Taj cuveni strah od vezivanja

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Odakle strah od vezivanja?

Citam evo, da neki ljudi previse biraju, previse kritikuju druge, previse kritikuju sebe (ili cak omalovazavaju) a sve to nesvesno rade jer se boje vezivanja.
Boje se da pokusaju i ne uspeju, boje se da se pokazu ranjivim, jer lakse je sedeti u svom malom usamljenom svetu nego rizikovati.

Sta mislite, ima li istine u tome i sta je uzrok straha od vezivanja?
Imate li vi strah od vezivanja za neku osobu i zasto? Kako se manifestuje taj vas strah?
 
Po nekom mom iskustvu, u osnovi straha od vezivanja je misao:"Mogu ja da prođem i bolje". Sve ostalo je samo nadogradnja ili racionalizacija te misli. Neko se smatra, sa razlogom ili bez njega, boljim od onog s kim je. Na drugoj strani je "želja za vezivanjem" kad muškarac želi da bude sa nekim, makar i samo površno, nadajući se da će se nešto promeniti, da će partner "progledati", pa pristaje i na vezu "hajde da budemo samo prijatelji"
 
Odakle strah od vezivanja?

Citam evo, da neki ljudi previse biraju, previse kritikuju druge, previse kritikuju sebe (ili cak omalovazavaju) a sve to nesvesno rade jer se boje vezivanja.
Boje se da pokusaju i ne uspeju, boje se da se pokazu ranjivim, jer lakse je sedeti u svom malom usamljenom svetu nego rizikovati.

Sta mislite, ima li istine u tome i sta je uzrok straha od vezivanja?
Imate li vi strah od vezivanja za neku osobu i zasto? Kako se manifestuje taj vas strah?

Mozda ima veze u kojim godinama se nalazi osoba koja neće da se vezuje. Mladja generacije se vezuju i odvezuje što si starij tim i zreliji + ostvaren znas sta trazis i sta želiš teže i ptonalaziš.

Evo ovamo ima jedna lepa priča sa Happyend . Devojka prešišala 30 godina roditelji se pomirili da se neće udati niti živeti sa čovekom a devojka je uvek govorila "necu da se udajem samo da bi bila udata trazim i cekam svoju srodnu dušu "
Jedne večeri sa društvom odmakne podaleko u drugi grad i na ulaznim vratima jednog kluba ugleda on nju i ona njega i to je bilo to , ubrzo našli stan ubrzo otišli da se upišu bez svadbe i nekog Tamtam prošle godine se rodilo I bebče, pričaju da kad ih vidis postoji nešto što je tolko lijepo a sto se neda objasniti riječima .

Fazit treba imati mooda da čekaš i da nepristajes na sve i svašta samo da bi bio u vezi ili braku pa iako pričaju da nećeš da se vežeš i da ti nijedan/na nevalja .Na kraju se ipak isplati .
 
Odakle strah od vezivanja?

Citam evo, da neki ljudi previse biraju, previse kritikuju druge, previse kritikuju sebe (ili cak omalovazavaju) a sve to nesvesno rade jer se boje vezivanja.
Boje se da pokusaju i ne uspeju, boje se da se pokazu ranjivim, jer lakse je sedeti u svom malom usamljenom svetu nego rizikovati.

Sta mislite, ima li istine u tome i sta je uzrok straha od vezivanja?
Imate li vi strah od vezivanja za neku osobu i zasto? Kako se manifestuje taj vas strah?

Nemam strah od nicega niti od zena :mrgreen: One ne kapiraju da ja ne zelim vezu i brak :aha: i onda me optuzuju da se plasim :lol:
 
Mozda ima veze u kojim godinama se nalazi osoba koja neće da se vezuje. Mladja generacije se vezuju i odvezuje što si starij tim i zreliji + ostvaren znas sta trazis i sta želiš teže i ptonalaziš.

Evo ovamo ima jedna lepa priča sa Happyend . Devojka prešišala 30 godina roditelji se pomirili da se neće udati niti živeti sa čovekom a devojka je uvek govorila "necu da se udajem samo da bi bila udata trazim i cekam svoju srodnu dušu "
Jedne večeri sa društvom odmakne podaleko u drugi grad i na ulaznim vratima jednog kluba ugleda on nju i ona njega i to je bilo to , ubrzo našli stan ubrzo otišli da se upišu bez svadbe i nekog Tamtam prošle godine se rodilo I bebče, pričaju da kad ih vidis postoji nešto što je tolko lijepo a sto se neda objasniti riječima .

