Sloboda izbora!

bankai

Domaćin
Banovan
Poruka
3.639
Evo bas razmisljam,zasto u ateistickom drustvu ne postoji sloboda izbora?

Npr svi moramo da ucimo o nekom Darvinu,i o tamo nekim budalastinama,kako su oni nastali od majmuna,mislim ceo taj koncept zasnovan je na ponizavanju coveka,da te neko uporedi sa majmunom,kaze ti da ti je deda bio majmun,svako bi se uvredio,ili svinja jos gore.

Meni nije jasno zasto se to dopusta,zasto se deci daju takve informacije gde se sve svodi na zivotinjski,tj primarni instikt,a ne na nesto dublje,i uzvisenije,da postanemo npr bolji ljudi.

Evo imamo npr poplavu tog ateistickog pokreta gde se modernom coveku ne nudi nada,bec besmisao zivota.I sta sad taj covek moze uopste da ocekuje,npr prosto ceo taj koncept zasnovan je na pomracenju svesti i ujedno rangiranju coveka sa svinjom.Zasto smo to dopustili?
 
Evo bas razmisljam,zasto u ateistickom drustvu ne postoji sloboda izbora?

Npr svi moramo da ucimo o nekom Darvinu,i o tamo nekim budalastinama,kako su oni nastali od majmuna,mislim ceo taj koncept zasnovan je na ponizavanju coveka,da te neko uporedi sa majmunom,kaze ti da ti je deda bio majmun,svako bi se uvredio,ili svinja jos gore.

Meni nije jasno zasto se to dopusta,zasto se deci daju takve informacije gde se sve svodi na zivotinjski,tj primarni instikt,a ne na nesto dublje,i uzvisenije,da postanemo npr bolji ljudi.

Evo imamo npr poplavu tog ateistickog pokreta gde se modernom coveku ne nudi nada,bec besmisao zivota.I sta sad taj covek moze uopste da ocekuje,npr prosto ceo taj koncept zasnovan je na pomracenju svesti i ujedno rangiranju coveka sa svinjom.Zasto smo to dopustili?


Odlicna tema!
Zato sto je teznja potpuno istrebljenje ljudske rase? A ovo su dobre strategije.
E sada cime planiraju da nas zamene to cemo tek videti.
 
Mislim, ne razumem pitanje ?

Isto kao kad bi pitali zasto smo dopustili da Aleksandar Vucic radi to sto radi.

Ko nas pita, o cemu mi odlucujemo, jel kao mi nesto o prosveti ?

Oni decu uce onako kako je "neko" izdirigovao a mi ih kuci vaspitavamo kako mi mislimo da treba jer mi svoju decu najvise volimo :ok:
 
U suštini, pre koju godinu bih potpuno, agresivno, kontrirao ovakvom stavu, zato što je, ovaj, prima primitivan. I zastupao bih, kao što još uvek i zastupam, pravo na plasiranje i sa druge strane, strane radoznalog pojedinca, prijem i prihvatanje, kao i pravo lične, za svoje sopstvene potrebe, slobodne, ispravne, dobronamerne, nadasve upotrebljive obrade jedinice informacije. Jer to je jedini način kojim se ide ikuda. Preko gomilica tvari i istinitosti koje su u svoje ime ili u ime znanstva (ali ne obavezno i religije nauke, kakvom se agresivno plasira ovaj domen danas) nakupili drugi, imajući i vašu sasvim ljudsku ljubopitivost na umu. Moguće je usput i postavljajući u format zgodan za apsorpciju. Kažem ja, naukom se trebaju baviti samo ljudi koji o drugima pre nego na metod ili na sebe misle.

Ali danas, sasvim opasno i van kontrole ili upliva samih participanata aparata u proces, a sam 'aparat' bi bio tehnoloski vid, derogativ, necega razmera cak i jedne planete, dakle sintetički operišuća zajednica ili jedinica, se odvija jedno uznemiravajuće uspostavljanje svakojakih tehnoloških kultova, poput recimo Google-a, koji tretiraju tehnologiju kao religiju, kao poslednju reč ljudskog potencijala, i tako je postavljaju i praktikuju i diseminiraju. I na takvom tretmanu iste kategorije insistiraju. Mora se reći da tu ima neke istine, jer nauka, u svojoj biti, deli porodično stablo sa ritualom, mitom, šablonom i predanjem. Dakle, sa željom da se nešto spozna i smesti u okvir odredjenih, za dob karakterističnih parametara i vrednosti. No, sam metod je ovde presudan. Neljudski je, inhibirajuće veštački. Izmedju dveju formata religija, organskog i tehnološkog, potonji je puno bezobzirniji. Ljudi koji praktikuju ovakav vid bogojavljanja često potpuno budu otudjeni od instinkta, osećanja za zdravo ili normalno. I jedan i drugi vid religije za ideju imaju instrumentalizaciju onoga što bi trebao da jeste čovek. No, u centru tradicionalnih vidova praznoverja je obično sam čovek ili neka sasvim čovečja aspiracija.
U centru panteona tehnoloških kultista u nikojem slučaju se ne nalazi čovek. Niti išta što bi na nj sličilo.

