Da li ateisti treba zbog svog uverenja da odbijaju pozive na slavu?

slava samo za vernike bi trebala da izgleda ovako -

vernici se skupe , svi dodju u zakazano vreme i mole se jedno 3 sata.

nista jelo i tipicno slavarsko ponasanje.

nakon zavrsene molitve svi se trebaju pokupiti i otici svojim kucama .

Za to služi crkva.

- - - - - - - - - -

Slava je narodno crkveni obicaj. Pop baja molitvama na pocetku, kasnije se okupljaju na gozbi za trpezom. Posvecena je hriscanskom svecu, zastitniku doma.

Pop ne ide na dan slave nigde, osim ako je slobodan, pa ode kod prijatelja kao i ostali.

- - - - - - - - - -

*Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.*

slava pravi idola od jednog sveca , molis se i zahvaljujes ikoni

To je delom pominjanje ljudi koji su se žrtvovali za hrišćanstvo, a delom nasleđe iz doba staroslovenske religije.

Svakako je u pitanu pomen, dok je i dalje Bog jedan jedini čija se molitva čita i kome se jedino moli na svim slavama i služenjima.

Niko se ne moli i zahvaljuje slici na zidu.

- - - - - - - - - -

Kada vise ljudi slave istog dana pop baje dan pre slave kod jednih, za samu slavu kod drugih.

Pop ne baje. To rade babe koje se bave magijom.

Pop je dužan da pre slave osveti vodu u kućama koje slave slavu, ništa više, A to može biti i dve nedelje unapred.

- - - - - - - - - -

Ako cita nesto sto izaziva magijsko dejstvo (ukoliko dolazi do promena u svesti okupljenih) to jeste bajalica. Okupljanje oko svece i secenje hleba je ritual. On je isto magijski.

Ne dolazi do promene svesti, tako da nije bajalica.
 

Mrzi me da ti odgovaram na sve, pa cu na ponesto. Mene niko nije spalio, jer se danas to ne radi, osim na teritoriji te bivse "velicanstvene" imperije i miroljubivog islama. A toj Rimokatolickoj crkvi ne prilic bas da se tako ophodi prema nekome, posebno ne prema nekoj dami, koja je tako nezna i krhka poput mene. Ti pratis seriju, ali ne znas istoriju, a generalno u Srbiji ljudi i ne znaju nista posebno. Dovoljno je da neko spali Djordana Bruna i da se o njemu pise naveliko i nasiroko, a niko da ne spomene Antiku, kao sto sam ja iznela. Zbog razvoja Rimokatolicke crkve Pravoslavlje se nije mnogo mrdalo tokom istoirje. Jednostavno, ona ga je gusila. Zasto se Protestantizam toliko menjao? Nije imao Turke, a ostro su se otkacili djavola, jer je imao ko da stane iza njih,a to su bili knezevi po Nemackoj, engl. kralj.
Sto se tice tog napretka u Turskoj, da je taj svinjar mogao da napreduje kao hriscanin, rekla bih: Svaka cast! Danas ljudi dizu frku zbog stranackog zapiosljavanja, kao da je to izmisljotina u 21. veku. Evo ga primer. Uclanis se u islamsku stranku i napredujes.
Nbiguzi - pravi hriscanin ce biti umeren u jelu i pic'u, a danas imate pomodare na sve strane u svakom polju. Da li je uopste jedan svetosavski pravoslavac - pravoslavac? To zavisi od njega. Pitanje je da li je uopste hriscanin?
Mrzi te??? Ili nemas odgovor? Na desetine i desetine hiljada spaljenih “gresnika”, a u ime cistote vere u boga vaseg jedinog, u vreme cuvanja hriscanstva od jeresi nisu pojejdinacno, tj. poimenicno usli u Istoriju, a eto, desilo se da Djovano Bruno jeste. Zastio bas on, pa zato sto nije ni za zivota bio anoniman, a docnije slavljen kao dosledan karakter i izuzetan um poznat sirom ondasnje Evrope. Naravno, ti i ja ne spadamo u tu kategoriju, jer nismo spaljeni, i jesmo i ostacemo obicni anonimci sakriveni iza nasih avatara. Naravno, cak i kad bi se danas spaljivalo i ti bila spaljena, sasvim izvesno da ne bi usla u Istoriju. Anonimci se ubrajaju u onu masu neimenovanih.

