trening

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
12.390
Pozdrav narode, kako evo vec sam sve naucio nacine vezbanja i treniranja na spravama i tegovima odnosno u teretani. Potreban mi je neki (ne plan) nego rutina tacno da znam, ponavljanja serije itd, eventualno da mi napisete u pp plan treninga u teretani za prosecnog bodybildera, hvala
 
Најбоље ти је да сам направиш рутину.
Рецимо ја сам вежбао 6 дана у недељи.
Понедељком рамена и трицепс, уторком груди и бицепс и средом леђа и ноге, после понављам то четвртком, петком и суботом, недељом одмарам.
Мени је тако одговарало.
Можеш и на интернету да нађеш доста рутина.
 
Pozdrav narode, kako evo vec sam sve naucio nacine vezbanja i treniranja na spravama i tegovima odnosno u teretani. Potreban mi je neki (ne plan) nego rutina tacno da znam, ponavljanja serije itd, eventualno da mi napisete u pp plan treninga u teretani za prosecnog bodybildera, hvala

nema ti spasa,prirodno si žgolijca,jednostavno tako ti je Bog dao....i nema potrebe da budeš isfrustriran zbog nesostatka mišića,i otvaraš ovakve zayebanstke temice svakih par mjeseci..
druže pomiri se sa tim,i radi na sebi u drugom smislu...duhovnom...:pivce:
 
Pozdrav narode, kako evo vec sam sve naucio nacine vezbanja i treniranja na spravama i tegovima odnosno u teretani. Potreban mi je neki (ne plan) nego rutina tacno da znam, ponavljanja serije itd, eventualno da mi napisete u pp plan treninga u teretani za prosecnog bodybildera, hvala

pazi, treba da vezbas da otvoris jos tema o teretani, tek onda mozes da budes baja i da ides na treninge
 
ma kaki bodibilder nisam bio 3 god u teretani i evo dve nedelje idem kao da nisam prestajao,biceps skocio,sisa ogromna,nikakvi planovi serije grupe bakraci,cepaj brate do znoja otkaza sta ti se radi
 
Ne mislim na dane koji dan koja grupa misica nego, plan treninga sa spravama i tegovima, jer ne mogu vise da idem od sprave do sprave i vezbam, moram da imam plan. Npr prvo na lat masini 4 serije dvanaest ponavljanja odma prelazim na drugu vezbu tj spravu.
Recimo ovakav plan sa tim da jedan trenig vezbamo celo telo bez odredjenih dana...

http://www.building-body.com/Ruski-pristup-snazi-masi.html

Опет нађи сам шта ти одговара.
Рецимо ја сам радио једну вежбу 3х10, три серије по десет понављања, а радио сам рецимо по 5 вежби за бицепс и 5 за груди ако тај дан радим бицепс/груди.
 
Опет нађи сам шта ти одговара.
Рецимо ја сам радио једну вежбу 3х10, три серије по десет понављања, а радио сам рецимо по 5 вежби за бицепс и 5 за груди ако тај дан радим бицепс/груди.
Tu vezbu kada zavrsis da li se posle svih vezbi pocinjes u krug ili to sve traje 45 min?
Ako recimo npr jednu vezbu na nekoj spravi radis 10 minuta (manje od 10)
Ja radim na svakoj spravi po jednu seriju od 12 ponavljanja zatim opet, ali ne znam ne preznojim se da kazem da sam crkao na treningu, a idem skoro svaki dan u teretanu, eventualno malo bole misici.
I uopste ne gledam sta koji dan radim, npr opisi mi jedan tvoj dan u teretani?
 
Tu vezbu kada zavrsis da li se posle svih vezbi pocinjes u krug ili to sve traje 45 min?
Ako recimo npr jednu vezbu na nekoj spravi radis 10 minuta (manje od 10)
Ja radim na svakoj spravi po jednu seriju od 12 ponavljanja zatim opet, ali ne znam ne preznojim se da kazem da sam crkao na treningu, a idem skoro svaki dan u teretanu, eventualno malo bole misici.
I uopste ne gledam sta koji dan radim, npr opisi mi jedan tvoj dan u teretani?

