Најбољи програмски језик?

Немаш неки озбиљнији одговор?
Мислим на програм који је најквалитетнији за рад.

1. Najbolje je da upišeš neki fakultet koji ima smer za informatiku, to je uvek moja prva preporuka bez obzira na sve jer tamo treba da naučiš principe i paradigmu programiranja mada ti preporučujem Objektno Orijetisano programiranje, ima dosta materijala o tome na internetu.
2. Ne očekuj da ćeš od kuće naučiti programiranje kao što bi to neko na fakultetu naučio ali obzirom da svakakvi idioti "studiraju programiranje" ne košta te ništa da pokušaš ali opet kažem vrlo zajebano jer ti je neophodno iskustvo i znanje koje prenose profesori
3. Od kuće ti je najednostavnije i eventualno najisplativije da učiš open source tehnologije i to za web programiranje kao i za web dizajn
4. Jezici koji spadaju u tu kategoriju su HTML5 (ovo je zapravo markup jezik), CSS3 (služi za organizaciju stila stranice), PHP (za komuniciranje sa bazom podataka) i JavaScript (za dinamiku veb stranica)
5. Potrebno ti je poznavanje tehnologije baza podataka kao što je MySQL
6. Neophodno ti je poznavanje i servera kao što je Linux server
7. Za jezike treba da koristiš odgovarajuće okružene kao što je Eclipse ili Netbeans koji ima podršku za PHP i JavaScript
8. Gledaš tutorijale na netu i pičiš i gde staneš odnosno gde nisi siguran kako dalje pitaš preko foruma za programiranje kao što su Stack Overflow, Hot Scripts, CodeProject itd.
 
Poslednja izmena:
Па прочитао сам да је Python најлакши.

Ako hoćeš da naučiš odmah nešto konkretno i da pride učiš programiranje onda ti je najlakše da učiš HTML5, CSS3, JavaScript, PHP i MySQL. U principu nijedan programski jezik na početničkom nivou nije težak, problem je u tome da li ljudi razumeju paradigmu za programiranje i šablone i koje su mogućnosti sa tom tehnologijom. Radio sam u Python-u ali njega ne bih preporučio za početnika, na fakultetima se za početnika radi C pa C++ i onda svi prelaze ili na Javu, C# ili na nešto treće ili četvrto sve ti zavisi od nekog usmerenja. Ako nećeš na fakultet najbolje ti je da učiš prvo web programiranje jer tako možeš nešto i da naučiš i da usput radiš neke posliće i da na praktičnim primerima zaradiš neki novac.
 
Poslednja izmena:
Odmah da ti kazem, nije lako postati programer, treba mnogo vremena ako kreces ispocetka, neko rece najbolja varijanta je fakultet i slazem se sa tim. Ali ako hoces ipak sam, moj savet ti je da cepas Javu i principe objektno orijentisanog programiranja. Ako znas engleski dobro, mislim da mozes bez problema da pratis ovaj kurs, gde su ti date osnove Jave, a i objektnog i vidi kako se snalazis. Potrebno je da se registrujes na sajt i kreni od pocetka. Nemoj da ti padne samopouzdanje ako ne budes odmah kapirao, predji i 2x kurs ako treba, prvi put samo gledaj, drugi put pisi sam kodove koje vidis u primerima, takodje zapisuj u svesci beleske (nemoj da se opterecujes napamet da ucis bitan je princip, odnosno da skapiras). Kasnije kad savladas ovo kreni Web MVC Programiranje, Java Spring Framework. Pozdrav
http://courses.caveofprogramming.com/courses/java-for-complete-beginners
 
Ja mislim da covek ako ne zeli da se bavi pravljenjem internet stranica onda ne treba ni da pocinje sa ucenjem jezika za web development. Jer recimo, PHP i JavaScript su jezici koji se dosta razlikuju pa ako bude pokusao da uci na brzinu onda ce se samo zbuniti, i jos kad na to nakarika i HTML, CSS i MySQL sve ce da mu se pobrka u glavi. :zblesav: Ako ne zeli da pravi web sajtove, vec klasicne aplikacije ja mislim da ne bi bilo lose da uci Python, jer jedan moj prijatelj koji je programer kaze da su programeri za Python dosta trazeni.
 
Poslednja izmena:

Back
Top