Једноставно питање

Агарта

Poznat
Poruka
8.355
Ког дана је Господ створио бубашвабе? Баш гледах у ћитап, није ми јасно пети или шести

21 И створи Бог морске грдосије и свакојаке живе
створове што миле и врве у води и птице крилате од
сваке врсте. И виде Бог да је добро.
22 И благослови их Бог говорећи:
– Плодите се и множите се и напуните воде
морске! И птице нека се намноже на земљи!
23 И би вече и би јутро – дан пети.

па онда, сутрадан

24 И рече Бог:
– Нека земља изведе жива бића, свако према
својој врсти: стоку, гмизавце и звери сваке врсте!
– и би тако.
25 И створи Бог звери сваке врсте и стоку и
гмизавце. И виде Бог да је добро.

Сад, жохар мили, али не у води, а није ни гмизавац...

Узгред, када је створио бубашвабу, Бог је такође видео да је добро!?
 
Ког дана је Господ створио бубашвабе? Баш гледах у ћитап, није ми јасно пети или шести



па онда, сутрадан



Сад, жохар мили, али не у води, а није ни гмизавац...

Узгред, када је створио бубашвабу, Бог је такође видео да је добро!?

nekom su potrebne bubasvabe..kako bi se dragi pauci hranili..ako pocnu misa da grickaju ne mogu celog da ga pojedu i onda to smrdi..dovoljna mu je bubica...znaci bubasvaba je stvorena u petom danu kad misonja nije ni postojao nije bio ni potreban u taj dan.:D
 
U početku su sva stvorenja bila savršena:

"Tada pogleda Bog sve što je stvorio, i gle, dobro beše veoma..." (1. Mojsijeva 1,31)

Tada, dakle, nije bilo izroda i zveri, a tako će biti i na Novoj zemlji:

"I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše..." (Otkrivenje 21,1)

"I vuk će boraviti s jagnjetom, i ris će ležati s jaretom, tele i lavić i ugojeno živinče biće zajedno, i malo dete vodiće ih. I krava i medvedica zajedno će pasti, mlad njihova ležaće zajedno, i lav će jesti slamu kao vo. I dete koje sisa igraće se nad rupom aspidinom, i dete odbijeno od sise zavlačiće ruku svoju u rupu zmije vasilinske. Neće uditi ni potirati na svoj svetoj gori mojoj, jer će zemlja biti puna poznanja Gospodnjeg kao more vode što je puno." (Isaija. 11,6-9)

Tako, "...čekamo po obećanju Njegovu novo nebo i novu zemlju, gde pravda živi." (2. Petrova 3,13)
 
Ko čeka Godoa, biće sred depoa,
dok ko Hrista čeka noć mu je daleka.
A sad - noć, ta jeste i moć;
možeš poć, ali da l' ćeš doć...

Kako sada, pesniče balada,
tog Klinera (zar i bedinera
- samog Vraga kraj ovakvog blaga
- Rajske rime, nakon prošle zime :-) !?),

da pameti učiš,a da rimu skučiš
- opet u 12 (ali ne u podne)
kad on "u 16" - reči blagorodne,
ič ne ceni već na moral peni!?
 
Tada, dakle, nije bilo izroda i zveri, a tako će biti i na Novoj zemlji:

Милане, за звери ниси у праву, Библија те директно демантује. Но то није моје питање, па не морамо сад о томе...
Оћеш ми молим те објаснити ко је створио "изроде"?! (Ако није Бог...)

- - - - - - - - - -

pravda za buba ruse i bubašvabe...

Мојне да ми то стављаш у исти кош, као неки богомољци који критикују "Гоподара Прстенова и Харија Потера"... оно прво је епопеја борбе са Средњу Земљу, оно друго описује догађаје у менталној институцији за ђецу, ђе педофили оргијају (јуче читао неку анализу)...
Тако и ово - браћа Руси никада не могу бити исто са мрским Швабама :lol:
 
Милане, за звери ниси у праву, Библија те директно демантује. Но то није моје питање, па не морамо сад о томе...
Оћеш ми молим те објаснити ко је створио "изроде"?! (Ако није Бог...)

Biblija me ne demantuje, i to stoga što u opisu Stvaranja Mojsije izraz zveri koristi uslovno (iz perspektive njegovog doba, kada neke životinje već jesu mesojedi). Dakle, anomalije su nastale nakon pada u greh:

3:14 Tada reče Gospod Bog zmiji: Kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zveri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah da jedeš do svog veka.
3:15 I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između semena tvog i semena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati.
3:16 A ženi reče: Tebi ću mnoge muke zadati kad zatrudniš, s mukama ćeš decu rađati, i volja će tvoja stajati pod vlašću muža tvog, i on će ti biti gospodar.
3:17 Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe, s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka;
3:18 Trnje i korov će ti rađati, a ti ćeš jesti zelje poljsko;
3:19 Sa znojem lica svog ješćeš hleb, dokle se ne vratiš u zemlju od koje si uzet; jer si prah, i u prah ćeš se vratiti.

