Windows

Meda

Elita
Poruka
18.738
Upalim lap jutros i pojavi mi se ponuda da se prijavim za free Windows 10 download, 3GB file.
Niti sam nešto skidala sa neta niti mi treba. Ovo moje čudo je Vista sa nadograđenim Win 7.
Da li da prihvatim to ili da ne diram ništa? Ne bih da nešto pokvarim. Ova sedmica sasvim fino
funkcioniše za filmove i igrice. Hvala za savet.
 
Koji je sad to Windows koj moj, pa zar nije osmica poslednja? U svakom slučaju je sedmica bolja od osmice.

Kao sto se vec desilo sa Vistom Microsoft prvo izbaci poluproizvod a onda ide ozbiljnija verzija. Vista je bila slabo prihvacena pa su posle izbacili Win7, Win8 je prosao kao Vista pa sada prave Win10. Win 95-98 nikad nisu pokusali da srede. WinXP je bio jedini koji od samog starta bio dobar i nije mu trebala popravka. Jbg nekako moraju da uzmu pare.
 
ja koristim w8.1 i komp mi je acer, uredno sam prijavljen kod njih i sve to, poslali su mi istu ponudu, pa me zanima ima li ko iskustava jel je bas poboljsanje il nije neka drasticna razlika? isplatili se menjati? ima li jos neki znacajan dodatak sem cortine? najbolje ako neko ima iskustvo
 
Ma batali se novog Win-a. Ja bih ti čak i preporučio da se vratiš na XP, koji je jedino relativno bezbedno izdanje platforme. Čak i danas. Nije li to porazno?
Dok braća kinezi ne izbace svoj OS.
 
probao sam desetku par dana.

nije jos uvek dovoljno usaglasena sa programima i nije * uglacana*

ima neke sitne prednosti ali sam se ipak vratio na 8.1 .
 
igre rade bolje :)
a koliko sam ja razumeo ..mozda gresim naravno ko oce da oseti dobrobiti od DirectX 12 morace startovati 10q
witcher 3 mi recimo primetno bolje radi tj ima veci FPS na istom naravno hardveru
 
Windows 10 je besplatan za nadogradnju za one koji imaju legalan windows , i ništa ne brinite on jeste bolji nego ostali ali je i hardverski i zahtevniji od ostalih.
 
Windows 10 je besplatan za nadogradnju za one koji imaju legalan windows , i ništa ne brinite on jeste bolji nego ostali ali je i hardverski i zahtevniji od ostalih.

Да бољи је него ли и један претходни... одличан је кад је у питању преузимање података са личних рачунара и пребацивање истих на удаљене севере свуда по свету... и потом дељењее неких од мреузетих података са разноразним маркетиншким и оним другим агенцијама...
http://liberatum.ru/e/windows-10-spy-analysis
 
Да бољи је него ли и један претходни... одличан је кад је у питању преузимање података са личних рачунара и пребацивање истих на удаљене севере свуда по свету... и потом дељењее неких од мреузетих података са разноразним маркетиншким и оним другим агенцијама...
http://liberatum.ru/e/windows-10-spy-analysis
sajt koji pišu zadrti linuxaši , e mene si našao ....
 
sajt koji pišu zadrti linuxaši , e mene si našao ....

Да биле су те приче како линуксаши само шире дезинформације везена за Мајкрософт и њихове производе...

Ондак дође неки лик и избаци гомилу докумената који покажу да су чак и линуксаши имали само мали део информација о стварној размери нарушавања приватности од стране Мајкрософта...

Али хајдемо онда о причама које су биле доступне кроз разне ИТ вести...

Пре мање од годину дана Мајкрософт је добио пресуду од америчког суда да по захтеву државних органа учини доступним све податке на својим серверима ма где се исти налазили (дакле и онима који се налазе ван територије САД).

О сервилности Мајкрософта према Америчким обавештајно- безбедносним службама је већ било много приче (чак је био доступан и дијаграм кад је која компанија приступала "Призми" и сличним пројектима)...

У часопису Свет компјутера (августовско издање) има занимљив текст о једној од нових опција у Виндовс 10 која кад се провуче кроз горе наведену информацију о судском налогу да се на захтев обавештајно - безбедносних органа учине доступни сви подаци сама по себи даје просто идеалне услове за рад обавештајно- безбедносних структура.

Да не помињемо а ће уз претходно речено бити могуће искористи сваки апарат на коме се налази Виндовс 10 за ратове у сајбер простору без потребе за накнадним убацивањем вируса и сличних акробација... НСА се већ побринула да искористи предност домаћег терена...

Ако сте стварно мислили да сте добили бесплатну надоградњу на нову верзију оперативног система... размислите поново...
 
Да биле су те приче како линуксаши само шире дезинформације везена за Мајкрософт и њихове производе...

Ондак дође неки лик и избаци гомилу докумената који покажу да су чак и линуксаши имали само мали део информација о стварној размери нарушавања приватности од стране Мајкрософта...

Али хајдемо онда о причама које су биле доступне кроз разне ИТ вести...

Пре мање од годину дана Мајкрософт је добио пресуду од америчког суда да по захтеву државних органа учини доступним све податке на својим серверима ма где се исти налазили (дакле и онима који се налазе ван територије САД).

О сервилности Мајкрософта према Америчким обавештајно- безбедносним службама је већ било много приче (чак је био доступан и дијаграм кад је која компанија приступала "Призми" и сличним пројектима)...

У часопису Свет компјутера (августовско издање) има занимљив текст о једној од нових опција у Виндовс 10 која кад се провуче кроз горе наведену информацију о судском налогу да се на захтев обавештајно - безбедносних органа учине доступни сви подаци сама по себи даје просто идеалне услове за рад обавештајно- безбедносних структура.

