Prava domaća kokošija supa

gost 361774

Zainteresovan član
Poruka
228
Ovo je prava starinska kokošija supa. Mi samo ovu zovemo prava a one koje su iz kesice zovemo ‘’nije ona prava’’. Sa vama danas dijelim recept po kome mi u kući pravimo kokošiju supu. Možda može da posluži mladim domaćicama. Uživajte!
 
ja pileću supu pravim ovako:

pileće meso, obično stavim ledja, vrat, bubac, srcce, obavezno nogice, a ako planiram da pravim od kuvanog mesa paštetu onda dodam i krila i sl

od povrća, crni luk zapečen na plotni, šargarepa, zelen, patrnak i celer
biber u zrnu prethodno nagnječim, slomim nožem, nikako mleven biber
malo suvog začina ali ne vegete ako baš ne moram
prešun list svež pred serviranje

supa ne sme NIKADA ALI NIKADA DA VRI !!!!

inače neće biti bistra
supa se kuva na vatri da tek brboće :D
tek lagano da vri

bar 2-3 sata

na kraju najviše volem griz knedle sa džigericom i peršunom

komentar postavljenog video: prvi put vidim da neko kuva u supi džigericu ???
 
Ne razumijem ljude koji postavaju pravila tipa ''nikako se ne smije'' .

Mozda po vasem receptu ne treba da vri ali ja ovako supu pravim bar 15 godina i svi ju u porodici prave ovako tako da joj nista ne fali. Supa je odlicna i bez mane, bar za nas. Supa je uvjek bistra.

Dzgerica je bila moj omiljeni dio u supi kada sam bila dijete. Sada vise ne, zaista ju ne volim ali mi u supi koristimo sve iznutrice i vjerovatno bi vam starije domacice isto to rekle.


ja pileću supu pravim ovako:

pileće meso, obično stavim ledja, vrat, bubac, srcce, obavezno nogice, a ako planiram da pravim od kuvanog mesa paštetu onda dodam i krila i sl

od povrća, crni luk zapečen na plotni, šargarepa, zelen, patrnak i celer
biber u zrnu prethodno nagnječim, slomim nožem, nikako mleven biber
malo suvog začina ali ne vegete ako baš ne moram
prešun list svež pred serviranje

supa ne sme NIKADA ALI NIKADA DA VRI !!!!

inače neće biti bistra
supa se kuva na vatri da tek brboće :D
tek lagano da vri

bar 2-3 sata

na kraju najviše volem griz knedle sa džigericom i peršunom

komentar postavljenog video: prvi put vidim da neko kuva u supi džigericu ???
 
Ne razumijem ljude koji postavaju pravila tipa ''nikako se ne smije'' .

Mozda po vasem receptu ne treba da vri ali ja ovako supu pravim bar 15 godina i svi ju u porodici prave ovako tako da joj nista ne fali. Supa je odlicna i bez mane, bar za nas. Supa je uvjek bistra.

Dzgerica je bila moj omiljeni dio u supi kada sam bila dijete. Sada vise ne, zaista ju ne volim ali mi u supi koristimo sve iznutrice i vjerovatno bi vam starije domacice isto to rekle.

ne raspravljaj se s njim nabodi gaaa, nabodigaaaa, nabodi gaaaaa!!!! :lol: :mrgreen:
 
u pravu si za "nikako i ne sme"

sve je stvar ukusa

sve se sme ako prija

kod mene u vojvodini ako se stavi meso u supu to su čorbe

mada sad ima i u vojvodini raznih vrsta supe :D

- - - - - - - - - -

11209593_937144379671337_8436381980571349163_n.jpg
 
supe sosa i mesa
to je vojvodjanska supa
u supi sem rezanaca nema ničega :D

na FB profilu moja vojvodina ima puno lepih recepata za supe :ok:

- - - - - - - - - -

posle supe se servira ono što se kuvalo u supi sa bar dve vrste sosa

obično ide sos od paradajza i sos od rena na mleku

a leti sos od višanja :ok:
 
Sve zaista zavisi od podneblja.

Kod nas na selu bi rekli da je supa bez mesa ''prazna'' ali to je samo zato sto je hrana na selu uvjek bila bogatija i ''jaca''.

Ali naravno sve zavisi od ukusa.

