ZAŠTO ŽENE NE USTAJU TRUDNICAMA?

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
Kako običnim tako i ovim od pre 15 minuta?
Kakva je to ljubomora po prevozu?

- - - - - - - - - -

Najludje su mi prodavnice koje puštaju trudnice preko reda...
Izem ti popust na kupovinu...
Što kao žuri negde pa je kasirka pušta?
Došla na termin?

Koliko znam invalide treba puštati a ne trudnice
Trudnoća nije invaliditet, čak naprotiv - to je zdravlje

- - - - - - - - - -

možda zato žene u prvom stanju ne puštaju žene u drugom stanju?
znaju za foru koju glupi muškarci previde jer nemaju tu mogućnost
mada i mi možemo da uvećamo stomake i bez seksa
 
Kako običnim tako i ovim od pre 15 minuta?
Kakva je to ljubomora po prevozu?

- - - - - - - - - -

Najludje su mi prodavnice koje puštaju trudnice preko reda...
Izem ti popust na kupovinu...
Što kao žuri negde pa je kasirka pušta?
Došla na termin?

Koliko znam invalide treba puštati a ne trudnice
Trudnoća nije invaliditet, čak naprotiv - to je zdravlje

- - - - - - - - - -

možda zato žene u prvom stanju ne puštaju žene u drugom stanju?
znaju za foru koju glupi muškarci previde jer nemaju tu mogućnost
mada i mi možemo da uvećamo stomake i bez seksa

a zašto trudnice trebaju biti toliko privilegovane ?
 
meni ovo nista nije bilo jasno do trudnoce - kao, nije to bolest...
i nije, al niti su sve faze trudnoce iste, niti su sve trudnoce iste
neke zene nemaju muchnine, neke ih imaju samo prvi trimestar, neke ujutro, neke po cijeli dan...
neke imaju snage shpartati bukvalno do termina
neke jedva stoje
neke dobiju puno na tezini i tesko se krecu, neke to i ne osjete
neke bebe se pozicioniraju visoko i bukvalno te mlate po jednjaku cijeli dan
neke su nisko i mlate te tako da ionako pojacanu potrebu za mokrenjem dovedu do nepodnosljivosti
na kraju se skoro sve ipak spuste...
nekima otichu noge, neke bole zglobovi...neke nista
neke nose blizance ili trojke...4ke pa je veca i zabava
neke jednostavno krupne bebe i/ili puno plodove vode imaju...nekima i ne vidish stomak
nekima je muka od raznih mirisa, pada im se u nesvijest svako malo...nekima nista
neke imaju kotrakcije i idu samo doktoru, bukvalno, jer moraju mirovati sto vishe, neke nista
ni za jednu trudnicu i bebu nije narochito dobro da preleti ili padne recimo u slucaju naglog kocenja
aj ti sad, vozeci se busom, pogodi sta ce se trudnici ispred tebe dogoditi
u narednih 5 minuta dok ti sjedish, a ona stoji...mozda nista
 
Poslednja izmena:
Kako običnim tako i ovim od pre 15 minuta?
Kakva je to ljubomora po prevozu?

- - - - - - - - - -

Najludje su mi prodavnice koje puštaju trudnice preko reda...
Izem ti popust na kupovinu...
Što kao žuri negde pa je kasirka pušta?
Došla na termin?

Koliko znam invalide treba puštati a ne trudnice
Trudnoća nije invaliditet, čak naprotiv - to je zdravlje

- - - - - - - - - -

možda zato žene u prvom stanju ne puštaju žene u drugom stanju?
znaju za foru koju glupi muškarci previde jer nemaju tu mogućnost
mada i mi možemo da uvećamo stomake i bez seksa
zato sto im teze dupe od stomaka?
 
Gledam klince ne ustaju nikom i ne cudim se uopste. Oni se voze svaki dan i sad su duzni zbog necije nesposobnosti da organizuje prevoz dostojan covjeka da izigravaju kolateralnu stetu i stoje na jednoj nozi.

E jedino zbog ovoga prebacujem trudnicama i ocevima. Sto se zrtvuju i nose u utrobi buduce sljamove i zbog tih sljamova u utrobi ostali moraju stajati a oni sede. Nece ni starijim ljudima da ustanu.
 
Zanimljivo. Kada razmislim, baš je tako. Ali zašto je tako? Muškarci se sklanjaju i prave prostora, i starije žene, ali ne bakute već mahom one u rasponu izmedju tetkutatosti i bakutana, sa, a naglašavaju to spremno i često, malim sestrićima ili nećacima. Još uvek osećajući instinkt i prevodeći ga na podsetitelje iz neposredne, zadesilo se, blizine.

Da li je na delu tu instinkt, sasvim životinjski, u žena? Namernog nepridavanja benignog značaja moguće konkurentnom njenom plodu, tudje materice plodu?
 
Ustajem i ustupam mesto u redu trudnicama, invalidima, povredjenima, starijima, ljudima sa malom decom. E sad, kad je meni bila slomljena noga, a pala je takva situacija da sam sama bila taj dan i morala u postu, NIKO nije hteo da me pusti preko reda bez obzira sto sam bila u gipsu i sa dve stake. NIKO. Stajala sam u redu u posti sigurno vise od sat vremena, na kraju sam zvala taksi da se vratim kuci jer nisam mogla da se vratim iako mi je stan bio preko puta poste.
 
