Spavanje u autu na parkingu

mileceto

Početnik
Poruka
9
Imam jedno jednostavno pitanje, da li je spavanje u sopstevnom autu na parkingu (koji se jos i ne placa) zakonom zabranjeno??? Tj. da li policija moze da mi pravi problem ako se parkiram na parkingu i prenocim u kolima a oni me npr. zateknu kako spavam u kolima?
 
Imam jedno jednostavno pitanje, da li je spavanje u sopstevnom autu na parkingu (koji se jos i ne placa) zakonom zabranjeno??? Tj. da li policija moze da mi pravi problem ako se parkiram na parkingu i prenocim u kolima a oni me npr. zateknu kako spavam u kolima?

Sumljiv si ti meni:think:

Ne znam da li je po zakonu ili nije nasi panduri za sve prave problem. Gledam prosle godine uvece tri lika piju pivo na klupici. Daleko od kuca i zgrada gde bi mogli da prave problem ako malo glasnije pricaju, smeju se... Panduri cim su ih videli aj da ih legitimisemo. Sta koji racku legitimisu ljude koji nikom ne smetaju. Grad pun droge i dilera a oni gube vreme legitimisuci ljude na ulici samo zato sto piju pivo.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno jednostavno pitanje, da li je spavanje u sopstevnom autu na parkingu (koji se jos i ne placa) zakonom zabranjeno??? Tj. da li policija moze da mi pravi problem ako se parkiram na parkingu i prenocim u kolima a oni me npr. zateknu kako spavam u kolima?

u principu mogu :)
to se podvodi pod skitnicenje a ono je kaznivo po zakonu o javnom redu i miru.
ali to nije u ovom slucaju razlog za legitimisanje..

da se nadovezem i na ovo sta je petar napisao.. to su rutinske kontrole kojima proveravaju lica koja nepotrebno puno vremena provode na javnom mestu bas da bi se videlo da li imaju dosije i da li postoji osnova da se posumnja da rade nesto protivzakonito... ti mozes na primer da nadgledas neciji stan ili neciji auto ili da pratis rutinu ponasanja neke osobe...
ovako te imaju u evidenciji ako se nesto desi u tom kraju ili ako si u startu sumnjiv sa dosijeom mogu da te oteraju

pretpostavljam da su te posle legitimisanja ostavili na miru.

iskreno..ovo po mom misljenju ne spada u nepravdu nego bas suprotno..pomaze sigurnosti grada.
 
Imam jedno jednostavno pitanje, da li je spavanje u sopstevnom autu na parkingu (koji se jos i ne placa) zakonom zabranjeno??? Tj. da li policija moze da mi pravi problem ako se parkiram na parkingu i prenocim u kolima a oni me npr. zateknu kako spavam u kolima?

Ti lezi na zadnje sedište, tako da te oni ne vide.
ili kupi kamp prikolicu.

- - - - - - - - - -

...a ako vožnja tokom noći nije kažnjiva, zašto bi boravak u kolima koji se ne kreće bio zabranjen?
 
Imam jedno jednostavno pitanje, da li je spavanje u sopstevnom autu na parkingu (koji se jos i ne placa) zakonom zabranjeno??? Tj. da li policija moze da mi pravi problem ako se parkiram na parkingu i prenocim u kolima a oni me npr. zateknu kako spavam u kolima?

Ne smeš da se seksaš, a da spavaš nema problema...
Možda može i seks, ako je neko skriveno mesto i da ne bode oči.
A, ne bi smelo ako je partnerka histerična i vrišti iz sveg glasa !
Tad bi svi znali šta je u pitanju i ako je skriveno mesto.

 
u principu mogu :)
to se podvodi pod skitnicenje a ono je kaznivo po zakonu o javnom redu i miru.
ali to nije u ovom slucaju razlog za legitimisanje..

da se nadovezem i na ovo sta je petar napisao.. to su rutinske kontrole kojima proveravaju lica koja nepotrebno puno vremena provode na javnom mestu bas da bi se videlo da li imaju dosije i da li postoji osnova da se posumnja da rade nesto protivzakonito... ti mozes na primer da nadgledas neciji stan ili neciji auto ili da pratis rutinu ponasanja neke osobe...
ovako te imaju u evidenciji ako se nesto desi u tom kraju ili ako si u startu sumnjiv sa dosijeom mogu da te oteraju

pretpostavljam da su te posle legitimisanja ostavili na miru.

iskreno..ovo po mom misljenju ne spada u nepravdu nego bas suprotno..pomaze sigurnosti grada.

kako to "mogu da te oteraju"

ne postoji nacin na koji policija moze da ti kaze da ne mozes da budes parkiran na javnom parkingu i da sedis u autu i 5198 sati ako hoces. mogu samo da te uhapse ako krsis zakon. sloboda kretanja nema vremensko ogranicenje.
 
