Slabi i jaki automobili

gost 129086

Buduća legenda
Poruka
27.222
Interesuje me u koju kategoriju spadaju slabi i jaki automobili, npr: Fića i Yugo u slabije dok Mercedes, BMW, Audi u jake, a ostali?
attachment.php
 
Dosta zavisi od zelja i potreba. Nekome je i 150 konja malo, dok je drugom i 100 mnogo. Recimo auto koji vozim ima 105, a meni on deluje veoma snazno, dok bi neko ko vozi izvikani A6 na sve to gledao s podsmehom.
 
Interesuje me u koju kategoriju spadaju slabi i jaki automobili, npr: Fića i Yugo u slabije dok Mercedes, BMW, Audi u jake, a ostali?
attachment.php

Ne znam za bolju standardizaciju od duzine (mada mnogi modeli danas 'kipe' preko predvidjenih mera).
Znaci: 3,7 metara, 4m, 4,2m, 4,5m, 4,8m, 5m.
Golf je na 4,2m i to je C klasa (4,8 je D... ostalo je jasno).

Uzmes lepo koliki ti auto u stvari treba, koliko prostora, vidis da li ti treba silan motor ili tek da ide i to je to. U velikim gradovima je u principu tolika guzva da ces retko ici preko 60 - a to razumnom roku postizu i vrlo slabi automobili. A opet, bilo sta novije dobacuje i do 150, samo za nesto vise vremena.
Ako hoces bas udoban auto, gledaj takav... Ako ti treba vise kao teretni, gledaj karavan i gledaj da je malo kockastiji - u krivinama aerodinamike se izgubi mnogo prostora.
Zavisi kome sta treba. Moje "dobar auto" nije isto sto tvoje ili nekog drugog.

Mozda je bolja podela na 'odgovarajuci' i 'neodgovarajuci' a ne na slab i jak.
Sta ti vredi BMW ili Audi dzip azdaja od 5000 kubika - ako nemas sopstveni parking za karakondzulu od celih 5 metara i puna 2 metra sirine.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me u koju kategoriju spadaju slabi i jaki automobili, npr: Fića i Yugo u slabije dok Mercedes, BMW, Audi u jake, a ostali?
attachment.php

Slabi i jaki automobili spadaju u kategoriju osobnih vozila, a oni se dele na kategorije gradske, limuzine, terence, kombi itd. U svim kategorijama ima slabijih i jacih. Recimo jugo i golf su gradski, razlika je u 50% vecoj snazi kod golfa, kod limuzina imas lake i brze Japance i Koreance i snazne i teske Nemce i Svedjane, imas terence za fensi voznju i 150 KS i one koji su za terene sa 300Ks.
Ja ti predlazem nekog drvosecu da ne mislis na ove strane materijalne stvari.:)
 
Kako se uzme. Uzmi npr juga sa 260 konja, tom autu bi od snage motor izleteo pod punim gasom, dok recimo jedan RR ili Bentley jedva da bi se makli iz mesta. Iz mog nekog iskustva, ja bih pre rekao 100-130 konja po toni je sasvim OK. Ispod toga je preslabo, preko toga vec ide u neki drugi rang.


Slazem se . 100-130 konja po toni tezine je prava mera.

Znaci za limuzinu od 1.5 tone je odprilike 180-200 konja taman.
 
Otprilike tako nekako. Znam da za seriju 5 (E34, E39, E60), vazi da je 3000 kubika prava mera. Uvek je 530/535 bio taj koji je davao najbolji odnos preformansi i potrosnje. . . Cak sta vise mislim da je kod E39 on i najmanje trosio od svih. . . A on je uvek tu negde od 190 do 230 konja. . .
 
Zavisi koje godiste kod petice...bolji izbor je bio 525i 24v kad je izasao M50 motor,manja potrosnja,savremeniji motor,kasnije verzije su i vanos imale...535 i 530 imaju prepotopski M30 motor sa 12v,potrosnja sacuvaj boze
A kod E36,E39 su uvek manje trosili jaci motori...325,525 su manje trosili od 320,520
M3 E36 takodje malo trosi kad se vozi normalno
 
Zavisi koje godiste kod petice...bolji izbor je bio 525i 24v kad je izasao M50 motor,manja potrosnja,savremeniji motor,kasnije verzije su i vanos imale...535 i 530 imaju prepotopski M30 motor sa 12v,potrosnja sacuvaj boze
A kod E36,E39 su uvek manje trosili jaci motori...325,525 su manje trosili od 320,520
M3 E36 takodje malo trosi kad se vozi normalno

U SAD 530i je stigao samo kao V8, nikad kao I6, to je bilo samo za evropu. Sto se tice 525i on je bio najbolje prodavan model sa preko 500000 primeraka. Jednom prilikom sam ga vozio, i razmatrao da kupim, i sto se tice snage imao ju je i auto je lepo isao i sve, mada 535i sa legendarnim M30 je po meni daleko bolji izbor i njega bih daleko pre pazario no 525i. . .
Sto se tice potrosnje kod E39, kod nas u SAD, 528i i 530i su bili najekonomicniji. Sad tacno koliko je koji trosio ne znam, ali znam da su oni bili najekonomicjiji i da za pre facelift preporuka ide na 528i, a za facelift na 530i (kojih je za divno cudo u SAD i prodano najvise, a na trzistu polovnjaka je jedan od najredjih). . .
U svakom sljucaju za tih par generacija vazi da kad se sve sabere i oduzme motor sa oko 3000 kubika (pod uslovom da nije V8 za E34) je najbolji izbor.
 

Back
Top