Gugl o vama zna i više nego što mislite

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Evo necega interesantnog, sto ja odavno znam, ali mnogi nisu svesni dok ovde iznose svoje politicke stavove i misljenja.

Kasnije, kada se u reali negde spotaknu pitace se: "Sta bi?"


"Da li ste ikada pokušali da upišete svoje ime ili Tviter nadimak u Gugl Mapu? Jedino je sigurno, Gugl zna o vama i više nego što mislite.


Cela priča je počela nakon što je novinar Gardijana, Alex Hern, na Tviteru objavio post od upisivanja imena u Mape.

– Ako upišete moje ime Gugl vas neće odvesti do Gardijana, gde radim, već do puba u London Bridžu gde igram karte u slobodno vreme. Prema mom saznanju samo sam jednom ikad bio povezan sa s tim pubom online – napisao je Hern."


Za ovu Novu godinu Facebuk mi je cestitao...Mnogima je cestitao....

Ali, postavio mi je jednu sliku od koje mi se kosa podigla na glavi: slika je bila aluzija na nesto sto je samo moje, licno, privatno o cemu nikada nisam nigde komentarisao ni pisao javno!

Naravno, ulozio sam zalbu i slika je odmah uklonjena.

Ali, gorak ukus je ostao: ODAKLE SU ONI ZNALI NESTO STO SAMO JA ZNAM???? :think:

Mogu samo da zamsilim sta sve znaju o nama a mi toga nismo ni svesni......:cool:
 
Блајби, људи који висе по социјалним медијима од јутра до сутра, твитују на којој су локацији ручали и слично не могу да се жале.

Међутим то важи пре свега за грађане богатих западних држава. Њихови лични подаци и преференце су вредни много због циљаних реклама. Никог живог на свету не интересује где путује, шта ради, које филмове гледа и сл неки молдавски гологузан.
 
uprao to sto si napisao, gugl nema pojma
samo spaja informacije u vezi jedne osobe
sto kaze covek - tamo sam bio samo jednom i to nije mesto gde provodi vreme u privatnom zivotu
men ovo napisano vise govori da info koje se uz pomoc gugla sakupe i nisu bas relevantne za upotrebu
 
uprao to sto si napisao, gugl nema pojma
samo spaja informacije u vezi jedne osobe
sto kaze covek - tamo sam bio samo jednom i to nije mesto gde provodi vreme u privatnom zivotu
men ovo napisano vise govori da info koje se uz pomoc gugla sakupe i nisu bas relevantne za upotrebu

Prema mom saznanju samo sam jednom ikad bio povezan sa s tim pubom online

Nije on samo je dnom bio u tom pabu. Samo je jednom taj pab bio povezan sa njegovim zivotom na online mrezama. Ali posto Android OS Google proizvod i ako je upaljen GPS i Lokator Google uvek zna gde smo. Google je lepo spojio informacije sa njegovih online aktivnosti i informacija o lokacijama gde provodi vreme. A mozda je I neko od njegovih prijatelja i poznanika spominjao njegovo ime zajedno sa imenom tog paba. U kombinaciji sa drugim socijalnim mrezama veoma ja lako iskopati podatke o nekoj osobi.

Istina je da Google samo spaja informacije, problem je sto su te informacije svima dostupne. A kada kliknes na accept odrices se i dela svoje privatnosti. Google deli informacije o svojim korisnicima sa drugim kompanijama. Mozda ne adresu, broj telefona i maticni broj i slicno ali sve ostalo je na prodaju.

Zbog svega ovoga nigde online nigde ne koristim moje pravo ime i prezime kada otvaram korisnicke naloge. Pogotovo zato sto je moje prezime jako retko pa ko god zeli mogao bi veoma lako da izgugula sve sto zeli. Izgugulao sam mog imenjaka i prezimenjaka, samo jednog na celom svetu. I znam gde zivi, koju je skolu zavrsio, gde radi...
 