1. Mojsijeva
 
Stvaranja Mojsije izraz zveri koristi uslovno (iz perspektive njegovog doba, kada neke životinje već jesu mesojedi).

Условно? Зар Реч Божија није безусловна?!? Ко поставља услове? Ти!?

Dakle, anomalije su nastale nakon pada u greh

Настале?! Саме од себе? Случајно, мимо Божије Воље?!?

3:14 Tada reče Gospod Bog zmiji: Kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zveri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah da jedeš do svog veka.
3:15 I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između semena tvog i semena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati.
3:16 A ženi reče: Tebi ću mnoge muke zadati kad zatrudniš, s mukama ćeš decu rađati, i volja će tvoja stajati pod vlašću muža tvog, i on će ti biti gospodar.
3:17 Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe, s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka;
3:18 Trnje i korov će ti rađati, a ti ćeš jesti zelje poljsko;
3:19 Sa znojem lica svog ješćeš hleb, dokle se ne vratiš u zemlju od koje si uzet; jer si prah, i u prah ćeš se vratiti.

Edit -> Find: bubašvabe - ništa
Edit -> Find: insekti - ništa
Edit -> Find: bube - ništa, čak ni to...
Edit -> Find: NIĐE VEZE...

А имају неке радикалске клетве (после веле то "пагански" тако проклињати), непријатељство змије и жене :eek: и тако могу још нека питања да се отворе :roll:
 
Условно? Зар Реч Божија није безусловна?!?
U mnogo čemu je i uslovna:

2:30 Zato Gospod Bog Izrailjev kaže: Rekao sam doista: Dom tvoj i dom oca tvog služiće preda mnom do veka; ali kaže Gospod: Neće biti tako, jer one ću poštovati koji mene poštuju, a koji mene preziru, biće prezreni.

1. Samuilova.

Ко поставља услове? Ти!?
Nećemo da se šalimo...

Настале?! Саме од себе? Случајно, мимо Божије Воље?!?
Kao što je pokazao Citat o prokletstvu zbog greha - nastale su Božjom voljom.
 
2:30 Zato Gospod Bog Izrailjev kaže: Rekao sam doista: Dom tvoj i dom oca tvog služiće preda mnom do veka; ali kaže Gospod: Neće biti tako, jer one ću poštovati koji mene poštuju, a koji mene preziru, biće prezreni.

Наравно, кад је контрадикторан. Бог или Природа не може бити контрадикторан и зато Библија није Божија реч. Како нисам хришћанин, нисам се обавезао да верујем како онај ко створи свет од 40 милијарди светлосних година (дечко, знаш ли ти колико је то?) жели да се погађа са људима који Муууу (мало се спрдам са вашом потребом да заменице пишете великим почетни...) значе једнако колико и бубашвабе:)
То је иначе разлика између науке и религије - наука кад наиђе на контрадикције покушава да их разреши, а не прави се блесава.

Nećemo da se šalimo...

Озбиљно те питам. Што бих прихватао ТВОЈЕ тумачење Библије?!

Kao što je pokazao Citat o prokletstvu zbog greha - nastale su Božjom voljom.

Па јел видео Бог да је добро? :roll:
 
Наравно, кад је контрадикторан.
Ti bi, izvesno, voleo da jeste ali On to evidentno nije:

2:30 Zato Gospod Bog Izrailjev kaže: Rekao sam doista: Dom tvoj i dom oca tvog služiće preda mnom do veka; ali kaže Gospod: Neće biti tako, jer one ću poštovati koji mene poštuju, a koji mene preziru, biće prezreni.

1. Samuilova.

Dakle, kada druga strana krši pravila, i Bog, prirodno, Menja planove.

Како нисам хришћанин, нисам се обавезао да верујем како онај ко створи свет од 40 милијарди светлосних година...
A ko je izmerio to vreme (ili, pak, rastojanje? Neka, dakle, prospe mudrost, da i mi budemo tako dugovečni :-))? Molim za konkretan (te proverljiv :-)) odgovor...

...са људима који Му... значе једнако колико и бубашвабе...
On je i Sopstveni život Položio za nas.

Озбиљно те питам. Што бих прихватао ТВОЈЕ тумачење Библије?!
Nisam tumačio, već citirao jasnu izjavu:

U mnogo čemu je i uslovna:

2:30 Zato Gospod Bog Izrailjev kaže: Rekao sam doista: Dom tvoj i dom oca tvog služiće preda mnom do veka; ali kaže Gospod: Neće biti tako, jer one ću poštovati koji mene poštuju, a koji mene preziru, biće prezreni.