Što se mene tiče, mogu vam tek preneti sopstveno ubedjenje da bog ne postoji, taj vaš, bradati, ali i kada bi takav konstrukt nekuda kucao, siguran sam da takva manifestacija ne bi trpela format otudjenog tehnološkog procesa.
 
Evo bas razmisljam,zasto u ateistickom drustvu ne postoji sloboda izbora?

Npr svi moramo da ucimo o nekom Darvinu,i o tamo nekim budalastinama,kako su oni nastali od majmuna,mislim ceo taj koncept zasnovan je na ponizavanju coveka,da te neko uporedi sa majmunom,kaze ti da ti je deda bio majmun,svako bi se uvredio,ili svinja jos gore.

Meni nije jasno zasto se to dopusta,zasto se deci daju takve informacije gde se sve svodi na zivotinjski,tj primarni instikt,a ne na nesto dublje,i uzvisenije,da postanemo npr bolji ljudi.
Uvazena Bankai, ovim si dokazala da ti nedostaje osnovno obrazovanje koje se stice vec u osmogodisnjoj skoli. Zar je tebi zaista nepoznato da anatomija tvog tela je ista kao i anatomija simpaze ili oranguntana, pa cak i svinje. Budi mudra, ne pokazuj da poima nemas ni o osnovama prirodnih nauka, a posebno o coveku i ostalim zivim bicima. Nauka je zbir sistematizovanog znanja iz svih oblasti zivota, a to, vidim, tebi nije jasno. Ne moze se reci "o nekom lDarvinu," i time dokazujes da si analfabeta, neobrazovana i nenacitana, puna predrasuda. Moram priznati da se osecam zalosno kad procitam u kom neznanju zive stanovnici ove jadne i izmucene nam majcice Srbije.

Evo imamo npr poplavu tog ateistickog pokreta gde se modernom coveku ne nudi nada,bec besmisao zivota.I sta sad taj covek moze uopste da ocekuje,npr prosto ceo taj koncept zasnovan je na pomracenju svesti i ujedno rangiranju coveka sa svinjom.Zasto smo to dopustili?
Ne prodje gotovo ni jedna tema a da se ne prozovu ateisti i onda prospe na tone sakupljenog neznanja. [/quote]Nije, draga Bonsai, poplava, vec porast obrazovanih Srba, ako je ta tvoja konstatacija o "poplavi" tacna. Budi uverena, nikome nije stalo do laznih obecanja, o laznim nadama u nekakav budalalsti onostrani vecni zivot. To ucenje je, zaista, veoma, veoma uvredljivo za coveka normalno razvijenog intelekta, a da ne govoimo o visokoobrazovanom sloju naseg prilicno verski zaglupljenog srpskog drustva.
 
Evo bas razmisljam,zasto u ateistickom drustvu ne postoji sloboda izbora?

Npr svi moramo da ucimo o nekom Darvinu,i o tamo nekim budalastinama,kako su oni nastali od majmuna,mislim ceo taj koncept zasnovan je na ponizavanju coveka,da te neko uporedi sa majmunom,kaze ti da ti je deda bio majmun,svako bi se uvredio,ili svinja jos gore.

Meni nije jasno zasto se to dopusta,zasto se deci daju takve informacije gde se sve svodi na zivotinjski,tj primarni instikt,a ne na nesto dublje,i uzvisenije,da postanemo npr bolji ljudi.

