koje hormonske tablete ya kontracepciju koristite

Ja sam nekad koristila te male zute jasmin tabletice....................Ali mislim da to nije dobro...............Mi zene uvijek morao misliti na sve,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Ako bas moras posavjetuj se sa apotekarkom da ti da neke kvalitetne.............ali one remete nasu fiziologiju................Zelim ti da izaberes nesto dobro....................:)
 
Ne koristim, niti sam kad koristila.
Par drugarica je koristilo neke, nemam pojma koje, i nisu imale negativnih nuspojava, za razliku od moje sestre koja je završila u bolnici sa bukvalno pocrnelom rukom i trombom koji je već krenuo ka plućima/srcu.

zato ja i ne pijem...naime, ja sam jednom pokusala da pijem davno i meni kojoj su svi rezultati krvne slike uvek bili odlicni, koja sam se bavila sportom, skoci holesterol. ne secam se koje mi je prepisao ginekolog. u svakom slucaju odmah mi je prekinuo i reko mi covek da vise ne pijem, ne samo te, nego nijedne.

kondom je najbolje i najmanje stetno resenje.

- - - - - - - - - -

meni ej prece moje zdravlje, nego bilo ko drugi.
 
idi kod lekara, da ti prepise odgovarajuce kontraceptivne pilule, na osnovu balansa tvojih hormona, a ne na osnovu pokupljenih iskustava iz druge ruke.
ne igrajte se, bre, tim stvarima. kad odlakave ledja i akne poiskacu po licu, trudnoca ce ti doci kao blagoslov.ako ti je dao yasmin, probaj ih, pa onda sudi.
 
ja sam koristila neke na e ...cula sam da se ne proizvode vise
ja bi opet pocela da koristim ,,ali ne znam koje su najbolje
kakva su vasa iskustva
meni je ginekolog prepisao jasmin
ali nekako mi ne ulivaju poverenje
ima li jos neke tablete na nasem tryistu ove vrste da su bolje

sta fali da ejakulira tebi po stomaku ili po guzi :heart:
 
ja sam koristila neke na e ...cula sam da se ne proizvode vise
ja bi opet pocela da koristim ,,ali ne znam koje su najbolje
kakva su vasa iskustva
meni je ginekolog prepisao jasmin
ali nekako mi ne ulivaju poverenje
ima li jos neke tablete na nasem tryistu ove vrste da su bolje

http://www.webmd.com/sex/birth-control/birth-control-pills?page=4

Birth control pills that contain drospirenone, including YAZ and Yasmin, have been investigated by the FDA because of the possibility that they may cause an increased risk for blood clots. Drospirenone is a man-made version of the hormone progesterone. Other brands containing drospirenone include Beyaz, Safyral, Gianvi, Loryna, Ocella, Syeda, and Zarah.

Te Jasmin bile su pod istragom zato sto se sumnjalo da izazivaju trombove. neke su studije pokazale da izazivaju a neke su bile negativne. U svakom slucaju zaobidji ih.

Birth control pills can be taken safely by most women. They are not recommended, though, for women over the age of 35 who smoke.

Tablete za kontracepciju mogu koristiti vecina zena. Ali nisu preporucene za zene pusace preko 35 godina.

Moja je bivsa devojka koristila i nikad nije imala problema. Nikakvih. Ali i sama kaze da je njena drugarica koristila iste i imala je nekih problrema. Obzirom koliko malo zena u Srbiji koristi hormonske tablete kao kontracepciju malo je doktora koji imaju neko vece iskustvo. Svaki organizam je drugaciji tako da treba biti pazljiv sa izborom.
 
Ovaj link nijije los za one koji znaju Engleski.
https://www.arhp.org/publications-and-resources/quick-reference-guide-for-clinicians/choosing

- - - - - - - - - -

idi kod lekara, da ti prepise odgovarajuce kontraceptivne pilule, na osnovu balansa tvojih hormona, a ne na osnovu pokupljenih iskustava iz druge ruke.
ne igrajte se, bre, tim stvarima. kad odlakave ledja i akne poiskacu po licu, trudnoca ce ti doci kao blagoslov.ako ti je dao yasmin, probaj ih, pa onda sudi.

Ne vidim kako od zenskih hormona mogu da odlakave ledja. A stro se tice akni dokazano je da kontracepcivne pilule imaju suprotan efekat tj manje akni.
 
pisala sam figurativno,o ledjnim dlakama mislila sam da je ocigledno da karikiram, ne bi li se, mozda, nekome ucinilo da je ipak bolje da se ne zaebava sa uzimanjem hormona na svoju ruku.svi se zakace za trudnocu, a u vremenu u kome zivimo, trudnoce je se najlakse resiti. sto ces da skembas organizam gutanjem tableta koje si videla kod drugarice i kupila ih, jer su njoj pomogle, mene dovodi do ludila,kao majku tinejdzerke koja nikada ne moze dovoljno da naglasi vaznost zastite sto putem kondoma, sto posetama LEKARU radi prepisivanja bilo kakve terapije.
ja i svojoj cerki cantram da ce je sutra kondom stititi do mnogo vecih bauka nego sto je trudnoca, nadam se da ne mlatim u prazno.
a za akne, joj nemoj.mislim, verujem da se razumes u tematiku, ali to sto si napisao moze macku o rep da se okaci.
 

Back
Top