Sep Blater podneo ostavku!

Decky_Nis

Elita
Poruka
18.330
Zvuči nestvarno: Sep Blater podneo ostavku na mesto predsednika FIFA!

Predsednik Svetske fudbalske federacije Sep Blater podneo je ostavku i najavio nove izbore u toj organizaciji.
Blater je u Cirihu rekao da će "što pre" sazvati nove izbore za predsednika FIFA.

Švajcarac je u petak ponovo izabran za predsednika FIFA i dobio svoj peti mandat, a brojne sportske organizacije, pre svih Evropska fudbalska unija, pozvale su ga da podnese ostavku posle skandala i hapšenja visokih čelnika u istrazi o korupciji.



Ta hapšenja inicirala su raskol između FIFA i UEFA, pod znakom pitanja je bio način dodele organizacije Mundijala Rusiji i Kataru, a ovu odluku Blater je doneo samo nekoliko dana posle reizbora.



On je na 65. kongresu 29. maja dobio 133 glasa, protivkandidat Ali bin al-Husein 73, i odluka je trebalo da bude odložena za drugi krug, ali se princ Ali povukao i izborne trke.



"Očigledno je da moj mandat ne podržavaju svi, meni je u interesu samo ono što je u interesu FIFA, pa sam zato i doneo ovu odluku. Sledeći kongres održaće se sledeće godine u Meksiku (13. maj), Izvršni odbor bi mogao da sazove vanredno okupljanje kako bi se izabrao naslednik. Sve će se uraditi prema proceduri i statutu FIFA, kako bi se pronašli najbolji kandidati za novog čelnika", rekao je Blater.
 
Prvenstvo u Kataru ionako nema veze s mozgom, ali nikakve. To je jasno da su kupili, i ako im se stvarno oduzme prvenstvo, tu vijest će pozdraviti i igrači i navijači. Biće krivo samo nekolicini katarskih robovlasnika i korumpiranim FIFAinim dužnosnicima.
Za prvenstvo u Rusiji ne vidim razlog zašto se ne bi igralo. Jedino ako ne pronađu dokaze da su i oni kupili domaćinstvo. Al kupio je i Surkis EURO, pa nikom ništa. Tako da mislim da je SP u Rusiji vrlo vjerojatno.
 
Poslednja izmena:
Prvenstvo u Kataru ionako nema veze s mozgom, ali nikakve. To je jasno da su kupili, i ako im se stvarno oduzme prvenstvo, tu vijest će pozdraviti i igrači i navijači. Biće krivo samo nekolicini katarskih robovlasnika i korumpiranim FIFAinim dužnosnicima.
Za prvenstvo u Rusiji ne vidim razlog zašto se ne bi igralo. Jedino ako ne pronađu dokaze da su i oni kupili domaćinstvo. Al kupio je i Surkis EURO, pa nikom ništa. Tako da mislim da je SP u Rusiji vrlo vjerojatno.

Ako ce oduzimanje Kataru biti pozdravljeno zbog klime, onda ce oduzimanje Rusiji biti pozdravljeno zbog toga sto su razbacali stadione po celoj drzavi. I za SP u Brazilu su se pojedini zalili zbog predugih putovanja.
 
Prvenstvo u Kataru ionako nema veze s mozgom, ali nikakve. To je jasno da su kupili, i ako im se stvarno oduzme prvenstvo, tu vijest će pozdraviti i igrači i navijači. Biće krivo samo nekolicini katarskih robovlasnika i korumpiranim FIFAinim dužnosnicima.
Za prvenstvo u Rusiji ne vidim razlog zašto se ne bi igralo. Jedino ako ne pronađu dokaze da su i oni kupili domaćinstvo. Al kupio je i Surkis EURO, pa nikom ništa. Tako da mislim da je SP u Rusiji vrlo vjerojatno.
:tick:
 
E baš šteta,znači ode nam Blater...

blatter.gif
 
Ne samo zbog klime vec i zbog termina odrzavanja. Kazu da ce se igrati u decembru jer su u letnjem periodu tamo temperature preko 50 stepeni sto je nenormalno za igranje fudbala. A to dalje znaci da ce se sva prvenstva istumbati i nastace haos. Katar je kupio organizaciju SP jer imaju nenormalno novca i treba im marketing. Ja sam da se to promeni a za Rusiju nikako. Ako je Poljska sa onim njihovim huliganima mogla da organizuje EP moze i Rusija SP.
 
FBI istražuje dodelu SP 2018. i 2022.

FBI istražuje okolnosti pod kojima su Rusiji i Kataru dodeljena domaćinstva Mundijala 2018. i 2022. godine, prenosi Rojters.

Prethodno je obelodanjeno da je pod istragom FBI i odlazeći predsednik FIFA Sep Blater.

Blater je u utorak saopštio odluku o povlačenju sa mesta predsednika FIFA, samo četiri dana nakon što je dobio peti mandat.

On prvobitno nije bio imenovan u dokumentima američkog suda prošle nedelje u kojima je označeno 14 osoba za reketiranje, prevare i pranje novca u FIFA.

Među njima je i podpredsednik ove organizacije Džefri Veb, kao i bivši predsednik fudbalske konfederacije Brazila Hose Marija Marin.

Kao Blaterovi zamenici pominju se David Žinola i Princ Bin Al Husein, a novi izbori će biti održani između decembra i marta.

Otkad FBI ima nadleznosti van americke teritorije?

Zar ovako nesto ne bi trebalo da bude u nadleznosti Interpola, jer je FIFA internacionalna a ne americka organizacija!?
 
Otkad FBI ima nadleznosti van americke teritorije?

Zar ovako nesto ne bi trebalo da bude u nadleznosti Interpola, jer je FIFA internacionalna a ne americka organizacija!?

Hapsili su ih u suradnji sa švicarskom policijom. I sve ostalo će radit u suradnji s lokalnim policijama, Interpolom, kakogod. Brzo se oni dogovore. Nije da se radi o Iranu pa će imat poblema s jurisdikcijom :)
 

Back
Top