Himen vs orgazam

vučko

Ističe se
Poruka
2.199
Ne znam možda je već bila tema ali...

Zašto mislite da je bog, odnosno priroda ženama dala himen (devičnjak), zbog kojeg se vidi da li je devojka/žena nevina ili ne, a kod muškarca to ne postoji?

I obratno: zašto je bog, odnosno priroda dala muškarcu "vidljivost" orgazma a ženama ne?
 
zanimljivo pitanje, svakako.
ne znam odgovor, ali znam da zene boli apsolutno svako zadovoljstvo u zivotu.
prvi seks-boli
menstruacija kao dokaz polne zrelosti-boli.
porodjaj-boli.

pa, majka mu stara.
per aspera ad astra :heart:
 
zanimljivo pitanje, svakako.
ne znam odgovor, ali znam da zene boli apsolutno svako zadovoljstvo u zivotu.
prvi seks-boli
menstruacija kao dokaz polne zrelosti-boli.
porodjaj-boli.

pa, majka mu stara.
per aspera ad astra :heart:


ko cita bibliju ovakva pitanja ne postavlja
na tvoja mislim vuckovo ne bih znao

- - - - - - - - - -

ja ne placem kad sam srecna.

bila bi fenomen
 
Ne znam možda je već bila tema ali...

Zašto mislite da je bog, odnosno priroda ženama dala himen (devičnjak), zbog kojeg se vidi da li je devojka/žena nevina ili ne, a kod muškarca to ne postoji?

I obratno: zašto je bog, odnosno priroda dala muškarcu "vidljivost" orgazma a ženama ne?

Himen sigurno ne postoji da bi mogla da se vidi "nevinost",nego je razlog njegovog postojanja najverovatnije zaštitna uloga.Kod muškaraca nema potrebe za tim.
 
himen.jpg
 
nemoj da je neko sad potegao pricu o tome da smo kaznjene jer smo jabuku pojele i sirotog Adama na greh navukle :pop:

a bilo mu lepo kad je ebo, e pa nema rodjace, nema nista za dzabe.


a stavrno bi me zanimalo biolosko objasnjenje postojanja himena, nikada se nisam upustala u istrazivanje zasto je to tako.eto meni zanimacije za vikend.
 
ahahahhha..koje drugo?:lol:


Ti si racionalna - pa nemaš himen

Ove iracionalne imaju, pa čak i kada ga više nemaju ... :D

- - - - - - - - - -

nemoj da je neko sad potegao pricu o tome da smo kaznjene jer smo jabuku pojele i sirotog Adama na greh navukle :pop:

a bilo mu lepo kad je ebo, e pa nema rodjace, nema nista za dzabe.


a stavrno bi me zanimalo biolosko objasnjenje postojanja himena, nikada se nisam upustala u istrazivanje zasto je to tako.eto meni zanimacije za vikend.


evolucija devojčice u Ženu ... :mrgreen:
 
Zato su "...žene hrabrije pred životom a muškarci pred smrću" (Jovan Dučić)

definitivno lakse podnosimo gubitak krvi, naviknute smo svaki mesec na krvoliptanje. sa druge strane, nasi divni muskarci imaju podsvesnu ili svesnu svest :mrgreen: da im sa krvlju istice i zivot, pa ono..razumem ih.stvarno, ne sprdam se.
jao, moj ex dever, momcina od 2 i kusur metra i ja na davanju krvi u Svetog Save, majka mu je bila tesko bolesna i kao, hajd' u akciju..lezimo jedno pored drugog i on me hvata za levu ruku, kao kurazimo se medjusobno..znaci, samo sto je video kako tehnicar meni stavlja iglu tj trazi venu, zakovrnuo je ocima i cao zdravo.tehnicar ga gleda mrtav hladan i kaze 'vidi deliju naseg, ma ko se to nama usr'o od malo krvi, ajde, ajde junacino"
zaebavacu ga do sudnjeg dana zbog toga, jedva ga povratise i naravno, krv mu nisu ni uzeli.

izvinte na digresiji.
 
Odgovor na ovo pitanje je veoma težak, jer himen još uvek zbunjuje evolutivne biologe. ;)

Nisam biolog,niti pratim njihov rad,samo mislim da himen sigurno nije nastao da bi bilo kome bio izvor informacija (i manipulacija)
Svaka materica je vredna,treba je sačuvati od štetnih uticaja do reproduktivne zrelosti.
 

Back
Top