Slabi i jaki automobili

Što bi rekao Rambo Amadeus:

"Što će mene džip od 500 konja, kad do mojeg sela ima put kad idem? To treba onima koji su iz vukohebina bez druma" :lol:


Stvarno, automobila nikad više, nikad nisu bili jeftiniji i pristupačniji pa ih ima i ko ne treba. Bilo bi dobro dići harač na vozila a posebno na vozila vlasnika u gradovima ako je vozilo preko recimo 1600 kubika. Do 1,2 jeftinola, do 1,6 skupo, preko 1,6 - d r a n j e pa nek onda zagađuje i smrdi.
Eventualno dati popust ako je ugrađen gas ili metan
 
Poslednja izmena:
pa najvise zagadjuju stara vozila tako da ako u obzir uzimas ekologiju najvise bi placali ovi sa jugicima i kecevima registraciju.

Cudni ste mi vi ljudi, koji se stalno zalazete da nekome nesto poskupi, tj sve ono sto vas ne dotice.

Zasto se ne zalozite da nekad nesto pojeftini u ovoj zemlji secikesa i lopova ?
 
Što bi rekao Rambo Amadeus:

"Što će mene džip od 500 konja, kad do mojeg sela ima put kad idem? To treba onima koji su iz vukohebina bez druma" :lol:


Stvarno, automobila nikad više, nikad nisu bili jeftiniji i pristupačniji pa ih ima i ko ne treba. Bilo bi dobro dići harač na vozila a posebno na vozila vlasnika u gradovima ako je vozilo preko recimo 1600 kubika. Do 1,2 jeftinola, do 1,6 skupo, preko 1,6 - d r a n j e pa nek onda zagađuje i smrdi.
Eventualno dati popust ako je ugrađen gas ili metan

A sto ne bi bilo kao u Nemackoj, ako imas zelenu plaketu, mozes u centra grada, nacionalne parkove, itd. Moze i mali motor da zagadjuje.
 
Ne radi se samo o ukusu ili se radi, ako je psiholoski status jednako ukus.

Recimo muskarci vole brza i komforna kola, dok zene vole sigurna i lepa kola.
Zajednicko im je da vole jaka kola. Tu se pojavljuje argument potrosnje,
pa se pravi kompromis. Kod stedljivih se ide u krajnjost pa sigurnost i brzinu
podredjuju potrosnji, a oni sa malo vise hedonistickog brzinu i sigurnost
podredjuju komforu.
Meni su snaga i komfor ispred potrosnje, ali zato ne patim da vozim nov auto,
pa sam tu stedljiv. Tacnije kroz cenu auta isplatim svu njegovu potrosnju.
 
Meni BMW 1inica trosi od 8.5-10.5 dizela gradske voznje, al je haos haos po centru non stop. Ponekad se pitam da l bih brze stigao ako bih isao trceci :D Otvoreno 4.9-5.3.

Ali, sto se snage tice, 2000 kubika i 122konja, nebo i zemlja u odbosu na Golf 5 koji je 1.9tdi 105ks. Iako je golf laksi za 250kg.

Jednostavno, ne znam da l je do ogibljenja, zadnjeg pogona, ili neceg treceg, osetno osetno se brzina i snaga oseca u BMWovu korist... Ne znam sta je fora. A kad vozim oba auta, isto vozim (2006. godiste su oba).

Dakle nije sve u snazi samoj, al po meni sto jaci auto to bolje. Ne treba da se znojimo dok preticemo.

A po gradu sto se snage tice mislim da je manje vise sve isto, osim ako bas nije neka ekstremna mrcina (tipa ovaj 500L sa 1.2 benzinjarom)
 
Golf je laksi neznatno a da jeste sporiji jeste ali zato ima skoro 20ks manje.
http://servis.a2-soft.com/specifikacije.php?auto=52543-Golf-19-TDI-105pk-Comfortline
http://servis.a2-soft.com/specifikacije.php?auto=7348-118d
Ja vozim isto BMW ali 116d 2013 i meni je potrosnja na otvorenom po bordu neverovatna i pokazuje pri 100 km/h sa nas dvoje 1,5-2L a da ne lazira eto podatka da u gradu zna da mi izvuce prosek i 8L.
To sam ustanovio i po sipanju i koliko sam se vozio km.
Ali je moj motor nove generacije i TwinPower Turbo a ima 1600ccm i 85kw.
Eto on sa tim motorom ide 10,6s i generalno mi i ne treba brzi jer i ovako me non stop gura da ga gasiram jer stvarno linearno i lepo povlaci bez ikakvih turbo rupa koje neki spominju.
Inace uzivam dok vozim Punto 1,2 sa 60ks jer ide fino a malo trosi i uzivam jer sam ga smesno platio a auto ce da sluzi jos 20 godina koliko km predje godisnje.
Uopste mi nije bitno jel slab ili jak auto vec da je pouzdan.
 