Evo imamo npr poplavu tog ateistickog pokreta gde se modernom coveku ne nudi nada,bec besmisao zivota.I sta sad taj covek moze uopste da ocekuje,npr prosto ceo taj koncept zasnovan je na pomracenju svesti i ujedno rangiranju coveka sa svinjom.Zasto smo to dopustili?
Svinjski insulin je godinama korišćen kao zamena za ljudski. Srčani zalisci svinje se i danas ugrađuju sračnim bolesnicima.
No, to ne znači da nemaš izbora. Možeš verovati da si u dalekom srodstvu sa svinjom, a možeš verovati i da si u dalekom rodu sa ćerpičem.
Kako oćeš. :kafa:
 
Svinjski insulin je godinama korišćen kao zamena za ljudski. Srčani zalisci svinje se i danas ugrađuju sračnim bolesnicima.
No, to ne znači da nemaš izbora. Možeš verovati da si u dalekom srodstvu sa svinjom, a možeš verovati i da si u dalekom rodu sa ćerpičem.
Kako oćeš. :kafa:

Upravo o tome i govorim,sve je stvar licnog verovanja.:ok:
 
Evo imamo npr poplavu tog ateistickog pokreta gde se modernom coveku ne nudi nada,bec besmisao zivota.I sta sad taj covek moze uopste da ocekuje,npr prosto ceo taj koncept zasnovan je na pomracenju svesti i ujedno rangiranju coveka sa svinjom.Zasto smo to dopustili?

Isus kaze u bibliji trazi i dobices. Ako ti vec smetaju ateristi, trazi mu da ih zaustavi. Ako ih ne zaustavi a svi su izgledi da nece, onda ne znam sta da ti kazem.
 
Hehe,inace volim ovakve teme zato sto me ateisti tako dobro zabave :lol:
Zabavni ateisti, ali ko je još zabavniji?

makes-sense.jpg
 
Isus kaze u bibliji trazi i dobices. Ako ti vec smetaju ateristi, trazi mu da ih zaustavi. Ako ih ne zaustavi a svi su izgledi da nece, onda ne znam sta da ti kazem.

Meni ne smetaju ateisti,nego njihova agresivnost,zelja da istrebe svakoga ko ne misli kao oni.A Isus nije rekao da u svetu nece biti takvih bas naprotiv pustio je takve jer svakome daje sansu za promenu.

- - - - - - - - - -

Dakle... crva nije ni bilo. :eek:

Kakvih crva?

- - - - - - - - - -

Zabavni ateisti, ali ko je još zabavniji?

makes-sense.jpg

Zasto ne citiras Dakinsa,pusti Isusa ako te ne zanima,i prevedi ne govorim engleski.
 
Meni ne smetaju ateisti,nego njihova agresivnost,zelja da istrebe svakoga ko ne misli kao oni.

Ti pripadas pokretu koji je radio gore stvari.

Srbija je u vreme Nemanjića imala oko 600.000 stanovnika,od čega su prema Ruskim izvorima Nemanja i njegovi potomci pobili 200.000 staroveraca i bogumila.

Prodavali su ih na Dubrovačkoj i Splitskoj pijaci robova, i to mladiće Veneciji kao buduće galiote,a žene i decu kao Belo roblje na Bliski Istok. U arhivi Dubrovačkog muzeja o tome postoje precizni podaci, sa imenima prodatih robova.
 
I danas se u pojedinim delovima sveta vrsi nasilno pokrstavanje. Siguran sam da bi i na ovim prostorima bilo tako da se zakon nije razvio i dozvolio pojedincu slobodu veroispovesti.
 
Ti pripadas pokretu koji je radio gore stvari.

Srbija je u vreme Nemanjića imala oko 600.000 stanovnika,od čega su prema Ruskim izvorima Nemanja i njegovi potomci pobili 200.000 staroveraca i bogumila.

Prodavali su ih na Dubrovačkoj i Splitskoj pijaci robova, i to mladiće Veneciji kao buduće galiote,a žene i decu kao Belo roblje na Bliski Istok. U arhivi Dubrovačkog muzeja o tome postoje precizni podaci, sa imenima prodatih robova.
a na kom sajtu mozemo pogledati popis stanovnistva iz 1221 godine..bas me zanima kolko je onda bilo srba a kolko staroveraca,tj pecinara..:D
 
Poslednja izmena:
hriscani stalno misle da su bas oni u pravu.tj to svako misli za svoju veru.

novi zavet je novija verzija starog zaveta i njihove razlike su skoro kao razlike izmedju novog zaveta i kurana.

i u kuranu ima stvaranje , postoje adem i hama i glavne crte vere su slicne.

ali to ne sprecava da postoje razlicite vere.pa postoje i jevreji i hriscani i muslimani.
 
