Bankarske prevare gradjana

Boljarin

Buduća legenda
Poruka
28.390
Radi se o nasim, gradjanskim interesima, zato mislim da je najbolje mesto pdf dom i porodica.

Nalazimo se u epicentru marketinga bankarskih usluga, tacnije kredita. Reklamiraju se jeftini krediti i to bi bilo ok kada ne bi neke banke morale da zaradjuju extra prihod prevarom. Jedno od mojih losih iskustava je Societe Generale gde sam dosao iz potrebe da podignem manji kredit (oko 2000E) medjutim, izasao sam sa troskom od 275E i posto sam ih vec platio nisam hteo da se cigancim i ponistavam kredit. Medjutim,prevarantska banka koja je obecavala trosak od 70E a uzela 275E nasla je za shodno, da posle jedne neisplacene rate, treceg meseca, od zaduzenja pocne telefonsku torturu te sam trpeo sam pozive nepristojnih cinovnika ove banke skoro 15 dana.
Posto sam vec platio ulazak nisam hteo odmah da vratim kredit, ali su mi se smucili, pa sam vratio ceo kredit i naravno trebalo mi je skoro dva meseca i 5 odlazaka u banku da bih raskinuo ugovor i imao potvrdu da ne dugujem.
Godinu dana kasnije saznajem da to sto nisam raskinuo ugovor na vreme je cista glupost i lenjost. Ja sam prermostio potrebu za kesom i trebalo je da raskinem ugovor iz opravdanih razloga, posto to nisam uradio u roku od 15 dana, i zbog docnje u isplati rate, banka sad kao ostecena prijavljuje kreditnom birou da sam nesavestan korisnik kredita, sto saznajem posle godinu dana.
Narodna banka je obezbedila zastitu potrosaca kreditnih usluga, ali je bankama dala mogucnost da preko kreditnog biroa moze da vam stavi veto na kredit u bilo kojoj banci u Srbiji.
Tu znaci nema dogovora sa bankama, ako koristite kredite onda morate i da se stitite na vreme. Narocito jer su banke napravile udruzenje i tako predsednik udruzenja, ujedno predsednik i Soc. Gen. banke ima monopolsku ulogu, pa odredjuje kanale kojima se zaobilaze propisi i dalje vrse prevare gradjana, pa cak i kradje sa racuna.
Posebno pitanje predstavlja prikupljanje licnih i privatnih podataka korisnika i njihovo ustupanje drugim nezakonitim korisnicima.
 
Poslednja izmena:
Njihovi sluzbenici imaju redovna predavanja na temu - kako navatavati budale... ne bas tako ali na to se svodi....nisam verovala ali upoznah neke predavace iz Hrvatske, svake nedelje su u bg i drze predavanja na tu temu tako da ako ne moras bolje da sa bankarima nemas nikakva posla u startu si gubitnik
 
Njihovi sluzbenici imaju redovna predavanja na temu - kako navatavati budale... ne bas tako ali na to se svodi....nisam verovala ali upoznah neke predavace iz Hrvatske, svake nedelje su u bg i drze predavanja na tu temu tako da ako ne moras bolje da sa bankarima nemas nikakva posla u startu si gubitnik

Tema je bas zato sto moras. Svakome jednog trenutka zatreba kes hitno, a sigurno je bolje uzeti ga po definisanim uslovima nego pozajmiti od manjih kriminalaca nego sto su banke, jer ovi manji imaju i vece kamate i ne pravdaju se nikome.
 
ne znam jer ne uzimam kredite ali znam mnoge koji su se zahebali...pa dovoljno je da im vidis reklame samo sto iz frizidera ne iskacu...a najvise vole da zagrizu u krtinu a nje je sve manje

Novac je roba i drzava se tako i postavila. Banke su bolje nego kriminalci i treba da zarade, medjutim ja mislim da kod nas banke vode bivsi krimosi, pa sprovode necivilizovano i protivzakonito zelenasenje kako su navikli pre nego su dovukli banke. Societe Generale su definitivno najgori u tom smislu.
 
Njihovi sluzbenici imaju redovna predavanja na temu - kako navatavati budale... ne bas tako ali na to se svodi....nisam verovala ali upoznah neke predavace iz Hrvatske, svake nedelje su u bg i drze predavanja na tu temu tako da ako ne moras bolje da sa bankarima nemas nikakva posla u startu si gubitnik

Rađa li se to bankarska mafija !?

- - - - - - - - - -

Tema je bas zato sto moras. Svakome jednog trenutka zatreba kes hitno, a sigurno je bolje uzeti ga po definisanim uslovima nego pozajmiti od manjih kriminalaca nego sto su banke, jer ovi manji imaju i vece kamate i ne pravdaju se nikome.

Obaška, što je njihova opomena da te poliju kanistrom benzina,
pa se igraju upaljačem !
 
Niko Vas ne tera da uzmete kredit ako veċ morate onda igrate po njihovim ulovima, koje naravno potpišete i onda nema posle nisam znao i razne nebulozne razloge. Sve u svemu zeznu Vas samo tako, ne vredi posle kukati. Templari uvek dobiju više

Tebe niko ne tera, ali ti nekoga teras da se zaduzuje za tvoj racun.
Najlakse je iz pozicije meni nista ne treba osim ... daj tata 500evrica za letovanje, treba da idem kod cure na rodjendan, daj tata par hiljadarki. Jbg, tata udari me idiot dok sam bio na parkingu, nisam ni video ko je.
Mrss, bre, ti mali pametnjakovicu.
 
