duh gramzivosti

villaret

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.303
Bog je pripremio nesto narodu sto oko ne moze nigde da vidi,uho da ne cu i ono sto mu ne pada na pamet.Ne treba detaljisati kako ce to sve to izgledati.Mi obicno to zovemo uzvanjem ali to apsolutno nije u pitanju.Mi uzivanje gledamo sebicno jer uzivanje je posesivno.Zelis da uzivas.Ima tu necega grabljivog a grabljivost je suprotna ljubavi.Narocito je to vidno na erotskom polju.Kada jedna velika snaga,impuls biva posesivna,gramziva dolazi gorcina i bol.Upravo zato sto je egocentricna.Znaci niks od sexa u raju.A u paklu moze da se desi da vam se zelja za sexom ne ugasi ali kako da je ugasis kad nemas cime.Jao kakav bol.:D
 
Bog je pripremio nesto narodu sto oko ne moze nigde da vidi,uho da ne cu i ono sto mu ne pada na pamet.Ne treba detaljisati kako ce to sve to izgledati.Mi obicno to zovemo uzvanjem ali to apsolutno nije u pitanju.Mi uzivanje gledamo sebicno jer uzivanje je posesivno.Zelis da uzivas.Ima tu necega grabljivog a grabljivost je suprotna ljubavi.Narocito je to vidno na erotskom polju.Kada jedna velika snaga,impuls biva posesivna,gramziva dolazi gorcina i bol.Upravo zato sto je egocentricna.Znaci niks od sexa u raju.A u paklu moze da se desi da vam se zelja za sexom ne ugasi ali kako da je ugasis kad nemas cime.Jao kakav bol.:D

Za brak je potrebna ljubav izmedju muškarca i žene.
A lepota ljubavi nije u osećaju kod drugog nego u našem intenzitetu osećaja
Zato se popovi ljute kad ih zamoliš džabe da urade nešto, eto za Božiju ljubav

- - - - - - - - - -

Jer rečem vam, rečem vam, nidje u Bibliju ne piše: "Blažen je pop koji ne naplaćuje Boga u verniku"
ajd da prelistamo...
 
Obojica gresite ili tumarate.....sto znaci da gresite u mnogo cemu, pa pokusavate nakaradno to da prisijete i spojite....tek kad vam misli postnu glatke i jasne znaci da se saznali nesto sto vam sada fali...
 
Bog je pripremio nesto narodu sto oko ne moze nigde da vidi,uho da ne cu i ono sto mu ne pada na pamet.Ne treba detaljisati kako ce to sve to izgledati.Mi obicno to zovemo uzvanjem ali to apsolutno nije u pitanju.Mi uzivanje gledamo sebicno jer uzivanje je posesivno.Zelis da uzivas.Ima tu necega grabljivog a grabljivost je suprotna ljubavi.Narocito je to vidno na erotskom polju.Kada jedna velika snaga,impuls biva posesivna,gramziva dolazi gorcina i bol.Upravo zato sto je egocentricna.Znaci niks od sexa u raju.A u paklu moze da se desi da vam se zelja za sexom ne ugasi ali kako da je ugasis kad nemas cime.Jao kakav bol.:D

Mislim da si pobrkala gramzivost (pohlepu) sa uzivanjem.

Pohlepa je kad ti neceg materijalnog nikad nije dosta i kad nemas granice, dok uzivanje samo po sebi ne mora da bude lose i ne mora se odnositi na pohlepu (cak nekako mislim da pohlepni ljudi i ne uzivaju zaista u stvarima, nego samo u gomilanju). Naravno i u uzivanju, onom pravom, treba imati granice da se ne zasite cula i ne predje u svoju suprotnost (da bi imalo svoju vrednost) ali to je vise filozofski deo rasprave pa i religije a o cemu je lepo pisao npr. car Solomon.
 
Mislim da si pobrkala gramzivost (pohlepu) sa uzivanjem.

Pohlepa je kad ti neceg materijalnog nikad nije dosta i kad nemas granice, dok uzivanje samo po sebi ne mora da bude lose i ne mora se odnositi na pohlepu (cak nekako mislim da pohlepni ljudi i ne uzivaju zaista u stvarima, nego samo u gomilanju). Naravno i u uzivanju, onom pravom, treba imati granice da se ne zasite cula i ne predje u svoju suprotnost (da bi imalo svoju vrednost) ali to je vise filozofski deo rasprave pa i religije a o cemu je lepo pisao npr. car Solomon.

