Pušačima u Kanadi više milijardi odšteta

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.281
Pušači kanadske pokrajine Kvebek dobili su na sudu 15 milijardi kanadskih dolara (12 milijardi američkih dolara) na ime odštete od tri gigantske duvanske kompanije.
Sudija Višeg suda Brajan Riordan naveo je da su kompanije, odlukom da ne informišu zdravstvene institucije ili direktno javnost o onome što znaju, stavile profit iznad zdravlja svojih potrošača.
On je naložio kompanijama da isplate prvi deo kompenzacije od 800 miliona dolara u roku od 60 dana, bez obzira da li će se žaliti, a da će kasnije odlučiti kako da rasporedi ta sredstva.
Kompanije JTI-Macdonald, Imperial Tobacco i Rothmans, Benson & Hedges najavile su žalbu na presudu.
To je prvi put da se duvanskim kompanijama u Kanadi sudi u građanskoj parnici.
 
I treba tako, pogotovu ako su tužioci i sami pušači.Kada neko već koristi svoj otrov i to po skupoj ceni ima pravo da zna šta mu uvaljuju.Najzabavnija ironija je da su pušači ostvarili takav uspeh koji bezbroj nepušača,organizatora raznih akcija protiv pušenja nije uspeo da ostvari.:lol:

1) Zanimljivo je koliko su opasnih sastojaka našli u duvanu a slabo šta nadju za one henijske dodatke hrani
2) Korisnici duvana rizikuju da fasuju koješta ali onog sportistu juče udarila kola na mrtvo, džaba se štedeo
3) Svako ko je ostavio cigare priznao je da češće oboljeva od tu kojekakvih virusa i napunjenih komaraca
4) U svetu gde će cele države uništiti zarad profita cigare problem?
5) Cena paklici cigara lepo puni budžet iako je akcizna markica skuplja nego duvan, smeta MMF-u
6) Ajd još nešto da napišem
 
1) Zanimljivo je koliko su opasnih sastojaka našli u duvanu a slabo šta nadju za one henijske dodatke hrani
2) Korisnici duvana rizikuju da fasuju koješta ali onog sportistu juče udarila kola na mrtvo, džaba se štedeo
3) Svako ko je ostavio cigare priznao je da češće oboljeva od tu kojekakvih virusa i napunjenih komaraca
4) U svetu gde će cele države uništiti zarad profita cigare problem?
5) Cena paklici cigara lepo puni budžet iako je akcizna markica skuplja nego duvan, smeta MMF-u
6) Ajd još nešto da napišem

Sjajni razlozi da zapalis jednu.
 
Sjajni razlozi da zapalis jednu.

Tebe ću da pitam...
da nećeš da me lečiš ili da platiš troškove?

Idi jedi kod Matijevića ako nemaš za McDonalds

- - - - - - - - - -

Pa zar nema onih slika mrtvorođenih beba i sl.? Ili natpisa da pušenje izaziva smrt?

Šta oće više?

Puši i ćuti!

Imam i ruske paklice na kojima piše : KURENJE UBIVAET
da ovo piše kod nas - imalo bi efekta

- - - - - - - - - -

OVAJ FORUM NEMA VEZE SA REALNOŠĆU!

Ovde svi mladi isparcelisani i antigej čak ne puše
A kad izadjem napolje i otvorim paklicu odjednom iz ćoškova izleti 19 nakaza da kumi i moli za jednu...
Većina odbija umotan duvan, nego oće fensi...

- - - - - - - - - -

Prošli put ni pola dima nisam uvukao izlete neki - "ej ej ja se izvinjavam..."
"ma nema šta da se izvinjavaš, ništa mi nisi uradio, pobrkao si me sa nekim"
 
....

OVAJ FORUM NEMA VEZE SA REALNOŠĆU!

Ovde svi mladi isparcelisani i antigej čak ne puše
A kad izadjem napolje i otvorim paklicu odjednom iz ćoškova izleti 19 nakaza da kumi i moli za jednu...
Većina odbija umotan duvan, nego oće fensi...

- - - - - - - - - -


Prošli put ni pola dima nisam uvukao izlete neki - "ej ej ja se izvinjavam..."
"ma nema šta da se izvinjavaš, ništa mi nisi uradio, pobrkao si me sa nekim"

:hahaha:


Hipokrizija burazeru, hipokrizija.Zaista kada se ovde ponekad povede rasprava o pušenju, čovek bi pomislio da u Srbiji niko ne puši, sve strejt likovi.Izađeš napolju što reče, na običnoj bus stanici, sve se dimi da nam mobilni telefoni nisu ni potrebni.Od silnog dima mogli bi smo jedni drugima da šaljemo dimne signale kao Indijanci.
Izađi u neki parkić da odvežbaš nešta sklekova i trbušnjaka, zarad malo zdravlja, ljudi bi te gledali kao budalu.Ali zapali džoint, niko i ne obraća pažnju.
 
