Templari oskrnavili srpsku crkvu!

Gomila gluposti,
svi znaju da su templari zakleti neprijatelji vatikana i jezuita.

Ovi sa crvenim krstom na belom su dobri momci, treba biti oprezan od onih sa belim krstom na crvenom, malteskih vitezova, svajcarskih bankara koji vladaju vatikanom.
I koji su nazalost saucetvovali u vladavini ovom drzavom i njenim simbolima.

Takodje opste poznata tajna da su vecinu hramova, pogotovo u severnoj Srbiji, ustanovili templari, Crkva kasnije preuzela rukovodjenje.
mnoge crkve imaju izrezbaren templarski krst.

Doduse ovi na videu deluju kao neki sarlatani i masoni.

Sta je sa viteskim redom zmaja...
 
Crkve u Srbiji nisu gradili nikakvi masoni nego srbi,i oni su druga vera,koji ce kod nas,to nije po pravoslavlju da se ovako nesto radi,to sto oni rade to je nepostovanje nasih svetinja.Njima niko ne brani da grade svoje hramove pa nek se mole kome oce,nas se to ne tice,ali u nase da ne diraju!
 
http://www.crveneberetke.com/templari-oskrnavili-pravoslavnu-crkvu-u-beceju/

cc,sta smo docekali..nerazumem sto ti templari ne idu u svoje crkve nego skrnave nase,koga su pitali i ako su pitali ko im je dao dozvolu za ovo?

Zasto se uzbudjujes kada je Isus bio protiv crkvi?

Isus je sa svojim pristalicama zaveo embargo na svu robu koju je svestenstvo pronosilo kroz Hram, poremetivši tokove profitabilne trgovine koja se tamo odvijala tokom hodočašća. Znas li koliko crkva ma koja bila, pravoslavna, katolicka, protestantska ili ma koja druga zaradjuje preko svojih i kroz svoje bogomolje?


Posadi neko cvece, napravi fontanu. Radi meditacije, okreni se svom bicu.
 
Zasto se uzbudjujes kada je Isus bio protiv crkvi?

Isus je sa svojim pristalicama zaveo embargo na svu robu koju je svestenstvo pronosilo kroz Hram, poremetivši tokove profitabilne trgovine koja se tamo odvijala tokom hodočašća. Znas li koliko crkva ma koja bila, pravoslavna, katolicka, protestantska ili ma koja druga zaradjuje preko svojih i kroz svoje bogomolje?


Posadi neko cvece, napravi fontanu. Radi meditacije, okreni se svom bicu.

Isus nije bio protiv crkve,nego protiv kupovine i prodaje koja se vrsila u hramu kome to nije bila namena,a to koliko crkva zaradjune ne znam niti me se tice.

Ja verujem u Boga,a ne u pare.
 
Gomila gluposti,
svi znaju da su templari zakleti neprijatelji vatikana i jezuita.

Ovi sa crvenim krstom na belom su dobri momci, treba biti oprezan od onih sa belim krstom na crvenom, malteskih vitezova, svajcarskih bankara koji vladaju vatikanom.
I koji su nazalost saucetvovali u vladavini ovom drzavom i njenim simbolima.

Takodje opste poznata tajna da su vecinu hramova, pogotovo u severnoj Srbiji, ustanovili templari, Crkva kasnije preuzela rukovodjenje.
mnoge crkve imaju izrezbaren templarski krst.

Doduse ovi na videu deluju kao neki sarlatani i masoni.

Sta je sa viteskim redom zmaja...

Templari su u pocetku bili branioci Hristovog groba, i logicno je da poticu iz vatikanske "kuhinje".
Drugo, taj hram , u kome su vrsili sluzbu, nije u upotrebi.

- - - - - - - - - -

Pa sta,pravoslavni nemaju sta da traze sa katolicima,i ovo je stvarno odgovornost onih svestenika koji su to dopustili.

Ti trebas da znas istoriju, a po istoriji su pravoslavni potekli iz Katolicke crkve, namerno ovako pisem, jer tek posle izdvajanja Konstantina iz Rima, postaje rimokatolicka crkva.
Anatema je bacena 1054 god., skinuta je i papa i ptarijarh, sluze ponovo zajedno liturgiju.
Drugo, pronadji malo ko su bili Nemanjici i odakle stizu u Srbiju.
 
Templari su u pocetku bili branioci Hristovog groba, i logicno je da poticu iz vatikanske "kuhinje".
Drugo, taj hram , u kome su vrsili sluzbu, nije u upotrebi.

- - - - - - - - - -



Ti trebas da znas istoriju, a po istoriji su pravoslavni potekli iz Katolicke crkve, namerno ovako pisem, jer tek posle izdvajanja Konstantina iz Rima, postaje rimokatolicka crkva.
Anatema je bacena 1054 god., skinuta je i papa i ptarijarh, sluze ponovo zajedno liturgiju.
Drugo, pronadji malo ko su bili Nemanjici i odakle stizu u Srbiju.

Ne lupetaj,pravoslavna crkva je nastala odvajanjem,jer iz prvobitne hriscanske crkve nastaju 2,istocni i zapadni deo,i ne moze pravoslavna da nastane iz katolicke,mislim tvoje tumacenje je neverovoatno,a drugo,svi vi imate neke teze i antiteze o Nemanjicima,iako ko zna iz kojih izvora to sve uzimate,ja naravno necu,jer je istoriju pisao ko je kako stigao,tako da ni vi niste sigurni da li je to tacno.

A drugo,niodakle nisu stigli Nemanjici nego su oni proistekli iz svog naroda,tako da kucas u prazno.
 