Pohlepa i uzivanje, itekako se uklapaju, jer nijednom nema kraja niti granica.
 
Тачно све је то пројектовао човек у имагинације званој Бог како би са себе скинуо одговорност.

Narocito preko okajanja greha. Satro, pokaju se i sve je oprosteno.

Da je to efikasno, vec bi nakon prvog kajanja ukoliko je iskreno, prestali sa cinjenjem grehova. Kao sto vidimo to u praksi nije tako, napravise citav zivotni ritual odlaska na pokajanje i odlaska sa pokajanja kada se opet cine grehovi.
 
Читај Левитски Законик који је део Библије. Видећеш колико је ирационалан и писан од лудака.

Првих неколико страница пише како ћеш тако што ћеш ритуално клати животиње окајати грехе. :lol:
 
Upoznat sam sa biblijskim stivom. Bog se na kraju tog izlaganja diplomatski ogradio rekavsi: Svrha joj je da se razlikuje nečisto od čistoga; životinja koja se može jesti od životinje koja se ne smije jesti.

Nije im rekao "morate ih jesti". Ako oni nisu u stanju da shvate i da to spoje sa njegovim ranijim a i kasnijim izricitim zabranama tipa: NE UBIJ! onda bolje da porazmisle da li je put duhovnog usavrsavanja njihov pravi put ili je bolje da se okrenu drugim stvarima.


Vidis kako ih Jahve tuca u mali mozak, kaze : mozete jesti skakavce, cvrcke i jos kojesta a sto je zivo, da bi im kasnije rekao ne ubij ili im posalje propast i smrt nakon sto su se najeli prepelicama.
 
Postoji vise tipova ljudi, nisu ga svi usvojili. Oni koji jesu, vecina njih, isto kao da nisu jer vidis i sam, sve sto rade rade protivno recima svog boga. On kaze NE LAZI, a oni lazu za medalju. Pricam o forumu, u RL nisam sa istima vodio dijalog pa ni ne znam da li baronisu ili ne.

- - - - - - - - - -

Knjiga za Jevreje je Talmud, za siru masu je biblija i ljudi su progutali kontradiktornu knjigu, primili se toliko zestoko da su poceli osnivati sekte i verske zajednice na temelju iste. A data im je da im napravi mentalni haos sto je i vise nego evidentno, jedan od mora primera je i malopre prilozen u vezi zapovesti NE UBIJ koja se nedugo zatim demantuje dozvolom ubistva.
 
Bog je pripremio nesto narodu sto oko ne moze nigde da vidi,uho da ne cu i ono sto mu ne pada na pamet.Ne treba detaljisati kako ce to sve to izgledati.Mi obicno to zovemo uzvanjem ali to apsolutno nije u pitanju.Mi uzivanje gledamo sebicno jer uzivanje je posesivno.Zelis da uzivas.Ima tu necega grabljivog a grabljivost je suprotna ljubavi.Narocito je to vidno na erotskom polju.Kada jedna velika snaga,impuls biva posesivna,gramziva dolazi gorcina i bol.Upravo zato sto je egocentricna.Znaci niks od sexa u raju.A u paklu moze da se desi da vam se zelja za sexom ne ugasi ali kako da je ugasis kad nemas cime.Jao kakav bol.:D

U Raju se uziva u takvim zadovoljstvima kakva se ovde na zemlji ne mogu ni zamisliti.

U paklu se pati.Tako , kako se ovde ne moze ni zamisliti.

Tesko onima koje djavo ulovi i odvede u svoju paklenu jazbinu da mu robuju, jer se odrekose Bozje zastite.
 
Poslednja izmena:
A mozda i nece :)

Kako znas to za pakao i raj kad nisi bio tamo ?

Ne znam ali verujem. Kao sto verujem , da ako si ti , na priliku ta ovcica , pa odes od cobana u sumu da pases, da ce te vukovi pojesti. Sto te ne bi pojeli? Vukovi su gladni i vole da jedu ovce.
Sad ces ti mene da pitas , kako znam.Pa ne znam, ali izvesno je da ce te pojesti.Sve su do sada pojeli.
 

Back
Top