Sto se tice tvoje slave, kojoj ti to pravoslalvnoj crkvi pripadas kad ti imas sasvim drugaciju i, zamisli, elegantnu slavu za razliku od, recimo, dorcolskog Roma, koji se, kao i ti, slovi pravoslavnim hriscaninom. To bolesno isticanje je dokaz da smo mentalno jos uvek u feudalizmu kada je masa stanovnistva bila kmetovska, a samo mali broj degenerisanog plemstva i popovstine je zivelo na visokoj nozi, “elegantno”.

Istorija, da li je ja znam ili ne, ti definitivno nisi kvalifikovana da ocenjujes, jer si samo i jedino obican anonimac. Medjutim, cinjenica da je nasa istorija i istorijsko nasledje robovsko, a ne robovlasnicko, dovodi nas na najnizi stepen drustvene lestvice. Takodje, cinjenica je da je Evropom vladalo telesno i umno izopaceno plemstvo, dok su u Otomanskoj Imperiji na najvise polozaje u drzavi i vojsci dolazili najsposobniji, najpametniji i, naravno, dokazani cuvari dinastije i islama. Najveci broj njih bili su poturceni balkanski pravoslavci i katolici. Napemena, gde si ti procitala da sam rekao "da je taj svinjar mogao da napreduje kao hriscanin". Citas povrsno, pa samim tim i razumes povrsno. Oba navedena velika vezira - jedan Hrvat, drugi Srbin - presli su na islam. I pokazali su se izvanrednim i umnim drzavnicima, jer su na te polozaje dosli u ostroj konkurenciji sa isto tako sposobnim i obrazovanim vezirima.


Da ponovim jos jednom, to bolesno razvlacenje i separiranje na prave i neprave je eminentno bolelsnom drustvu. Sta vise, i vi se najdosledniji pravoslavci medjusobno, unutar jedne i najispravnije svetosavske crkve (sic) do te mere delite da je pitanje ko ste i sta ste. Koji su to kriterijumi da ti sebe smatras pravom hriscankom, a za druge koji se tako slove sumnjas?
 
- - - - - - - - - -



Pop ne ide na dan slave nigde, osim ako je slobodan, pa ode kod prijatelja kao i ostali.

- - - - - - - - - -



To je delom pominjanje ljudi koji su se žrtvovali za hrišćanstvo, a delom nasleđe iz doba staroslovenske religije.

Svakako je u pitanu pomen, dok je i dalje Bog jedan jedini čija se molitva čita i kome se jedino moli na svim slavama i služenjima.

Niko se ne moli i zahvaljuje slici na zidu.

- - - - - - - - - -


.

- - - - - - - - - -



.

dosta svetaca je bogatog porekla , pa se pred smrt zamislili pa ajde da se posvetim veri.

pa naprave nekoliko zaduzbina , poklone zemlju crkvi , a ona ih posle velica.

malo je onih koji su se stvarno zrtvovali. evo , izgleda da ce stepinac biti svetac , a njegovo zitije nam je poznato.


evo danas je *obretanije glave svetog jovana* , jeste li svesni kakav je to praznik i sta se slavi.

slavi se premestanje glave.


vernici
 
Ne idem na slave. Većina mojih prijatelja ne slavi, a oni koji slave poštuju moje opredeljenje pa me ni ne zovu. Nema ljutnje ni sa njihove, ni sa moje strane. Razumemo se.
Ranije sam redovno išla kod jednog druga (on je insistirao, objašnjavajući da - ako smo pravi prijatelji - treba da budem prisutna na njemu tako značajan dan). A onda se desilo da mi je majka umrla baš na njegovu slavu, muž zvao da ga obavesti, a "prijatelj" počeo da se duri što mu niko iz moje porodice (ako već ja ne mogu) neće doći na slavu. Tada sam ga amputirala iz spiska pravih prijatelja.
Jedino dosledno i moguce ponasanje jednog doslednog i moralnog ateiste. Mozda moj stav nije ispravan sa tacke gledista nekog drugog ateiste ili vernika, ali moje vidjenje ovog pitanja je goitovo do u tancine istovetno sa tvojim.
 