Poslednja izmena:
Ti pripadas pokretu koji je radio gore stvari.

Srbija je u vreme Nemanjića imala oko 600.000 stanovnika,od čega su prema Ruskim izvorima Nemanja i njegovi potomci pobili 200.000 staroveraca i bogumila.

Prodavali su ih na Dubrovačkoj i Splitskoj pijaci robova, i to mladiće Veneciji kao buduće galiote,a žene i decu kao Belo roblje na Bliski Istok. U arhivi Dubrovačkog muzeja o tome postoje precizni podaci, sa imenima prodatih robova.

Sa ove distance to mi ne mozemo znati,jer i ne mozemo tako nesto da proverimo,a drugo znamo da ima dosta neistinitih detalja,koliko se secam Nemanjicima hvala za sve sto su uradili za srbe,a i to jos nesto neshvatam,sto se ti kao ateista bunis uvek protiv svojih predaka takvi su kakvi su,a trece sto ne napadas muslimane ili katolike,nego odmah se latis pa protiv svoga,jednostavno ti to ne valja,tako niko normalan u svetu ne radi.Jel kapiras zasto su srpski ateisti gori od ostalih,e to je ono sto mene nervira.
 
Gori......jel zato sto su realnih pogleda na svet i posteni ?

Niste posteni,nego prvo uvek napadate svoje,dok oni prvo napadaju druge,pa onda svoje,jer se njima ne zamera sa svojima,i to pametno rade,ajde zasto se vi ne ugledate na njih,evo ja nikada ne napadam vas ali vi uvek napadate srpski etos na ovakav nacin.To nije postenje nego odraz slabosti.Da je Srbija jaka vi ne bi smeli ni da pisnete,ili bi ste se ponasali normalno kao i drugi.
 
Niste posteni,nego prvo uvek napadate svoje,dok oni prvo napadaju druge,pa onda svoje,jer se njima ne zamera sa svojima,i to pametno rade,ajde zasto se vi ne ugledate na njih,evo ja nikada ne napadam vas ali vi uvek napadate srpski etos na ovakav nacin.To nije postenje nego odraz slabosti.Da je Srbija jaka vi ne bi smeli ni da pisnete,ili bi ste se ponasali normalno kao i drugi.

u pravu si posebno zato sto su pravoslavci jedna od * mirnijih * religija.

time mislim da nisu cinili teske zlocine kao ostale religije kao i da pokrstavanje uglavnoim nije nasilno.

u neku ruku mislim da je usluga pravoslavlju skretanje paznje na bahate popove kao i na nepravdu koju crkva nanosi stiteci ih i drugima i sebi.
 
u pravu si posebno zato sto su pravoslavci jedna od * mirnijih * religija.

time mislim da nisu cinili teske zlocine kao ostale religije kao i da pokrstavanje uglavnoim nije nasilno.

u neku ruku mislim da je usluga pravoslavlju skretanje paznje na bahate popove kao i na nepravdu koju crkva nanosi stiteci ih i drugima i sebi.

Cak i u tom slucaju vernici nemaju uticaja na desavanja unutar SPC-a,mnogima to smeta ali jednostavno postoji strah da se krene u obracunavanju sa tim,sto nema osnova,dakle treba napraviti razliku imadju svestenstva kao sluzbenika,i dogne kao takve,jednostavno vernici ne veruju u popove kao takve nego u Hristosa,kao nekog ko je centar e sad to je druga tema.Ovde je rec da nasi ateisti uvek svoje napadaju,iako vernici njih ne napadaju cak su i nevidljivi,zasto i vi ne mozete jednostavno tako da se ponasate,zasto imate potrebu da nekog napadate iz cista mira samo zbog njegovih uverenja,meni to stvarno nije jasno?Ovde ne mislim na tebe nego na konkretno uopste na neke ateiste..
 
Niste posteni,nego prvo uvek napadate svoje,dok oni prvo napadaju druge,pa onda svoje,jer se njima ne zamera sa svojima,i to pametno rade,ajde zasto se vi ne ugledate na njih,evo ja nikada ne napadam vas ali vi uvek napadate srpski etos na ovakav nacin.To nije postenje nego odraz slabosti.Da je Srbija jaka vi ne bi smeli ni da pisnete,ili bi ste se ponasali normalno kao i drugi.

Napadamo.......ja bih pre rekao da se ne slazemo a ne da napadamo. Krivo si se izrazila
 

Back
Top