Javnost

sokvisnja

Iskusan
Poruka
5.885
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?


Мој је принцип да качим само своје слике (ништа муж, ништа деца) и да стојим иза сваке написане речи.

Ко гледа - нека гледа. Ко чита - има и шта да прочита. Можда се и описмени помало.
 
Tek kada sam video par ljudi u kraju, tek tad sam postao svestan da su to neki ljudi, koji nešto žive zaista. A to ko čita, to me ne zanima puno, ionako se većina bavi životima drugih, sa forumom ili bez. :)
 
Ja sam mislio da je ovo jedno slobodno mesto, gde možemo slobodno da napišemo ono što u tom momentu mislimo. Ne razmišljam o javnosti, nadam se samo da neću imati nikakvih problema u privatnom životu zbog onoga što na krstarici pišem. Čim osetim da imam problema zbog pisanja povući ću se.
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?

Pa verujem da nisam toliko interesantan, a i nije me briga, a uvek mogu sve da poricem. Eto tako.:)

A kako od pocetka se vodim pravilom da se ne upoznajem preko foruma vec da mi ovo bude neka oaza online druzenja i relaxacija od RL-a skoro uvek mogu sve da poricem.

Pomesati RL i forumasenje iz iskustva mnogih forumasa moze biti dosta lose.:(
 
Poslednja izmena:
Pa verujem da nisam toliko interesantan, a i nije me briga, a uvek mogu sve da poricem. Eto tako.:)

A kako od pocetka se vodim pravilom da se ne upoznajem preko foruma vec da mi ovo bude neka oaza online druzenja i relaxacija od RL-a skoro uvek mogu sve da poricem.

Pomesati RL i forumasenje iz iskustva mnogih forumasa moze biti dosta lose.:(


Mnogo vise ovde ljudi otkriju o sebi nego u pravom zivotu.

Nego, eto ti rece da je tvoja oaza mira i relaksacije, i verovatno imas osecaj da ides tamo negde, na samo svoje mesto da se opustis, a cita te ko zna koliko ljudi, prati...mozda voli to sto pises. To mi je malo fascinantno :) Kako se vremenom izgubi taj pojam o javnosti.
 
Mnogo vise ovde ljudi otkriju o sebi nego u pravom zivotu.

Nego, eto ti rece da je tvoja oaza mira i relaksacije, i verovatno imas osecaj da ides tamo negde, na samo svoje mesto da se opustis, a cita te ko zna koliko ljudi, prati...mozda voli to sto pises. To mi je malo fascinantno :) Kako se vremenom izgubi taj pojam o javnosti.
pa taj koji je dosao ovde da sazna nesto o nama nek se zapita sto nas to nije pitao ako ga zanima
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?


Pa ti si , dakle, javna ličnos ?

E leb ti ...


:p
 
Ma niko se ne stidi ko stavi svoju sliku i kaze ko je...nije u tome poenta. Vec eto, sam osecaj da si posmatran od strane mnogih koji ne pisu nista.

Kao ono u reality programima, oni vremenom izgube pojam o tome da ih drugi gledaju i imaju osecaj kao da ih poznaju.



Da,da :)

Ne verujem da smo mi neki faktor.
Nismo toliko špijunirani od strane šire javnosti.
Biće da se međusobno špijuniramo.:zcepanje:
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?

Negde jesam, zato i ne postavljam slike. Ovo je mesto gde se mogu videti moji najcrnji momenti kada se spustam na najnize moguce grane podhebavajuci, vređajući nekad više, nekad manje suptilno. Ovde izbacujem sve svoje frustracije. Nije kao da samo to ovde radim, ali u suštini sam jako fina osoba u rl, jako prijatna za razgovor i jako neutralna. Rano sam naucila da se ne izjašnjavam i da samo retkima dozvoljavam da me upoznaju. U rl ljudi mogu doneti mišljenje o meni samo na osnovu prvog utiska i onog osećaja koji steknu u mom prisustvu, ničim drugim ja ne odajem ko sam i šta sam. Majstor sam u tome da palamudim petnaest sati bez ijedne izgovorene, a lično za mene vezane rečenice. Ne ogovaram, ne komentarišem gej paradu, ne komentarišem političke prilike u zemlji, ne iznosim koja mi je omiljena boja. Nisu mi jasni ljudi koji kače slike i to ne samo iz bezbednosnih razloga, već stvarno ne vidim apsolutno nikakvu poentu toga.
Nekad me i prebaci, pa msm da ovde učestvujemo mi, nikovi koji se konstantno ponavljaju.
 
Poslednja izmena:
Negde jesam, zato i ne postavljam slike. Ovo je mesto gde se mogu videti moji najcrnji momenti kada se spustam na najnize moguce grane podhebavajuci, vređajući nekad više, nekad manje suptilno. Ovde izbacujem sve svoje frustracije. Nije kao da samo to ovde radim, ali u suštini sam jako fina osoba u rl, jako prijatna za razgovor i jako neutralna. Rano sam naucila da se ne izjašnjavam i da samo retkima dozvoljavam da me upoznaju. Nisu mi jasni ljudi koji kače slike i to ne samo iz bezbednosnih razloga, već stvarno ne vidim apsolutno nikakvu poentu toga.
Nekad me i prebaci, pa msm da ovde učestvujemo mi, nikovi koji se konstantno ponavljaju.


Слике качимо забаве ради. И на улицу излазим без маске.
 

Back
Top