Ne idem na slave. Većina mojih prijatelja ne slavi, a oni koji slave poštuju moje opredeljenje pa me ni ne zovu. Nema ljutnje ni sa njihove, ni sa moje strane. Razumemo se.
Ranije sam redovno išla kod jednog druga (on je insistirao, objašnjavajući da - ako smo pravi prijatelji - treba da budem prisutna na njemu tako značajan dan). A onda se desilo da mi je majka umrla baš na njegovu slavu, muž zvao da ga obavesti, a "prijatelj" počeo da se duri što mu niko iz moje porodice (ako već ja ne mogu) neće doći na slavu. Tada sam ga amputirala iz spiska pravih prijatelja.

Borcu, bnas si me prijatno iznenadila sa svojim stavom. Inace, ja se uvek plasim, kada caskam sa tobom da ce mi doleteti neka bomba od tebe. Vidis li da sam ti rekla da imamo mi mnogo toga zajednickog, iako si ateistkinja, a mislim i mudzahedinka.
Svaka ti cast!


- - - - - - - - - -


Mrzi te??? Ili nemas odgovor? Na desetine i desetine hiljada spaljenih “gresnika”, a u ime cistote vere u boga vaseg jedinog, u vreme cuvanja hriscanstva od jeresi nisu pojejdinacno, tj. poimenicno usli u Istoriju, a eto, desilo se da Djovano Bruno jeste. Zastio bas on, pa zato sto nije ni za zivota bio anoniman, a docnije slavljen kao dosledan karakter i izuzetan um poznat sirom ondasnje Evrope. Naravno, ti i ja ne spadamo u tu kategoriju, jer nismo spaljeni, i jesmo i ostacemo obicni anonimci sakriveni iza nasih avatara. Naravno, cak i kad bi se danas spaljivalo i ti bila spaljena, sasvim izvesno da ne bi usla u Istoriju. Anonimci se ubrajaju u onu masu neimenovanih.

Sto se tice tvoje slave, kojoj ti to pravoslalvnoj crkvi pripadas kad ti imas sasvim drugaciju i, zamisli, elegantnu slavu za razliku od, recimo, dorcolskog Roma, koji se, kao i ti, slovi pravoslavnim hriscaninom. To bolesno isticanje je dokaz da smo mentalno jos uvek u feudalizmu kada je masa stanovnistva bila kmetovska, a samo mali broj degenerisanog plemstva i popovstine je zivelo na visokoj nozi, “elegantno”.

Istorija, da li je ja znam ili ne, ti definitivno nisi kvalifikovana da ocenjujes, jer si samo i jedino obican anonimac. Medjutim, cinjenica da je nasa istorija i istorijsko nasledje robovsko, a ne robovlasnicko, dovodi nas na najnizi stepen drustvene lestvice. Takodje, cinjenica je da je Evropom vladalo telesno i umno izopaceno plemstvo, dok su u Otomanskoj Imperiji na najvise polozaje u drzavi i vojsci dolazili najsposobniji, najpametniji i, naravno, dokazani cuvari dinastije i islama. Najveci broj njih bili su poturceni balkanski pravoslavci i katolici. Napemena, gde si ti procitala da sam rekao "da je taj svinjar mogao da napreduje kao hriscanin". Citas povrsno, pa samim tim i razumes povrsno. Oba navedena velika vezira - jedan Hrvat, drugi Srbin - presli su na islam. I pokazali su se izvanrednim i umnim drzavnicima, jer su na te polozaje dosli u ostroj konkurenciji sa isto tako sposobnim i obrazovanim vezirima.


Da ponovim jos jednom, to bolesno razvlacenje i separiranje na prave i neprave je eminentno bolelsnom drustvu. Sta vise, i vi se najdosledniji pravoslavci medjusobno, unutar jedne i najispravnije svetosavske crkve (sic) do te mere delite da je pitanje ko ste i sta ste. Koji su to kriterijumi da ti sebe smatras pravom hriscankom, a za druge koji se tako slove sumnjas?

Ma, mrzi me. Mrzi me da razvlacim te citate. Nasla bih ja odgovor za sve. Evo, mrzi me i da citam ovo sto si napisalao meni. Tako nesto bacim samo pogled. Dzaba se mucis.
 

