Ono sto mislim kazem u oci!!!

RoadSD

Domaćin
Poruka
3.201
Po mom zapazanju sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze. Gde je tu vrlina ako nisi spreman da cujes tudje misljenje o sebi?
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?
 
Po mom zapazanju sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze. Gde je tu vrlina ako nisi spreman da cujes tudje misljenje o sebi?
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?

tiljudi grese...
me zato sto mislim da ne treba biti iskren i reci sve u lice,
vec zato sto ne treba biti budala...
ili sto bi rekao G.G Markes:
"mozda necu reci sve sto mislim, ali cu misliti sve sto kazem"
 
Gresis,ja sam jedna od osoba koja kaze sve u oci ali opet kad mi neko nesto kaze ne ljutim se vec argumentovano dokazem da taj ili ta nije u pravu.A u vecini slucajeva nisu.

- - - - - - - - - -

A I kad su ne slusam ih ko ih j...
Opet se sve nekako svodi na to da drugi nisu u pravu, sto je do nekle logicno jer svako za sebe misli da je u pravu... ima li svrhe dizati tenziju non stop? Naravno, ne mislim da trebamo biti misevi koji se uvlace u rupu pred svakim ali mi se cini da neke osobe preteruju sa sasipanjem u lice dok se na svoje greske ne obaziru ili na prigovor reaguju kao da ih neko bode iglom u zadnjicu :-)
 
Po mom zapazanju sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze. Gde je tu vrlina ako nisi spreman da cujes tudje misljenje o sebi?
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?

Mislim da otprilike delimo identicno misljenje jer sam i ja to primetio , po mom nekom zapazanju to su najcesce impulsivnije osobe (naravno da postoje izuzeci) , "bez dlake na jeziku" koje zive za neku zustriju rasppravu koja se najcesce pretvori u agresivni monolog a uzgred obozavaju publiku , jednostavno se ne raspravljam sa takvim osobama jer nema svrhe , ali im obavezno dam veoma kratak, i precizan odgovor nakon kojeg nastavljaju da jos zustrije "razgovaraju" ali sa mojom rukom :)

3345997.jpg
 
Poslednja izmena:
Za sve ima vreme i mesto.
Ja sam od onih koji vole diplomatski da rese stvar, a to ne ukljucuje sasipanje u lice.

Meni je to losa socijalna vestina ako se sasipa precesto, opet, nisam takva osoba pa ne razumem, ali ima situacija kada te neko dotera do granice pucanja pa mu sve saspes u lice.
 
Naravno, kao sto rekoh nisam mislio na situacije kada je potrebno tako reagovati. Mislio sam na osobe koje se time dice, samo im fali majca sa natpisom iz naziva ove teme, uvek su spremni da sve kazu u oci pa cak i ono sto ih se ne tice(kod ekstremnijih slucajeva) i na to gledaju kao na svoju vrlinu.
 
Ženama govorim ono što bi one želele čuti,pa i lepše...;)
Gde da im kažem šta mislim-to njih ne zanima...

Muškima ne govorim ništa-više ih pustim da serendaju...Ybg-Dunav teče...
U oči mu kažem kad hoću da opalim štriklu-rešeno!
Diplomatija je zakon,a ljudima se treba dopasti ako se želi uspeh...Često se
pravim i neinformisan i rasejan...:mrgreen:Ybg-retardinjo...:hahaha::mrgreen:

- - - - - - - - - -

Teo kasti:popu pop i bobu bob samo s popovima i bobovima...:mrgreen:
 
Po mom zapazanju sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze. Gde je tu vrlina ako nisi spreman da cujes tudje misljenje o sebi?
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?

lose da losije ne moze biti

to je arogancija i nepostovanje

- - - - - - - - - -

i ja kazem da nije osobe koje drugima tresnu ``istinu`` u lice tu osobinu ne mogu da karakterisu u vrline, nego mane
ni malo dobra osobina i imaju je radiklano orijentisane osobe

da tako je
 
Poslednja izmena:
Po mom zapazanju sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze. Gde je tu vrlina ako nisi spreman da cujes tudje misljenje o sebi?
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?

Ako me neko pita ja smem da kazem u oci ono sto mislim, a ako me ne pita ja to i ne kazem, gledam svoja posla.
Ako sam nekog pitala za neko misljenje, onda sam spremna i da ga uvazim ma koliko lose bilo, a ako neko slucajno jedva doceka da mi nesto nabije na nos a da ga niko nije nista ni pitao onda bogami mogu i oci da vadim.
Mrzim ljude koji se trpaju gde ima nije mesto.
 
Po mom zapazanju sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze. Gde je tu vrlina ako nisi spreman da cujes tudje misljenje o sebi?
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?

