Otpremninama pokrenite biznis

Srpska asocijacija menadžera nudi ideje radnicima firmi u restruktuiranju koji će ostati bez posla, kako da pokrenu sopstveni biznis sa 5.000 do 8.000 hiljada evra, koliko se procenjuje da će dobiti kroz otpremnine.

Lako je tebi da se diviš Vučkovim luđačkim idejama kad živiš u Zurichu...Video bih ja tebe ovde, da treba da zavisiš od njegove samovolje.
Ovo je ko nekad kad su se zapadni hobi ljubitelji komunizma i antirevizionizma divili Enveru Hodži a živeli ko ti u Zurichu umesto u nekoj Tirani, Vlori, Đirokastri, Shkodri, Piškopeji...
 
Ако су отпремнине 5000-8000 еврића, онда ништа од бизниса.

Дакле, 200 еврића по годиници стажа, то значи да су у питању људи који у тим фирмама раде од 25 до 40 година. Што даље значи да су пред пензијом. Уз оптремнине, добиће и годину (или две) новчану накнаду на бироу рада + да им се за то време уплаћује стаж. Дакле, У наредних годину дана да примају са бироа, а ових 5000-7000 јеврејчића ће да развуку до пензије.

Исправно или не, тако ће бити.

Следећа ствар, у земљи наше превасходности где се сваки порески обвезник (а ситни предузетници су порески обвезници које власт посебно воли да малтретира) максимално израбљује да би ситуација у буџету била добра, као никад у историји, то значи да нема ништа од покретања бизниса.

Даље, у питању су радници који годинама и годинама не раде апсолутно ништа, већ седе и чекају да се нешто деси, а не знају шта. Од таквих људи не можеш да очекујеш предузетнички дух (они који га иоле имају, већ раде нешто на црно, макар сеча дрва за зиму). Ови остали су социјални случајеви и тако им треба и прићи.

Једини ко може да уложи у нешто су људи који су уз посао у фабрици имали пољопривредна имања. Ако они нешто мало убаце на својој земљици од те лове, и то је то.
 
Lako je tebi da se diviš Vučkovim luđačkim idejama kad živiš u Zurichu...Video bih ja tebe ovde, da treba da zavisiš od njegove samovolje.
Ovo je ko nekad kad su se zapadni hobi ljubitelji komunizma i antirevizionizma divili Enveru Hodži a živeli ko ti u Zurichu umesto u nekoj Tirani, Vlori, Đirokastri, Shkodri, Piškopeji...

Uopšte se ne divim Vučiću.U sadašnjoj situaciji mora svako da se prilagodi svojoj situaciji ili da nešto počne ili da mu krče creva treće mi nije poznato.Inače poznat mi je i komunizam kada sem prolazio kroz Jugoslaviju svuda spavao sa punim novčanikom i ni
dlaka mi nije falila.U komunizmu nije valjalo što je svako morao da radi u državnom preduzeću privatna inicijativa je bila slaba a u prodavnici si morao imati vezu čak za flašu zejtina ili koje kilo ribe za svetog Nikolu.Meni se to nije sviđalo i izabrao sam Cirih ali to ne mora da
znači da sve i svakom ide ko podmazano u Cirihu ili negde na zapadu.Koliko vidim Srbima ne odgovara ni Komunizam ni Demokratija.
 
Uopšte se ne divim Vučiću.U sadašnjoj situaciji mora svako da se prilagodi svojoj situaciji ili da nešto počne ili da mu krče creva treće mi nije poznato.Inače poznat mi je i komunizam kada sem prolazio kroz Jugoslaviju svuda spavao sa punim novčanikom i ni
dlaka mi nije falila.U komunizmu nije valjalo što je svako morao da radi u državnom preduzeću privatna inicijativa je bila slaba a u prodavnici si morao imati vezu čak za flašu zejtina ili koje kilo ribe za svetog Nikolu.Meni se to nije sviđalo i izabrao sam Cirih ali to ne mora da
znači da sve i svakom ide ko podmazano u Cirihu ili negde na zapadu.Koliko vidim Srbima ne odgovara ni Komunizam ni Demokratija.
Moraš razumeti jednu stvar. Sada su na vlasti Miloševićevi ministri, i ne postoji ekonomska sloboda.

Zato je Degutabl da ti iz slobodnog sveta pričaš kako je u Srbiji superiška.
 
Moraš razumeti jednu stvar. Sada su na vlasti Miloševićevi ministri, i ne postoji ekonomska sloboda.

Zato je Degutabl da ti iz slobodnog sveta pričaš kako je u Srbiji superiška.

Uopšte ne govorim da je u Srbiji superiška,i bez obzira ko je na vlasti narod mora da živi.Pa to je u prirodi kako običnog sveta tako i životinjskog sveta.Znači ako ljudi gube radno mesto mora da se bore za drugo jer od nečega se mora živeti.
 
Uopšte ne govorim da je u Srbiji superiška,i bez obzira ko je na vlasti narod mora da živi.Pa to je u prirodi kako običnog sveta tako i životinjskog sveta.Znači ako ljudi gube radno mesto mora da se bore za drugo jer od nečega se mora živeti.
Ne treba registrovati firmu u majmunskoj državi kao što je SNS.