Poslednja izmena:
Hipokrizija burazeru, hipokrizija.Zaista kada se ovde ponekad povede rasprava o pušenju, čovek bi pomislio da u Srbiji niko ne puši, sve strejt likovi.Izađeš napolju što reče, na običnoj bus stanici, sve se dimi da nam mobilni telefoni nisu ni potrebni.Od silnog dima mogli bi smo jedni drugima da šaljemo dimne signale kao Indijanci.
Izađi u neki parkić da odvežbaš nešta sklekova i trbušnjaka, zarad malo zdravlja, ljudi bi te gledali kao budalu.Ali zapali džoint, niko i ne obraća pažnju.:lol:

Izađe kolima na izlet negde pored jezera, zapali cigaretu, uvuče dva kubika dima odjednom i kaže: "Svež vazduh!"
 
I kod nas ima "Pušenje ubija". Pa opet ljudi rado umiru i to pripisuju Černobilju i Evoksima.

Pušenje je jedno a kurenje je drugo
mnogo se kurimo a dobijemo po spicki...

- - - - - - - - - -

:hahaha:


Hipokrizija burazeru, hipokrizija.Zaista kada se ovde ponekad povede rasprava o pušenju, čovek bi pomislio da u Srbiji niko ne puši, sve strejt likovi.Izađeš napolju što reče, na običnoj bus stanici, sve se dimi da nam mobilni telefoni nisu ni potrebni.Od silnog dima mogli bi smo jedni drugima da šaljemo dimne signale kao Indijanci.
Izađi u neki parkić da odvežbaš nešta sklekova i trbušnjaka, zarad malo zdravlja, ljudi bi te gledali kao budalu.Ali zapali džoint, niko i ne obraća pažnju.

Divim se narodu koji misli da su cigare štetne a ne misle o ostaloj hemiji koju koriste svakodnevno u vidu jela, pića i sredstava za čišćenje.

- - - - - - - - - -

Izađe kolima na izlet negde pored jezera, zapali cigaretu, uvuče dva kubika dima odjednom i kaže: "Svež vazduh!"

aham, to je isto kao da piješ Coca Colu pored bistrog potoka i kažeš - poljubac klonk klonk ahhh radost :lol:

- - - - - - - - - -

Nego da ne kakimo mi mnogo o štetnim cigarama dok našoj vladi strogo zabranjeno da šprica komarce
zabranili im Amerikanci jer su napunili komarce sa novom varijantom mikroplazme
sećate se prošle godine - kao, nema prskanja a baš iste godine o slučaja pojavili se šašavi komarci sa grašak tvrdim pečatima posle ujeda?
 
Uvek sam se divio majmunima koji za rak pluća kažu da je obavezno od cigara
Nikad ne kažu da li je stvarno od duvana ili od hemikalija?
Nemoguće je napraviti 220 ukusa od četri vrste duvana

E a da pitam te iste pametnjakoviće - zašto je kancer kože hit u Evropi?
Eto, tamo se ne puši...
Kakav Černobilj, NATO, GMO, budjavi kerovi iz Brazila kao roštiljska kobasica...

- - - - - - - - - -

tzv "moderna hrana" slatka i slana sadrže bomba količne ugljenih hidrata
ugljeni hidrati su jedan od većih okidača
pa niko ne ukida čokoladu na primer nego je jo'š daju deci???

inače život u siromaštvu još brže dovodi do bolesti
razmislite zašto...
 
Uvek sam se divio majmunima koji za rak pluća kažu da je obavezno od cigara
Nikad ne kažu da li je stvarno od duvana ili od hemikalija?
Nemoguće je napraviti 220 ukusa od četri vrste duvana

E a da pitam te iste pametnjakoviće - zašto je kancer kože hit u Evropi?
Eto, tamo se ne puši...
Kakav Černobilj, NATO, GMO, budjavi kerovi iz Brazila kao roštiljska kobasica...

- - - - - - - - - -

tzv "moderna hrana" slatka i slana sadrže bomba količne ugljenih hidrata
ugljeni hidrati su jedan od većih okidača
pa niko ne ukida čokoladu na primer nego je jo'š daju deci???

inače život u siromaštvu još brže dovodi do bolesti
razmislite zašto...


Ne bi bilo raka od posledica pušenja kad bi se motao čist duvan. Ovo što se kupuje, veze nema sa duvanom a ima 4000 otrova i radioaktivni materijal.

Čokoladu nikako ukinuti, već je kupovati. Ona skupa gde piše za jelo i kuvanje. Ta je zdrava i preporučljiva. Ostalo zaobići u širokom luku.
 

Back
Top