Penale Treba Ukinuti

HamzaHumo

Poznat
Banovan
Poruka
7.028
Danas sam gledo Svjetski Sampionat za Zene, igra se u Kanadi. Igrali su Kanada protiv Kine u prvom mecu, i Zeland protiv Holandije u drugom mecu. U prvom mecu, u 92-oj minuti sudi penal sudija, Kanada daje go i uzima pobjedu. Glup penal skroz. Koskali su se u sesnestercu kao sto to uvjek biva, ali nista narocito, niti je skrsila, niti je povukla, nista, ali sudija je dodjelio penal.
Kasnije u drugom mecu, Zelandjanka dobija loptu u sesnest, i Holandjanka ulece pod uglom i krsi je bez kontakta na loptu. Nije penal.
Nekolko sati prije toga sam gledo UEFA finale kad je onaj Alves potego Pogbu na zemlju u sesnest, i to nije penal. Ali nekad jeste. I nikad ne znas kad jes a kad nije, i sta jest i sta nije.

Neke sudije ko ova protiv Kine ce sudit penal u 92 minutu i rjesit utakmicu, a neke sudije nece sudit taj penal pa taman crkli. Ta odluka za penal je tolko neravnopravna a od velike tezine za mec.

Najbolje je da se ukinu ti penali. Najpravednije je da se sudi i izvodi faul u sesnestercu kao i svugdje drugo na terenu. Lakse ce i sudije zvizdat a i manje je rizika da ce faul u sesnestercu odluciti utakmicu. :rtfm:
 
Danas sam gledo Svjetski Sampionat za Zene, igra se u Kanadi. Igrali su Kanada protiv Kine u prvom mecu, i Zeland protiv Holandije u drugom mecu. U prvom mecu, u 92-oj minuti sudi penal sudija, Kanada daje go i uzima pobjedu. Glup penal skroz. Koskali su se u sesnestercu kao sto to uvjek biva, ali nista narocito, niti je skrsila, niti je povukla, nista, ali sudija je dodjelio penal.
Kasnije u drugom mecu, Zelandjanka dobija loptu u sesnest, i Holandjanka ulece pod uglom i krsi je bez kontakta na loptu. Nije penal.
Nekolko sati prije toga sam gledo UEFA finale kad je onaj Alves potego Pogbu na zemlju u sesnest, i to nije penal. Ali nekad jeste. I nikad ne znas kad jes a kad nije, i sta jest i sta nije.

Neke sudije ko ova protiv Kine ce sudit penal u 92 minutu i rjesit utakmicu, a neke sudije nece sudit taj penal pa taman crkli. Ta odluka za penal je tolko neravnopravna a od velike tezine za mec.

Najbolje je da se ukinu ti penali. Najpravednije je da se sudi i izvodi faul u sesnestercu kao i svugdje drugo na terenu. Lakse ce i sudije zvizdat a i manje je rizika da ce faul u sesnestercu odluciti utakmicu. :rtfm:

Mislim da bi ukidanje penala znacajno povecalo grubost igre u sesnaestercu. Ovako igraci prilicno paze da ne naprave penal. Osim toga ako bi sesnaesterac prestao da bude kazneni prostor, bilo bi dozvoljeno igranje rukom i onda bi uvek u tom prostoru bilo 3-4 , pod znacima navoda, golmana.
 
Prvo sma pomislio da se radi o ukidanju penala posle produzetaka ali kad sam video...totalna ludost bi ovo bila. Neko napravi prekrsaj u 16 i sta? Izvede se faul sa zivim zidom? A sta cemo sa onim situacijama gde stvarno jeste penal kao suza, a igrac je bio u 100% gol sansi (npr bio sam ispred gola, a ovaj ga pokosio sa ledja u zadnjem minutu)....??? Treba da se uvede neka vrsta "celendza" kao u tenisu za te situacije koje mogu da budu presudne za mec i to je sve.....npr za 16m bi mogao da bude zaduzen jedan sudija koji sedi na tribini (ili pored terena) i ispred ekrana sve vidi...
 