Fazit treba imati mooda da čekaš i da nepristajes na sve i svašta samo da bi bio u vezi ili braku pa iako pričaju da nećeš da se vežeš i da ti nijedan/na nevalja .Na kraju se ipak isplati .

ooooooooooo ako su to oni koje i ja znam, prica se ne zavrsava tako
rodilo se bepce, a pre nego sto se ona porodila on je poludeo pokupio stvari i vratio se kod svojih
ona je frik kontrolor, voli ga, ali ga voli posesivno
do te mere da mu kontrolise sve, pa i sifre na drustvenim mrezama i mobilnom
godinu dana posle rodjenja deteta su pokusali da ispeglaju stvari
ona i dalje izbacuje fotke da bi ostavila drustvu sliku velike ljubavi, on ode jednom u mesec dana na par daa da vidi dete
kaze da je ne voli vise..cak i da ne moze da je gleda ocima..da mu je sve jedno sto se nje tice
tesko da je to hepi end
 
Nemam strah od vezivanja, samo ne vidim prednosti toga, apsolutno ne vidim pozitivne strane. Jedino što mene zanima je novac, možda zvuči glupo, možda zvuči kao da ja ne znam šta pričam, kako sam ja razočaran ili ne znam ni ja šta, ali mene novac čini srećnim, opuštenim, sve ostalo me smara, najiskrenije moguće smara, ubija u pojam.
 
Odakle strah od vezivanja?

Citam evo, da neki ljudi previse biraju, previse kritikuju druge, previse kritikuju sebe (ili cak omalovazavaju) a sve to nesvesno rade jer se boje vezivanja.
Boje se da pokusaju i ne uspeju, boje se da se pokazu ranjivim, jer lakse je sedeti u svom malom usamljenom svetu nego rizikovati.

Sta mislite, ima li istine u tome i sta je uzrok straha od vezivanja?
Imate li vi strah od vezivanja za neku osobu i zasto? Kako se manifestuje taj vas strah?
Nemaju ljudi strah da se vezu za nekog zbog te osobe, vec sto ce tako propustiti ostale. Svi vise drzimo do onoga cemu se nadamo, nego do onoga sto imamo, pa tako:lol:

- - - - - - - - - -

Nemam strah od vezivanja, samo ne vidim prednosti toga, apsolutno ne vidim pozitivne strane. Jedino što mene zanima je novac, možda zvuči glupo, možda zvuči kao da ja ne znam šta pričam, kako sam ja razočaran ili ne znam ni ja šta, ali mene novac čini srećnim, opuštenim, sve ostalo me smara, najiskrenije moguće smara, ubija u pojam.
Svaka cast najpre na iskrenosti pred sobom, a onda i pred drugima. Koliko bi muka bilo izbegnuto da se neki slicni tebi nisu pretvarali da su ono sto nisu. Ovako, lepo kazes, pa ko hoce hoce, a ko nece opet OK. Treba za to i hrabrosti.

- - - - - - - - - -

Mozda ima veze u kojim godinama se nalazi osoba koja neće da se vezuje. Mladja generacije se vezuju i odvezuje što si starij tim i zreliji + ostvaren znas sta trazis i sta želiš teže i ptonalaziš.

Evo ovamo ima jedna lepa priča sa Happyend . Devojka prešišala 30 godina roditelji se pomirili da se neće udati niti živeti sa čovekom a devojka je uvek govorila "necu da se udajem samo da bi bila udata trazim i cekam svoju srodnu dušu "
Jedne večeri sa društvom odmakne podaleko u drugi grad i na ulaznim vratima jednog kluba ugleda on nju i ona njega i to je bilo to , ubrzo našli stan ubrzo otišli da se upišu bez svadbe i nekog Tamtam prošle godine se rodilo I bebče, pričaju da kad ih vidis postoji nešto što je tolko lijepo a sto se neda objasniti riječima .

Fazit treba imati mooda da čekaš i da nepristajes na sve i svašta samo da bi bio u vezi ili braku pa iako pričaju da nećeš da se vežeš i da ti nijedan/na nevalja .Na kraju se ipak isplati .
Nekad se isplati, a nekad ne. Kad bi covek znao unapred, ne bi bilo problema, ovako je cesta situacija bolje ista nego nista, ko zna da li ce biti nesto bolje.
 
Svaka cast najpre na iskrenosti pred sobom, a onda i pred drugima. Koliko bi muka bilo izbegnuto da se neki slicni tebi nisu pretvarali da su ono sto nisu. Ovako, lepo kazes, pa ko hoce hoce, a ko nece opet OK. Treba za to i hrabrosti.

Nemam ja problem sa iskrenošću... Ni pred sobom, ni pred drugima. Kad god ih pitam šta su vam te emocije dobro donele, šta vam se to lepo desilo? To su uvek neki filozofski odgovori, ništa konkretno, sve lupanje gluposti. Od ljudi baš retko šta dobro možeš očekivati, dobiti, tako da me te priče zaista zamaraju više, jedino što me drži srećnog, opuštenog, zadovoljnog, to je novac i mogućnosti koje on nosi, ne novac kao novac.
 

Back
Top