1-5/2 l na 100 km?
I tebi su hakovali softver

Може два литра кад га залети и пусти гас низа равно или страну х))) Ал то уопште није релевантно. Битан је просек, узбрдо, низ брдо... Просто ми је невјероватно како се сви до једног власници аута труде да кажу да им ауто што мање троши... Ваљда тиме бране себе као прорачунату личност која је добро поступила купивши такав ауто.

Од физике не можете побећи - не може се из ничега створити ништа, енергија протиче. Данашња аута не троше ништа мање него она из раних 90тих, само су снажнија - због турбине и пумпе високог притиска. Ал и то има границе.
 
Данашња аута не троше ништа мање него она из раних 90тих, само су снажнија - због турбине и пумпе високог притиска. Ал и то има границе.
Da, ali u odnosu na snagu zapravo trose manje. Pogledaj koliko je trosio neki auto sa recimo 100 konja pre 20 godina, a koliko sad. Pri tom ne zaboravi da su danasnja kola teza zbog vise opreme i bezbednosnih dodataka.
 
I sta ako vlasnik automobila okaci video gde se vidi potrosnja na bordu?
Jel i dalje hvali svoj auto i hvali ga jer je to njegov auto?
I naravno sad ce da se oplete kako lazira bord a jel ste procitali da mi u cistom gradu pokaze i 8L?
Niste?
Pa sto niste jer u realnosti koliko moze i da potrosi 1,6 dizelas u gradu. Znaci da je je ona potrosnja prilicno tacna jel tako?
E sad sto ste vi navikli da vozite 150-160 na otvorenom pa vam suklja auto gorivo to je vas problem.
 
I sta ako vlasnik automobila okaci video gde se vidi potrosnja na bordu?
Jel i dalje hvali svoj auto i hvali ga jer je to njegov auto?
I naravno sad ce da se oplete kako lazira bord a jel ste procitali da mi u cistom gradu pokaze i 8L?
Niste?
Pa sto niste jer u realnosti koliko moze i da potrosi 1,6 dizelas u gradu. Znaci da je je ona potrosnja prilicno tacna jel tako?
E sad sto ste vi navikli da vozite 150-160 na otvorenom pa vam suklja auto gorivo to je vas problem.

Al se vidi samo 1500 obrtaja. Ajd malo zustrije i okretnije, na 3000 obrataja sa preticanjima pa da vidis.

A u gradu (Beogradu) je, na 4 kilometra recimo visnjica Centar imas 10-12 semafora. Stani, kreni, stani kreni. Kad je spic, nema zelenog talasa. Na autoputu uz blagi nagib normalno da ce u 6. brzini s blagim gasom odrzavati tako mizernj potrosnju. Ovo je daleko daleko od proseka. Taj 1.6 BMW na otvorenon u proseku (dakle odlazak i povratak) ne moze ispod 4.7-48. da ga *****. A po gradu lagano 8 litara. Prosek.

Dakle neverovatno je kako ljudi preterunu s potrosbjom. Evo meni je na 320km do Crne Gore u odlasku trosio 118D 2.0 122ks motor 5.1 litara (autoputem), 5.3 u povratku (vozio zustrihe). Jednom sam isao magistralom samo - 4.8l/100km. Al kroz Beograd stari 8 lagano, 10 kad je sneg izlazi. G drive NISov.

A na vrh gasa isto mi pokazuje 1.5-2.5 kad ga pipkam i odrzavam brzinu
 
Poslednja izmena:
Lepo rekoh da treba znati ovako voziti a najlakse je otici u obrtaje i samim tim imati vecu potrosnju.
Za razliku od tvog ovaj moj ima i asistenta kad da menjam brzine i generalno ako ga se pridrzavam ima malu potrosnju.
Cak je i fabrika dala neke neverovatno male podatke o potrosnji ovog keca.
Ali dokaz da se vise radi o vozacu je moj prethodni auto Golf 4 1,6 16V 2002 koji je pokazivao po bordu potrosnju pri 100 km/h citavih 3,7-4L ali je u gradu potronja bila 8,5 i ispod toga nije mogao.
Pre neki dan odem po jednog Focusa 2003 i standardno vozim ovog keca koji je zena vratila a ja sam se vratio sa Focusom.
Focus vazi za jedan izuzetno upravljiv automobil ali posle voznje ovog BMW-a Focus je bio smesan u voznji.
Takodje je lik kom sam prodao jedan BMW 120d Hamman 2006 bio odusevljen kako se vozi a ima BMW 3 i 7 i ovaj je uzeo za zenu a kaze da tamo gde je ovaj isao kao po sinama ovi ostali izletali iz tih krivina. Covek odudevljen.
 

Back
Top