Mrzi te??? Ili nemas odgovor? Na desetine i desetine hiljada spaljenih “gresnika”, a u ime cistote vere u boga vaseg jedinog, u vreme cuvanja hriscanstva od jeresi nisu pojejdinacno, tj. poimenicno usli u Istoriju, a eto, desilo se da Djovano Bruno jeste. Zastio bas on, pa zato sto nije ni za zivota bio anoniman, a docnije slavljen kao dosledan karakter i izuzetan um poznat sirom ondasnje Evrope. Naravno, ti i ja ne spadamo u tu kategoriju, jer nismo spaljeni, i jesmo i ostacemo obicni anonimci sakriveni iza nasih avatara. Naravno, cak i kad bi se danas spaljivalo i ti bila spaljena, sasvim izvesno da ne bi usla u Istoriju. Anonimci se ubrajaju u onu masu neimenovanih.

Sto se tice tvoje slave, kojoj ti to pravoslalvnoj crkvi pripadas kad ti imas sasvim drugaciju i, zamisli, elegantnu slavu za razliku od, recimo, dorcolskog Roma, koji se, kao i ti, slovi pravoslavnim hriscaninom. To bolesno isticanje je dokaz da smo mentalno jos uvek u feudalizmu kada je masa stanovnistva bila kmetovska, a samo mali broj degenerisanog plemstva i popovstine je zivelo na visokoj nozi, “elegantno”.

Istorija, da li je ja znam ili ne, ti definitivno nisi kvalifikovana da ocenjujes, jer si samo i jedino obican anonimac. Medjutim, cinjenica da je nasa istorija i istorijsko nasledje robovsko, a ne robovlasnicko, dovodi nas na najnizi stepen drustvene lestvice. Takodje, cinjenica je da je Evropom vladalo telesno i umno izopaceno plemstvo, dok su u Otomanskoj Imperiji na najvise polozaje u drzavi i vojsci dolazili najsposobniji, najpametniji i, naravno, dokazani cuvari dinastije i islama. Najveci broj njih bili su poturceni balkanski pravoslavci i katolici. Napemena, gde si ti procitala da sam rekao "da je taj svinjar mogao da napreduje kao hriscanin". Citas povrsno, pa samim tim i razumes povrsno. Oba navedena velika vezira - jedan Hrvat, drugi Srbin - presli su na islam. I pokazali su se izvanrednim i umnim drzavnicima, jer su na te polozaje dosli u ostroj konkurenciji sa isto tako sposobnim i obrazovanim vezirima.


Da ponovim jos jednom, to bolesno razvlacenje i separiranje na prave i neprave je eminentno bolelsnom drustvu. Sta vise, i vi se najdosledniji pravoslavci medjusobno, unutar jedne i najispravnije svetosavske crkve (sic) do te mere delite da je pitanje ko ste i sta ste. Koji su to kriterijumi da ti sebe smatras pravom hriscankom, a za druge koji se tako slove sumnjas?


1. Pravoslavna crkva nikoga nije palila.
2. Đordano Bruno. Ne Đovano. Zapalila ga opet crkva koja nije pravoslavna.
3. Ljudi su kvarljiva roba. Sveštenici su ljudi. Religija nije kvarljiva.

- - - - - - - - - -

dosta svetaca je bogatog porekla , pa se pred smrt zamislili pa ajde da se posvetim veri.

pa naprave nekoliko zaduzbina , poklone zemlju crkvi , a ona ih posle velica.

malo je onih koji su se stvarno zrtvovali. evo , izgleda da ce stepinac biti svetac , a njegovo zitije nam je poznato.


evo danas je *obretanije glave svetog jovana* , jeste li svesni kakav je to praznik i sta se slavi.

slavi se premestanje glave.


vernici

Ima i toga. Ljudi su kvarljiva roba.

Treba gledati one istinite primere.
 
Pravo pitanje je sto ateisti veruju u sve sto im neko govori na tim casovima,i zasto ne postoji sloboda a ne da svi ucimo,tj da nas primoravaju da ucimo razne lazi a sto mi ne zelimo,zasto mi vama ne bi onda mogli da odredimo da vi morate da idete na casove verovauke,i da verujete u Boga,e pa vidis u tome je i razlika izmedju vernika i ateista,jer ti vera daje pravo na slobodu izbora a ateizam ne.Ateizam je sekta.

