Smrt vojnika

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Cesto cujem vesti o smrti vojnika u kasarnama, koji su otprilike mojih godina, a nema objasnjenja razloga njihove smrti. Uvek su oni nadjeni mrtvi i nema tragova povreda (u poslednjem slucaju:"osim onih nanesenih u toku obdukcije"). Meni tu nesto smrdi. Sta mislite, da li su zaista u pitanju prirodne smrti? Pri tom imamo tvrdnje roditelja da su im deca bila sasvim zdrava kad su krenula u vojsku...
 
Nisam sklon teorijama zavere ali činjenica je da se sada priča o takvim slučajevima.Kada sam ja bio u vojsci(1989-90) a i u rezervama posle toga dešavali su se takvi slučajevi ali se o tome malo saznavalo i pričalo.To se tada proglašavalo vojnom tajnom i zataškavalo i niko nije puno pitao,verovatno su i roditeljima spremali neku spiku da bi ih umirili.
 
Jos jedan mladi zivot se danas ugasio.KOLIKO JOS TREBA MLADICA DA POGINE ,PA DA POCNU DA SE OTKRIVAJU RAZLOZI POGIBIJA!
Dokle ce vlast cutati?
Verovatno dok se narod ne digne.
Ako je sve to zbog skrivanja odredjenih "heroja" onda stvarno treba da nas nema.
Ne treba nas narod da se plasi shiptara,ustasha,mudzahedina - sami sebi smo najgori neprijatelji.
 
Pa da li je ovo moguće!
Danas se još jedan vojnik ubio i to pred svojim drugovima kada su čistili oružje.U tri dana dva smrtna slučaja.
Kažu da je ukrao metak kada su prethodni dan imali gadjanje!
Ladno je ubacio metak ,stavio cev puške u usta i opalio!
Gde su billi oficiri?
Ko je odgovoran za ova tri slučaja u poslednjih mesec dana!!!
 
Друшкане, опет си лупио и једва остао жив...

Рећи ћу ти само да војску служи све оно што виђаш по улицама, и да је свака следећа генерација проблематичнија, "одсутнија", оптерећенији породичним проблемима и томе слично...

Одувек је било ових догађаја, али се нису толико рекламирали као данас.
 
Od pocetka ove godine 6 vojnika je izvrsilo samoubistvo. Ranijih godina, a naracito u SFRJ, godisnje ginulo je mnogo vise vojnika, samo je tada bilo zabranjeno da se to objavljuje.
Ako niste upuceni u materiju, nemojte da pisete u fazonu: sta je ovo odjedanput, ko je odgovoran i slicno.
 
Izvini prijatelju ali meni nije normalno da se u tri dan dese dva samoubistva.
Da li misliš da mediji treba da ćute o takvim stvarima?
Pitanje odgovornosti se odnosi na oficire pod čijom komandom su bili ti vojnici,ili misliš da treba da budu nedodirljivi kao u vreme JNA!
 
Eh koji je psiholog pustio tog tipa u vojsku gde ce biti u stalnom kontaktu sa predmetom koji moze za 5 sekundi da ubije 15-20 ljudi, to se i ja pitam?

Mislim, stvarno tu nesto nie u redu, to ne sporim.

Danas i bez nogu ce da te posalju u vosjku, i jos ce da ti prilape 'simulant' moroni, zatucani. Tako je i ovaj koji je ocigledno bio labilan.....

A o onoim koji su ubijeni.... Nemam sta da kazem.... Uzas!

Kada su se navodno ona dva momka poubijali tamo u onoj kasarni, i kada su rekli za cega taj objekat sluzi ja sam ODMAH pomislio da su videli Mladica ili tako nekoga bez da sam bilo sta drugo cuo o tome, a kasnije su to i drugi govorili na TV.... Mislim i onda imaju obraza da kazu kako su se oni medjusobno poubijeli????
 
Људи, зашто вас све то чуди. Бре, колико људи погине на улици, па нико не диже фаму око тога. У реду, треба да се зна ред и ко је одговоран, али ако се већ неко определио да служи Војску, нека то уради како треба. Барем сада има могућуности да се одложи служење војног рока. 7 дана пред полазак одеш у Војни одсек и определиш се за цивилно служење. Сада, скоро, сваки војник служи у касарни која није ни 100 км од куће, иде се на викенд, буквално када хоћеш, мало ли је. А како је то било раније...
 
Mislis TERAJU te da ides na vikend, i ako neces i ako hoces, i ako imas para za kertu i ako nemas, pa makar isao is Nisa, za NS?

A kako je bilo ranije? Neka potvrde oni koji su ranije isli, bar nisi morao iz svog dzepa da placas prevoz? Zar ne?
 
Aleksej_BASO:
Mislis TERAJU te da ides na vikend, i ako neces i ako hoces, i ako imas para za kertu i ako nemas, pa makar isao is Nisa, za NS?

A kako je bilo ranije? Neka potvrde oni koji su ranije isli, bar nisi morao iz svog dzepa da placas prevoz? Zar ne?

Ja sam bio u JNA 1981/82. Placen je bio samo odlazak na redovno odsustvo i to najjeftinija moguca varijanta. Bio sam cak u Sloveniji u nekoj zabiti, 12 meseci svakodnevne i to CELODNEVNE obuke..smestaj i ishrana uzasni, o odeci bolje da ne govorim. Jedino sto je vredelo bilo je naoruzanje i oprema (komplet americko). Za tih godinu dana u toj po povrsini ogromnoj, a po broju ljudi (oko 300) maloj kasarni zvanicno su zivot izgubila tri vojnika.
 