Ko koga ovde vara u naslovu?

- - - - - - - - - -

ZAGONETNO ZANIMANJE:
bavim se intelektualnom prostitucijom a nisam inženjer ni advokat ni novinar ni sudija ni policija ni opštinar ni političar

- - - - - - - - - -

ne znam jer ne uzimam kredite ali znam mnoge koji su se zahebali...pa dovoljno je da im vidis reklame samo sto iz frizidera ne iskacu...a najvise vole da zagrizu u krtinu a nje je sve manje

Dok je budala koje rade za 150 evra mesečno a dva meseca unapred najvaljuju "letovanje u Grčku" da svi čuju,
biće i banaka...

Doduše, nikad ne kažu da uzimaju najjadnije aranžmane pa posle Grčka ambasada kuka SrBskoj kako turisti prave problem - oće u full-u al za džabe
9 dana za 70 evra (2 dana je džabe)
 
Dok nisu došle seljančice sa fakultetom tj seljanka VII stepen, Beogradjani nisu znali da postoji mašina za pranje sudova
to je najvažniji kredit odmah posle klime koja im nedostajala (tamo kod njih duvo vetar ovde nema)

Pametni ne uzimaju kredite, nego zajme pare od prijatelja kojima posle ne vracaju nikad. Za to treba da si podesen negde u nedodjiji, pa da te boli uvo sta misle gradjani.
 
Radi se o nasim, gradjanskim interesima, zato mislim da je najbolje mesto pdf dom i porodica.

Mom ocu je ostalo 15 - 20 dinara duga na racunu u istoj banci posle 6 meseci (za to vreme banka ni jednom nije pozvala da obavesti mog oca o dugu) su napakovali dug od 2 800 dinara na racun kazni/taksi/penala/opomena/odrzavanja i slicnih sr*nja, ljubazni sluzbenik je tada objasnio da je bolje da odmah plati jer ce progresivno povecavati taj dug do astronomske cifre.
Banke i uopste veliki poslodavci imaju zastitu drzave, a zasto je to tako pa tako je jer ne postoji nikakva realna kontrola imovine politicara jer niko ne kontrolise niti ima m*da da proveri otkud nekome bez dana radnog staza skup automobil i stan na dobroj lokaciji u BG-u.
 
Dok nisu došle seljančice sa fakultetom tj seljanka VII stepen, Beogradjani nisu znali da postoji mašina za pranje sudova
to je najvažniji kredit odmah posle klime koja im nedostajala (tamo kod njih duvo vetar ovde nema)

Репутација.

То су они којима је прва интервенција застакљивање лође односно балкона. (опет кредит :lol:)

- - - - - - - - - -

Dok je budala koje rade za 150 evra mesečno a dva meseca unapred najvaljuju "letovanje u Grčku" da svi čuju,
biće i banaka...

Doduše, nikad ne kažu da uzimaju najjadnije aranžmane pa posle Grčka ambasada kuka SrBskoj kako turisti prave problem - oće u full-u al za džabe
9 dana za 70 evra (2 dana je džabe)


:worth:

Аранжмани који укључују ношење бога оца од куће и кување по припеци.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Репутација.

То су они којима је прва интервенција застакљивање лође односно балкона. (опет кредит :lol:)


:worth:

Аранжмани који укључују ношење бога оца од куће и кување по припеци.

Ma, pazi kredit je za ljude, gradjane i privredu, nevazno za sta ti treba.
Evo ti primer, moj poznanik ima rodjaka koji je negde nesto zabrljao, da bi mu pomogao uzeo je da mu on resi dug, da je uzeo u banci po reklamiranim uslovima ne bi imao problema, sada jedva otplacuje samo kamatu.
 
da mogu da letuju bez kredita ne bi ga uzimali... znas li ti uopste sta za decu a i za odrasle znaci more i sunce ili mislis da je to luksuz i da je bolje da ne idu na more nego da dizu kredite da se lece kad se razbole

За летовање од 7-10 дана у неком Пефкохорију (кување плус цегери) не треба ти кредит. Кредит се узима за оне боље варијанте.

Шта је коме потребно и колико здравље зависи од мора и сунца, па - дискутабилно је. Можда кад би се остало једно два месеца.

Овако се више сјебеш у путу него што осетиш бољитак. Али, то и није тема. Тема су кредити. а они се без велике муке (да не кажем нужде :mrgreen:) НЕ подижу.
 
da mogu da letuju bez kredita ne bi ga uzimali... znas li ti uopste sta za decu a i za odrasle znaci more i sunce ili mislis da je to luksuz i da je bolje da ne idu na more nego da dizu kredite da se lece kad se razbole

Да, наши преци који нису ишли на море су због тога сви данас мртви..

- - - - - - - - - -

За летовање од 7-10 дана у неком Пефкохорију (кување плус цегери) не треба ти кредит. Кредит се узима за оне боље варијанте.

Шта је коме потребно и колико здравље зависи од мора и сунца, па - дискутабилно је. Можда кад би се остало једно два месеца.

Овако се више сјебеш у путу него што осетиш бољитак. Али, то и није тема. Тема су кредити. а они се без велике муке (да не кажем нужде :mrgreen:) НЕ подижу.

Не знам за друге, али ја убодох хотел у Сунчевом Брегу, 4звезден, FB, 11 ноћења, нас четворо, ја, жена и двоје деце за 740€.
 

Back
Top