje zene u godinama (ovo je rezervisano samo za one koje imaju ohohoho godina, ili za mladje ako spadaju u kenjkavice), recite nam gde vas probada danas? a, gde vas je pre toga probadalo? krsta? kuk? slabine? leva ruka? noga? grch stopala? mene trenutno bas probada desna slepoocnica, sinusi majkuim....
sta ste nedavno popili od analgetika ili biljnih preparata, a da vam je pomoglo, da je probadanje nestalo?
ako ej bila tema, moze lock, sto bi reko dee, al kladim se da nije :malav:

Ah, to... pomislih neko "probadanje" bilo, kad ono... :malav:

:D
 
dobar dan u kucu, tj na temu.

mene su juce, prvi put u zivotu, tako boleli zglobovi da sam sedela u fotelji i plakala. ladno me iz sna probudio bol. :( svi zglobovi odjednom, kuk, prsti na rukama, kolena..kao, 'ajde brate koji vam je moj?
posle sam progutala analgetik i proslo je. i sad nista, kao nova.
jal su godine, jal je artritis u najavi.
moracu da krenem preventivno sa uzimanjem zelatina, a i redovno plivanje mi se smesi od polovine juna, valjda ce malo zaustaviti proces, ako je uopste poceo, a ne da je bio neki brzotutnjajuci virus.

Mama mi je kupovala neki zivotinjski gel. Moze se pije u vodi (rastvoris kasicicu) mada sam ga ja dodavala u jelo, mnogo mi odvratno u vodi bilo.
 
tumblr_n2ye37OM991rmvzqbo1_400.gif
 
Sta ti je to ohoho godina? ne znam u koju kategoriju spadam.

Mene stalno kolena bole, imam artrozu, pijem diklofene za to kad bas ne mogu da trpim..
Za sinuse obicne kafetine, ne smem nista drugo.

A nije mi se desio nijedan dan posle tridesete da me nista ne probada.
Toliko o tome :aha:

auuuu...
al si ti izraubovana...
garant nisi mislila o onoj narodnoj:
pitace te satrost gde ti bila mladost!
 
e super ti je tema. ozbiljno.
evo recimo ja sam vec mesec dana kod homeopate na lecenju alergija. sve mi zivo ukino, a najgore sto mi ukino slatkise.pa sam malo nervozna.
a imam i razne druge bolestine..malo mi shebana stitna, glavobolje, oticanje, kuk povremeno..
i tako. seticu se jos.

A kako ukidanje raznih vrsta namirnica pomaze alergiji? Mislim, nije valjda to tipa ajd sad mesec dana nemoj da jedes to,to i to, pa ako ima alergije, onda nije to, pa ce ti ukine nesto drugo sledeci mesec?
 
A kako ukidanje raznih vrsta namirnica pomaze alergiji? Mislim, nije valjda to tipa ajd sad mesec dana nemoj da jedes to,to i to, pa ako ima alergije, onda nije to, pa ce ti ukine nesto drugo sledeci mesec?
ne ne..
nije to alergija na hranu, nego intolerancija na hranu..koja pogorsava alergijske reakcije ..alergija je na prasinu, polene, grinje, brasno..razne gluposti.
ali alergija nije bolest, nego disbalans organizma. i cilj je da se organizam vrati u ravnotezu.
a sve namirnice se dele u tri grupe,. one koje nam koritse, one koje nam ne koriste ali i ne skode, i one koje nas organizam ne vari i koje nam skode.
e te trece su sad izbacene na neko vreme.
 

Back
Top