Мислим да ту нема ни говора о некаквом самоубиству, али ни о умешаности генерала Младића. Наиме, по мом мишљењу, сви ови несретници су ЛИКВИДИРАНИ, и то из најмање два разлога:

1) Да би народ изгубио поверење у војску;

2) Да би кривица била пребачена на генерала Младића и наводни Антихашки лоби, и да се на тај начин дискредитују све патриоте које се противе изручењу Срба такозваном Трибуналу у Хагу.

Све ово се дешава у тренутку када се Шиптари на Космету и потурице у Рашкој области масовно наоружавају, и када нам се спрема нека нова превара у на северу Бачке.
 
Mislis nema veze sa Mladicem? Jel kao i sto nema veze kada je vidjen na Zvezdinoj utakmici na stadion, a mi posle dobijamo packe.....

On da je heroj btw kao sto pise na majicama i zidovima, on bi se SAM predao da nas postedi nepotrebne torture....
 
Не могу да верујем да постоје људи који мисле да је свету стало до Младића и Караџића и да би нама било много боље после њиховог одласка у Хаг. Шта то значи: њих двојица се предају или буду ухваћени (или шта већ) и наш стандард одмах скаче; улазимо у Европску унију, НАТО, партнерство за мир.... смешно. Можда и Хагу не одговара да њих двојица буду ухваћени?. Слажем се са "Побуњеником" око става да нам се спрема нова превара око Војводине и Санџака. У ствари, то није ништа ново, то се знало и од раније јер Србија мора да буде "Београдски пашалук".
 
Jos jedno "samoubistvo"-u kasarni u Pirotu. Ovaj grad kad je miran, miran je, al kad pocnu da se desavaju tako neke stvari pa to je uzas! Neke budale mladje od mene ubile vlasnika jedine diskoteke u tom gradu! Bacali ljudi molotovljev koktel na njegova kola ko da je igracka! Jadnik nije uspeo da izadje iz njih, pa je izgoreo...
 
Лаве, они ће нас зезати док им се хоће. Кад истроше једну фору, из фиоке ваде другу и тако док не пронађу следећу жртву.
Не знам да ли знаш, али у америчкој влади (или тако нешто), постоји сектор који је одговоран за Балкан. Зашто? Сигурно не зато што нас воле и зато што нам желе добро, већ зато што имају интереса да буду овде, на овим просторима.
 
Moje uverenje je da su vojnici stradali od specijalno obucenih " intrudera ", agenata ciji je zadatak da neopazeno udju u vojni objekt radi nekog zadatka ( trazenje begunaca najverovatnije ). Momci su po pravilu stradali na mestima koja su zgodna za upad ili bezanje a nikada na otvorenim i prometnim ulicama izlozenim strazarskim mestima. Dva momka iz Beogradske kasarne koji su stradali prosle godine su po meni ubijeni na mestu koje im je bilo poznato kao " bezbedno " za " hvatanje krivine "po vojnickom slengu, odnosno na mestu koje je zgodno za odmor i cigaretu jer je tu "rupa" u obezbedjenju. Tu ih je neocekivano nasao specijalac koji je takodje procenio mesto kao najmanje bezbedno ubivsi strazare radi uspesnog bega. Uopste, svi koji smo nekada bili na strazi znamo da je strazar kao glineni golub isturen na mestu strazarskom i da nema sanske protiv nocnih nisana i obucenih i vestih agenata. Svakako, postoji sansa da su siptari u pitanju kao i smisljeno delovanje na moral vojske i regruta.
 
King 7:
Moje uverenje je da su vojnici stradali od specijalno obucenih " intrudera ", agenata ciji je zadatak da neopazeno udju u vojni objekt radi nekog zadatka ( trazenje begunaca najverovatnije ). Momci su po pravilu stradali na mestima koja su zgodna za upad ili bezanje a nikada na otvorenim i prometnim ulicama izlozenim strazarskim mestima. Dva momka iz Beogradske kasarne koji su stradali prosle godine su po meni ubijeni na mestu koje im je bilo poznato kao " bezbedno " za " hvatanje krivine "po vojnickom slengu, odnosno na mestu koje je zgodno za odmor i cigaretu jer je tu "rupa" u obezbedjenju. Tu ih je neocekivano nasao specijalac koji je takodje procenio mesto kao najmanje bezbedno ubivsi strazare radi uspesnog bega. Uopste, svi koji smo nekada bili na strazi znamo da je strazar kao glineni golub isturen na mestu strazarskom i da nema sanske protiv nocnih nisana i obucenih i vestih agenata. Svakako, postoji sansa da su siptari u pitanju kao i smisljeno delovanje na moral vojske i regruta.

sve bi to bilo moguce, u slucaju da su ubijeni iz nekih drugih pusaka...
koliko mi je poznato, u pitanju je jedna puska...
ili su se sami poubijalli, ili ih je neko razoruzao...a takav autoritet nemaju lovci na ucene...
da se razumemo, ja ne verujem u tripove sa Mladicem...ali tvoj scenario je za Holivud...
 
mshone:
ej, ako i ovde progovorim, drug Aleksej ce dobiti maniju gonjenja!


Vidi druze, ja sam ti tamo na onoj temi odgovorio detaljno fino kultuno, ali mi se nesto uzyebo komp. i taj odgovor nije stigao, pa me je mrzelo da ponovo sve pisem, pa sam napisao skracnu varijantu, ono sto stoji tamo...

U svakom slucaju, imas pogresan utisak o meni i takodje o mom stau prema tebi, voleo bih da odgovoris, slobodno, necu dobiti maniju gonjenja, ne brini! ;)
 

Back
Top