Jok pravo pitanje je zasto religiozni fanataci veruju u sve sto je napisao u Bibliji koja je copy-paste desetina drugih religija? I zasto i dalje veruju i gluposti napisane u njoj koje su pre nekoliko vekova opovrgnute. Zasto su religiozni ranatici ubijali naucnike koji su pricali drugacije.....Pa mora da se ide na casove veronauke ili gradjanskog vaspitanja, to gradjansko vaspitanje je uvedeno samo kao alternativa, i nista drugo...A za poslednje sii se prosrala kao grlica sa pokvarenim stomakom.... KAko ti devojko religija daje slobodu ibora kada ti govori sta da jedes i kada, kada da se molis i kome, koliko puta na dan i koliko dugo a ako odstupis od toga onda si najeebao... Stvarno si smesna...
 

Mrzi te??? Ili nemas odgovor? Na desetine i desetine hiljada spaljenih “gresnika”, a u ime cistote vere u boga vaseg jedinog, u vreme cuvanja hriscanstva od jeresi nisu pojejdinacno, tj. poimenicno usli u Istoriju, a eto, desilo se da Djovano Bruno jeste. Zastio bas on, pa zato sto nije ni za zivota bio anoniman, a docnije slavljen kao dosledan karakter i izuzetan um poznat sirom ondasnje Evrope. Naravno, ti i ja ne spadamo u tu kategoriju, jer nismo spaljeni, i jesmo i ostacemo obicni anonimci sakriveni iza nasih avatara. Naravno, cak i kad bi se danas spaljivalo i ti bila spaljena, sasvim izvesno da ne bi usla u Istoriju. Anonimci se ubrajaju u onu masu neimenovanih.

Sto se tice tvoje slave, kojoj ti to pravoslalvnoj crkvi pripadas kad ti imas sasvim drugaciju i, zamisli, elegantnu slavu za razliku od, recimo, dorcolskog Roma, koji se, kao i ti, slovi pravoslavnim hriscaninom. To bolesno isticanje je dokaz da smo mentalno jos uvek u feudalizmu kada je masa stanovnistva bila kmetovska, a samo mali broj degenerisanog plemstva i popovstine je zivelo na visokoj nozi, “elegantno”.

Istorija, da li je ja znam ili ne, ti definitivno nisi kvalifikovana da ocenjujes, jer si samo i jedino obican anonimac. Medjutim, cinjenica da je nasa istorija i istorijsko nasledje robovsko, a ne robovlasnicko, dovodi nas na najnizi stepen drustvene lestvice. Takodje, cinjenica je da je Evropom vladalo telesno i umno izopaceno plemstvo, dok su u Otomanskoj Imperiji na najvise polozaje u drzavi i vojsci dolazili najsposobniji, najpametniji i, naravno, dokazani cuvari dinastije i islama. Najveci broj njih bili su poturceni balkanski pravoslavci i katolici. Napemena, gde si ti procitala da sam rekao "da je taj svinjar mogao da napreduje kao hriscanin". Citas povrsno, pa samim tim i razumes povrsno. Oba navedena velika vezira - jedan Hrvat, drugi Srbin - presli su na islam. I pokazali su se izvanrednim i umnim drzavnicima, jer su na te polozaje dosli u ostroj konkurenciji sa isto tako sposobnim i obrazovanim vezirima.


Da ponovim jos jednom, to bolesno razvlacenje i separiranje na prave i neprave je eminentno bolelsnom drustvu. Sta vise, i vi se najdosledniji pravoslavci medjusobno, unutar jedne i najispravnije svetosavske crkve (sic) do te mere delite da je pitanje ko ste i sta ste. Koji su to kriterijumi da ti sebe smatras pravom hriscankom, a za druge koji se tako slove sumnjas?

nije hriscanka..neka nova sanja deli i razdvaja..nervira je cccc..:D
 
Borcu, bnas si me prijatno iznenadila sa svojim stavom. Inace, ja se uvek plasim, kada caskam sa tobom da ce mi doleteti neka bomba od tebe. Vidis li da sam ti rekla da imamo mi mnogo toga zajednickog, iako si ateistkinja, a mislim i mudzahedinka.
Svaka ti cast!


- - - - - - - - - -



Ma, mrzi me. Mrzi me da razvlacim te citate. Nasla bih ja odgovor za sve. Evo, mrzi me i da citam ovo sto si napisalao meni. Tako nesto bacim samo pogled. Dzaba se mucis.
Da, ocigledno da ne mozes da nadjes pravi odgovor. Tako i treba, kada se osecas nemocnom, odustani, to je i racionalno i umno. Meni je to zabavno i ne pricinjava mi trud niti se "Dzaba mucim".
 