Ne lupetaj,pravoslavna crkva je nastala odvajanjem,jer iz prvobitne hriscanske crkve nastaju 2,istocni i zapadni deo,i ne moze pravoslavna da nastane iz katolicke,mislim tvoje tumacenje je neverovoatno,a drugo,svi vi imate neke teze i antiteze o Nemanjicima,iako ko zna iz kojih izvora to sve uzimate,ja naravno necu,jer je istoriju pisao ko je kako stigao,tako da ni vi niste sigurni da li je to tacno.

A drugo,niodakle nisu stigli Nemanjici nego su oni proistekli iz svog naroda,tako da kucas u prazno.
Nemaš ti veze sa vezom . Nemanjići su stigli iz Crne Gore (Duklje ) kao katolici .
 
Isus nije bio protiv crkve,nego protiv kupovine i prodaje koja se vrsila

Isus je bio protiv crkve u kojoj se vrsila kupovina/prodaja. Danas svaka crkva vrsi kupovinu prodaju, tako da, ne zanosi se. Ako ne prodaje sama crkva ispred oltara prodaje i kupuje njena blagajna.

Drugo, taj hram , u kome su vrsili sluzbu, nije u upotrebi..

Postavljacica treba da pruzi kakav takav odgovor na ovo pitanje jer je otvorila temu sa ociglednim napadom na druge cemu ne uci njena crkva, da odgovori zasto nije otvorila temu o napustenim hramovima koji zjape prazni a daju se milioni za silne krstove, crkve i druge objekte koji nicu kao pecurke posle kise.
 
Nemaš ti veze sa vezom . Nemanjići su stigli iz Crne Gore (Duklje ) kao katolici .

Da,lupas kao otvoren prozor,greskom je sveti Sava bio krsten,ali je ta greska bila ispravljena,a vi odmah likujete,jer ste izdajnici.

- - - - - - - - - -

Isus je bio protiv crkve u kojoj se vrsila kupovina/prodaja. Danas svaka crkva vrsi kupovinu prodaju, tako da, ne zanosi se. Ako ne prodaje sama crkva ispred oltara prodaje i kupuje njena blagajna.

Bio je protiv kupovine u crkvi,ali ne i protiv crkve,dakle ne zasmejavaj me.
 
Bio je protiv kupovine u crkvi,ali ne i protiv crkve,dakle ne zasmejavaj me.


Bio je protiv crkve u kojoj se vrsi kupovina. Samu crkvu u kojoj se nalazi novac naziva pecinom.

I dođoše u Jerusalim. I ušavši u hram poče izgoniti one koji prodavahu i kupovahu u hramu .... »Dom moj zvaće se dom molitve za sve narode«; a vi ste od njega napravili razbojničku pećinu.

U tvojoj crkvi se prodaje, da, ne?
 
Bio je protiv crkve u kojoj se vrsi kupovina. Samu crkvu u kojoj se nalazi novac naziva pecinom.

I dođoše u Jerusalim. I ušavši u hram poče izgoniti one koji prodavahu i kupovahu u hramu .... »Dom moj zvaće se dom molitve za sve narode«; a vi ste od njega napravili razbojničku pećinu.

U tvojoj crkvi se prodaje, da, ne?

Covece,izvini ali pokusavas da mi objasnis nesto na los nacin,pokusavam da ti ne kazem jednu losu rec.:D

- - - - - - - - - -

Siguran sam da bi bio protiv cenovnika crkve za opela i vencanja, siguran sam 101 %

To niko i ne spori i to je i sustina.
 
Ne lupetaj,pravoslavna crkva je nastala odvajanjem,jer iz prvobitne hriscanske crkve nastaju 2,istocni i zapadni deo,i ne moze pravoslavna da nastane iz katolicke,mislim tvoje tumacenje je neverovoatno,a drugo,svi vi imate neke teze i antiteze o Nemanjicima,iako ko zna iz kojih izvora to sve uzimate,ja naravno necu,jer je istoriju pisao ko je kako stigao,tako da ni vi niste sigurni da li je to tacno.

A drugo,niodakle nisu stigli Nemanjici nego su oni proistekli iz svog naroda,tako da kucas u prazno.

Da bi razumjeli religiju, moramo imati neka elementarna povijesna znanja....istina je da se poviješću manipuliralo ovisno o interesima, ali to isto znači i da povijest predstavlja bezgraničnu mogućnost istraživanja, ako se ne želimo utopiti u moru manipulacija, po principu linije manjeg otpora.
1054. godine pravoslavna crkva se odvaja od katoličke, a sve je počelo još za vrijeme Konstantina kojem usput možemo zahvaliti i za mnoge današnje obrede i vjerovanja, s obzirom da je paganskim i nebiblijskim vjerovanjima dao nov, kršćanski identitet, a sve sa ciljem lakše vladavine i centralizacije svoje vlasti.
Sve do 1054. godine papa, ili tzv. rimski biskup, bio je "prvi među jednakima" kršćanske crkve.

- - - - - - - - - -

Ali Vi vernici OPET u crkvu i OPET placate :think:

Potrošačko društvo...misli narod da se sve kupuje novcem :mrgreen:
 
Zasto se uzbudjujes kada je Isus bio protiv crkvi?

I.

Ovo je teska glupost i neistina

Romans 16:4
They risked their lives for me.
Not only I but all the churches of the Gentiles are grateful to them.

1 Corinthians 11:16
If anyone wants to be contentious about this, we have no other practice—nor do the churches of God.

Galatians 1:22
I was personally unknown to the churches of Judea that are in Christ.

----
Crkve se pominju u Bibliji, niko nikada nista tamo nije napisao lose o tome.
Sam Isus kaze da je to njegov Dom...
A to sto ljudi od Crkve prave danas biznis je druga stvar!
 

Back
Top