Pitanje

gost 369478

Primećen član
Poruka
951
Pošto veganišem imala bi pitanje

Doručkujem zrnevlje pomešam u sojin jogurt i nabacane dosta trenutno jagoda . Sita sam do daleko posle podne (trenutno radim drugu smenu ) ponesem sebi dosta voća i to onako jedem u letu i to je to.

Da li je to tako uredno ?

Kad sam prva smjena onda sebi skuvam većinom minestrone čorbica . Jel štetno ako po 7 dana nejedem toplo i kašikom ?
 
Pošto veganišem imala bi pitanje

Doručkujem zrnevlje pomešam u sojin jogurt i nabacane dosta trenutno jagoda . Sita sam do daleko posle podne (trenutno radim drugu smenu ) ponesem sebi dosta voća i to onako jedem u letu i to je to.

Da li je to tako uredno ?

Kad sam prva smjena onda sebi skuvam većinom minestrone čorbica . Jel štetno ako po 7 dana nejedem toplo i kašikom ?

To sa vocem ti ne valja. Inace sve ostalo je super.
 
Pošto veganišem imala bi pitanje

Doručkujem zrnevlje pomešam u sojin jogurt i nabacane dosta trenutno jagoda . Sita sam do daleko posle podne (trenutno radim drugu smenu ) ponesem sebi dosta voća i to onako jedem u letu i to je to.

Da li je to tako uredno ?

Kad sam prva smjena onda sebi skuvam većinom minestrone čorbica . Jel štetno ako po 7 dana nejedem toplo i kašikom ?
Najidealnija ishrana se sastoji iz tri obroka (između obroka se ništa ne konzumira 5h da bi želudac imao vremena da se odmori). Doručak bi trebao da bude najobilniji i da se zasniva na voću. Ovo što ti kombinuješ je dosta dobro. Što više žitarica ubaciš to ćeš biti više sitanija, kao i orašastih plodova. Ima dosta kombinacija da sve to bude ukusno, ne treba jesti nešto što je zdravo a pritom nije ukusno, kada se sve to može uskladiti. Za ručak bi bilo dobro da bude nešto sa povrćem. A večera bi trebalo da bude nešto lagano, opet sa voćem.

Ti možeš ceo život da ne jedeš toplo i kašikom. Najzdraviji obrok je obrok u sirovom obliku. Kada se nešto kuva, peče, prži, ono može samo da izgubi na hraniljivosti, ne može se ništa dobiti. Tako da sa te strane opušteno.

Za razne ideje oko pripremanja hrane preporučujem da na YouTube kucaš Toni Radić, i naći ćeš dosta korisnih stvari.
Npr:

- - - - - - - - - -

Ne valja ti to previse fruktoze. Dobices secer.
Ti očigledno ne znaš od čega i kako se dobija šećer.
 

Back
Top