Pa ja do sad nisam naišao na osobu, čoveka, ženu, kako god - koja ne tvrdi kako "sve svima saspe u lice" i "sve svima kaže u oči". Od svih tih ljudi, možda jedno ili dvoje stvarno imaju tu osobinu i njom se koriste na najizravniji način.

To je uopšteno gledano loša socijalna taktika, jer su svi ljudi sujetni i osetljivi. Neki samo to bolje podnose i trpe, i to je sve. Većina očekuje neki diplomatski pristup, s tim što to naravno nije poželjno reći otvoreno jer bi onda ispalo da lažeš nekoga i služiš se kompromisima u socijalnim odnosima.

Ljudi koji svima sve govore u lice ne vole da se na njima primenjuje ista praksa, jer su specifičan soj ljudi. Moraš imati izrazito jak ego i biti vrlo impulsivan da bi svakome sve 'ispaljivao' u lice, a od osobe takvog psihičkog sklopa se nikako ne očekuje da mirno odreaguje kad to isto neko primenjuje na njoj. Štaviše, takva osoba odmah pada u bes i pokreće svadju.

P.S. Kad mi neko kaže da "sve svima saspe u lice", odmah znam da se radi o licemeru. Ljudi koji svima sve govore u oči se time ne hvale, to im ne deluje kao čudno da bi isticali - štaviše to je deo njihove prirode. A većina ljudi nije takva.
 
Po mom zapazanju sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze. Gde je tu vrlina ako nisi spreman da cujes tudje misljenje o sebi?
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?

Porast ambicioznih pri tome egocentricnih ljudi u borbi za opstanak izaziva veliki broj psihosomatskih deformacija. Potreba da se dokaze "vrlina" iskrenosti, a da se sacuva kompetentnost jesu karakteristike novog talasa nepriznatih strucnjaka.
 
...
sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze.
...

Ja stvarno ne znam gde je taj sistem iskrenosti u realnom životu primenjen
osim u obdaništu ?!
Ah da, i u diletantizovanim društvima kao što je socijalističko.

Tu maximu "budi iskren" maksimalno koriste i u rialitijima
ne bi li zbunili mlade učesnike.

Onda se oni bore,
( ubiše se deca )
i osećaju da nešto nije u redu
ali ne shvataju da upravo to što prde naglas - nije u redu !

...
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?

Naravno - loša socijalna veština !
 
Upoznao sam ljude koji pricaju da svima sve kazu u lice, ali i one koji zaista to rade. Ovi drugi su mi simpaticni jer imaju argumente, a ne trpe foliranje, ali to rade iz svog zivotnog balona.
Ja sam ipak diplomata, jer ne mogu da zivim u svom balonu. Nezavisnost mi omogucava da kazem sta mislim, ali ne i dobro vaspitanje. :)
 
"Sasipanje u oči" nekada da nekada ne, zavisi od situacije.

Pitanje u prvoj poruci je određena, precizirana situacija ili jedna od, gde se naslov dovodi u kritički kontekst prema onome koji odgovara na način kako odgovara.
Odgovor je prost, povređena sujeta, ego.
Ima tu i impulsivnosti, agresije, gluposti i primitivizma kod takvih osoba, oni ne žele da ulaze u raspravu sa razumom i argumentima, već odma idu na svađu, a sklonost ka svađi i konfliktu je nedostatak intelekta. Oni se brane od često agumentovane istine, paradoks je što se bore protiv samospoznaje, protiv sebe i protiv drugog ostajući tako u blatu svjesno ili nesvjesno zavisi od slučaja.
Došli smo do 2 grupe,
Svjesni, su oni koji se i dalje bore na pravdi sujete, a znaju da nisu u pravu, oni imaju šanse, dok ovi nesvjesni plivaju u dubokim vodama imbecilnosti.

Zanimljivo je da neki od tih ljudi imaju veliku prodornost, i uspijevaju nekada bolje od pametnih koji ćute i nemaju tu petlju da kažu u oči,
mislim da je "Zmaj od Šipova" najbolji primjer za to. Sa takvim ljudima ne postoji normalna argumentovana komunikacija, a nekada ćete doći u situaciju da imate posla sa sličnim ljudima,
ne istim jer Zmaj je jedninstven lik unikatan primjer autohtonog balkanskog Kentaura ili ti goveda od čovijeka.

Ima situacija u kojima je dobro "sasuti sve u oči" iako je autor teme pomenuo samo negativan kontekst,
recimo situacije u kojima ljudi rade kao magarci i kao robovi, koji su teško eksploatisani, a samo ćute.
"Dok pametni ćute budale vladaju!"
Često ljudi zbog manjka hrabrosti i straha ne govore nešto što su apsolutno u pravu nekome ko nije, tako da zbog kukavičluka
nekada i ispravan stav ostaje poražen...
 

Back
Top