Сад и не идем у теретану, радим вежбе код куће (calisthenics).
Не могу да се сетим тачно које сам вежбе радио али ако радим рецимо рамена и трицепс онда урадим 4 до 5 вежбе за рамена 3х10, па онда исто 4 до 5 вежбе за трицепс 3х10.
Пио сам воду после сваке завршене серије и радио трбушњаке на крају сваког тренинга.
Сад иди на bodybuilding.com и нађи 5 вежбе за ону групу мишића коју хоћеш да радиш и ради тако, временом ћеш да направиш рутину која теби највише одговара.
И тренинг ми је трајао око један сат.
 
Сад и не идем у теретану, радим вежбе код куће (calisthenics).
Не могу да се сетим тачно које сам вежбе радио али ако радим рецимо рамена и трицепс онда урадим 4 до 5 вежбе за рамена 3х10, па онда исто 4 до 5 вежбе за трицепс 3х10.
Пио сам воду после сваке завршене серије и радио трбушњаке на крају сваког тренинга.
Сад иди на bodybuilding.com и нађи 5 вежбе за ону групу мишића коју хоћеш да радиш и ради тако, временом ћеш да направиш рутину која теби највише одговара.
И тренинг ми је трајао око један сат.
Ok. Smislio sam prvo kada dodjem da radim prvo zagrevanje (ali kako se na netu mogu naci da je zagrevanje stetno ili nije) jos razmisljam) da radim prvo vezbe za noge, potom kardio udarim jedno 15min, potom opet noge i zagrejan.
C,c majke mi bune me vezbe za koji je koji deo, onda covek mi rece da nikako se ne radevezbe za triceps i biceps u isyom danu, tj trener. Boga pitak zasto ali ok.
I kako ja sada da znam koje su vezbe za biceps a koje za triceps, ne znam cak i nazive vezbi a znam da radim na njima (spravama).
Zato te pitah (ko i svakog) da mi napises jedan tvoj boravak u teretani,ne trazim da mi govoris ponavljanja i serije, vec koji je to redosled vezbi najadekvatniji? Npr posle vezbi za noge ide lat masina, posle lat masine ide (oni kanapi sto se dodole rukama guraju), onda tegovi itd itd?
I ne trolujem, hvala!?!
 
Poslednja izmena:
http://www.muscleandfitness.com/workouts/workout-routines/complete-mf-beginners-training-guide-0

Ево, програм за почетнике, јер ако ја почнем да пишем како сам ја радио онда морам да се сетим све вежбе и називе справа, а искрено ме мрзи.
Ништа не фали да радиш рецимо бицепс и груди у истом дану, није лоше кад спојиш групе мишића, само немој да претерујеш.

П.С.
Нема ништа лоше у загревању, немој да прескачеш загревање, иначе можеш да повредиш мишиће.
 
Nista ne radim kako trebe. Mislim.
Video sam na tom sajtu da se svaki dan rade drugacije vezbe ina spravama, tako i za dve nedelje druge sprave.
A ja radim svaki dan iste vezbe, eventualno naucim neku vezbu oddrugih pa ubacim.
Znaci nemam ni rasporeda ni redosleda, nista! Ni serija ni ponavlkanja ni nista!
Samo kada bi imao neki plan redosleda koja vezba dolazi i na kojoj spravi.
I taj je sajt na engleskom, doduse nije maternji ali engleski tecno ne znam.
Neka mi neko ovde napise pod rednim brojevima kojim redosledom sprave korisrtiti.
 
http://www.bodybuilding.com/exercises/finder/lookup/filter/equipment/id/6/equipment/machine

Mislim da trazis nesto kao row(ing) machine, rower kao http://www.concept2.com/

Sto se plana vezbanje

Zavisi od tvoga nivoa, 4 nivoa (totalni pocetnik - prvih 6 meseci, vezbac, napredni vezbac, elitni vezbac), kad pocens da guglas videc sve kombinacije planova. Problem je u sledecem ti nemozes da vezbas sada kao sto je Arnold vezbao kad se takmicio, nije isti program.