Treba da ides ako cijenis i postujes ljude koji slave...................Ali ako ces ici da jedes i da se posle osjecas superiornim sto si ateista onda ne bi trebao da ides.................................

tezak alkos ce da ode iz tog razloga a to moze biti i satro vernik..
bas ce nekom normalnom da bude razlog ozderavanje ..pa nije nikom stomak ko pecina..

- - - - - - - - - -

Sanja, cula si sta kaze Villika. I ja mislim da je u pravu. A, ti?


a tebe juri hogare..nervira je tvoj stav..
moras da budes pravi mrzitelj slava i srba pa da te postuje..:D
 
Gotovo sam siguran da se na slavu i NE ZOVE.Ja sam ateista i na slave ne idem osim familijarne kod tetke i tako to ali vise radi reda.Nazalost familija se skuplja uglavnom na svadbama,sahranama i eto slave pa cisto da pojedem,popijem i druzim sa ljudima.Zabole me K za ta verska ubedjenja zatucanih ljudi,mogu je postovati samo kao neku tradiciju.

e tako slatki brate..dodjes na sat vremena sa drustvom..cestitas slavu dedi,tetki,nesto i pojedes i popijes jer se valja i aj cao..:D
 
1. Pravoslavna crkva nikoga nije palila.
To nije tacno, obnovi istoriju Vizantije i srednjovekovne Nemanine Raske.

2. Đordano Bruno. Ne Đovano. Zapalila ga opet crkva koja nije pravoslavna.
Lovac na lapsuse. Kad ne znas bolje, onda cemo da se i time bavimo. Ako vec hoces da budes precizan, onda nije ni Đordano vec Giordano. Zapalila ga je hricanska crkva. Zar ti nisi hriscanin? Pa, kojoj ti religiji pripadas - islamu, judaizmu?

3. Ljudi su kvarljiva roba. Sveštenici su ljudi. Religija nije kvarljiva.
Da li sam dobro razumeo, svi ljudi su kvarni, svestenici su ljudi, svi su svestenici kvarni. Ako je tako, zasto pripadas toj pokvarenoj veri.
- - - - - - - - - -
Ima i toga. Ljudi su kvarljiva roba.

Treba gledati one istinite primere.
Kontradiktoran si. Da, svestenici su kvarljiva roba. Ponavljam pitanje, zasto im onda verujes? Tvrdis da su ljudi kvarna roba - znaci nema onih istinitih primera. To su lazi na koje si naseo kao mali majmuncic.Logika ti nedostaje. Nelogican si.
 
To nije tacno, obnovi istoriju Vizantije i srednjovekovne Nemanine Raske.

Lovac na lapsuse. Kad ne znas bolje, onda cemo da se i time bavimo. Ako vec hoces da budes precizan, onda nije ni Đordano vec Giordano. Zapalila ga je hricanska crkva. Zar ti nisi hriscanin? Pa, kojoj ti religiji pripadas - islamu, judaizmu?

Da li sam dobro razumeo, svi ljudi su kvarni, svestenici su ljudi, svi su svestenici kvarni. Ako je tako, zasto pripadas toj pokvarenoj veri.
- - - - - - - - - -
Kontradiktoran si. Da, svestenici su kvarljiva roba. Ponavljam pitanje, zasto im onda verujes? Tvrdis da su ljudi kvarna roba - znaci nema onih istinitih primera. To su lazi na koje si naseo kao mali majmuncic.Logika ti nedostaje. Nelogican si.

Ljudi se i danas linčuju u ime različitih religija, ali to pravoslavna crkva nije radila, nego vladari. U slučaju katoličke, to je radila crkva.

Đovani nije lapsus. To je ime koje se ne zaboravlja. Hrišćani su i Jehovini svedoci, kako oni tvrde. Ja pričam o svojoj, pravoslavnoj hrišćanskoj crkvi.