Ja bih zestoko kaznjavao glumatanje i prenemaganje. Neko ga malo gurneili pitanje dal ga gurne a ovaj pada na zemlju i prenemaze se kao da si mu uzeli bubreg bez anestezije.... Da se ja pitam trebali bi da uvedu novo pravilo za takva sranja.... Prvi put zuti kartom a drugi put crveni.,...
 
Po nekoj logici faul je faul bio u 16 ili na sredini terena

U realnosti na sredini terena sviraju maltene svaki lagani kontakt, dok u 16 treba da ubijes coveka da bi bio penal (u vecini slucajeva)

Ne verujem da u fudbalskim pravilima igde pise da kontakt unutar 16 treba da bude dosta jaci nego obicno da bi bio penal, al tako je u praksi...
 
Mislim da bi ukidanje penala znacajno povecalo grubost igre u sesnaestercu. Ovako igraci prilicno paze da ne naprave penal. Osim toga ako bi sesnaesterac prestao da bude kazneni prostor, bilo bi dozvoljeno igranje rukom i onda bi uvek u tom prostoru bilo 3-4 , pod znacima navoda, golmana.

Za igru rukom penal moze ostat. Ja nemam opasku na dosudjivanje takvih penala. Sudije obicno dobro sude sto se igre rukom tice. Pa sta ako se poostri igra? Imaju zuti i crveni kartoni za jake prekrsaje.
Na primjer, u hokeju, penal je samo kad je oboren igrac imao cist put prema golu, nezavisno od toga gdje je oboren. To je mnogo ravnopravnije nego ovo sto imamo u fudbalu.
Za takve stvari penal moze ostat. Ali za vecinu prekrsaja u kaznenom prostoru za koje se sada dojeljuje penal, to treba ukinut i uvesti slobodan udarac za takve prekrsaje.

Ja bih zestoko kaznjavao glumatanje i prenemaganje. Neko ga malo gurneili pitanje dal ga gurne a ovaj pada na zemlju i prenemaze se kao da si mu uzeli bubreg bez anestezije.... Da se ja pitam trebali bi da uvedu novo pravilo za takva sranja.... Prvi put zuti kartom a drugi put crveni.,...

Naravno, ali vidis, nema sanse da se to pravedno dosudjuje na terenu.

Po nekoj logici faul je faul bio u 16 ili na sredini terena

U realnosti na sredini terena sviraju maltene svaki lagani kontakt, dok u 16 treba da ubijes coveka da bi bio penal (u vecini slucajeva)

Ne verujem da u fudbalskim pravilima igde pise da kontakt unutar 16 treba da bude dosta jaci nego obicno da bi bio penal, al tako je u praksi...

U praksi je tako, jer je ta odluka znacajna, mnogo znacajnija nego na sredini terena.
 
Možda odaljiti penal na jedno 14-15 metara?! :)

Hahahah s gola na gol bez golmana?

- - - - - - - - - -

Cu da se izbaci penal...A Chelendz i ostale gluposti da nespominjem...****** nekad te sudija pokrade to je fudbal sta da se radi nekad nevidi kome bi onda ****** mamu da se uvede sva ta tehnologija...inace mislim samo treba da se uvede onaj senzor jeli presla lopta gol liniju to je super od tehnologije nebuija dusu ni merak igre ostalo su sve glupost...ovo sa sudijama kod gola je dobro kao sto je lepo ponisten nejmarov gol...problem je st te sudije cesto nista nerade spavaju....tamo iza gola...
 
Penale ne treba ukidati ali zato za svako valjanje na terenu duze od 15 sekundi treba stopitati vreme pa neka se onda glumci valjaju do mile volje.....

Kako ne treba? U sportu u kojem se golovi daju jednom, dva puta po utakmici, penal je ogroman, penal je razlika izmedju tri boda ili nula bodova. Mnogo, previse, penala sel dodjeljuje za neki dodir ramenom, koskanje rukama, na 15 metera od gola, gdje nema nikakve sanse. A opet, cesto se ne dodjeljuje za ciste prekrsaje, lomljenje noga. Penali su najveca glupost trenutno u sportu. Najbolje rjesenje je da se kutija skrati blizu seterca, na 8, 9 metera.
 

Back
Top