Vucic: "Nemci nam pomogli, osetiće vam džep"

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.090
Vucic: "Nemci nam pomogli, osetiće vam džep"

18317482395567496c12fdd527465125_w640.jpg


Premijer je podsetio da Srbija sa Nemačkom ima trgovinsku razmenu od više od tri milijarde evra i da se nada da će razlika od 71 odsto u odnosu uvoz-izvoz biti smanjena dolaskom još većeg broja investitora.

Kako je rekao, trend se nastavlja iz prvog kvartala ove godine i to pokazuje da se trud i strpljenje građana Srbije isplati i da Srbija može do kraja godine imati deficiti ne veći od 3,2 odsto, što bi, kako je rekao, bilo na nivou najboljih desetak zemalja Evrope.

"Tim povodom čestitam građanima Srbije, a oni će osetiti boljitak u svojim džepovima i novčanicima pre kraja godine", rekao je Vučić.

Miler: Možete biti ponosni, mi smo uz vas

Gerd Miler, koji u Beogradu boravi povodom obeležavanja 15 godina uspešne razvojne saradnje, kaže da su preduslovi za razvoj - mir i saradnja sa narodima na Balkanu, u čemu je uspeo premijer Srbije Aleksandar Vučić, dodajući da Vlada Srbije može biti ponosna na uspehe koje je postigla u oblasti ekonomije,

“Možete biti ponosni kada se osvrnemo i podsetimo na udare raketa pre 16 godina, gde smo tada bili, koliki se pozitivan razvoj desio u zemlji”, rekao je Miler na zajedničkoj konferenciji za novinare nakon razgovora sa srpskim premijerom.

“To je posledica jedne hrabre politike i koraka, od kojih će koristi imati građani. To se beleži kod nas i mi smo uz vas”, istakao je Miler.

On je rekao da se u proteklih 15 godina 370 nemačkih preduzeća doselilo u Srbiju, investirajući zbog dobrog poslovnog ambijenta.

“Poboljšali ste investictionu klimu. Jedan primer je 'Boš', ali i veliki broj malih i srednjh preuzeća. Taj trend želimo da nastavimo i ubuduće”, ukazao je Miler poželevši da broj nemačkih firmi poraste na 500 ili čak i 1.000 firmi, koje će sarađivati u obostranu korist.

Miler je objasnio da nemačka kancelarka Angela Merkel deli zadovoljstvo zbog uspeha Srbije, kao i zbog zajedničke saradnje, i ukazao na to da je Srbija jaka zemlja na Balkanu

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=05&dd=28&nav_id=997723

Sa ovakvim "prijateljima" neprijatelji nam uopste ne trebaju.

Moracemo da sijemo vece dzepove jer necemo znati sta cemo sa lovom :super: :dash:

Poboljsao Vucic investicionu klimu, dao Bosu 50.000 evra po radnom mestu , a meni kao autenticnom srpskom privredniku ne da ni 2000 evra po zaposlenom radniku sa biroa!

Prakticno Nemci imaju besplatnu radnu snagu 15 narednih godina, i to sve dobijaju tako sto Vucic oporezuje mene i ostale privrednike i daje NASE PARE NEMCIMA :rtfm: :evil:
 
Poslednja izmena:
“Možete biti ponosni kada se osvrnemo i podsetimo na udare raketa pre 16 godina, gde smo tada bili, koliki se pozitivan razvoj desio u zemlji”, rekao je Miler na zajedničkoj konferenciji za novinare nakon razgovora sa srpskim premijerom.

Gоvno švapsko, umeso da puzi na kolenima tražeći oproštaj za svoju zemlju zbog zločina nad srpskim narodom...

On je rekao da se u proteklih 15 godina 370 nemačkih preduzeća doselilo u Srbiju, investirajući zbog dobrog poslovnog ambijenta.

"Uspesi" petoktobarske revolucije.Naše firme, fabrike, banke, seljaci propadaju ili su propali dok 370 nemačkih preduzeća berićetno posluje u Srbiji.
 
I u "Benetonu", ali jedno je 10.000 i to iz vremena Dinkica, a drugo je da neko izmisli iz cista mira da ce biti isto i nadalje (sto ne kazem da nije nemoguce, samo mislim da je malo verovatno) ali ovo za 50.000 je "biser".

Вучић је преузео Динкићев модел (то је онај човек коме је Вучић док је био у опозицији претио хапшењем, а затим га узео у Владу):

Vu%C4%8Di%C4%87-i-Dinki%C4%87.jpg


Радуловић је избачен из Владе, између осталог, јер је хтео да укине Агенцију за страна улагања и промоцију извоза Републике Србије (SIEPA) и најавио да у 2014. години неће бити подстицаја за стране инвеститоре. Вучић се тада много наљутио на њега, јер је Вучић агент страних интереса, као и Динкић.

Radulović gasi SIEPA
Ministar Saša Radulović najavio je da će biti ugašena Agencija za privlačenje stranih investicija i promociju izvoza SIEPA.
Prema njegovim rečima, u 2014. godini investitori neće dobijati podsticaje iz budžeta za otvaranje novih radnih mesta.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=11&dd=08&nav_id=775130

SIEPA и даље постоји и бави се домаћим улагањима у стране инвестиције:
http://siepa.gov.rs/sr/index/finansiranje/finansijska-podrska-za-investitore/
 
Вучић је преузео Динкићев модел (то је онај човек коме је Вучић док је био у опозицији претио хапшењем, а затим га узео у Владу):

Vu%C4%8Di%C4%87-i-Dinki%C4%87.jpg


Радуловић је избачен из Владе, између осталог, јер је хтео да укине Агенцију за страна улагања и промоцију извоза Републике Србије (SIEPA) и најавио да у 2014. години неће бити подстицаја за стране инвеститоре. Вучић се тада много наљутио на њега, јер је Вучић агент страних интереса, као и Динкић.