Na primer Starting Strength knjiga je usmerena na pocetnike, cilj povecati snagu, poceti raditi na masu, ne rade se vezbe za svaki misic, nema split rutine - nema svrhe na ovom nivou, i plan nije balansiran tako da se i ne preporucuje da se radi duze od 6 meseci.

Redovan vezbac sada vec moze da se dele vezbe kao misici nogu i misici gornje tela, tek na nivou naprednog vezbaca sada mozes da gledas svaki misic i raditi detaljnije planove.
 
Ne znam nista o bodybildingu, ali cu sigurno ceo zivot posvetiti ucenju.

Usao sam u jedan svet, do pre tova sveta mislio sam da je street work out kraljica vezbanja. Izdrzljivosti mozda ali snage nema ni S od snage.
Ja sam kao i vi, ne znam da li je pravilno biti najjaci ali zasigurno znam da treniram da budem najbolji.

Citao sam pola dana slavne bodibildere pa to je od toga, verovatno. :-D

Interesuju me vezbe za obadve glave bicepsa. I za sve tri glave tricepsa.
I da li neko mozda zna neki sajt gde ima o jednoj gym spravi sve vezbe koje se mogu da rade na njoj i koji misic svaka od njih pogadja?
 
Superserije. Sta se postize njima?
Kakav je ucinak ako kombinujem samo jednu grupu misica u superserijama a kakav je sa dve grupe misica.
Ako se radi superserija sa dve grupe misica kakav je ucinak ako se prvo trenira jedna grupa misica u superseriji pa kada se zavrsi predje se na drugu grupu misica?
Ili prvo jedna pa druga, jedna pa druga grupa misica u superserijama?
Nadam se da znate sta sam hteo da pitam?
I koliko ponavljanja? Hvala.
 
Ne znam nista o bodybildingu, ali cu sigurno ceo zivot posvetiti ucenju.

Usao sam u jedan svet, do pre tova sveta mislio sam da je street work out kraljica vezbanja. Izdrzljivosti mozda ali snage nema ni S od snage.
Ja sam kao i vi, ne znam da li je pravilno biti najjaci ali zasigurno znam da treniram da budem najbolji.

Citao sam pola dana slavne bodibildere pa to je od toga, verovatno. :-D

Interesuju me vezbe za obadve glave bicepsa. I za sve tri glave tricepsa.
I da li neko mozda zna neki sajt gde ima o jednoj gym spravi sve vezbe koje se mogu da rade na njoj i koji misic svaka od njih pogadja?

OMG koliko ti imas godina? Ovako sam ja zvucao sa 15 godinica :D

A ovo za SW hehe..... Jos jedan samo u nizu... A kako hejtujete dok ste u SW-u znaaaaci ne moze vam covek objasniti da ima nesto i bolje od toga.
 
OMG koliko ti imas godina? Ovako sam ja zvucao sa 15 godinica :D

A ovo za SW hehe..... Jos jedan samo u nizu... A kako hejtujete dok ste u SW-u znaaaaci ne moze vam covek objasniti da ima nesto i bolje od toga.
imam sinko 40 godinica hehe, nikada nije kasno. Salim se, 21.

Moracu ti nesto burazeru da napisem na privatnoj porci, ali nemoj da se ljutis ako mi slucajno ne budes odgovarao, ili nekim slucajem da ti svraka ko svaka druga popije popije mozak, ces da ostanes bez receptora za citanje privatnih poruka hahaha
 

Back
Top