Kako običnim tako i ovim od pre 15 minuta?
Kakva je to ljubomora po prevozu?

- - - - - - - - - -

Najludje su mi prodavnice koje puštaju trudnice preko reda...
Izem ti popust na kupovinu...
Što kao žuri negde pa je kasirka pušta?
Došla na termin?

Koliko znam invalide treba puštati a ne trudnice
Trudnoća nije invaliditet, čak naprotiv - to je zdravlje

- - - - - - - - - -

možda zato žene u prvom stanju ne puštaju žene u drugom stanju?
znaju za foru koju glupi muškarci previde jer nemaju tu mogućnost
mada i mi možemo da uvećamo stomake i bez seksa

Aha, znači ti u ime žena iznosiš svoj stav prema ustajanju trudnicama, odnosno kriješ se iza žene kad treba da ustupiš mesto trudnici. Takvi kao ti su skrajnuti iz svakog reda, očito.
Trudnici će već neko ustati, ali skrajnuti ostaju skrajnuti, dal stajali, dal sedeli. Ili se krili iza žene. Kapiraš, čkice? :)
 
E jedino zbog ovoga prebacujem trudnicama i ocevima. Sto se zrtvuju i nose u utrobi buduce sljamove i zbog tih sljamova u utrobi ostali moraju stajati a oni sede. Nece ni starijim ljudima da ustanu.

Ma i ti stariji su ga prekardasili brate. Imaju besplatno pa dokolicu ubijaju u gsp-u. Srecom ne koristim cesto gradski prevoz ali tu nije pitanje sjedenja nego normalnog stajanja. Ne znam meni bi se smucio zivot da moram svaki dan da idem busom.
 
Kako običnim tako i ovim od pre 15 minuta?
Kakva je to ljubomora po prevozu?

- - - - - - - - - -

Najludje su mi prodavnice koje puštaju trudnice preko reda...
Izem ti popust na kupovinu...
Što kao žuri negde pa je kasirka pušta?
Došla na termin?

Koliko znam invalide treba puštati a ne trudnice
Trudnoća nije invaliditet, čak naprotiv - to je zdravlje

- - - - - - - - - -

možda zato žene u prvom stanju ne puštaju žene u drugom stanju?
znaju za foru koju glupi muškarci previde jer nemaju tu mogućnost
mada i mi možemo da uvećamo stomake i bez seksa

Ne seri svega ti... uistinu si jedan odvratan provokator.
 
Мени иду на живце они који устају деци школског узраста.

Ja ustajem malima jer je torba veca od njih i uzasno teska. I dodatno me gane ta samostalnost u odnosu na onu razmazenu decu koju roditelji voze i u srednju skolu da se, jadni :roll: ne muce.

Trudnicama uvek ustanem, ustupim mesto ispred sebe,... gledam da olaksam. Ne, trudnoca nije bolest ali mooze da bude otezavajuca okolnost, iako vredi :heart:
Ja je do 8. meseca nisam ni osetila, a onda... Stomak odjednom narastao, bila sam kao kamila. Napunila se vodom, obuca koja mi je do tada bila ok postala mi 2 br. manja. Da ne pricam o tome da sam bila tada najmanja trudnica u porodilistu koja je rodila najvecu bebu ( 58 cm dugacak) pa sam pred kraj trudnoce bukvalno gubila vazduh jer se on protezao i pravio sebi mesta. Ustati, nego sta!
 
Ja ustajem malima jer je torba veca od njih i uzasno teska. I dodatno me gane ta samostalnost u odnosu na onu razmazenu decu koju roditelji voze i u srednju skolu da se, jadni :roll: ne muce.

Не говорим о деци која носе терет на леђима.

Уђе мајка, уђе дете (7-8 година) и две старије жене устају!!!

Мајка и клинац ладно седају а ове остадоше да стоје. Мени је то страшно.
 
e, da
nakon trudnoce ne samo da ustajem trudnicama i pustam ih preko reda
vec inistiram, glasno i jasno, da to i drugi urade

a pre trudnoce ti nije padalo na pamet da je njoj teze da stoji nego nekome bez stomaka do zuba?
za logiku ne treba iskustvo

tema - ustajem ako mogu, ima kad ne mogu i tada cu naravno svoju bezbednost staviti ispred njene, logicno
za debile koji ne kapiraju pricam o situacijama kada mi je lose i moram da sedim
 
Poslednja izmena:
Ustajem trudnicama, deci i starcima.
Takođe, ponudim se da držim nečije kese u krilu, ukoliko vidim da taj neko nosi 10 kila u rukama, a nema gde da ih pometne u punom busu, niti ima treću ruku kojom bi se pridržao za šipku.
Ne bih mogla sedeti mirne duše i nezainteresovano posmatrati krajolik kroz prozor, a da neka starica (ili bilo ko od napred pobrojanih) jedva stoji pored mene.
 

Back
Top