Radulović gasi SIEPA
Ministar Saša Radulović najavio je da će biti ugašena Agencija za privlačenje stranih investicija i promociju izvoza SIEPA.
Prema njegovim rečima, u 2014. godini investitori neće dobijati podsticaje iz budžeta za otvaranje novih radnih mesta.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=11&dd=08&nav_id=775130

SIEPA и даље постоји и бави се домаћим улагањима у стране инвестиције:
http://siepa.gov.rs/sr/index/finansiranje/finansijska-podrska-za-investitore/

Nija vazno, ipak ne pise nigde da ce biti ulagano obavezno ni po 10 a kamoli 50.000E po radnom mestu kad su u pitanju stranci niti takva uredba i zakon postoji. A i inace sam protiv toga.
 
Nija vazno, ipak ne pise nigde da ce biti ulagano obavezno ni po 10 a kamoli 50.000E po radnom mestu kad su u pitanju stranci niti takva uredba i zakon postoji. A i inace sam protiv toga.

Не постоји закон који каже да мора да се даје, али се даје. На сaјту SIEPA пише који су услови за добијање помоћи и колико она износи. То је за јавност, а шта се још даје инвеститорима, то не знамо. Уговори су тајни, као и у време ДС. Фиат, Етихад... Нико не зна шта у тим уговорима пише. Мора да је све нешто лепо и корисно за нас када их крију.
 
Не постоји закон који каже да мора да се даје, али се даје. На сaјту SIEPA пише који су услови за добијање помоћи и колико она износи. То је за јавност, а шта се још даје инвеститорима, то не знамо. Уговори су тајни, као и у време ДС. Фиат, Етихад... Нико не зна шта у тим уговорима пише. Мора да је све нешто лепо и корисно за нас када их крију.


Toga se treba cuvati i ne sme nista da bude tajno. A narocito sto, iako Tihi preuvelicava ovde, nema nikakvog osnova da ako se vec daje novac strancima, da se to ne ucuni sa nasima, a najbolje nikome jer to je jos jedna stavka iz budzeta, pa kakva je to korist za smanjenje broja zaposlenih i rasterecenje budzeta? Najbolje nikome, jer u slucaju Fiata lepo se pokazalo kao medvedja usluga.
 
Toga se treba cuvati i ne sme nista da bude tajno. A narocito sto, iako Tihi preuvelicava ovde, nema nikakvog osnova da ako se vec daje novac strancima, da se to ne ucuni sa nasima, a najbolje nikome jer to je jos jedna stavka iz budzeta, pa kakva je to korist za smanjenje broja zaposlenih i rasterecenje budzeta? Najbolje nikome, jer u slucaju Fiata lepo se pokazalo kao medvedja usluga.

Тихи јесте мало преувеличао, али када би се сви уговори доставили на увид јавности можда то и није тако велико преувеличавање, јер 10 хиљада евра по радном месту није све. Послодавци су ослобођени плаћања пореза и доприноса, који су у просеку око 65% на нето плате. Плус им се да земљиште без икаквих накнада, ослобођени свих такси, комуналних трошкова, а можда и струју плаћају другачије, ако је уопште и плаћају и када се подвуче црта, оних почетних 10 000 лако стигне до 20 и нешто хиљада по раднику.

У случају Фијата је то још више, јер сем државних гаранција, подигнтуог кредита, субвенције по раднику су практично кап у мору само. Субвенције су иначе истекле пре пар месеци и Фијат је наводно запретио повлачењем. Мало се дурили, брзо се договорили са превасходним да се продуже субвенције и сви се ућутали.
 
Gde ovde pise da ce se iz budzeta finansirati plate radnika u stranim firmama pod obavezno? A "Bosh" posluje odavno, imala sam druga koji je tamo radio i nikad mi nije spomenuo da je na budzetu.

Inace, ne mislim da ce investitori doci u tako velikom broju, cak uopste ili vrlo malo.

rekao je u tirani doslovce ako eu fondovi odbiju autoput nis tirana da ce ga srbija sama finansirati...a to je ne znam ni kako da nazovem osim eklatanatnim ponizavanjem nacije i izdajom najgoreg nivoa

to je na nivou helikopterske nesrece kada su pustili vest da je omer mehic bio pijan a posle mu daju ulicu.... to je ta vrsta besprizornog olosa
 
zna kako mu glasaci razmisljaju..to je onaj crv gluposti, jeste lagao je ali vidis kako je hrabar kako podvikne siptarima u sred tirane (obaska sto je bio ko pichka ponizan pred ramom jer rama ima visi hijrarhisjki cin kod amera od njega posto im je vazniji) daj da mu sad poverujemo a ako nas opet zaebe e ima da ga precrtam onda za sva vremena ... i on tako dobije jos jedan mandat i unisti sve ono sto je jos preostalo
 
Narod Inka je imao posebno domišljatu smrtnu kaznu, serviraju osuđeniku njegovo najomiljenije jelo...svakog dana.Dok nesrećnik radije umire od gladi, jer jelo više ne može ni da smisli.
Ja sam stekao uslovni refleks, čim vidim tog čoveka na tv-u ruka mi automatski krene ka daljinskom upravljaču da prebacim na neki drugi kanal.Nevolja je što i na tom drugom kanalu često opet vidim istog.:lol:
 

Back
Top