Ludacke navike i manije

sokvisnja

Iskusan
Poruka
5.885
Bila je jednom davno emisija o onim ljudima sto sredjuju kuce. Usli su u neku kucu koja je bila sva u haosu, prljava, zapustena. Kad su usli u jednu sobu, nisu mogli da veruju sta su videli.

Vlasnik je godinama slagao paketice sa sopstvenim izmetom i redjao po sobi, jedan na drugi . Soba je bila puna toga. Od poda do plafona, a sve uredno poredjano :)

Sto me je navelo na razmisljanje, koliko ljudi ima tako neke ludacke manije. Skupljaju neke gluposti, donose djubre u kucu.

Da li vi imate neku takvu maniju? Ja imam sa papirima. Cepam sve papire. Ali samo ako mi se svidja taj papir, ne volim od novina, nego flajeri, katalozi i eventualno novine koje imaju bolji papir.

Onda muljam to po rukama, grebem noktima i to me opusta. Kuci me zovu mis, jer sve zivo iscepam. Gledam tako ljude. Neki izvrljaju sve novine. Neki jedu stalno plasticne kasicice za kafu.

Jel imate vi neke ludacke manije? :)
 
Otvaram poklopac za daljinski, mobilni ili sta vec.
Ne znam sto to radim, na moblilnom sam toliko izotvarao da jedva stoji.

Cak i kad kod nekog odem uzmem mu daljinski za TV i otvaram i zatvaram poklopac gde su baterije. Otvorim, zatvorim, otvorim, zatvorim skapiram da je glupo to sto radim, i ostavim daljinski.
Tudje mobilne ne diram, ali daljinski.... I ne radim to gde god odem, "daj mi daljinski" nego eto, igrom slucajeva uzmam daljinski, nesto pricamo i ja (ne)svesno otvaram i zatvaram.

Nije da sam nervozan pa me to smiruje, jer radim to i kada sam opusten u svojoj sobi.
Verovatno sam prolupao :mrgreen:
 
Bila je jednom davno emisija o onim ljudima sto sredjuju kuce. Usli su u neku kucu koja je bila sva u haosu, prljava, zapustena. Kad su usli u jednu sobu, nisu mogli da veruju sta su videli.

Vlasnik je godinama slagao paketice sa sopstvenim izmetom i redjao po sobi, jedan na drugi . Soba je bila puna toga. Od poda do plafona, a sve uredno poredjano :)

Sto me je navelo na razmisljanje, koliko ljudi ima tako neke ludacke manije. Skupljaju neke gluposti, donose djubre u kucu.

Da li vi imate neku takvu maniju? Ja imam sa papirima. Cepam sve papire. Ali samo ako mi se svidja taj papir, ne volim od novina, nego flajeri, katalozi i eventualno novine koje imaju bolji papir.

Onda muljam to po rukama, grebem noktima i to me opusta. Kuci me zovu mis, jer sve zivo iscepam. Gledam tako ljude. Neki izvrljaju sve novine. Neki jedu stalno plasticne kasicice za kafu.

Jel imate vi neke ludacke manije? :)

E i ja cepkam flajere - savijam pa onako kidam pravolinijski na što sitnije kad mi dosadno ili sam nervozan :lol:
Baš sam psiho :zloca:
 
nemam nista yebo te :think:

osim sto zmurim kada otvorim tudji orman, jer ako peskiri nisu slozeni kako ih JA slazem, dobijem nagon da izvrnem ceo orman. tako samo zmurnem i guram ruke u ormanske dubine. kod sebe sam u stanju, kad mi ex sveki pokupi ves sa konopca i sve slozi, da cim zamakne kuci, rasturim i ponovo slozim kako ja hocu. bogo moj.
samo peskire, sve drugo mi je kul.
svasta.
 
Otvaram poklopac za daljinski, mobilni ili sta vec.
Ne znam sto to radim, na moblilnom sam toliko izotvarao da jedva stoji.

Cak i kad kod nekog odem uzmem mu daljinski za TV i otvaram i zatvaram poklopac gde su baterije. Otvorim, zatvorim, otvorim, zatvorim skapiram da je glupo to sto radim, i ostavim daljinski.
Tudje mobilne ne diram, ali daljinski.... I ne radim to gde god odem, "daj mi daljinski" nego eto, igrom slucajeva uzmam daljinski, nesto pricamo i ja (ne)svesno otvaram i zatvaram.