Да не помињемо а ће уз претходно речено бити могуће искористи сваки апарат на коме се налази Виндовс 10 за ратове у сајбер простору без потребе за накнадним убацивањем вируса и сличних акробација... НСА се већ побринула да искористи предност домаћег терена...

Ако сте стварно мислили да сте добили бесплатну надоградњу на нову верзију оперативног система... размислите поново...
Probao sam nadogradnju Win 10 sa Win.8.1 i vise od pola programa nisam mogao da pokrenem,ili mu treba 5 minuta da se otvori i uvece sam uradio Downgrade i vratio na Win.8.1 i negde sam vec napisao da bi pre ubacio jos jedan Ubuntu nego Win.10.Iako sam na Ubuntu pocetnik,ali mi se svidja OS.
 
Да биле су те приче како линуксаши само шире дезинформације везена за Мајкрософт и њихове производе...

Ондак дође неки лик и избаци гомилу докумената који покажу да су чак и линуксаши имали само мали део информација о стварној размери нарушавања приватности од стране Мајкрософта...

Али хајдемо онда о причама које су биле доступне кроз разне ИТ вести...

Пре мање од годину дана Мајкрософт је добио пресуду од америчког суда да по захтеву државних органа учини доступним све податке на својим серверима ма где се исти налазили (дакле и онима који се налазе ван територије САД).

О сервилности Мајкрософта према Америчким обавештајно- безбедносним службама је већ било много приче (чак је био доступан и дијаграм кад је која компанија приступала "Призми" и сличним пројектима)...

У часопису Свет компјутера (августовско издање) има занимљив текст о једној од нових опција у Виндовс 10 која кад се провуче кроз горе наведену информацију о судском налогу да се на захтев обавештајно - безбедносних органа учине доступни сви подаци сама по себи даје просто идеалне услове за рад обавештајно- безбедносних структура.

Да не помињемо а ће уз претходно речено бити могуће искористи сваки апарат на коме се налази Виндовс 10 за ратове у сајбер простору без потребе за накнадним убацивањем вируса и сличних акробација... НСА се већ побринула да искористи предност домаћег терена...

Ако сте стварно мислили да сте добили бесплатну надоградњу на нову верзију оперативног система... размислите поново.
..

kad se instalira win 10 kao meni na laptopu
imas opciju da poiskljucujes sve ono sto lici na curenje ide se u privacy
i tamo ides i samo pomeras slajder na off pomalo zamorno, pa iskljucis cortanu .....
elem nije gotova prica i dalje je komp vezan za mail nalog
napravis drugi acount postoji opcija this person dosent have email acount
i tako odradis sve to i u zabludi mislis da niko ne gleda na tebe

lep fin evidentno brzi od 7ce , na laptopu ce ostati na desktopu nek prodje par godina pa cemo da vidimo

ni kod babe nema za dzabe
 
Windows 10 je besplatan za nadogradnju za one koji imaju legalan windows , i ništa ne brinite on jeste bolji nego ostali ali je i hardverski i zahtevniji od ostalih.

U ku.cu je besplatan.
Nemogu da ga legalizujem, aktiviram, iako sam uneo ključ prilikom instalacije. A i odbija da se legalizuje...

Win 10 deluje kao neki najmočniji virus-malware.

Nadogradio sam ga na win 7 32, i sad mi poebao komande, mnoge opcije nerade, blokirane.

Odoh ja opet na Linux, ebo ti svetske hohštaplere...

- - - - - - - - - -

kad instaliras otkacis net I gomila stvari se resave sama po sebi..local acountom

Koga si podplatio? :lol:
 
Poslednja izmena:
Koga si podplatio? :lol:

sebe sam castio par tuborga danskih :per:
imas na torrentima zanimljiv free alat za ciscenje I skidanje tih windows servisa za pracenje I zajebancije I dovodjenje wifisensea u red
nije piraterija pa mogu da kacim link

- - - - - - - - - -

inace puno stvari je vezano za Live nalog ..kad se jednom logujes s njim trazi ti stalno da se loguje sa live nalogom ali mozes da se vratis nazad na local nalog iz account settings-a
 
sebe sam castio par tuborga danskih :per:
imas na torrentima zanimljiv free alat za ciscenje I skidanje tih windows servisa za pracenje I zajebancije I dovodjenje wifisensea u red
nije piraterija pa mogu da kacim link

- - - - - - - - - -

inace puno stvari je vezano za Live nalog ..kad se jednom logujes s njim trazi ti stalno da se loguje sa live nalogom ali mozes da se vratis nazad na local nalog iz account settings-a

Хвала пуно, жив и здрав био! :)

Међутим као што рекох, а приказао сам сликом, нема шансе да легализујем, покушао сам више пута, па чак сам и неколико пута реинсталирао...

Блокиране су многе опције у систему, те ми је 10-ка некорисна...

Обрисао сам десетку и вратио се на 7-цу... :)
 
Pih tako ti je mala moja kada nisi koristio pravi alat. Kako bi rekla pjesma.:zper:

Ne zaebavaj ovde raju, nema veze to što ti pričaš...


Nego kome smeta ona ikonica za nadogradnju Windows 10, treba uraditi ovako:

Nadogradite Windows koji imate ( 7, 8.1 ) sve što ima za nadogradnju Windowsa.

- Zatim isključite Windows update.

- Obrišite, deinstalirajte nadogradnju:


Instalirana ažuriranja:

Windows 7 SP1: KB3035583 i KB2952664

– Windows 8.1: KB3035583 i KB2976978



Traka.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top