1. Samuilova.

Па јел видео Бог да је добро? :roll:
On Se prilagođava čoveku, te Se stoga tako Izražava; dakle, sve mu je oduvek poznato.
 
Dom tvoj i dom oca tvog služiće preda mnom do veka; ali kaže Gospod: Neće biti tako

Ово је евидентна контадикција, хоћу-нећу... Јави ми Израиљче кад се твој "Бог" одлучи да ће бити или неће бити :zcepanje:

Dakle, kada druga strana krši pravila, i Bog, prirodno, Menja planove.

Ахам, значи "друга страна", дакле смртан човек може да промени планове твог израиљског "Бога"... па добар ти "Бог"...
а не рече ли неко за њега да је свезнајућ, свемогућ, непромењив.
Узгред, је ли твој "Бог" под дејством узрочно-последичних веза?

A ko je izmerio to vreme

Онај ко се школовао за таква мерења, користећи одговарајуће методе...

On Se prilagođava čoveku

Бог се прилагођава човеку?!? :okok:
Сад је савршено јасно зашто су наши стари (Римљани) хришћане звали "атеисти" :hahaha:
 
Пошто нема задовољавајућег одговора на једноставно питање, даћу свој

Ако ћемо ићи по оном да је све Једно (у Исусу Христу?), онда то значи да исти закони важе за све, да исто Сунце све греје. Али то не важи само за оног успешног и неуспешног, то важи за праведника једнако као и за злочинца, најзад то важи за човека једнако као и за бубашвабу. Ако је Бог створио нешто по лику свом, зашто би то био дрито Човек, а не математички ентитети, физичка поља, хадрони, бозони, хемијски елементи, најзад ДНК?! А све то има једнако у човеку као и у бубашваби. Ако је тачно оно што неки суфији учише, да је Бог у сваком атому, зашто би човекови атоми били повлашћенији у односу на бубашвабине!?
Како је уосталом настала бубашваба, кад је већ помињемо? Мислим не физички, него метафизички. Да ли се огромна маса менталне енергије излила преко непостојећег (шупљег?) сефирота знања (Даат) у оно што неки зову клипоти (сенке, ларве)? Добар део живота свака буба проводи као ларва, што нас подсећа на ларвалну егзистенцију после смрти која очекује већину нас, како је знао рећи Драгош. Али када се то догодило - пре пола милијарде година! Ако је се цео тај период сажме у једну годину, оно од уздизања хомо еректуса је једно доконо поподне, а цела позната нам историја тешко да је пола сата пре поноћи. А онда ће Пепељугина кочија да се претвори у бундеву. Велики мајстор Х. Ф. Лавкрафт је одлично рекао: А ствари које би требало да гамижу - научише да ходају. Нема разлога да тако не посматрамо цео људски род, а има разлога да верујемо да је мајстор барем "добрим делом себе" баш на ТО мислио.

Из блога, који се наравно бави широм темом:
Врхунски хибрис хришћанства - Личност

будите слободни да гледате и друге блогове, има позив за нешто што је данас :cool:
 
Пошто нема задовољавајућег одговора на једноставно питање, даћу свој

Ако ћемо ићи по оном да је све Једно (у Исусу Христу?), онда то значи да исти закони важе за све, да исто Сунце све греје. Али то не важи само за оног успешног и неуспешног, то важи за праведника једнако као и за злочинца, најзад то важи за човека једнако као и за бубашвабу. Ако је Бог створио нешто по лику свом, зашто би то био дрито Човек, а не математички ентитети, физичка поља, хадрони, бозони, хемијски елементи, најзад ДНК?! А све то има једнако у човеку као и у бубашваби. Ако је тачно оно што неки суфији учише, да је Бог у сваком атому, зашто би човекови атоми били повлашћенији у односу на бубашвабине!?
Како је уосталом настала бубашваба, кад је већ помињемо? Мислим не физички, него метафизички. Да ли се огромна маса менталне енергије излила преко непостојећег (шупљег?) сефирота знања (Даат) у оно што неки зову клипоти (сенке, ларве)? Добар део живота свака буба проводи као ларва, што нас подсећа на ларвалну егзистенцију после смрти која очекује већину нас, како је знао рећи Драгош. Али када се то догодило - пре пола милијарде година! Ако је се цео тај период сажме у једну годину, оно од уздизања хомо еректуса је једно доконо поподне, а цела позната нам историја тешко да је пола сата пре поноћи. А онда ће Пепељугина кочија да се претвори у бундеву. Велики мајстор Х. Ф. Лавкрафт је одлично рекао: А ствари које би требало да гамижу - научише да ходају. Нема разлога да тако не посматрамо цео људски род, а има разлога да верујемо да је мајстор барем "добрим делом себе" баш на ТО мислио.