Nije da sam nervozan pa me to smiruje, jer radim to i kada sam opusten u svojoj sobi.
Verovatno sam prolupao :mrgreen:

:zcepanje:

E i ja cepkam flajere - savijam pa onako kidam pravolinijski na što sitnije kad mi dosadno ili sam nervozan :lol:
Baš sam psiho :zloca:

Jednom je jedan decko u kaficu, iscepao sve podmetace za case na stolu i poredjao uvis. On je to satima radio, niko nije primeto dok odjednom neko nije snimio gomilu :)
 
nemam nista yebo te :think:

osim sto zmurim kada otvorim tudji orman, jer ako peskiri nisu slozeni kako ih JA slazem, dobijem nagon da izvrnem ceo orman. tako samo zmurnem i guram ruke u ormanske dubine. kod sebe sam u stanju, kad mi ex sveki pokupi ves sa konopca i sve slozi, da cim zamakne kuci, rasturim i ponovo slozim kako ja hocu. bogo moj.
samo peskire, sve drugo mi je kul.
svasta.
kako nemas nista, a otvaranje tudjih ormana, m?:think:
 
Joj, bila je jedna baka u bivsem komsiluku... Zivela je u nekom lokalu, izlog polu oblepljen kartonom, a pola se sve vidi unutra. Kesa unutra... od poda do plafona, bukvalno se pliva u kesama. Strasno... :(

Volim da su roletne podignute u istoj ravni. Znaci nema jedna vise, jedna nize, nego u crtu. Manijak sam.
Cim ustanem otvaram prozor i namestam krevet. Nema sanse da izadjem iz kuce ako to nije obavljeno.
Hodam bosa po stanu pa cistim nekoliko puta na dan jer ne trpim da mi se ista lepi za stopala. I tako...

- - - - - - - - - -

nemam nista yebo te :think:

osim sto zmurim kada otvorim tudji orman, jer ako peskiri nisu slozeni kako ih JA slazem, dobijem nagon da izvrnem ceo orman. tako samo zmurnem i guram ruke u ormanske dubine. kod sebe sam u stanju, kad mi ex sveki pokupi ves sa konopca i sve slozi, da cim zamakne kuci, rasturim i ponovo slozim kako ja hocu. bogo moj.
samo peskire, sve drugo mi je kul.
svasta.

Joj... ja mrzim da mi neko "pomaze". Magareci ustupak. I cesto se sa mamom svadjam zbog toga- NE TREBA MI POMOC!!! Mrzim da mi se ceprka po zivotnom prostoru. Zato nikada ne bih ni mogla imati zenu da mi pomaze u kuci ma koliko obaveza imala.
 
Ne trpim nista osim ravnih povrsina, nikakve sitnice ukrasnig tipa, nikakve sitnice bilo kog tipa. Sve mora od stvari da bude po fiokama, ormanima. Imam tripove sa ciscenjem da ribam ribanja radi... o tim tripovima bi se knjiga dala napisati... nerviraju me tiganji i serpe koji imaju rucke koje ne mogu lepo da se operu, stoga je kod mene nekih pedeset posto sa odsrafljenim ruckama. I tako...
 
Ništa posebno. Osim što rolnu toalet papira obavezno kačim tako da je slobodan kraj okrenut ka prostoriji, a ne ka zidu. Ako negde naiđem da je drugačije, gde god bilo, moram da je okrenem kako treba.

Inače, jedno vreme sam imao naviku da na nasumično odabranu registraciju kola primenjujem razne računske operacije dok ne dobijem rezultat 4. Ali to je počelo ozbiljno da me zamara, pa sam radio na odvikavanju, i uspeo.
 
Ništa posebno. Osim što rolnu toalet papira obavezno kačim tako da je slobodan kraj okrenut ka prostoriji, a ne ka zidu. Ako negde naiđem da je drugačije, gde god bilo, moram da je okrenem kako treba.

Inače, jedno vreme sam imao naviku da na nasumično odabranu registraciju kola primenjujem razne računske operacije dok ne dobijem rezultat 4. Ali to je počelo ozbiljno da me zamara, pa sam radio na odvikavanju, i uspeo.

Pa to tako i treba majku mu! :lol:

- - - - - - - - - -

E mene nerviraju ti skupljači stvari, starog nameštaja, stare odeće, gomilanje kesa, kutija, kofera i ostalog. Šta ne nosim to poklonim ili bacim. Šta ne koristim isto (msm na nameštaj i sl).. Ne volim kada su prostorije pretrpane stvarima. I bolje da dam nekom ko će to koristiti nego gledam tako u nešto što me nervira i da ga ćušam samo i premeštam sa jednog mesta na drugo. :/ I trpanje stvari u podrum il u tako neku zasebnu prostoriju koja ne služi ni za šta drugo nego kao neki bezvezni magacin, ne podnosim.
 
