Simptomi gusenja srcanog udara a EKG ok....

modelar2

Početnik
Poruka
1
poštovana ekipo .buduci da sam novi na ovom forumu molim Vas da mi neko ukoliko je imao iste ili slične simptome pomogne.Naime u zadnja tri meseca sam 4 puta završio u Hitnoj.Naime iz čista mira odjednom mi dodje loše u smislu dubokog disanja lupanja srca znojenja trnjenje čitavog tijela ili ruke te strasne nelagode i vrućine.Svaki put u Hitnoj EKG uredan slušanje pluca ok.nakon čitave frke smirim se i onda jedno pola sata podrigujem.nemam bol ali osjecaj kao da mi neko u stomaku i grudima pritišće zavrce .da li je neko imao slične simptome.da li je riječ o paničnom napadu al me čudi da tek tako dodje a nema povoda ili moze biti nešto drugo....sta da kontrolisem...hvala puno
 
Želudac najverovatnije; Sad koji problem... gastritis, možda udružen sa čirom, ili kila, ili jednostavno pomeren želudac na gore - pritiska dijafragmu pa otuda napadi gušenja, teškog disanja i posledično - panike
Takođe, reakcija srca je tu isto samo posledična - naravno da će jadno srce da se uzlupa kad postoji neka frka, ali ta frka ne mora da bude od srca samog

A ako nije sve to, onda je anksioznost, ali njena dinamika ume da bude povezanom sa dinamikom gastrointestinalnog trakta, otuda postoji lekovi koji deluju na anksioznost i želudačne probleme udruženo

Dakle, preporuka: Gastroenterolog, da ne gubiš vreme. I naravno, sve osnovne lab analize, ako već nisi odradio
 

Back
Top