„Stubovi“ naše privrede su kladionice i pekare

petar.petrovic

Iskusan
Poruka
6.459
Mala privreda u Srbiji na niskim je granama - istraživanje „Blica“ pokazuje da živimo od tiketa, brze hrane, solarijuma...



U Srbiji ima 222.000 preduzetnika, a čak 143.000 ima kladionicu, pekaru, firizerski salon, apoteku... Vreme kada su banke, menjačnice i kafići nicali kao pečurke zamenila je era jeftinijeg biznisa - u gotovo polovinu napuštenih lokala danas se useljavaju priređivači igara na sreću, pedikiri, prodavci bižuterije i opreme za telefone. Ulaganja u ovakve poslove su mala i idu već od 2.000 evra. Toliko za mesec dana može da zaradi dobar frizer.

Za samo godinu dana S. M. (24) otvorio je dva fast fuda u prestonici, a koliko dobro posluje, pokazuje to što uskoro planira i otvaranje trećeg.

- Prvi restoran otvorio sam u zabačenom lokalu za čiji sam zakup davao svega 250 evra. Posle četiri meseca iznajmio sam veći lokal bliže centru grada - priča naš sagovornik.



http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/563799/Stubovi-nase-privrede-su-kladionice-i-pekare
.........................................................................................................................


Sta ocekivati u ovakvoj drzavi i kakva nam je buducnost...?:think:
 
Narod ovde,mlade generacije naročito, su generalno "školovani" za blejanje,krkanje i poziranje...sada to umeće pretvaraju u pare :lol:

Iskreno mislim da je bolje i to nego da sede kući
i filozofiraju kako je svet nepravedan,ali je dobar pokazatelj očaja koji živimo.

....a specijalno da bleje u kladži, tu može čovek svakakvog pametnog sveta da vidi :mrgreen: , sve mozak do mozga
 
Drzavu nam vode konobair grobari i propali otpadnici i lupezi i sta onda ocekujete da ti isti podrze i unaprede.

Đelić, Dinkić, Tadić, Vlahović, Labus, Svilanović....sve sami psihijatri, ekonomisti i profesori , ali posle njih ostadoše svi i bez kinte , bez pameti a profesore tek ne mogu ni da smisle ( Dinkić, Labus) :mrgreen:

Hbš formalno "obrazovanje" ( uostalom, nisu došli sa Oksforda), vaspitanje i elemntarno poštenje nama treba. Ova zemlja je najviše napredovala kad je nepismen ali dobronameran seljak predvodio ( Obrenović) .
 
Narod ovde,mlade generacije naročito su generalno "školovane" za blejanje,krkanje i poziranje...sada to umeće pretvaraju u pare :lol:

Iskreno mislim da je bolje i to nego da sede kući i filozofiraju kako je svet nepravedan,ali je dobar pokazatelj očaja koji živimo.

Tacno, ali zato vise nemas ni uslugu ni robu a da je kvalitetna, sve sami diletanti i "privredni" polusvet. Ali taj problem nije od juce i slucajno, to su mladi koji su rasli '90-tih ni uz kakve kriterijiume i u vreme kad su najveci strucnjaci (osim ako nisu bili stranacki kadar) proganjani ili sami odlazili u penziju a njihovi roditelji nisu ni stigli da postanu strucnjaci vec "muvatori" i sverceri.

Nisu imali od koga da nauce da posluju i da teze boljem, vec da se zadovolje sa malim radnjama ni ne znajuci sta je kvalitet ili makar etika u poslovanju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top