Ali je istina da ljudi uvjek misle da je njihov nacin pripreme pravi. Dok nisam pocela snimati recepte i ja sam tako mislila ali je lijepo prihvatiti ili bar ne osporavati navike i recepte drugih ljudi. :)


u pravu si za "nikako i ne sme"

sve je stvar ukusa

sve se sme ako prija

kod mene u vojvodini ako se stavi meso u supu to su čorbe

mada sad ima i u vojvodini raznih vrsta supe :D

- - - - - - - - - -

11209593_937144379671337_8436381980571349163_n.jpg

- - - - - - - - - -

Pa niste dosli ovdje na boks mec da gledate kako se drugi biju. :)

Ali bi bili dobar navijac.

nemoj sad ko cava, izvinjavas se ovo ono...
vadi gan i pljas pljas pljas! :lol:
 
Pa niste dosli ovdje na boks mec da gledate kako se drugi biju. :)

Ali bi bili dobar navijac.

mozda ne mogu da gledam al mogu da navijam! :lol:
tako si krenula, tim tonom, mislio sam proka je gotov...
zato sam i poceo da zayebavam, da izvinete...

inace sto se tice prazne supe,
nije ni prokina supa prazna,
u njoj se kuvalo meso, koje je posle izvadjeno,
supa procedjena i naknadno ubaceni rezanci odnosno knedle...
s tim da se to meso sluzi odvojeno kao rinflajs sa sosom od paradajza ili mirodjije i kuvanim krompirom...
pa posle toga ide glavno jelo...
 
Tim tonom? :)

Kada sam sigurna u nesto to branim a ton je samo individualna interpretacija, vi se mnogo plasite :) :) :)

Nisam ja rekla da je prokina supa prazna vec da bi ljudi kod nas sa sela tako rekli.

Ja zaista postujem svacije recepte i kroz snimanje videa sam se navikla na svake vrste komentara.

Zaista Imam dosta iskustva u kuhanju i nikada nisam omalovazavala necije recepte ni onda kada nisu izgledali tako dobro.
Svako od nas je drugaciji i ima razlicite navike.

mozda ne mogu da gledam al mogu da navijam! :lol:
tako si krenula, tim tonom, mislio sam proka je gotov...
zato sam i poceo da zayebavam, da izvinete...

inace sto se tice prazne supe,
nije ni prokina supa prazna,
u njoj se kuvalo meso, koje je posle izvadjeno,
supa procedjena i naknadno ubaceni rezanci odnosno knedle...
s tim da se to meso sluzi odvojeno kao rinflajs sa sosom od paradajza ili mirodjije i kuvanim krompirom...
pa posle toga ide glavno jelo...
 
Prvo svaka čast postavljačici teme na trudu da snimi i postavi recepte,oživela je skoro mrtvi forum zajedno sa serpicom :ok:

Što se tiče supe kod mene se sprema ovako kao što je proka napisao ama baš isto,sa lukom zapečenim na plotni,šargarepom,celerom i paškanatom(ostalo po volji)na manjoj temp.i jedva da baci ključ,pa se skida pena od mesa.... Kad se jednom procedi od povrća i mesa isto se nikada ali baš nikada ne vraća u supu,nego se samo supa zakuva sa rezancima a povrće iz supe posebno služi.

Kao dete sam upravo po mirisu luka na plotni znao ujutru da se supa sprema :) To mi je jako bitan detalj...:lol: A da i kod mene je sremačka škola kuvanja preovladavala.
 
Drago mi je da vam se svidja. Serpica je isto zaista odlicna, ima odlicne i vrlo jednostavne recepte.

Zanimljiva je razlika u receptima u razlicitim krajevima. Ali nisam razumjela sta znaci luk zapecen na plotni. Ne razumijem sta plotna znaci. :)


Prvo svaka čast postavljačici teme na trudu da snimi i postavi recepte,oživela je skoro mrtvi forum zajedno sa serpicom :ok:

Što se tiče supe kod mene se sprema ovako kao što je proka napisao ama baš isto,sa lukom zapečenim na plotni,šargarepom,celerom i paškanatom(ostalo po volji)na manjoj temp.i jedva da baci ključ,pa se skida pena od mesa.... Kad se jednom procedi od povrća i mesa isto se nikada ali baš nikada ne vraća u supu,nego se samo supa zakuva sa rezancima a povrće iz supe posebno služi.

Kao dete sam upravo po mirisu luka na plotni znao ujutru da se supa sprema :) To mi je jako bitan detalj...:lol: A da i kod mene je sremačka škola kuvanja preovladavala.
 
Ali je istina da ljudi uvjek misle da je njihov nacin pripreme pravi. Dok nisam pocela snimati recepte i ja sam tako mislila ali je lijepo prihvatiti ili bar ne osporavati navike i recepte drugih ljudi. :)
Sve su to sitne razlike ali suština je ista.
Ja sam oduševljena što se neko dosetio da postavi video-recepte za osnovna jela. Verujem da novim ili manje veštim kuvarima mnogo znači, a i mi veterani rado pogledamo. Uostalom, slika govori kao hiljadu reči.
Od sveg srca pohvaljujem :super: ideju Aleocajnedomacice.
 

Back
Top