Из блога, који се наравно бави широм темом:
Врхунски хибрис хришћанства - Личност

будите слободни да гледате и друге блогове, има позив за нешто што је данас :cool:

sve dok ne nadje druga prema sebi jeste covek ko bubasvaba....cak jos manji od bube..prah i pepeo....;)
 
Велики мајстор Х. Ф. Лавкрафт је одлично рекао: А ствари које би требало да гамижу - научише да ходају. Нема разлога да тако не посматрамо цео људски род, а има разлога да верујемо да је мајстор барем "добрим делом себе" баш на ТО мислио.
Iza zastora eto vrlih "majstora";
kriza pastora tlo je majmunima.
Jer masoni znaju šta je Tora,
no demoni biju plotunima.

Zarad slave ostaće bez glave;
jarad stave u tor više grada.
Jer pastiri uzroci su strave,
te vampiri uče Božja stada.

Sve u svemu, menjamo im šemu:
tle boemu a njima ispaša,
te će tlo izmaći ekstremu,
sreće svetlo da primi pristaša.


II

Sama sreća - ta jeste u tome,
srama sveća da utuli sama,
kad istina o javljanju mome,
jad iz spina ogoli usnama,

koje zbore reči za namćore,
pojem Tore, Učitelja većeg,
od Sotone, čije grozomore,
brod potone zbog znanja telećeg,

kojim ovde rasipa se neko,
"Gojim" da bi pristupio njima,
ako samo odstupi daleko,
kako amo ne bi bio s' "psima"!


III

Dvan'esterci penali su ali,
šesn'esterci njima su i mali :-)!
Druga šema sad problema nema;
šuga s' trema pogodi Ekstrema!

Stari đavo stoji baš rđavo;
Adventizam biće globalizam.
Jer istina jača je od spina;
njena dominacija biće hrana nacija!

I već jeste pokraj 'vake ceste,
te sad gde ste vesnici modeste,
čije znanje vodi na imanje,
gde nemanje ima blagostanje :-)?


IV

No pravo imanje daje se za znanje,
koje rima širi kao plima.
To imanje stvara ovo stanje,
o kom sada peva se sred ada.

Za sada toliko (živi mi, Etiko),
a kada se javim - Boga ću da slavim;
Vraga da udavim te ga ovde stavim,
da masoni vide kako uši bride,

kad bolide slede kao gnjide
(sve demone pod vlašću Sotone)
- to jest paraziti krvi nenapiti,
čija slava ostaje bezglava...
 
sve dok ne nadje druga prema sebi jeste covek ko bubasvaba....cak jos manji od bube..prah i pepeo....;)

A sta ako sa drugom ili drugoom sve ode... ne u prah, ali ajde pepeo i dim

- - - - - - - - - -

A ti Milane treba da poradis na stilskom nastupu. Kratki video klipovi, po 15 minuta sa demonima, sledece godine u ovo vreme bices milioner :lol:
Nemo samo ko cika Miroljub da picis klipove od po 3 sata i 25 minuta...
 
A sta ako sa drugom ili drugoom sve ode... ne u prah, ali ajde pepeo i dim

- - - - - - - - - -

A ti Milane treba da poradis na stilskom nastupu. Kratki video klipovi, po 15 minuta sa demonima, sledece godine u ovo vreme bices milioner :lol:
Nemo samo ko cika Miroljub da picis klipove od po 3 sata i 25 minuta...

da je i tako..da sa atomima ode i duh covek je ostvario ono sto je slutio,za cim je ceznuo..da je za nekoga stvoren i taj neko za njega..u smislu da je on licnost stvorena za susret sa drugim licnostima..

cak i covek usamljenik koji stvara bogove,pravi ih,ulaze najlepse od sebe i pravi kao neki idol,bilo duhovni,literarni i onda ga sic...izgustira ga..vidi da je to manje od njega i nece mu sluzi nego se vrati sebi.Onda ponovo pocinje na neki bolji nacin ali samo nekako da uspostavi kontakt s bogom.Jer mu treba drug.Sav je gladan i zedan drugoga.

Ono biblijsko ostaje na snazi.Vide Bog da Adam nema druga prema sebi,i stvori mu zenu.Znaci stvori mu drugu ljudsku licnost .Biblija otkriva tu tajnu.Da je licnost najveca vrednost svih svetova.Sve ostalo iscedi,sazmi ali od toga svega jednu licnost ne mozes napraviti.Vece je od svega nego sve ostalo oko nas i tacka.:D
 

Back
Top