PITA OD VIŠANJA I GRIZA - VIDEO - PREDIVAN RECEPT

serpica

Početnik
Poruka
25
:heart::heart::heart:
PITA SA VIŠNJAMA I GRIZOM

Prelepa pita sa višnjama i grizom. Ma kao da je kolač.
Sočna,mekana, slatka baš potaman. Moj omiljeni recept.
Prijatno!

POTREBNO:

- 500 gr. tankih kora za pitu

- 500 - 600 gr. višanja

- 4 dcl. jogurta

- 2 dcl. ulja

- 2 čaše šećera ( sve sastojke merite sa čašom od 2 dcl.)

- 3 jaja

- 1 prašak za pecivo

- 1 vanil šećer

- 1 čaša griza
 
E sad ću ženu da natjeram da nabere višnje, kupi kore i da mi ovo napravi...
Ne radi se to tako. Ako je budeš terao mogao bi umesto pite dobiti tepsijom po glavi :mrgreen:.
To se radi na finjaka:
Podmiti klince sladoledom da naberu višanja :lb:,
ili naberi sam pa joj odnesi i reci "vidi dušo kako su lepe, skoro kao ti (pa jedan :kiss:), još kad bi od njih ispekla pitu...:flert:". Ima da ti peče svaki dan!
 
Ne radi se to tako. Ako je budeš terao mogao bi umesto pite dobiti tepsijom po glavi :mrgreen:.
To se radi na finjaka:
Podmiti klince sladoledom da naberu višanja :lb:,
ili naberi sam pa joj odnesi i reci "vidi dušo kako su lepe, skoro kao ti (pa jedan :kiss:), još kad bi od njih ispekla pitu...:flert:". Ima da ti peče svaki dan!

A, mogla bi, čim razbije jaja da odustane od pite....!
Šta će onda, mučenik !
Ni pite, ni jaja....
 
Ne radi se to tako. Ako je budeš terao mogao bi umesto pite dobiti tepsijom po glavi :mrgreen:.
To se radi na finjaka:
Podmiti klince sladoledom da naberu višanja :lb:,
ili naberi sam pa joj odnesi i reci "vidi dušo kako su lepe, skoro kao ti (pa jedan :kiss:), još kad bi od njih ispekla pitu...:flert:". Ima da ti peče svaki dan!

Mali su mi klinci da beru višnje, a od sladoleda ih bili grlo :(... nabrao bih ja, al' od alergije ne smijem da izađem napolje... zatvorio sam se u sobu, zamandalio prozore i izdajem naredbe :)
 
Mali su mi klinci da beru višnje, a od sladoleda ih bili grlo :(... nabrao bih ja, al' od alergije ne smijem da izađem napolje... zatvorio sam se u sobu, zamandalio prozore i izdajem naredbe :)

Bože me oprosti - ovaj ko Bin Laden!:pop:
Čuči u bunkeru i komanduje.
Aaaa, da si moj, isterala bih te iz te rupe makar dimom, ma zaždio bi ti na sam vrh višnje i ne bi se usudio da siđeš čitav dan!
 
Bakina i mamina pita imaju ukus i miris detinjstva. Samo u tome je razlika :)
Ova pita moze i ovako da se pravi (za promenu, posto vecina nas po navici stavlja samo griz, brasno, mrvice keksa... samo da pokupe sok od visanja), ali se nasmejah na ono da se masa sa jajima i praskom za pecivo ostavlja da odstoji 2 minuta kako bi testo - naraslo :).
 

Back
Top