Javnost

...apropo toga da zene lazu...pre te biblioteke je zena rekla da vraca Fukoovo klatno nakon, recimo stotinak strana...kada sam dosla na red tacno je bila ta knjiga obelezena nakon nekih 100 strana...mozda su muskarci u paranoji da zene stalno nesto lazu, moje iskustvo nije takvo. E sada ako neko ocekuje da vidi savrsenstvo sveta a ne normalnog coveka, to je mozda problem sa prevelikim/nerealnim ocekivanjima i nekom slikom u nasoj glavi za koju smo sami odgovorni.

pa ne sve zene, ali recimo nekih 80%, narocito kad je internet komunikacija u pitanju. missim u principu zabole me, nego nako kazem

- - - - - - - - - -

...ma jok, to su price...ako odavde znas jednu jedinu osobu ti ne mozes da lazes.

hahaahahaha al si naivna frezo, ko francuska sobarica :)))))
 
Ne mora da znaci. Bila sam prepoznata i ja sam prepoznavala.
Forumasica koja je prepoznala moju haljinu je to ucinila kada sam bila sa sestrom, majkom i zetom. Drugi put mi je prisla, opet kada sam razgovarala sa majkom. Uopste mi nije bilo prijatno jer, kao prvo, ti ljudi nisu veze imali i sigurno bi mislili lose o forumu. Drugo, mozda bre pricamo o necemu sto stvarno nije za usi onih koji te po nekom pisanju poluznaju. Bila sam malo ljuta, priznajem. Ne volim takve stvari.

Ja licno sam poznala Radu u biblioteci, mazila je mackicu, ja sam bila sa forumasem i iz postovanja prema njoj nisam prisla niti sam rekla bilo sta jer se mi na forumu ne druzimo, necu da je uznemiravam. Pored Mileve prolazim redovno i ne prilazim zeni. Sta da kazem, "cao, ja sam Freya", da me odgleda bledo i pita "ko?"...necu da stavljam ljude u takvu situaciju.
Dakle, to sto je cvetna prisla meni i alsi, u stvari znaci da nas ne postuje?:sad2:
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?

Ja što kod kazem i napišem odje pred sudom cu da ponovim .

Ovo smatram mjesto za druženje ,jelTe ... neka čita ko hoće :)
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?
Svaki korisnik na svom profilu ima registrovan broj poseta tako da ima jasan uvid u to da li se njegovi postovi čitaju i u kojoj meri je zanimljiv širem auditorijumu. To što će neka nepoznata osoba da sazna nešto o meni nije u sklopu mog jeftinog egzibicionizma i ne objavljujem svoje postove iz tog razloga.. Pišem ovde jer mi prija razmena mišljenja, ima puno ljudi koji razmišljaju na meni zanimljiv način i sa kojima delim virtuelno, deo mog realnog iskustva.
Nije me poharala paranoja da li to i na koji način neko može da zloupotrebi. To bi bilo previše....
 
A kako znas da prate i znaju? Mislim, kakav si konkretno slucaj imala da si mogla to da vidis?

I ja se slazem sa problemima u vezi otkrivanja. Nema problema ako stojis iza svojih reci, to si sto jesi...

Uglavnom ti se jave sami neki korisnici koji ne pišu ali su registrovani da bi mogli da obilaze tuđe profile jer u ličnom profilu je arhiva svih napisanih postova to jest aktivnosti. Verovatno mnogo ljudi čita forumske teme pa ako im se neko svojim stilom pisanja posebno dojmi, u daljem toku uglavnom svraćaju na njegov profil da pročitaju šta je pisao a ne traže ga okolo po forumu. Onda shvatiš da prate i znaju svaku tvoju napisanu reč.
 
Poslednja izmena:
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?

TODO MUNDO ES GRANDE HERMANO. ;) .
 
Ne mora da znaci. Bila sam prepoznata i ja sam prepoznavala.
Forumasica koja je prepoznala moju haljinu je to ucinila kada sam bila sa sestrom, majkom i zetom. Drugi put mi je prisla, opet kada sam razgovarala sa majkom. Uopste mi nije bilo prijatno jer, kao prvo, ti ljudi nisu veze imali i sigurno bi mislili lose o forumu. Drugo, mozda bre pricamo o necemu sto stvarno nije za usi onih koji te po nekom pisanju poluznaju. Bila sam malo ljuta, priznajem. Ne volim takve stvari.

Ja licno sam poznala Radu u biblioteci, mazila je mackicu, ja sam bila sa forumasem i iz postovanja prema njoj nisam prisla niti sam rekla bilo sta jer se mi na forumu ne druzimo, necu da je uznemiravam. Pored Mileve prolazim redovno i ne prilazim zeni. Sta da kazem, "cao, ja sam Freya", da me odgleda bledo i pita "ko?"...necu da stavljam ljude u takvu situaciju.

I ja smatram neprimerenim prilazak nekome koga prepoznas a nije sam i ne znas mu ime. To sam vec pisala. Vrlo mi je nepristojno.
Prisla sam Smokvi, jer je bila (ili mi se ucinilo da je :rumenko: ) sama. A i jednom kada sam napisala da sam je videla pitala je sto nisam prisla. Ali, njoj sam prepoznala i muza i sina :)
Desavalo mi se da prepoznam, ili mi se ucini da je to osoba sa foruma, pa pitam ovde.
 
Uglavnom ti se jave sami neki korisnici koji ne pišu ali su registrovani da bi mogli da obilaze tuđe profile jer u ličnom profilu je arhiva svih napisanih postova to jest aktivnosti. Verovatno mnogo ljudi čita forumske teme pa ako im se neko svojim stilom pisanja posebno dojmi, u daljem toku uglavnom svraćaju na njegov profil da pročitaju šta je pisao a ne traže ga okolo po forumu. Onda shvatiš da prate i znaju svaku tvoju napisanu reč.

Ja sam ti sada posetila profil.
Ne da te pratim, nego da vidim ko tebe prati.:lol:
 
Ne zanima me šta će ta ''javnost'' misliti o mojim postovima.Nikoga nije ni briga za mene, ja sam samo nebitna likuša koja se krije iza nika i avatara.Kad već ne mogu u realnom životu da kažem jasno svoj stav, mogu ovde.
 
Ja sam ti sada posetila profil.
Ne da te pratim, nego da vidim ko tebe prati.:lol:

Pa draga, dobrodošla na moju stranu. Da sam znala da ćeš da svratiš sedela bih kod kuće. Možda smo mogle i kafu da popijemo:lol:

@Nemam baš neko forumsko iskustvo ali brzo učim.I stojim iza toga da je svaki moj post iskren do trepavice. :lol:

- - - - - - - - - -

Ima ljudi koji preterano vole da se socijalizuku a da to ima elemente stokerizma..
Kao da smo familija bre.
Prvo se pljujemo, a posle se mirimo.
I vraćamo se po još.
Svaki dan
 

Back
Top