Bitcoin

Koliko sam shvatio potrebno je udruziti se sa vise ljudi da bi bila veca sansa zarade. BTC dobijes samo za zavrsene zadatke a ako neko zavrsi zadatak pre tebe ne dobijes nista. Kada se vise ljudi udruzi na istom zadatku brze ce se zavrsiti i veca je sansa da budete prvi.

Za PC je potreban neki programcic koji uposljava GPU kada ga ne koriste druge aplikacije.
 
Teško ćeš se leba najesti od Bitcoina kod nas je preskupa cena struje a treba ti komp cca 2500 € sa exstremno dobrom grafičkom i isto tako napajanje, hladnjak i naravno 101% sigrurna internet veza, trenutno je Bitcoin 242$
 
dobro si shvatio a "peške" kad skupljaš treba da imaš slobodnog vremena i dobre živce, za proveru počni sa bilo kojim sajtom i sam češ videti "brzinu", i još nešto 10 miliona Satošija je 1BC. Slično je i sa DogeCoin, LiteCoin i ostalim izmišljenim kripto valutama. U početku 2008 čini mi se se isplatilo a sad jok
 
Btcoin je crypto valuta, a koriste je ljudi za razne stvari, uglavnom se koristi za Sivu Ekonomiju i trgovinu narkoticima.
Da kopas sada, tesko, otvaranje block-a je jako sporo pa cak i da imas poprilican broj rig-ova ( masina sa grafickim karticama ) ili ASIC-a.
Druge crypto valute mozes da kopas, uvek se nadje neka dobra i isplativa pa cak i ako placas struju, a ako zivis na Jugu Srbije gde je naplata manja od 80% onda se veoma isplati.
Dosada se kopao Leo coin recimo koji se menjao dobreno.
Za ulaganje ti treba dosta para i ako te ukaki da naletis na pravu crypto valuti onda se isplati. Pocni od toga da ti treba dobra ploca na koju mozes da stavis 4-5 grafickih ( recimo R9 270 ), dobro napajanje, neko sranje od procesora i 2-4GB ram-a ( u zavisnosti sta kopas ).
Polovne 270x moze da pazaris od 80-110e ( mozda i manje ), tako da ti za jednu masinu sa polovnim grafickim treba oko 600-650e
 
Razliku su velike. Kaoni u zavisnosti kakva je tehnologija i vrsta kopanja. Neki ne vrede nista, neki vrede mnogo kao recimo btc al on se jako sporo kopa inpotrebne su asic mineri za njega. Vrednost valute raste i opada, moze da te usere da kopas odlicnu valutu koju malo njih kopa i pocetku, napracis ekvivalent od 10tak btc za 2 nedelje i prodas a mozes da se zeznes i cekas da vrednost jos vise skocibpa izgubis sve.
 
bitcoin je stavljen pod kontrolu CIA investitora, a i menjaca kao sto je coinbase.

jock.....

Najpoznatija je Bitstamp a ko je smislio ceo koncept se samo nagadja, za sada se smatra da je neki Satoshi smislio ceo koncept. A kontrola CIA investitora? Kako oni mogu nesto da kontrolisu kada je na slobodnom trzistu i koristi se u najvecem delu za
trgovinu drogom i ostalim sranjima. CIA nema pojma ko kupuje btc i ko ga prodaje, pogotovo ako koristis ripple, niti koliko koja osoba ima coin-a na svom racunu..
 
ja sam uvek bio skeptican u vezi bitcoina .lici mi na veliku sarenu lazu i kao i sve sarene laze jedno vreme je dobro i neki uzmu pare .piramida .

moguce da se trenutno najvise koristi za pranje para a da li ce zaziveti ozbiljnije videcemo.
 
Sada se ne isplati kupovati jednu ili par masina za BitCoin jer su ljudi preko napravili citave farme za kopanje pa tih par racunara su maleni u odnosu na te farme, u prevodu trebace ti godine i godine da bi samo isplatio opremu koja nije jeftina... Jer tezina kopanja raste kako raste broj korisnika a samim tim i cena ...
 
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2016&mm=04&dd=25&nav_id=1124355

Brisel -- Digitalna novčana valuta bitkoin, kojom se obavljaju internet trgovanja u istoimenoj digitalnoj platnoj mreži, upravo je dobila važnu licencu od Evropske unije.

Naime, nakon što se ova naširoko nejasna digitalna valuta našla usred nekoliko hakerskih skandala i tako izgubila na vrednosti, ovo će je zasigurno vratiti na nivo vredan poštovanja, pišu RTL Vijesti.

Luksemburško ministarstvo finansija izdalo je licencu koja odobrava bitkoinu da postane platna valuta unutar granica čitave Evropske unije.

Međutim, ovom licencom bitkoin će postati valuta koja će moći da se primeni kod procene vrednosti dobara i usluga, kao i ostale fizičke valute.

EU će ovim potezom dobiti uvid u kretanje valute, tj. ona će ostavljati svoj trag, dok će evropski čelnici imati veću kontrolu nad novcem.

U SAD-u on još uvek funkcioniše u odvojenim sredinama, zavisno od finansijskih uredbi saveznih država, ali ova odluka EU-a zasigurno će mu dati ogroman zamah.

Biće zanimljivo posmatrati kako će se to odraziti na svetsku ekonomiju i klasičnu razmenu novca i dobara kakvu smo do sada poznavali uopšte.
 
Zato mu cena i skace u poslednje dve nedelje, ali zato svim ostalim coinima cena drasticno pada.
Kaze mi drugar da u Austriji po bankomatima ima nalepnice da se mogu podizati coni i menjati u evre
 
klikces,kupujes,sherujes zaradis 1$ posle 4 meseca ulozis taj 1$ pa opet klikces,sherujes,kupujes zaradis 1,5$ posle jos 2 meseca.Onda si sav u hajpu jer si zaradio 1.5$ otvoris blog gde objasnjavas ljudima kako da zarade na bitcoinima,uskaces u teme po forumima predstavljajuci se kao iskusni bitcoin miner.I onda sljakas tako dok te ne popusti depresija u zivotu koja te trenutno drzi,kad se izlecis i nadjes zivot,osvrnes se unazad i kazes 'ebote koji mi k**** bi
 
Ako si miner nema šta da klikčeš i šeruješ. U Americi postoji farma bitcoin minera. Može da se zaradi ali mora u hardver da se uloži, nije to za svakoga. Ranije si mogao sa dobrom grafičkom da uhvatiš nešto, danas ne.
 
Objasni nam malo molim te o tom "polovljenju". Sta raditi sa zaradjenim bitcoinima, po pitanju tog fenomena?

To znaci da se dobija 2x manje po otvorenom bloku. Prvo je bilo 50BTC, pa 25BTC i sada ce biti 12.5BTC
http://www.thehalvening.com/#3

A sta raditi, iskreno zavisi. Ka bih ih cuvao, jer umesto sadanjih recimo 10.000e koliko jedan blok vredi ( uzeo sam da je vrednost BTC 400e radi lakseg racunanja ), nakon polovljenja vredece 5000e. Mreza se vec polako priprema za to da ne bi bio ogroman skok, odmah nakon polovljenja. Meni se cini da ce par nedelja nakon polovljeja doci do 550-600$ i da ce se posle polako stabilizovati na nekih 500$. Al iskreno sve je to spekulacija, ako hoces da se kockas slobodno :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top