Pa ja se slazem da treba da me legitimisu ne bunim se, sve je to ok, ali da me smaraju da me vode u stanicu zbog toga to jos nisam doziveo, ajde legitimisali su me, proverili me, videli da nemam nikakv dosije, kola uredu sve super i reko to je to pustice me, kad oni meni da idem u stanicu sa njima hoce da me privedu, reko ljudi ne razumem sto da me vodite u stanicu jel sam napravio incident neki ili prekrsaj a da to ne znam, oni meni nista na to nego kao ajde bezi kuci i nemoj opet da te vidimo i oterase me, kazem bio sam brdo puta u situaciji ( a ko nije bio ;) ) da sam bio sa devojkom na zadnjem sedistu i lezali smo i bili zagrljeni i koliko puta nas skontaju panduri i nista samo prodju i ne diraju nas ali ovo sto mi se desilo me je izenadilo malo pa reko cisto da se informisem da li se radi o klasicnom pandurskom izdrkavanju ili stvarno mogu da me oteraju u stanicu zbog tog, da znam za u buduce da se ne opustam toliko :) mada kazem prisustvao sam masovnoj tuci ispred kafica kao posmatrac, gde su dosli panduri a likovi se lemaju, jedni drugima udaraju po kolima, a oni onako mirno stoje i gledaju i ono boli ih bas, a meme smaraju sto spavam u kolima, toliko o tome o redu i zakonu u nasoj zemlji, kriminalci im se provlace kroz noge ali zato su mene uhvatili i pitali zasto spavam u kolima, mislim stvarno nema smisla taman sam slatko zaspao :D
 
Poslednja izmena:
Imam jedno jednostavno pitanje, da li je spavanje u sopstevnom autu na parkingu (koji se jos i ne placa) zakonom zabranjeno??? Tj. da li policija moze da mi pravi problem ako se parkiram na parkingu i prenocim u kolima a oni me npr. zateknu kako spavam u kolima?

Mogu zbog zakona o javnom redu i miru, kako je neko napisao, mogu ti natovariti pod "skitnicarenje", meni se desilo slicno kao i tebi, sat vremena su me maltretirali ali nisu me vodili u stanicu. Ne znam sta reci na to, pravi krimosi im setaju po gradu oni hvataju one koji spavaju u kolima, apsurdistan veci
 
apropo ove teme :)

U gradiću u SAD uhapšen storm truper
Jedan čovek iz Masačusetsa uhapšen je u kostimu storm trupera iz "Ratova zvezda", pošto je primećen s lažnim pištoljem blizu osnovne škole.
lynn-school-stormtrooper.jpg

Četrdestogodišnji Džordž Kros rekao je da je kupio beli plastični kostim i prolazio pored škole na putu do prijatelja kojima je želeo da se pohvali. Direktor škole, međutim, nije imao razumevanje za storm trupera i policiji prijavio čoveka s pištoljem, a škola je nakratko bila zatvorena. Policija, takođe, nije imala puno razumevanja za nošenje kostima vojnika galaktičke Imperije, pa ga je privela zbog uznemiravanja škole i lutanja. Portparol policije je rekao listu Salem nuz da zbog stanja u društvu tako nešto ne treba raditi i da je Kros imao "pogrešnu procenu". Kros je pušten na slobodu pošto se izjasnio da nije kriv.
 
Poredjenje sa americkim pristupom su degutantna i smucila su mi se.
Policija ima prava da te legitimise uvek i to jeste u smislu zastite gradjana, ali cimanja nedobudnih policajaca su nepravda i po meni to treba prijavljivati njihovim sefovima.
Najgori deo policije prolazi nekaznjeno za svoje siledzijsko ponasanje , jer gradjani ne prijavljuju. Svako ko je ispravan u svom ponasanju i namerama , a izlozen maltretiranju bilo kojeg organa duzan je da to prijavi, kao i trazenje mita.
 

Back
Top