Poslednja izmena:
Сматрам да је један део ове теме ствар личног избора свакога од нас (неки пут и без схватања последица тог избора), а други не зависи од нас.

Лично користим Google, Skype, TeamViewer, WEB E-banking, наравно веома дуго и мејл, на овом сам форуму и то је отприлике то. Све ово доживљам као веома корисно, неки пут и неопходно.

Нисам присутан на "друштвеним мрежама", не зато што се нешто посебно плашим нарушавања приватности, него зато што до сада нисам схватио чему уопште служе? Поставио сам ово питање и раније, али нисам добио ни један сувисли одговор.

Уколико сами преко свега овога преносите неке приватне податке, па се после жалите како их неко други поседује, лицемерно ми је исто тако као и приватни порнићи који су ето некако волшебно процурили у јавност.

Много озбиљнија ствар је нарушавање приватности кога уопште нисмо свесни. Опет, не видим како од тога можемо да се заштитимо?

Можда је решење параноја - "То што сам ја параноик, то не значи да ми не раде о глави" :)

Знајући да смо под присмотром телекрана Великог Брата, можемо да се понашамо у складу са тим. Орвеловом јунаку Винстону ни то није помогло - на крају је заволео Великог Брата.
 
Poslednja izmena:
Kompjuter i "drustvene mreze" su posude koje mi punimo podacima!
Nista vise, niti manje od toga!
Ako ti je lakse, jednostavnije, modernije...kontaktirati sa dragim osobama preko fejsa i sl... ko ti je kriv!
Uplati let do otadzbine da se vidis sa ljudima...zivot je kratak...dobri ljudi se rijetko nadju...nisu zasluzili poruku na profitu usmjerenim drustvenim mrezama!
 
Evo necega interesantnog, sto ja odavno znam, ali mnogi nisu svesni dok ovde iznose svoje politicke stavove i misljenja.

Kasnije, kada se u reali negde spotaknu pitace se: "Sta bi?"


"Da li ste ikada pokušali da upišete svoje ime ili Tviter nadimak u Gugl Mapu? Jedino je sigurno, Gugl zna o vama i više nego što mislite.


Cela priča je počela nakon što je novinar Gardijana, Alex Hern, na Tviteru objavio post od upisivanja imena u Mape.

– Ako upišete moje ime Gugl vas neće odvesti do Gardijana, gde radim, već do puba u London Bridžu gde igram karte u slobodno vreme. Prema mom saznanju samo sam jednom ikad bio povezan sa s tim pubom online – napisao je Hern."


Za ovu Novu godinu Facebuk mi je cestitao...Mnogima je cestitao....

Ali, postavio mi je jednu sliku od koje mi se kosa podigla na glavi: slika je bila aluzija na nesto sto je samo moje, licno, privatno o cemu nikada nisam nigde komentarisao ni pisao javno!

Naravno, ulozio sam zalbu i slika je odmah uklonjena.

Ali, gorak ukus je ostao: ODAKLE SU ONI ZNALI NESTO STO SAMO JA ZNAM???? :think:

Mogu samo da zamsilim sta sve znaju o nama a mi toga nismo ni svesni......:cool:

И С Т И Н А ...:aha2: :aha:

ЗНАЈУ СВЕ И О ВАШИМ ПРИЈАТЕЉИМА И ПОСЛОВНИМ КОНТАКТИМА
СА КОЈИМА КОНТАКТИРАТЕ И ВОДИТЕ ПОСЛОВНУ КОРЕСПОДЕНЦИЈУ


ВАША ПРИВАТНОСТ ..ЋЕ ВАМ ПОСТАТИ БИТНА, ОНДА КАДА ВАМ БУДЕ БИЛА ...УГРОЖЕНА...:aha2: :aha:

ЗАТО...:think:

ЧУВАЈТЕ ВАШЕ БИТНЕ ЛОЗИНКЕ И ПАСВОРДЕ НА ПАПИРУ И
НЕ ДОЗВОЛИТЕ ДА ИХ ВАШ ИНТЕРНЕТ ПРЕТРАЖИВАЧ ПАМТИ


БРИШИТЕ РЕДОВНО КОЛАЧИЋЕ СА СВОЈИХ ИНТЕРНЕТ ПУТОВАЊА
И ПОЧНИТЕ ДА ПИШЕТЕ ОНА...СТАРА ДОБРА ПИСМА...;)
 
nista to nije novo sve znamo
a moja komsika se vidi na eartu kako sedi na tarasi
mislim bili me dupe mene zna 10 000ljudi ovde a bio i na sve moguce novine i kanale, mislim drustven sam covek bio gde sve nisam zalazio, pa znaju to svi koji zele a ovaj pretrazivac zato sluzi da zna kad ne bi znao popisao bi se na njega
samo kazu da ne znamo da trazimo inace bi svasta videli :think:
 
Све су то замајавања за наивне и залудне.

Заправо, не постоји никаква анонимност на мрежи. И мене лично баш брига шта ће и да ли о мени да "сазнају", а што већ не знају.

Зато су мени смешни сви они овде који, као, под "никовима"крију свој "идентитет".

На пример, онај тамо неки клинац, неће да ми људски одговори на просто питање колико има година... Као да је тај податак не знам како важан, и као да ја не бих могла да то сазнам, као и све остало о њему на други начин, само га не сматрам довољно битним и достојним свога труда.

Већина њих, заправо никакав истински идентитет ни нема, а ово храни њихову умишљени представу о себи.

Све је то лицемерно, и смишљено да подиђе медиокритетима.
 
Богами о мени зна стварно много. Има чак 607.000 појмовиа !!!

Screenshot_5.jpg


А кад укуцам Блајби има исто много .... 81 резултат. И најпознатији је мачка Блајби !

Screenshot_6.jpg


И пази шта каже .... мачка блајби мачору .... пу пу пу пу пу ....


ПА ДОБРО БЛАЈБИ НЕ ПРАВИ ВИШЕ ГЛУПОСТИ !!!!
 
Poslednja izmena:
Као да је тај податак не знам како важан, и као да ја не бих могла да то сазнам, као и све остало о њему на други начин, само га не сматрам довољно битним и достојним свога труда.

Јашта, салијеш му страву и све сазнаш. А можда имаш и куглу.
 
Zna gde zivis , zna kako se zoves , prezivas , broj telefona , zna tvoje politicko opredeljenje , zna kakve devojke volis , zna sta volis da jedes , zna kakvo je tvoje zdravstveno stanje , zna koliko imas godina , gde se kreces sa kim se kreces ,sta si gledao na TV-u pa cak je teoretski moguce da zna i koliko puta ides u toalet , i jos mnogo mnogo toga u sustini pre svih ima ceo tvoj psiholoski profil i dugogodisnji profil tvojih navika i aktivnosti u zavisnosti na kom nivou koristis internet , i to sto Google i njemu slicne kompanije rade nije nikakva tajna .

Ti podaci su poverljivi , osim ako americka agencija za bezbednost NSA ne zatrazi sve tvoje podatke na uvid .

2007. Godine je otvoren kontroverzni tada tajni projekat pod nazivom PRIZMA Prism. Ciji je bio zadatak nadgledanje i prikupljanje podataka svih individua koje koriste internet u svoju bazu . (IP, pretraga, GPS, e mail , chat , fotografije.... ) Tako da je Google kao i njemu slicne kompanije "duzan" da im dostavi sve podatke o osobi na uvid ako se to bude trazilo od njega.

Teoretski je moguce potpuno ili "delimicno" zastiti svoju privatnost na internetu , ali bi vam za to bio potreban dosta jak razlog , jer u vecini situacija takva predostroznost nije vredna truda.
 
