Da li je društvo više okrenuto ekstrovertnim osobama?

Verovatno ima mesta za obe vrste ljudi, mada zivimo u nekom vremenu gde se mozda vise vrednuje ekstrovertnost.
Neretko se introvertni vide kao cudni od strane ekstrovertnih jer eto, ne zele da budu u centru paznje, u guzvi, masi, jer su nekom svom svetu. Jednostavno, razlicite zivotne "filozofije".

Opet verovatno i zavisi gde se nalazimo na skali introvertno - ekstrovertno.
 
Poslednja izmena:
Ok, sada da li je sa razvojem tehnologije, sa povezivanjem ljudi, došlo do obrta svesti i samog čoveka ?

Civilizacija se menja, nastaju nove stvari, želje, prohtevi. Kao takvi i mi se menjamo, sve više se otvaramo da bi smo bili prihvaćeni. Više nas ne interesuje unutrašnje Ja, već neko spoljašnje Ime On/Ona, koje smo dobili na ovom svetu. Tako da će ekstrovertnost postati ne samo poželjna već i neophodnost, posebno u neuređenim društvima.
 
Ne moze inteligentan nemediokritet da bude ekstrovertan u okruzenju koje je medijski rob neke in trase i linije.
Ne znam koje drustvo zamisljate, ali ako je vec toliko ustremljeno ka telekomunikacionim kanalima, to znaci da je medijski podlozno , a to znaci trendsetovanje.
Tu znaci otpada bilo sta sto je van mainstreama...pa ekstrovertnost postaje papagajstvo nista drugo, dok bezobrazluk postaje ono sto vecina vidi kao ekstrovertnost...asertivnost
 
Šta vi mislite, da li se u ovom današnjem vremenu introvertnost tretira kao slabost, nepoželjnost?Da li je ovo doba ekstrovernih?


Pa da. Pogledaj npr. na intervjuu za posao, da si ne znam kakav stručnjak, ako si skroman, stidljiv, nemaš bombastičan nastup, male su šanse da ćeš proći dalje. I u svakodnevnoj socijalizaciji, progutaće te oni upadljiviji.
Ja nekako izbegavam i introvertne, ali i preterano ekstrovertne ljude, jer mi ne ulivaju poverenje.
 
Jeste okrenuto je više ekstrovertima. Na fakultetima, pri zapošljavanju, pri muvanju žena ekstroverti su u velikoj prednosti. Te osobine lagane površne komunikacije koju introverti jedva ostvaruju su precenjene. Ja sam daleko od introverta, ali imam puno prijatelja koji naebuju zbog introvertnosti, jer deluju kao čudaci.

Nije svima prijatno da drže referat pre 50 čoeka, i ne mogu svi na razgovoru za posao da budu samouvereni i isčilirani, ali to ne znači da ne poseduju izvrsne sposobnosti iza nesigurne introvertne površine.

Elem, PRAVDA ZA INTROVERTNE.
 
veoma sam introvertan, ili možda tunjav? ili je to isto?
vremenom sam postao toliko introvertan da sumnjam i na autizam. čini se da moj razvoj ide u pravcu katatonične ukočenosti.

živim u skladu sa stihovima Yoko Ono -

tumblr_m5vzh9Qy5X1qg996lo1_500.jpg
 
Ne znam sto su introvertni cudaci, pa nije da su asocijalni ili da izbegavaju druzenje. Njima prija druzenje, prija im i da odu na zurku ili gde vec, mogu da se lepo provedu ali im treba da napune baterije.
U grupi ljudi ako ne znaju grupu cute, posebno ako nemaju sta pametno da kazu, pa to mozda nekima deluje cudno, svi se raspricali a taj jedan cuti.

Meni kao introvertnoj osobi to ne deluje ni najmanje cudno, mada ja sam verovatno tu malo vise subjektivan.
 
forest gamp film toma hanks
Ekstrovertnost je po meni osnovna osobina ljudi koji su mentalno i psihički i duhivno zdravi.Introvertnost je možda najveći problem koji čovjek može imati a da neshvata da je to problem.
Za svaku introvertnost postoji razlog koji je izaziva.Ni jednom čovjeku nije urođeno ni normalno da bude introvertan i to je jasno kao dan.Introvertnost je bolest pasivnosti koju izaziva strah nepovjerenje ,loša socijalizacija,kompleksiranost ,duhovno oboljenje.

Društvo će uvjek biti okrenuto ekstrovertnim i samim tim otežati introvertnim ljudima postanu ekstrovertni.To je bolest i problem koji ako ga nismo svijesni neće biti riješen.Onaj koji ne traži i ne dobije a onaj koji čeka drugoga na kraju ostane sam.

Kada bi se društvo više okrenu o introvertnim ljudima bilo bi ih puno manje ,ali eto ....
 
SVIM ljudima je u prirodi da se druže i to je uvjek tako

LOša socijalizacija učini ih neprilagodljivim i drugačijim u društvu .Samim tim i nepoželjnim.To nije problem energije kod ljudi već psihičkog sklopa koji se razlikuje od drugih ljudi .Niko se nije rodio introvertan kao potpuno normalana osoba jer introvertnost je uvijek posledica nekih problem problema ličnosti .Bez uvrede ja sam polu introvertan još uvjek
 
Ne bih bas rekao da je introvertnost bolest, jer daleko od toga da su introvertne nisu druzeljubive, vec su mozda pribirljivije po pitanju sagovornika i drustva.
Velika vecina introvertnih osoba zeli da ima krug prijatelja, poznanika, da se poveze sa nekim, uspostavi psihicke i emotivne veze, tj. kao i svako drugo ljudsko bice, ima zelju za socijalizacijom.

Razlika je po mom misljenju, samo nacin. Znam dosta introvertnih ljudi, i velika vecina njih voli da izadje, da se druzi, iskusi nesto novo, ali isto tako vole i da se zatvore i izoluju jedno 2-3+ dana, napune baterije pa opet.
S druge strane, ekstrovertnima treba spoljni stimulans od drugih ljudi cesce nego introvertnima, dok je recimo ekstrovertnima je obicno smor da se izoluju 2-3 dana od drugih, dok je kod introvertnih obrnuto, treba im odmor od drugih.

U sustini, oba tipa vole druzenje, sticanje poznanstava, samo se nacin, pa moze se reci i kolicina, razlikuje.
 

Back
Top