Kvarljiva roba ne znači da je pokvarena, nego da je sklona kvarenju. Zašto stalno treba da izigravam rečnik ovde? Naučite svoj jezik. A ako je nešto samo sklono kvarenju, ne znači da je uvek pokvareno. Ja sam pomenuo ljude, a ne religiju. I napisao sam da religija nije kvarna. Ti opet izvrćeš i tumačiš onako kako ja nisam napisao. Ovo majmunčić je vređanje kome pribegavaš jer ti nedostaje inteligencije da ukapiraš šta sam napisao. "Logika ti nedostaje. Nelogičan si." Zašto dva puta zaredom ponavljaš istu rečenicu? Šta te buni? A sigurno misliš da si ovime rekao sve i da je to tvoj trijumf. E, nije.
 
Da, ocigledno da ne mozes da nadjes pravi odgovor. Tako i treba, kada se osecas nemocnom, odustani, to je i racionalno i umno. Meni je to zabavno i ne pricinjava mi trud niti se "Dzaba mucim".

Vidi da ti kaze nesto Cica. Niti se osecam nemocnom, niti prihvatam niti odustajem. SVI ovde znaju da JA mogu da nadjem odgovor za sve, ali za sada me mrzi da citam dugacke postove,, koji nisu MOJI, a ne bih bas da ofrlje dogovaram. Mozes da mislis sta hoces.
 
Jok pravo pitanje je zasto religiozni fanataci veruju u sve sto je napisao u Bibliji koja je copy-paste desetina drugih religija? I zasto i dalje veruju i gluposti napisane u njoj koje su pre nekoliko vekova opovrgnute. Zasto su religiozni ranatici ubijali naucnike koji su pricali drugacije.....Pa mora da se ide na casove veronauke ili gradjanskog vaspitanja, to gradjansko vaspitanje je uvedeno samo kao alternativa, i nista drugo...A za poslednje sii se prosrala kao grlica sa pokvarenim stomakom.... KAko ti devojko religija daje slobodu ibora kada ti govori sta da jedes i kada, kada da se molis i kome, koliko puta na dan i koliko dugo a ako odstupis od toga onda si najeebao... Stvarno si smesna...

Tvoji argumenti su gomila gluposti jer i nemas argumantaciju,a drugo ne razlikujes da postoji zapadno i istocno hricanstvo koje je zadrzalo svoju osnovnu hriscansku bit.Drugo zapadno hriscanstvo je to kome pripisujes ubistvo tih naucnika dakle ne umes u svojoj glavi da razgranicis osnovne posmove kako bi uopste mogao da shvatis nesto mnogo dublje?
 
Tvoji argumenti su gomila gluposti jer i nemas argumantaciju,a drugo ne razlikujes da postoji zapadno i istocno hricanstvo koje je zadrzalo svoju osnovnu hriscansku bit.Drugo zapadno hriscanstvo je to kome pripisujes ubistvo tih naucnika dakle ne umes u svojoj glavi da razgranicis osnovne posmove kako bi uopste mogao da shvatis nesto mnogo dublje?

zasto se sramotis devojko? Hajde Bibliju u ruke i procitaj guposti koje amo pisu... i da nauci sta znaci rec Dogma pa se vrati...
Vi vernici ste toliko pateticni da to nije normalno....
 
tezak alkos ce da ode iz tog razloga a to moze biti i satro vernik..
bas ce nekom normalnom da bude razlog ozderavanje ..pa nije nikom stomak ko pecina..

- - - - - - - - - -




a tebe juri hogare..nervira je tvoj stav..
moras da budes pravi mrzitelj slava i srba pa da te postuje..:D
Ne ide Villika, ne mogu da mrzim svoj narod niti njegove slave. Narod rinta cele godine, pa red je da povremeno uzme predah i da se preda jelu, picu, pesmi i kolu.
 
Vidi da ti kaze nesto Cica. Niti se osecam nemocnom, niti prihvatam niti odustajem. SVI ovde znaju da JA mogu da nadjem odgovor za sve, ali za sada me mrzi da citam dugacke postove,, koji nisu MOJI, a ne bih bas da ofrlje dogovaram. Mozes da mislis sta hoces.
Sigurno da mogu da mislim sta hocu i ne moram tebe, zapravo nikoga, da pitam za dozvolu. Ovo tvoje "mrzi me" se oseca u protoplazmi, pa sam, eto, uzgred, reagovao na svoj sopstveni nacin. Vazno je da ti nisam nista ruzno rekao, ma da nije bas sve po bon-tonu sofisticiranih slavara od po nekoliko stotina gostiju.
 

Back
Top