o ho ho lepo naše plavo luče
pitaš forumaše da li imaju ludačke manije?
moraćermo da povampirimo frojda i junga da nas preispitaju...
stvari ne gomilam... štaviše volim da bacam suvišno... mislim čak i polunovo nekad tako pobacam, kobajagi pravim neki red u haosu...
ne volim da stavri stoje volim da se prenavlja i da cirkuliše energija... feng šui
 
kako nemas nista, a otvaranje tudjih ormana, m?:think:

Moja najbolja prijateljica ima sličan trip. Kod koga god u gostima ode u kupatilo, pootvara ormariće, proveri sve paste, pronjuška sve kupke i parfeme, nekada se i naprska tako tuđim parfemom, a jednom se čak i komplet našminkala tuđom šmikom (na rođendanu nekom) :lol: I kod mene redovno čeprka po ormariću, čujem samo kako pažljivo otvara vratanca :hahaha: msm ne smeta mi neka je, samo mi smešno kako se kada izađe iz kupatila pravi luda a miriše na moj parfem ili tako nešto. Sreća ne šminkam se pa ne može da mi muljavi ruž ili labelo to ne volim stvarno i zasmetalo bi mi baš.

Kad smo već kod tog njuškanja, moram svu hranu koju jedem prvo dobro pronjuškati. :lol: Al to je ok valjda :/
 
kako nemas nista, a otvaranje tudjih ormana, m?:think:
e, tudjih u smislu drugaricinih, sestrinih, u hotelu ili tako nesto.mislim, etiketu stavljaju spolja, onu gde pise na koliko se stepeni pere ves. jee :roll:
ili im uvrnu krajeve.
pu.

Joj... ja mrzim da mi neko "pomaze". Magareci ustupak. I cesto se sa mamom svadjam zbog toga- NE TREBA MI POMOC!!! Mrzim da mi se ceprka po zivotnom prostoru. Zato nikada ne bih ni mogla imati zenu da mi pomaze u kuci ma koliko obaveza imala.
jao, ja sam tako pateticno zahvalna za bilo kakvu pomoc da cu radije preslagati yebene peskire, nego rec zucnuti.ono, kada bi mi samo neko lonac sa vodom stavio na sporet, ja bih se zahvaljivala tri dana. ozbiljno. nije bas uvek lako biti sve u svakom trenutku.
no dobro, cest la vie :)

Inače, jedno vreme sam imao naviku da na nasumično odabranu registraciju kola primenjujem razne računske operacije dok ne dobijem rezultat 4. Ali to je počelo ozbiljno da me zamara, pa sam radio na odvikavanju, i uspeo.

pitala je za manije, ne za normalne radnje.
sve isto, samo da mi zbir cifara bude 9. i alarm na telefonu mora da bude namesten tako kada god da zvoni. pre neki dan mi je stao sat, pa dok ne kupim bateriju, namestila sam mu kazaljke na 07:02.
msm, sta je tu manija?
 
Ništa posebno. Osim što rolnu toalet papira obavezno kačim tako da je slobodan kraj okrenut ka prostoriji, a ne ka zidu.

Pa to tako i treba majku mu! :lol:

Pa naravno, ali postoje devijanti koji okreću naopako!

E, devijanti i budale vam u gaćama.
Inače, ja sam mislila da ste vas dvoje neki fin forumski svet, ali nakon ovog naopako okrenutog papira prema prostoriji, umesto da ga okrenete ispravno prema zidu, zaobilaziću vas u širokom luku :malav:

@tema
Nemam preterano ludačke navike. Umela sam nekad da brojim prozore na zgradama, i fora je bila izbrojati ih iz auta ili autobusa u pokretu, koliko se vidi za tih par sekundi.
Ili da vodim računa o nogama i stepenicama, tipa ako sam završila sprat levom, onda sledeći započinjem desnom. Ili da, kada je popločani asfalt u pitanju, hodam po strogo određenim kockama. Desi mi se i danas ponekad sve to, ali ponekad samo.

A babranje po tuđim kupatilskim ormarićima? Ponekad, da, ali to samo zato ako se recimo spotaknem u kupatilu pa se nehotice uhvatim za ormarić da se pridržim, a on se nehotice otvori :malav:
 
Malo zdravog OCD-a nikom nije škodilo. Naprotiv. OCD vežba čovekovu disciplinu i posvećenost detaljima, što su sve važne i korisne osobine.

Ovo za papir ne bih komentarisao, osim da sam duboko konsterniran kakvih ljudi ima, ne samo na svetu generalno, nego čak i na ovako elitnom mestu kakav je naš Forum.
 

Back
Top