Moraće prvo da sjašu s vlasti i uklone restrikcije na promet kapitala.

Do tada naša misija mora biti samo BANKROT republike.
 
Ne treba registrovati firmu u majmunskoj državi kao što je SNS.

Moraće prvo da sjašu s vlasti i uklone restrikcije na promet kapitala.

Do tada naša misija mora biti samo BANKROT republike.

Slažem se ne treba registrovati firmu,a nije ni svako za firmu neko mora i da radi.U Srbiji ima jako puno posla i može da se radi bez prijavljivanja firme i bez poreza što je ovde nedopustivo.Pogledajte sajt halo oglasi ili honorarci svi traže nešto i naravno nisu to prijavilin kao firmu.Šteta je što nema veća ponuda.
 
Pa oni ce sa tim otpremninama da kupe radno mesto u javnom sektoru...Taman tolko to kosta...

Ма да. Шлосер од 55 година који је у почетку каријере радио за машином у фабрици а после наредних 25 година ладио јајца јер фирма престала да ради, све ако неће да даје паре за куповину радног места у јавном сектору. А какво радно место да купи? Административног радника у комуналном заводу?
 
Ако су отпремнине 5000-8000 еврића, онда ништа од бизниса.

Дакле, 200 еврића по годиници стажа, то значи да су у питању људи који у тим фирмама раде од 25 до 40 година. Што даље значи да су пред пензијом. Уз оптремнине, добиће и годину (или две) новчану накнаду на бироу рада + да им се за то време уплаћује стаж. Дакле, У наредних годину дана да примају са бироа, а ових 5000-7000 јеврејчића ће да развуку до пензије.

Исправно или не, тако ће бити.

Следећа ствар, у земљи наше превасходности где се сваки порески обвезник (а ситни предузетници су порески обвезници које власт посебно воли да малтретира) максимално израбљује да би ситуација у буџету била добра, као никад у историји, то значи да нема ништа од покретања бизниса.

Даље, у питању су радници који годинама и годинама не раде апсолутно ништа, већ седе и чекају да се нешто деси, а не знају шта. Од таквих људи не можеш да очекујеш предузетнички дух (они који га иоле имају, већ раде нешто на црно, макар сеча дрва за зиму). Ови остали су социјални случајеви и тако им треба и прићи.

Једини ко може да уложи у нешто су људи који су уз посао у фабрици имали пољопривредна имања. Ако они нешто мало убаце на својој земљици од те лове, и то је то.

Potpuno se slažem da ,je jako teško,ali dajte ideje budite kreativni kao kada je poplava udaviće se oni koji neznaju da plivaju ovi koji znaju plivaće koliko mogu.Poplava je tu i spašava se samo onaj koj zna da pliva i hoće da pliva.Jednostavno "ko žabu pita što se bara suši"


Agonija firmi u restrukturiranju se bliži kraju, ali se muke njihovih radnika nastavljaju. Država obećava otpremnine, a valja dočekati penziju sa 5.000 do 8.000 evra. Dokazani preduzetnici ih zato podstiču da sa tim novcem pokušaju da pokrenu sopstveni biznis.
 
U Srbiji ima jako puno poslai može da se radi bez prijavljivanja firme i bez poreza što je ovde nedopustivo.Pogledajte sajt halo oglasi ili honorarci svi traže nešto i naravno nisu to prijavilin kao firmu.Šteta je što nema veća ponuda.
jeste ima posla i može da se radi neprijavljen
ali je problem u naplati - doći do pare koje si zaradio je skoro nemoguće
a uz to ovde imaju prednost oni koji duguju i koji varaju
zato je ova zemlja upala u ovakav ambis
 
jeste ima posla i može da se radi neprijavljen
ali je problem u naplati - doći do pare koje si zaradio je skoro nemoguće
a uz to ovde imaju prednost oni koji duguju i koji varaju
zato je ova zemlja upala u ovakav ambis

Slažem se u svakom poslu ima problema i to mnogo.Imate li neki predlog?Ako je neko bez posla valjda razmišlja kako da dođe do posla.Ako celog dana sedi i razmišlja samo negativno taj je propao.Pa nijedan problem se ne rešava sam od sebe.Više bi voleo kada
bi dali ideje šta, kako,ovo je sajt ekonomija.Dajte da razmišljamo i nešto pozitivno.
 
Slažem se u svakom poslu ima problema i to mnogo.Imate li neki predlog?Ako je neko bez posla valjda razmišlja kako da dođe do posla.Ako celog dana sedi i razmišlja samo negativno taj je propao.Pa nijedan problem se ne rešava sam od sebe.Više bi voleo kada
bi dali ideje šta, kako,ovo je sajt ekonomija.Dajte da razmišljamo i nešto pozitivno.

Ajd ti lepo sedi di si i razmišljaj u sebi :lol:
Lepo su ljudi napisali realne scenarije za sredovečne koji dobijaju otpremninu. Šta tu tebi nije jasno?
Lepo dođi, ponesi toliku sumu novca (sigurno imaš u šteku toliko, nije to puno), zamisli da je to tvoja otpremnina, i otvori firmu kakvu hoćeš u Bg. Evo ja ću da ti vodim knjige po povlašćenoj ceni :manikir: Pa da krene ova Srbija jednom već u prosperitet.
 

Back
Top