Poslednja izmena:
"Историја интернета
Из Википедије, слободне енциклопедије

Историја интернета почиње развојем првих рачунара и првим визијама о умрежавању. У свом познатом чланку у часопису Atlantic Monthly, Венивар Буш је истакао да недостаци у размјени нових теорија и открића успоравају научни напредак. Као одговор на тај проблем, он је замислио један систем за брзу размјену и организовање научних информација, на располагању свима коме су потребне и назвао га memex. Memex је требало да буде један транспарентан систем гдје су ускладиштене књиге, слике, часописи, новине, рукописи и научни есеји и биљешке, тако да свако ко има рачунар и знања о његовом систему индексирања може да им приступи. Буш је замишљао да ће се научници из цијелог свијета повезивати и приступати тим информацијама дотада невиђеном брзином, базирајући се на сличним принципима асоцијације на којима почива организација људског мозга. Такође је замишљао научнике и професионалце мајнинга података како снимају своје „путовање“ кроз њих, тако да свако ко је за њих заинтересован може да их слиједи. Скоро пола вијека након појаве тог чланка, Бушова визија је реализована у облику веба и сродних технологија интернета.

..."...

U daljem tekstu imate o tome cija je bila "Ideja u vojne svrhe" :

Sa:
http://sr.wikipedia.org/sr/Историја_интернета

A inace , neki kazu da je Internet prvobitnobio namenjen "nekim armijama u slucaju atomskih excesa sa drugom stranom kao nacin komuniklacije koja bo prezivela ostale radio - veze usred dejstva elektro " , dok su , opet "neki kazu" , sa druge strane spremili "Perimetar , kao odgovor na odgovor" :

http://www.vestinet.rs/info/perimetar-ruski-sistem-nuklearne-odmazde
 
A inace , neki kazu da je Internet prvobitnobio namenjen "nekim armijama u slucaju atomskih excesa sa drugom stranom kao nacin komuniklacije koja bo prezivela ostale radio - veze usred dejstva elektro " , dok su , opet "neki kazu" , sa druge strane spremili "Perimetar , kao odgovor na odgovor" :

http://www.vestinet.rs/info/perimetar-ruski-sistem-nuklearne-odmazde


Igrom slucaja obradjivao sam tu temu davno na fakultetu :) , ukratko , Internet jeste prvobitno zamisljen kao iskljucivo vojni projekat to nisu nikakva nagadjanja vec cinjenica , tacnije americki vojni projekat prvobitni ARPANET napravljen za komunikaciju izmedju americkih vojnih stanica sirom kontinenta , projekat je napravila vojna agencija za zastitu i tehnoloski razvitak tzv DARPA koja i dan danas postoji . Prvobitno je funkcionisao po principu intrAnet mreze ,znaci mreza zatvorenog tipa koja je bila dostupna iskljucivo vojsci , 20-ak godina kasnije ARPANET evoluira u danasnji INTERNET koji je komercijalizovan. On generalno vise nije nicije vlasnistvo jer ga je nemoguce u potpunosti kontrolisati ali je cist americki vojni projekt
 
Poslednja izmena:
Igrom slucaja obradjivao sam tu temu davno na fakultetu :) , ukratko , Internet jeste prvobitno zamisljen kao iskljucivo vojni projekat to nisu nikakva nagadjanja vec cinjenica , tacnije americki vojni projekat prvobitni ARPANET napravljen za komunikaciju izmedju americkih vojnih stanica sirom kontinenta , projekat je napravila vojna agencija za zastitu i tehnoloski razvitak tzv DARPA koja i dan danas postoji . Prvobitno je funkcionisao po principu intrAnet mreze ,znaci mreza zatvorenog tipa koja je bila dostupna iskljucivo vojsci , 20-ak godina kasnije ARPANET evoluira u danasnji INTERNET koji je komercijalizovan. On generalno vise nije nicije vlasnistvo jer ga je nemoguce u potpunosti kontrolisati ali je cist americki vojni projekt


Iz toga bi moglo da se "pomisli i kaze " - " Net je na izvol`te za Osnivace i za vlasnike Cvorista i Hostinga " ... ;)
 

Back
Top