Nije Njuz.net: Vucic zaposljava sudske prevodioce za bosanski jezik!

Da to je sad problem jer se muslimani ne odazivaju na sudske pozive pravdajuci se da ne razumeju jezik.jedni vestak za bosanski jezik je bio u NS ali zbog obima posla ne moze da odradi sve sto se trazi od njega.To je problem koji trazi nova izmisljena radna mesta i "strucnjake"

koje su kvalifikacije potrebne da se zaposlis?

Nesto mi se javlja da odlicno govorim oba "jezika" :lol:

Joj majku im SNS-ovsku na sta oni trose nas novac
 
A Hrvatski je isto što i Srpski jer su uzeli pravilo čitanja jedno slovo jedan glas po Srbinu Karadžiću

- - - - - - - - - -

koje su kvalifikacije potrebne da se zaposlis?

Nesto mi se javlja da odlicno govorim oba "jezika" :lol:

Joj majku im SNS-ovsku na sta oni trose nas novac

Pa ima valjda test pismenosti

Slaninica se piše sl'n'n'nca
a "vataj me za sisu" se valjda piše "drpaj me za s'su"
 
Da to je sad problem jer se muslimani ne odazivaju na sudske pozive pravdajuci se da ne razumeju jezik.jedni vestak za bosanski jezik je bio u NS ali zbog obima posla ne moze da odradi sve sto se trazi od njega.To je problem koji trazi nova izmisljena radna mesta i "strucnjake"
zvanicni jezik u Srbiji je srpski, tako da ukoliko ne dodje do pojavljivanja sledi privodjenje.Ovo nije "problem" ovo ce tek da bude problem,je kada nekome nesto das to posle ne mozs da oduzmes.Pocece da se izdrkavaju na drzavu u besmislenim zahtevima i majmuni ce im izlaziti u susret.
Onaj osecaj kada osetis stid a nemocan si da bilo sta promenis
 
zvanicni jezik u Srbiji je srpski, tako da ukoliko ne dodje do pojavljivanja sledi privodjenje.Ovo nije "problem" ovo ce tek da bude problem,je kada nekome nesto das to posle ne mozs da oduzmes.Pocece da se izdrkavaju na drzavu u besmislenim zahtevima i majmuni ce im izlaziti u susret.
Onaj osecaj kada osetis stid a nemocan si da bilo sta promenis

Још један велики успех напредњака: увођење босанског у школе у Рашкој области и нови уџбеници историје у којима се учи национална историја "Бошњака".

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/368725/Od-sutra-bosanski-jezik-u-nekim-skolama-na-jugu-Srbije
 
zvanicni jezik u Srbiji je srpski, tako da ukoliko ne dodje do pojavljivanja sledi privodjenje.Ovo nije "problem" ovo ce tek da bude problem,je kada nekome nesto das to posle ne mozs da oduzmes.Pocece da se izdrkavaju na drzavu u besmislenim zahtevima i majmuni ce im izlaziti u susret.
Onaj osecaj kada osetis stid a nemocan si da bilo sta promenis

Uvodi se i ciganski na fakuletete da znas,od sledece nastavne godine
 
Jel neko primetio u čemu je problem ?

Nema prevodilaca sa srbskog na bosanski. :lol: Za obrnuto nema problema.

"Uprkos tome što je u sudskim postupcima omogućeno pravo na prevođenje ukoliko to pripadnici manjina zatraže, najviše problema zbog toga je, prema navodima medija, do sada bilo u Novom Pazaru i Prijepolju.

Predmeti se sa srpskog na bosanski ne prevode, jer to nema ko da učini pa se suđenja odlažu i dolazi do zastarevanja."


Problem je što "Bošnje" ne razumeju srbski :sad2: Ali mi, kao prava država moramo da im obezbedimo prevodioce. Kad može Hag Šešelju sve da prevede s hrvatskog, bošnjačkog, odvratnog engleskog i da mu napiše na ćirilici onda i mi treba da uzvratimo sličnom ljubaznošću domaćim bošnjama. :)
 
Србија је и тванично признала босански језик пре не го што је он постао међународно признат, сад нека се дави у говнима која је сама изасрала. Признали смо и црногорски језик.

- - - - - - - - - -

Problem je što "Bošnje" ne razumeju srbski :sad2: Ali mi, kao prava država moramo da im obezbedimo prevodioce. Kad može Hag Šešelju sve da prevede s hrvatskog, bošnjačkog, odvratnog engleskog i da mu napiše na ćirilici onda i mi treba da uzvratimo sličnom ljubaznošću domaćim bošnjama. :)

Није ствар да ли Бошње разумеју, него да ли имају право на употребу "свог" језика.
 
...
Није ствар да ли Бошње разумеју, него да ли имају право на употребу "свог" језика.

To je naše nasleđe gospode Borisa i Koštunice. Oni su, kao pravi europljani, smatrali da treba da priznamo te jezike kad već takva prava u međunarodnim sudovima imamo i mi Srbalji.
 

Back
Top